Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2016., 15:15   #1
Outmind
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 84
Ne mogu obrisati epson drivere ni uci u relevantni dio control panela

Bok!

Imam problema sa driverima za jedan epsonov printer, star je vec, mislim da je cx 100 ili sx 100 ( ne znam koji tocno, to pitam za starog) i sribali su mu se driveri. Njegov program za skeniranje radi normalno i normalno sprema slike, ali kada idem printat dokumente ne prepoznaju ga word processori. E sad, problem je što ne mogu ući u "printers and other devices" dio control panela (windows 7). Kada kliknem na to, search bar gore se počinje loadati, no dođe skoro do kraja i tamo stoji u nedogled.

Probao sam to deinstalirati i sa CCleanerom, no kada pokrenem uninstaller jednostavno mi kaže da deinstalacija nije uspjela. Ako provam nanovo instalirati drivere, dođe do dijela gdje bi se trebali iskopirati, stoji tamo 5 sekundi i jednostavno završi instalaciju kao da je uspjela, no nije.

Išao sam i u safe mode, no tamo u control panelu nema dijela sa printerima (probao sam i safe mode + networking, ni tamo nema). Print spooler servis u safe modu ne radi, pa deinstalacija ne može ni početi.

U glavnom, mogu li ikako potpuno deinstalirati sve epson drivere, preko registrija možda ili tako nekako, da ne moram sad samo zbog toga cijeli sustav formatirati? Hvala.
Outmind je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 17:31   #2
Mate_zg
Premium
Moj komp
 
Mate_zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Restartaj računalo,obrisi print jobove,restartaj print spooler.Ili si već obavio navedene postupke
Mate_zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2016., 19:47   #3
Outmind
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 84
Hmm, kako da tocno dodjem do print jobova? Tako mi to stoji vec par tjedana, tako da nije u pitanju kratkotrajan problem.
Outmind je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 20:13   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Hm, neda mi se sad prebacivati u W7 al mislim da je na istom mjestu kao kod XP,
otvori "WINDOWS\system32\spool", tu trebaš ići dalje i prepoznati šta je print job a šta je drajver i ostali potrebni fajlovi ...
Ako nisi siguran nemoj brisati napamet jer možeš napraviti još veću štetu.

Eventualno upotrebi System Restore > manualno napravi trenutni restore point > pa idi brisat,
ili možda još bolje kroz Restore se vrati "nazad" na datum kad je sve radilo ok (moraš pogoditi koji je to datum / restore point).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 20:21   #5
Mate_zg
Premium
Moj komp
 
Mate_zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
U CMD upiši: printui /s /t2 ili možda da pogledaš ovaj link
http://www.online-tech-tips.com/comp...twork-printer/
Mate_zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na