Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2018., 22:20   #1
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
Beelink bt3 pro 4/64 ne mogu do biosa

Bio je nekakav update, neki od ure vrimena, ekran je bio potpuno plav, (identične boje kao kad je ugašen, a upaljen samo tv i žena ga išteka, da ušteka usisivač...
Izgubio sam w10 licencu, i doša sam na ideju probat instalirat ubuntu, na dual boot.
Ali u bios nema šanse uć.
Nikakva kombinacija ni funkcija koja mi je pala na pamet nije dala nikakav meni, ni ulaz u bios..
Proba sam vratit na tvorničke postavke, i dobio potpuno plav ekran...
Ugasio bi se nakon šta bi drža 15 sekundi power botun. Reset ništa.
Pa sam otvorija box, odvida ploču i s nje išteka kabel s baterijicom, da vratim bios.
Tad sam dobija opet plavi ekran, jedno minut, a iza toga crnu pozadinu i logo beelink s bjelim točkicama koje se vrte u krug...
I pop up install windows, sa porukom;
"the computer restarted unexpected or encountered error. Windows instalation cannot proceed. To install windows click ok to restart the computer and then restart the installation".
Na uštekan usb sa w10 sa beelinkovih stranica ne minja se ništa, a tribala bi se pokrenit instalacija nakon bootanja...
Stoji tako dok god ne pritisnem ok, a tada sve ponovi. Plavi ekran minut, pa logo, pa poruku..
Meni je bio cilj instalacija w7 na sd karticu, i štekanje iste kroz adapter u usb3.0, jer mi je kartica zmaj, pribaci 7 giga operativni ( w10,od beelinka) sa laptopa, na sd za par minuta..32 gige je dosta za operativni, a emmc bi ostavija za podatke..
Šta učinit za dobit ulaz u bios, da mogu stavit first boot usb??
Beelinkov forum ne dozvoljava registraciju na njihov forum. Isti služi da nagovori ljude na kupnju, a ne da im pomogne, dakle za reklamu..
Pokušaj registracije završava tako da mi zahvale i obećaju poslat mail, moji nikad ne pošalju...
Kad im pošaljem mail, i navedem sve ovo, obećaju poslat firmware, i ključ za w10, pa pošalju nekakvu sliku.
Nakon skidanja slike na mob, mora sam puste cleanere i instalirat, da mi se ne otvaraju prozori od mozzile...
Poslali su mi virus...

Zadnje izmijenjeno od: sttipe. 15.01.2018. u 22:31.
sttipe je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 20:52   #2
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
Dobio sam ulaz u bios promjenom monitora, jer mi tv nije mogla prikazat šta je box davao,(rezoluciju), pa je bio plav ekran...
Diga sam live ubuntu, koji funkcionira s nekom greškom..
Instalirati se neda. Ili ja neznam...
Sad bi triba nekako napravit dijagnostiku i popravak windowsa, i ako je moguće nekako dobit usb da na njemu imam linux, kao dual boot..
sttipe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na