Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2017., 02:33   #1
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
Resolving host (connection timed out) Bnet problem

Pozdrav,

kao što naslov kaže imam problem sa netom. Provider je Bnet, modem Technicolor TC7200.20

Znači nekad radi sve ok, a nekad po pola sata ili sat vrimena imam problem sa pre sporim učitavanjem stranica pri čemu mi piše "resolving host" i na brzini od 120 Mbit/s je potrebno preko 30 sekundi da mi otvori bilo koju stranicu. Ili tako šteka, ili mi uopće ne otvori ništa i izbaci "error connection timed out"...

Zvao sam Bnet prije par dana, prvo su u SZK rekli da su resetirali postavke i da bi trebalo radit, naravno nije pa san zva opet i poslali su tehničara koji je danas doša i prominia mi modem.
Odma nakon promjene je net radia ok, uru vrimena nakon šta je čovik otiša opet ista stvar, ili pre sporo otvara ili se nemože spojit uopće uz iste poruke resolving host i connection timed out.

Komp je spojen žičano na modem, ali ista stvar je i na laptopu koji se spaja wirelessom i na mobitelu, znači otpada opcija da je problem do kompa. Tehničar kad je bia izmira je signal za koji kaže da je ok i da nevidi osim modema koji bi moga bit problem. Pošto ispada da ipak nije modem, je li moguće da je problem u softveru tj njihovim driverima za isti? Jel pada nekom nešto na pamet? Hvala
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 08:22   #2
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Probaj postaviti ručne postavke DNS servera, stavi Google-ov dns 8.8.8.8
Alister je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2017., 08:25   #3
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Probaj postaviti ručne postavke DNS servera, stavi Google-ov dns 8.8.8.8
evo podesio upravo, vidit ću kakvo će bit stanje tokom dana pa javim svakako da li je problem riješen ili ne. Zahvaljujem
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 16:49   #4
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
nažalost i dalje isti problem cijeli dan , vratio sam na automatic sad
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 08:35   #5
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Da li ti se to dešava otprilike u isto vrijeme u danu, a u neko drugo doba dana radi OK (radnim danom prije podne, recimo)?
Problem ti je u B.netu jer je to kablovski modem, a na kablovskom internetu često ima raznih problema kad je puno korisnika gore
trex je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 13:14   #6
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Da li ti se to dešava otprilike u isto vrijeme u danu, a u neko drugo doba dana radi OK (radnim danom prije podne, recimo)?
Problem ti je u B.netu jer je to kablovski modem, a na kablovskom internetu često ima raznih problema kad je puno korisnika gore
U različito doba dana. Jučer sam ih zvao opet, u 2 pokušaja ukupno čekao blizu 40 minuta na liniji i nisam ih uspio dobit. Toliko o kvaliteti njihove usluge ako im je gužva na tehničkoj podršci. Maloprije sam ih dobio i dogovorio dolazak tehničara u ponedjeljak pa ćemo vidit o čemu se radi. Al novi modem i potpuno isti problemi, i na kompu žičano i na mobu i lapotpu bežično. To je do njih a nisu sposobni otklonit kvar
rossoneri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na