Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2009., 22:34   #1
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
Windows 7 ne mogu ugasiti, samo se restarta

Znači imam problem, kad stisnem tipku shut down komp mi se restarta umjesto da se ugasi.
probao sam zamijenit tipke log off i shut down tako da bude u onom izborniku sa switch user i restart, opet isto...
a kad se dignu win nakon restarta, ako stisnem shut down onda se ugasi normalno( znači odmah nakon što se restarta komp)
__________________
All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2009., 13:45   #2
MyJoy
Premium
Moj komp
 
MyJoy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Klokan Pregled postova
Znači imam problem, kad stisnem tipku shut down komp mi se restarta umjesto da se ugasi.
probao sam zamijenit tipke log off i shut down tako da bude u onom izborniku sa switch user i restart, opet isto...
a kad se dignu win nakon restarta, ako stisnem shut down onda se ugasi normalno( znači odmah nakon što se restarta komp)
Imam identičan problem. Već sam pitanje postavio pod "Svi problemi s win7" ali nitko ne trza. Uglavnom, probao sam sve i svašta i rezultata nema. Klikom na Shut down, provede se shutdown sekvenca, monitor i diskovi se ugase, napajanje i ventovi rade i sve se skupa nazad restarta bez ikakve prijave greške. Naravno, win rade sasvim normalno. Ponekad se komp da ugasit "iz prve" a ponekad iz 3-4 pokušaja, nema pravila. Vidim da imamo istu ploču i isti problem, jedino mi pada na pamet problem s BIOS-om. Budući da imam zadnjeg dostupnog, sačekat ću još neko vrijeme da vidim da li će se pojavit novi, ako ne ide reinstall i sve iz početka.
MyJoy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2009., 19:07   #3
dnovo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Bregana
Postovi: 14
Imao sam isti problem restart umjesto shut down.
Problem sam riješio slučajno , izvadio sam usb tv karticu koju nisam više koristio i problem je nestao.
Neznam da li je kriva usb tv kartica , usb ili driveri (sve funkcionira pa nisam isprobavao a tv-karticu ne koristim).
Ploča je gigabyte-ova g33.
Windowsi su : xp sp3.
Mislim da problem nije do windowsa.
dnovo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 08:32   #4
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,347
Citiraj:
Autor dnovo Pregled postova
Mislim da problem nije do windowsa.
Je Probaj bilo koji drugi OS.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 08:49   #5
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
inače ako imate tv karticu to stvarno zna biti problem

mene je tv kartica zezala i sa xp-om a i sa sedmicom.sve u svemu ako ste gledali tv onda kartica ostane nekim čudom upaljena i neželi se komp ugasiti sve dok neizvadim karticu iz usb utora.onda se ugasi isti sekund...čudno ali eto možda vam rješi problem
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 10:16   #6
MyJoy
Premium
Moj komp
 
MyJoy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Je Probaj bilo koji drugi OS.
Moguće, budući da su mi na istoj konfi XP SP3 i Vista Ultimate x64 radili bez ikakvih problema. Čista instalacija Sedmice, sve prošlo ok, ali ne da se ugasit. BTW, nije priključena nikakva TV kartica.
Tomek@VZ, ako znaš nešto više o tome, ne bi li podijelio to sa nama koji imamo taj problem?
MyJoy je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 13:08   #7
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,347
Citiraj:
Autor MyJoy Pregled postova
Moguće, budući da su mi na istoj konfi XP SP3 i Vista Ultimate x64 radili bez ikakvih problema. Čista instalacija Sedmice, sve prošlo ok, ali ne da se ugasit. BTW, nije priključena nikakva TV kartica.
Tomek@VZ, ako znaš nešto više o tome, ne bi li podijelio to sa nama koji imamo taj problem?
Caka je u tome da ja taj problem nemam...osobno sa 7-icom i TV karticom imam druge probleme,konkretno nasumične BSOD (weeeeeeeeeeeeeeeeeeee) al to me ne dira previše pošto mi je Win na kompu samo za zajebanciju. Možda da probaš sa novijim driverima ako postoje? Pa bez instaliranog softwera za nju? Kod tih stvari treba sve isprobavat
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 13:59   #8
MyJoy
Premium
Moj komp
 
