Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.09.2017., 14:52   #271
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Meni je super kako se tu raspravlja vec mjesecima, siri se neki strah, a nitko nikad nije dobio ni porez ni opomenu

Sto ste se svi usrali... ili brijete povuc miljune pa je bed za tih 12%, ili je fakat strka bez razloga... Da imam milju za povuc, ne bi ni vukao van preko tekucih, zira i slicno. Ima bezbroj boljih nacina...
__________________
Bez potpisa.

Zadnje izmijenjeno od: RaneZ. 03.09.2017. u 14:58.
RaneZ je offline  
Staro 03.09.2017., 15:25   #272
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Fora je u tome da još nitko nezna točno
napisao se več u par posteva
od 1.1. 2017 porezna ima pravo SVE račune pratit
ulaz izlaz
I kad vide ulaz XY .. na to ti mogu fdrapit porez.. a to če biti u 2018 godini

ja sam si povukao svojih 0.1 BTC-a kad je bio na 2700$
i odmah je poletio na 4700$ mamico mu j.. ali šta je tu je..
sjelo na tekuči.. i budem javio u 2018 g koliko je država htjela
dadoremix je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2017., 15:26   #273
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
eh moj ranez ... zasad si mala riba i nemaju oni ljudi da svakome pojedinacno analiziraju transakcije po racunu. ali za recimo 10 godina kad postanes velika riba i zapnes za oko poreznika pa ti malo pogledaju transakcije nazad X godina i vide da postoji porezni dug najebo si ko zuti...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Firecracker je offline  
Staro 03.09.2017., 15:46   #274
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
ali za recimo 10 godina kad postanes velika riba i zapnes za oko poreznika pa ti malo pogledaju transakcije nazad X godina i vide da postoji porezni dug najebo si ko zuti...
Haha, za 10g ko žif ko mrtaf. Kako je krenulo, za 10g neće ni postojat više drž. hrvacka
Ne znam zašto se uzrujavamo porezima, kad nam ista nudi maje šupt, komedije od politke, sport, kruha i igara... mi smo si krivi sto ne pratimo mainstream vec neke debilne virtualne valute. No sad samo već ošli u politikarstvo.

Nadam se da će svi povuć pametno, kroz kartice, zlato, bankomate i da nitko neće imati problema. Iako, da budem iskren, da moram izvuc mil. kuna, drage volje bi državi iskeširao tih 120k. No prije toga bi se popišao po tim novčanicama i osušio ih.
__________________
Bez potpisa.

Zadnje izmijenjeno od: RaneZ. 03.09.2017. u 15:52.
RaneZ je offline  
Staro 03.09.2017., 16:31   #275
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
drzavi bi dao desetinu prometa?svaka cast

ja im nebi dao ni 10k kn jer ne zasluzuju...ima bezbroj nacina kako te pare legalno izvuc van bez kune uljebima...želim si svu sreću da jedan dan imam te probleme
microsoft66 je offline  
Staro 03.09.2017., 16:50   #276
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Za 10 godina ce bit sve isto, ljudi koji imaju za strane neke prihode ce se oporezivat na max ko i do sada... Ne postoji legalan način da te novce uneseš u HR na svoj račun bez plaćanja davanja. Ako ti coine sa svog walleta uložiš negdje i ostvariš vrhunsku zaradu zaludu ti to kad ne možeš rasplogat tim bogatsvom u HR bez da platiš ono šta ide državi. Kad se radi o malim iznosima koje možeš vuć na POS ili dizat preko bankomata to su iznosi od kojih se neces obogatit ali ces se sigurno pobošljat kvalitetu života a uz sve to si ipak mala riba. Da recimo želiš kupit stan ili novi BMW, ulaziš pod povećalo poreznika s pitanjem "koje je porijeklo novca?" tako da se ne isplati igrat sa utajom. Ako ne planiras zivit u HR, onda te boli tuki i sve skrij
Firecracker je offline  
Staro 03.09.2017., 19:05   #277
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
problem nastaje kad se radi o vecim ciframa gdje se kupuje auto, kucu ili stan, znaci imovina koja ima vlasnicki list i onda dolazi do pitanja otkud ti novci za to..za sve drugo trosenje najbolje je moro.si, btc u zlato, moro.hr, zlato u kune i trosi kako oces

debilna drzava kakva je uhljebi su taman otkrili kripto i vide dodatan nacin da hrane ovaj parazitski sustav, samo se nadam da u slucaju kako budem (i ako budem) izvlacio vece cifre radi trosenja na auto, kucu/stan da im nece pasti na pamet oporezivati sa 50% nego cu drage volje platiti tih 12% pa radim sa svojim novcem sto hocu

