Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2017., 13:49   #1
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Komp se ne isključuje do kraja

Pozdrav svima,

imam problema s kompom iz "Moj komp". Naime, otprije nekih 5-6 mjeseci jednostavno ne mogu isključiti ga do kraja. Preko Shut downa Windowsi odrade gašenje do kraja, te se monitor zacrni i ne prikazuje više ništa, ali se ventilatori i dalje vrte i ledice svijetle. Ugasi se tek kad pritisnem tipku za gašenje 4-5 sekundi.

Provjerio sam sve postavke za gašenje i tamo je sve u redu, a ovo se počelo događati samo od sebe, nikakve postavke nisu mijenjane.

Do čega bi to moglo biti? Napajanje, matična, nešto softverski možda? Napajanje je dosta staro, kupljeno polovno prije 3-4 godine.

Trenutno sam u fazi razmišljanja oko malih nadogradnji kompa (još 4GB memorije, napajanje, a možda i procesor na i5-2500K), pa bi volio znati dali može biti do matične, ako moram i nju mijenjati, da možda pređem i na noviji socket i novije rame.

Hvala unaprijed svima!
marke je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 14:23   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Stavi neki live Linux. Ako ga bez problema isključiš, znači da je problem kod Winsa. Ako se ni onda ne isključi, onda je problem hardveraja. Možda su kontakti front panela krivo prikopčani na matičnu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2017., 14:32   #3
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Hvala na pomoći, probat ću to s Linuxom (nakon što proučim kako se to stavlja). Kontakti su svi dobro spojeni, jer je sve normalno radilo i samo odjednom više ne radi.

Ako je do hardveraja, ima način za ispitat kaj ne valja (osim, naravno, probavanja s drugim napajanjem, pa s drugom matičnom)?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 14:36   #4
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
Linux ce ti sigurno ugasiti. Imao sam jedan Lenovo desktop isto Win (7 i 10) nece da ugasi do kraja pc, dok s Linuxom nema problema.

Ako je moguce probaj update biosa napraviti. Provjeri za svoj model mbo imaju li korisnici slicne probleme.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 15:34   #5
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Komp se ne isključuje do kraja

Pokrenuo sam Live Ubuntu, probao ugasiti, ali stane na pola procesa gasenja i ne ide dalje. Probao sam dva puta.



Dakle, do hardvera je? Trebam sad pokusat s drugim napajanjem i drugom maticnom ili ima neki jednostavniji nacin?

BIOS maticne je najnoviji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
marke je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 16:03   #6
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Jesi probao clear cmos-a ? Ako ni onda neće probaj drugo napajanje, jednostavnijeg načina mislim da ti neće bit pošto si ovo kao jednostavnije u principu već sve odradio.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2017., 12:04   #7
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Kupio novo napajanje Seasonic M12II-520 Bronze - SS-520GM i polovni procesor i5-3570K.

Sve zamijenio, počistio komp malo i sad kad ga upalim, ne daje uopće sliku. Probao sam vratit stari procesor, ali isto se dešava. Znači sve se upali, svi ventilatori rade (nemam speaker da čujem onaj beep), ali sliku ne daje. Probao i DVI na monitor i HDMI na televizor, ali ista stvar. Clear CMOS-a sam napravio.

Da nije nešto na matičnoj sad pak otišlo? Probat ću sutra ponovno spojit staro napajanje, ali sumnjam da je to njega, ovo je novo izvađeno iz kutije.
marke je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2017., 13:08   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Ne mogu shvatiti zašto su šugavu "zujalicu" izbacili sa modernih mobo ?
Prije ju je svaka imala po defaultu. Kao da "nema mjesta", barem ona mini verzija, a ni cijena ne bi trebao biti razlog (vjerojatno < $1).

Nađi i spoji "zujalicu" jer ti sada treba da detektiraš šta se dešava.
Izvadi sve vani kućišta, dobro pregledaj cpu socket (svjetlo + povećalo),
u zadnje vrijeme jako često "nastradaju" pinovi ...

ako je šta crklo na mobo, to se vjerojatno desilo prije "otprije nekih 5-6 mjeseci" kad se problem pojavio a ne sada,

Clear CMOS + Load defaults je "obavezno" kod nekih mobo ako se mijenja cpu,
otvori manual da možeš odraditi na slijepo, koristi PS/2 tastaturu,

na kraju će trebati probati sa drugom mobo ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2017., 15:00   #9
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Još jedno pitanje, ovo napajanje ima dva EPS kabla, jedan je 4+4, a jedan je 8-pinski. Matična ima samo 4 pina. Jeli svejedno koji od tih spojim ili moram određeni?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2017., 15:10   #10
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Svejedno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2017., 15:56   #11
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Probao sam ponovno sa starim napajanjem i ista stvar se događa. Znači preostalo mi je jedino nabavit novu matičnu.

