Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2011., 13:30   #1
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
(riješeno) DDR3 neće raditi na 1600 MHz

Pozz ljudi trebala bi mi pomoc oko memorije.

Imam doticnu maticnu


http://www.asus.com/Motherboards/Int...tion/#overview

I7 2600k Procesor


Napajanje Corsair 850 tx series


itd da ne nabrajam ostale komponente.

Takodjer uzeo sam doticnu memoriju DDR3 8GB (2x4GB) Corsair, 1600Hz,tj tocnije:

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=9802



Naime kad ubodem 1 stick od 4 gb sve radi super ali i dalje na 1333 mhz,probao ja stavit oba 2 sticka po 4 gb u utore iste boje,naravno nece da radi tj ventilatori se vrte od kucista medutim ne daje nikakav beep,onda sam probao stavit oba dva sticka na razlicita mjesta tj ustekat ih u razlicite boje utora,tako radi,medutim opet na 1333 mhz.



Jel moguce da treba to korigirati u biosu ili?

P.S

Takodjer sam stavio sythe kama cross cooler,idle temperatura mu je 50 stupnjeva na 900 okretaja,jel to ok za taj procesor ili?

Hvala svima na pomoci
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2011., 18:08   #2
The Satara
Premium
 
The Satara's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 417
Jesi isprobao oba sticka pojedinačno? Ako jesi i pod pretpostavkom da sve radi na defaultu, stavi jedan stick memorije u utor (nebitno koji) i uđi u EFI (BIOS) i pod Ai Overclock Tuner odaberi X.M.P., Exit/Save Changes & Reset. Sad bi trebao imati tvorničke postavke memorije, dakle 1600MHz i ako se uspješno boota u windowse, ugasi računalo i upikni drugi stick u utor iste boje. Ukoliko se opet ne želi bootati, imaš vrlo vjerojatno neispravnu ploču. Možeš probati nadograditi EFI na zadnju verziju, možda pomogne. Također, za svaki slučaj, istestiraj svaki stick pojedinačno memtestom da budeš siguran da je memorija ok.

Ukoliko proc radi na defaultu, to je previsoka idle temperatura. Ili laže senzor ili program koli ga očitava ili ti hladnjak nije dobro sjeo. Ne bi bilo loše da ukoliko budeš skidao hladnjak izvadiš i proc i provjeriš jesu li u socketu svi pinovi ok.
The Satara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2011., 20:06   #3
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Ja sam morao u biosu stavit da su rami 1600MHz manualno. Inače su radili na 1333MHz.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2011., 23:39   #4
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Evo ljudi situacija je sljedeca:

Uspio sam podesit da rani na 1600 mhz,probao sam sa opcijom X.M.P,restart medutim pisalo je oveclock failed ,uglavnom onda sam vratio na auto i samo sam promjenio pod opcije memory frekvencije tj stavio na 1600 mhz,eto to sam uspio rijesiti.

Sto se tice temperature procesora eto i to sam rijesio,u biosu je pokazivalo preko 10 C vise,preko asusovog programa u windows oko 37 idle,nakon opterecenja oko 48 -52 C,procitao sam malo po asusovoj stranici i kazu da je to normalno da u biosu bude tako.

Sto se tice memorije i slotova tu je i dalje problem.Znaci rade memorije na sivom i plavom slotu tj A1,A2,medutim kad probam stavit u oba plava kako pise po uputstvima nece,probao sam pojedinacno memoriju stavit u ovaj 2 plavi slot znaci samo sa 1 modulom,nece,probao stavit 2 modul,nece,nazalost do 2 sivog slota ne mogu zbog prevelikog coolera memorija ima pasive hladnjake.

E sad me zanima,jel moguce znaci na ovaj utor od memorije sto nece da radi,posto imam vegence memoriju sa pasivnim hladnjakom,malo dodiruje ona metalna rebarca od cpu coolera da zbog toga nece da radi i ako postoji mogucnost ako znate da se skine heatsink sa memorije bez da nesto pukne ili slicno.
mitra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na