da napomenem

- btc bankomati uzimaju oko 10% sa nepovoljnim tecajem na male iznose (i upitno za vece iznose koliko novaca ti moze isplatiti jer je ipak kolicina u bankomatu ogranicena)
- fora sa dizanjem kredita i otplacivanjem ga mimo radara kroz crypto je neisplativo (izracunajte si kamatu na kredit pa vidite je li bolje placati kamatu ili 12% poreza)
- ukoliko ste nezaposleni i crypto vam je jedini prihod mimo fuša fora sa darovnim ugovorom i kreditom od rodaka (ako uopce nadete rodaka da se zeli zajebavati) se isto ne isplati iz istog gore navedenog razloga
- iako je btc neoporeziv oni oporezuju kad prebacis u fiat, mozes probati tvrditi da po eu zakonu nisi duzan platiti ali ti nece proci te ce povuci jos pitanje otkuda ti novci za pocetno ulaganje te traziti izvode i transakcije kada si usao u to, po kojoj cijeni i razlika po kojoj se ostvaruje dobit
- rudarenje im jos uvijek neshvatljivo, ne kuze kako mozes trosenjem struje zaraditi nesto virtualno ali dobro znaju sto je biljeg i zasto neka potvrda kosta 20 do 50kn (tu se ipak porenuo misic dok je udario zig)


inace, njemacka ima dobro rijeseno, ako si isplacujes u tekucoj godini dobit od btc-a placas porez (zaboravio sam tocno koliko), no ako godinu danas drzis btc osloboden si poreza, sto vecina nas i misli duze drzati

dakle, nacin isplate si radis ovisno o namjeni, ako kupujes auto, kucu itd gdje se upisujes kao vlasnik isplati na racun i plati porez, ako ces trositi na tekuce stvari, elektroniku, ljetovanja itd onda ili kroz zlato ili btc kartice
vacs je offline  
Staro 03.09.2017., 20:27   #278
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
A sta ako ja bitcoine ne zamjenjujem za FIAT valute tj ne prodajem vec s njima recimo kupim auto?

Znam da ce doci se raspitivat za podrijetlo novaca, ali jesam li onda isto duzan platit porez na zaradu koju sam ostvario ?
Shamanix je offline  
Staro 03.09.2017., 20:50   #279
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
to je sad hipotetski i tesko reci sto ce porezna u tom slucaju napraviti i po meni je debilno ako neka firma prima btc da si odbija pdv od prometa a ako fizicka osoba kupuje nesto onda je duzna platiti porez
vacs je offline  
Staro 03.09.2017., 20:57   #280
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
A sta ako ja bitcoine ne zamjenjujem za FIAT valute tj ne prodajem vec s njima recimo kupim auto?

Znam da ce doci se raspitivat za podrijetlo novaca, ali jesam li onda isto duzan platit porez na zaradu koju sam ostvario ?

Kazes poreznoj naso babi u jastuku
Getriba94 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2017., 20:59   #281
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
malo bitcoina izvadio iz babinih prljavih carapa (dugih gaca) koje nitko nije htio dirat...
Shamanix je offline  
Staro 03.09.2017., 21:09   #282
bez_komentara
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Split
Postovi: 238
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
A sta ako ja bitcoine ne zamjenjujem za FIAT valute tj ne prodajem vec s njima recimo kupim auto?

Znam da ce doci se raspitivat za podrijetlo novaca, ali jesam li onda isto duzan platit porez na zaradu koju sam ostvario ?
Po tvojoj logici. šta god kupujemo porezna dolazi i provjerava odakle nam novci za to.
Veća ti je šansa da ti policija i porezna sjednu za vrat zbog mining rigova po njuškalu, nego što kupiš auto BTC-om.
bez_komentara je offline  
Staro 03.09.2017., 21:26   #283
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
a cuj kolega nije radio nigdje a vozio je neki mercedes ono nist posebno, pa kaze da su mu dolazili ga ispitivat..

pa me sad zanima da recimo dovezem ovako nesta, a nigdje ne radim...
Shamanix je offline  
Staro 03.09.2017., 22:21   #284
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Hvala svima na trolanju i pisanju...

Tema ide u ključ do daljnjega, možda i trajno... Sada neka se svi snalaze na svoj način

A ako netko spomene poreznu, isplatu love itd u nekoj temi automatski ide brisanje a ako ponovi pitanje, bananko, neovisno bio novi ili stari član.

Eto samo toliko...
FRipper je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na