Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2010., 13:20   #1
WookieeRoadie
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Zvučnici za komp?

Ako može mala pomoć: tražim zvučnike za komp i jedini bitan faktor je dužina kablova. Da pojasnim: komp je ništa posebno (matična s najosnovnijim integriranim zvukom i slikom, ulaz jack 3.5 mm), osnovna namjena mu je posao (blagajna u dućanu), ali naravno uz to ide i surfanje webom kad nema gužve, no ono što je bitno jest da služi kao jedini izvor zvuka (internet radio, prije svega) u dućanu od nekih 80-ak kvadrata. Trenutno su na njega spojeni 2.1 zvučnici koji stoje direktno uz komp na pultu/blagajni zbog kratkoće kablova prema satelitima te smetaju glasnoćom prilikom najnormalnijeg razgovora s kupcima/telefonom. Htio bih ih zamijeniti nekim modelom koji ima mogućnost spajanja na činč ili nešto slično tako da mogu razvući kablove koliko god mi treba i zvučnike odmaknuti od kompa i pulta te ih postaviti negdje na zidove tako da se u cijeloj prostoriji normalno čuje zvuk. Većina zvučnika koje viđam po dućanima imaju kablove koji su spojeni u satelite tako da ih se ne može izvući bez raz*ebavanja samog zvučnika pa me zanima zna li netko za neku mogućnost kako razriješiti moj problemčić? Dakle, zvučnici neće služiti za gledanje filmova, igrice niti neke hi-fi potrebe već isključivo za slušanje muzike s radija (više pozadinski nego aktivno) pa mi ne treba nešto super jako i kvalitetno nego neka ipak jeftinija varijanta s mogućnošću spajanja kablova od barem 10-ak metara. Hvala unaprijed na svakoj pomoći.
WookieeRoadie je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 14:10   #2
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
možda ovi zvučnici
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=7889

samo moraš provjerit da li imaš integriranu zvučnu koja podržava 5.1 sistem,inače ti sateliti se spajaju na subwoofer sa žicama,vjerojatno bi morao kupit žice...mislim da se može kupit koliko god hoćeš metara
meni je na 5050 modelu najduža žica oko 3-4,5metara

ili možda da kupiš neku jeftinu liniju sa zvučnicima pa spojiš na računalu...isto ti treba dva para dugačkih žica za dva satelita i žice/adapter s kojima ćeš povezat liniju sa matičnom(nisu skupi)...ova solucija je možda još najbolja i najjeftinija,nađeš na oglasima
m4x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2010., 17:51   #3
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Čovjek ti kaže da mu treba neš jeftinije a ti mu ovo staviš.

@WookieeRoadie uzmi bilo kakav stereo ili 2.1 sustav koji se spaja s cinchevima i onda poslije u chipoteki kupi koliko ti metara kabla treba, produžiš, spojiš i to je to.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 10:21   #4
WookieeRoadie
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Znači, samo precvikam kabel, nadoštukam kabla koliko mi treba, spojim činč na kraju i turnem u utor predviđen za to? Stvarno, ne može biti jednostavnije. Zahvaljujem na prijedlogu.
WookieeRoadie je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 11:53   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ne trebas niti rezati, jer imas za kupiti ili napraviti produzni kabel. sada, ovisi da li ti treba samo za u komp (3.5 jack), ili za zvucnike, ali to ti je trosak od dvije-tri novcanice od 10 kuna .

ja sam si tako napravio kabel od kompa do pojacala, ima nekih 4-5 metara i sljaka 5/5. imas ih i kupiti gotove, nisam trazio, ali je ova slika sa amazona:



ali nije nikakav problem ovakav kabel sam napraviti, uzmes jedan muski i jedan zenski 3.5mm jack, i cinch stereo kabla koliko god trebas. lemljenja svega par minuta posla, sklopis nazad oba konektora i gotov posao .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 12:10   #6
WookieeRoadie
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ne trebas niti rezati, jer imas za kupiti ili napraviti produzni kabel. sada, ovisi da li ti treba samo za u komp (3.5 jack), ili za zvucnike, ali to ti je trosak od dvije-tri novcanice od 10 kuna .