Hvala svima na odgovorima, javim kad promijenim matičnu.
marke je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 15:30   #12
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
UPDATE:

1. Sliku nije davalo jer je očito na matičnoj otišo prvi slot za memoriju. Kad stavim memoriju u drugi slot, najnormalnije radi. Probano s dva keksa memorije i u svim mogućim kombinacijama. Čim stavim bilo šta u prvi slot, ne daje sliku. Jel moguće da je sad od mog čišćenja (usisavanja) vrisnuo prvi slot?

2. Sad se kompjuter normalno gasi do kraja. E sad, dali je to do promjene napajanja na novi Seasonic SS-520GM ili se nekaj bilo zblesiralo na matičnoj pa sad normalno šljaka, nisam siguran, a i neda mi se opet spajat staro napajanje samo zato da to utvrdim.
marke je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 17:34   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Bitno da imaš operativan stroj, a sad zašto / šta je bilo ...
Prije će biti splet okolnosti nego da si baš kriv za otkazivanje mem. slota.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 17:51   #14
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor marke Pregled postova
UPDATE:

1. Sliku nije davalo jer je očito na matičnoj otišo prvi slot za memoriju. Kad stavim memoriju u drugi slot, najnormalnije radi. Probano s dva keksa memorije i u svim mogućim kombinacijama. Čim stavim bilo šta u prvi slot, ne daje sliku. Jel moguće da je sad od mog čišćenja (usisavanja) vrisnuo prvi slot?

2. Sad se kompjuter normalno gasi do kraja. E sad, dali je to do promjene napajanja na novi Seasonic SS-520GM ili se nekaj bilo zblesiralo na matičnoj pa sad normalno šljaka, nisam siguran, a i neda mi se opet spajat staro napajanje samo zato da to utvrdim.
Računalo se nikada ne usisava (usisavači van iz upotrebe ljudi...) već se ispuhuje zrakom - postoji aparatura. Usisavač sama riječ kaže usisava ali u istom trenutku može stvoriti i statički elektricitet i ako je jači oštetiti sitniju komponenticu ploče... U 99% slučajeva ništa se neće desiti kada se usisava računalo , ali što je sa onih 1%!? Uz to ljudi još idu u krajnost pa usisavaju računalo koje je pod naponom , tada postotak mogućnosti oštećenja raste na nekih 3-5%...

Utori za ram znaju među prvima praviti probleme na starijim pločama - prljavština i moguća vlaga , nekvalitetan dodir rama i utora...

Tko nema aparaturu najbolje je otvoriti komp, izvaditi dijelove , krpom sve prebrisati i metodom puhni druže očistiti prašinu ako se negdje nastanila.

2. Kvar ćeš teško sada ustvrditi , a i bolje ne dirati nešto što radi odlično . Napajanje lako provjeriš na nekom drugom kompiću...
  Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 12:19   #15
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
SAGA SE NASTAVLJA:

Kupio sam slijedeće stvari:
  • novu (polovnu) matičnu Asus P7Z68-V/Gen3
  • novi (polovni) procesor Intel i5-3570K
  • novo (novo) napajanje Seasonic SS-520GM
  • novo (polovno) kućište Coolermaster Silencio 550.

Instalirao Windowse nanovo i opet se ponavlja problem, ponovno se neće ugasit do kraja. Znači sve se isključi, ali lampica ostaje svijetlit i sva tri ventilatora rade na smanjenoj brzini.

Ova matična ima na sebi i gumb za on/off i kad ga stisnem, opet se boota i podižu Windowsi. Ako ga stisnem recimo u BIOS-u, ugasi se, ali opet ne do kraja.

Samo da opet napomenem da se prije promjene matične i kućišta gasilo normalno, dakle problem je bio riješen.
marke je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 12:44   #16
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Hmm, izgleda da ti je ili u samim windozama ili negdje u biosu podesen sleep odnosno hibernate umjesto shutdowna....del ili f2 stisni during post screen udji u bios i pogledaj...ako ne nadjes di je, onda provaj samo load defaults, pa snimi postavke i izadji...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 12:48   #17
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor marke Pregled postova
SAGA SE NASTAVLJA:

Kupio sam slijedeće stvari:
  • novu (polovnu) matičnu Asus P7Z68-V/Gen3
  • novi (polovni) procesor Intel i5-3570K
  • novo (novo) napajanje Seasonic SS-520GM
  • novo (polovno) kućište Coolermaster Silencio 550.