MyJoy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Caka je u tome da ja taj problem nemam...osobno sa 7-icom i TV karticom imam druge probleme,konkretno nasumične BSOD (weeeeeeeeeeeeeeeeeeee) al to me ne dira previše pošto mi je Win na kompu samo za zajebanciju. Možda da probaš sa novijim driverima ako postoje? Pa bez instaliranog softwera za nju? Kod tih stvari treba sve isprobavat
Najprije sam iz čiste znatiželje i "sajebansije" lupio W7 Starter na moju staru Toshibu (Cel 1.5, 1GB RAM) i oduševio se kako sve radi, čak i bolje nego XP Home koji je došao s lapom. Sve šljaka bez ijednog problema, čak i sleep funkcija s kojom mnogi imaju problema. Međutim, na desktop računalu imam taj shutdown/restart problem. Probao sve, od cirkusiranja s driverima, mijenjanja postavki u BIOS-u, clean boot-a...ništa ne pomaže. Vidim i na drugim forumima da se javljaju ljudi sa sličnim problemima i - riješenja nema. Pretpostavljam da ću morat čekat novu verziju BIOS-a ili nekakav patch od MS-a pa onda vidjet.
MyJoy je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 18:35   #9
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,347
Citiraj:
Autor MyJoy Pregled postova
Najprije sam iz čiste znatiželje i "sajebansije" lupio W7 Starter na moju staru Toshibu (Cel 1.5, 1GB RAM) i oduševio se kako sve radi, čak i bolje nego XP Home koji je došao s lapom. Sve šljaka bez ijednog problema, čak i sleep funkcija s kojom mnogi imaju problema. Međutim, na desktop računalu imam taj shutdown/restart problem. Probao sve, od cirkusiranja s driverima, mijenjanja postavki u BIOS-u, clean boot-a...ništa ne pomaže. Vidim i na drugim forumima da se javljaju ljudi sa sličnim problemima i - riješenja nema. Pretpostavljam da ću morat čekat novu verziju BIOS-a ili nekakav patch od MS-a pa onda vidjet.
Jesi probao updejat Windows? I kako se ponaša ako je instaliran samo driver za TV karticu?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 19:16   #10
MyJoy
Premium
Moj komp
 
MyJoy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Jesi probao updejat Windows? I kako se ponaša ako je instaliran samo driver za TV karticu?
Jesam, W7 se updejtaju redovito, nikakvih problema a niti poboljšanja. TV karticu nisam priključivao uopće, napisao sam u postu #6.
MyJoy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2009., 13:35   #11
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
imam tv karticu(PCI) al mislim da nije u tome problem, mislim da je u ploči...
da, nekad se odmah ugasi a nekad moraš dva tri puta probavat, baš mi je iritantno to.
sa xp-om nisam imao tih problema
__________________
All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2009., 17:49   #12
MyJoy
Premium
Moj komp
 
MyJoy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Klokan Pregled postova
imam tv karticu(PCI) al mislim da nije u tome problem, mislim da je u ploči...
da, nekad se odmah ugasi a nekad moraš dva tri puta probavat, baš mi je iritantno to.
sa xp-om nisam imao tih problema
Ne znam da li si u međuvremenu riješio shtudown/restart problem, ja nisam. Ali sam pronašao privremeno riješenje.
Naime, kada gasim računalo, ne idem odmah na Shut Down nego najprije napravim Log off te nakon toga ugasim i funkcionira bez problema, nema restartanja, uredno se ugasi. Procedura je malo duža od običnog gašenja, ali bar nema onih iritantnih restartova.
Eto, ako netko još ima problema sa gašenjem sedmice, neka pokuša ovako. Kod mene funkcionira.
MyJoy je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 14:13   #13
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
hvala, i kod mene funkcionira ovako. inače nisam baš imao vremena se zabavljat s tim, a neda mi se reinstalirat win ponovo... koju "verziju" win ti imaš? može na pm
__________________
All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 19:10   #14
TROOPER007
Propali User
Moj komp
 
TROOPER007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 221
Ima isti problem i gotovo sam siguran da je problem do drivera.Win 7 je stalno govorio da su najnoviji ali stavio sam drivere za maticnu posto nisam imao za 7 od viste i kad sam instliaral sve radi dobro.Sad su vec izasli tak da nema problema
TROOPER007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na