ja sam si tako napravio kabel od kompa do pojacala, ima nekih 4-5 metara i sljaka 5/5. imas ih i kupiti gotove, nisam trazio, ali je ova slika sa amazona:



ali nije nikakav problem ovakav kabel sam napraviti, uzmes jedan muski i jedan zenski 3.5mm jack, i cinch stereo kabla koliko god trebas. lemljenja svega par minuta posla, sklopis nazad oba konektora i gotov posao .
Ma to te ja pitam!
WookieeRoadie je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 15:36   #7
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
ma da to je sve lako za napravit i ne gubis na kvaliteti zvuka jer to nisu neki skupi spikeri.
A sto se tice zvucnika najbolje bi bilo da uzmes 2.0.
Poz i sretno s kablovinom
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 03:12   #8
Beg 4 Mercy
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
pozdrav
da ne otvaram novu temu pitat ću tu
imam toshibu L650 11r i tražim zvučnike solidne do 200kn. dućan nije bitan, svi su mi uglavnom dostupni. hvala
Beg 4 Mercy je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 00:02   #9
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
dobre zvučnike za 200 kn nećeš dobit al ovi genius mogu poslužit poboljšanju zvuka na laptopu.

Genius sp hf 500a http://www.nabava.net/zvucnici__620/...0a-14w__601451
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 11:16   #10
Beg 4 Mercy
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Beg 4 Mercy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2010., 19:23   #11
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
z 320 nisu losi ali mislim da nemaju sta raditi kraj geniusa.
Logitech je kvalitetniji po pitanju pojacala ali po kvaliteti zvuka u ovoj drek klasi su najbolji genius.
Moja preporuka ti je genius.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 09:47   #12
Beg 4 Mercy
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
e ovako gledao na nabavi net znači baš za
http://www.nabava.net/zvucnici__620/...0a-14w__601451

ali nema ih skoro u nijednom shopu. negdje ih neće ni biti, negdje dolaze u roku od 8 dana. pa se tek onda mogu naručiti. pa me zanima, ako neko uhvati vremena, je li moze prosvrljati webom i naci bilo koji web shop ili normalan dućan u kojem su ovi zvučnici dostupni odmah. trebali bi mi u roku od 2-3 dana najkasnije.
hvala
Beg 4 Mercy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 11:39   #13
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Pogledaj u konikom,hg spot, infoplus, vemil, microline
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 17:59   #14
Beg 4 Mercy
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
e za sebe sam našao što sam tražio, naručeni su genius.

sad bi preporuku za frenda do 350 kn.
hvala
Beg 4 Mercy je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 15:11   #15
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
2.1ili 2.0 sustav
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 22:30   #16
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
Pozdrav, imam 5.1 sustav od Logitecha i dost mi ga je, hrpa kablova, nemam ni prostoriju kud da ih postavim i odlućio da bi htio kvalitetan 2.1 sistem, naravno treba i zgledat lepo, po mogučnosti da nema onaj "piano" finiš jer mi to ide na živce, svaka mrva prašine se lovi na to i vidi ko iz aviona.
Može pomoć
Schtefek je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 12:51   #17
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
Jel imate kakva iskustva sa ovim zvučnicima?
http://www.vsc-trgovina.com/zvucnici...nici-slusalice
Kakvo je vaše mišljenje?
Schtefek je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2011., 13:26   #18
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Htio bih si uzet neke zvucnike koje nije komplicirano za prenositi a da imaju sub, ulaz za slusalice i da nisu bas toliko losi a da su ispod 200kn. Nesto cisto za faks, gledanje filmova, slusanje glazbe i tu i tamo neko igranje.

Za oko mi je zapeo jedan Logitech sustav:

http://www.links.hr/index.php?option...kl=100.503.183
http://www.logitech.com/en-us/speake...s/devices/4251
LOGITECH 2.1 LS21 - 189kn.

Isti zvucnici u ADM-u su 30tak kn skuplji a links mi najvise odgovara. Jedino ne znam kakvi su?
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na