Instalirao Windowse nanovo i opet se ponavlja problem, ponovno se neće ugasit do kraja. Znači sve se isključi, ali lampica ostaje svijetlit i sva tri ventilatora rade na smanjenoj brzini.

Ova matična ima na sebi i gumb za on/off i kad ga stisnem, opet se boota i podižu Windowsi. Ako ga stisnem recimo u BIOS-u, ugasi se, ali opet ne do kraja.

Samo da opet napomenem da se prije promjene matične i kućišta gasilo normalno, dakle problem je bio riješen.
Probao clear CMOS?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 15:12   #18
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Mene je wake on lan zajebava sta se toga tice
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 18:46   #19
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Nije pomoglo ništa. U windowsima je sve podešeno kako spada, u BIOS-u nema ništa što mu neda da se ugasi normalno, load optimized defaults niti clear cmos ne pomažu.

On se ugasi ali Power LED ostane blinkati, kao i jedna od LED-ica pokraj memorije i neće se isključiti skroz.
marke je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 20:25   #20
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
ahh, pa to i ja imam, tzv sleep light...kad ugasis ledice ostanu blinkati...da sad ne idem sebi resetirat komp i drkat po biosu, nadji tu opciju i stavi na enabled....na disabled je svitlo upaljeno...vjerojatno nisi citao description s desne strane pazljivo...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 20:57   #21
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ali rade i ventilatori tako da sumnjam da je sleep light. Budem pretrazio opet bios ali nisam nasao nigdje tu opciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
marke je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 21:46   #22
Ssmirnoff
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Windowsi se ne gase vise ko prije. "Shutdown" vise nije "shutdown" po defaultu. I sam sam imao problema s tim prije, a kad sam 2put vidio da mi se komp sam upalio u 3 ujutro, nakon sto je bio ugasen nekoliko sati, mislio sam da sam lud. Tek kad me netko drugi poceo povlacit za rukav za isti problem onda sam iso guglat. Covjek ugasi laptop i svjetle mu sve lampice. Disk se vrti... ma uzas!

Imas tu prilicno dobro objasnjenje al ak ti se neda citat preskoci:
https://www.tenforums.com/tutorials/...dows-10-a.html
http://www.techrepublic.com/blog/win...feature-works/

Napravi sljedece:
Control panel > Power options > Choose what the power buttons do > Change settings that are currently unavailable

Turn on fast startup - (obavezno iskljuci)
Sleep - (iskljuci)
Hibernate - (iskljuci)

Sada odi u Control panel > Power options > Change plan settings > Change advanced Power settings
Tu sve lijepo procitaj i provjeri:

Sleep
- Sleep after: Never
- Alow hybrid sleep: Off
- Hibernate after: Never
- Alow wake timers: Disabled (zbog ovog sam mislio da sam lud, al nisam, majkimi pali se sam, guglaj ak oces)

Power buttons and lid:
- Power button action:
- Setting: Shut down

Nakon toga probaj ugasit pa javi kak je proslo!

Zadnje izmijenjeno od: Ssmirnoff. 01.02.2017. u 21:58.
Ssmirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 22:16   #23
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
budalastine, po defaultu je sve ukljuceno i napravljeno kak spada...jedino ako je sam nes spetljao se mogao poremetit, ili ako mu je neko drugi spetljao...a to paljenje kompa u 3 ujutro je fakin windows apdejt, sam ukljuci komp radi apdejta izvan working hoursa, to mos i podesit kad zelis da bude, ali po defaultu je u 3 ujutro...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 23:00   #24
Ssmirnoff
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
budalastine, po defaultu je sve ukljuceno i napravljeno kak spada...jedino ako je sam nes spetljao se mogao poremetit, ili ako mu je neko drugi spetljao...a to paljenje kompa u 3 ujutro je fakin windows apdejt, sam ukljuci komp radi apdejta izvan working hoursa, to mos i podesit kad zelis da bude, ali po defaultu je u 3 ujutro...
Potrudio sam ti se pomoc, pa da si procito prvu recenicu prvog linka.. al nema veze, evo budem ja ovdje c/p-o, al ne za tebe nego za nekog drugog kad naleti:

"Fast startup (aka: hiberboot, hybrid boot, or hybrid shutdown) is turned on by default in Windows and is a setting that helps your PC start up faster aftershutdown.Even faster than hibernate. Windows does this by saving an image of the Windows kernel and loaded drivers to the hiberfile (C:\hiberfil.sys) upon shutdown so when you start your PC again, Windows simply loads the hiberfile (C:\hiberfil.sys) into memory to resume your PC instead of restarting it."

Kod tebe je vjerojatno problem ili u kernelu, ili u drajverima, ili u hardware-u pa Windows ne moze napraviti image kako treba prije hiberboot-a. Ako napravis kako sam ti rekao, neces rijesiti taj problem, ali ces 100% uspjeti ugasiti komp.
Ssmirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 23:11   #25
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Ako se ne varam, hibernacija je jedna stvar, a fast boot je druga, odnosno samo se preskace POST...no nisam 100%, moram proguglat...prvi put cujem za hiberboot i nekako sam misljenja da to nije to...cak i sa najbrzim butom podesenim se i dalje vidi animacija dizanja windoza...jedino ako je komp prije toga bio hiberniran, onda ce se odma sve dic, i mos ga upalit cak i sa predefiniranom tipkom u biosu, ili sleep tipkom ako imas tipkovnicu sa multimedijskim tipkama, no to nema veze sa fast bootom...

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 01.02.2017. u 23:16.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 23:15   #26
Ssmirnoff
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Mislim da fast boot ne radi bez hibernacije, al nisam ni ja 100% siguran.. I ja bi trebo porguglat, al sad vise ne stignem. Nek proba tak kak sam napiso. Mislim da ce upalit, odnosno ugasit
Ssmirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2017., 23:26   #27
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
a jebemu, onda moj komp ne radi kak triba? Ja kad stavim shutdown, onda komp napravi shutdown. Ako mi je night led opcija u biosu ukljucena, ledice ne svitle, ventovi se ne vrte i mogu upalit komp samo pritiskom na paljenje na kucistu, nakon cega se ili vidi post, ako nemam fast boot ukljucen ili ne vidi ako imam...a ako sam u windozama kliknuo na hibernate, sve je isto ko da je ugasen, jedino ga mogu upalit na vise nacina i nema ni posta ni win animacije neg me vrati di sam bio prije klika na hibernaciju...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 01:38   #28
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
Ako se ne varam, hibernacija je jedna stvar, a fast boot je druga, odnosno samo se preskace POST...no nisam 100%, moram proguglat...prvi put cujem za hiberboot i nekako sam misljenja da to nije to...cak i sa najbrzim butom podesenim se i dalje vidi animacija dizanja windoza...jedino ako je komp prije toga bio hiberniran, onda ce se odma sve dic, i mos ga upalit cak i sa predefiniranom tipkom u biosu, ili sleep tipkom ako imas tipkovnicu sa multimedijskim tipkama, no to nema veze sa fast bootom...
Ti govoriš o Fast boot opciji BIOS-a a on o Fast Startup opciji Windowsa 10. Posve različite stvari.

Opisano je gore što je Fast Startup. On jednostavno ima neki problem u kombinaciji OS/Hardver. Iskreno ono što on navodi mi najviše smrdi na probleme sa S-state opcijama. Neka još jednom prođe kroz bios i proba ubit sve wake on LAN/keyboard/mouse opcije, neka provjeri kako se komp ponaša obzirom na aktiviranje S1/S3 opcija.
Neka proba ubit Fast Startup pa vidi kako će se ponašati.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 02.02.2017. u 01:46.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 10:17   #29
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Wolverine, pregledao sam cijeli BIOS i poisključivao sve moguće opcije koje bi mogle imati veze s tim, ali ništa nije pomoglo. Palo mi je na pamet da nije možda do memorije (jer je zadnji put nestao problem nakon promjene jednog keksa memorije i napajanja), ali ni to nije pomoglo.

Stvarno više nemam ideja kako ovo riješiti? Ima možda još kakvih prijedloga?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 10:51   #30
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Komponente izvadi na stol, pazi da ti ne ostane neki šaraf ispod matične (kratki spoj), pospajaj sve tako na otvorenom i vidi ponaša li se opet isto. Moguće je da si u kućištu nešto krivo spojio, primjerice, frontpanel ili da negdje kućište dodiruje gdje "ne smije".

Ideja je glupa, ali vrijedi probati. Moj troubleshooting uvijek počinje vađenjem svega na stol i uslijed te aktivnosti riješim 80% ovakvih glupavih problema.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na