Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2013., 23:11   #1
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
(riješeno) "Neće više da pali" - matična, napajanje?

Pred cca tjedan dana poceli su se javljati problemi na kompu kojim se sluze mala braca..

prvo se komp poceo gasit kad su igrali neku zahtjevniju igru (gta4, cod6).. posumnjao sam na temp graficke, jer je bila poprilicno za očistit.. nakon što se komp ugasio, nije se više odmah upalio, već nakon izvlačenja kabela iz napajanja, i vraćanja.. no ni tad svaki put.. propuhao sam graficku i par dana je bilo ok..
nakon par dana javili su se artefakti - 2 plave vetikalne crte u biosu i nije se dizao windows, poceo se bootat i javio se blue screen sa nekim ati errorom ja mislim.. grafa u pitanju je bila 4850 ako se ne varam.. dignuo se u safe modu, al sa istim crtama..
stavio sam neku staru hd240 i win se dignuo ok, al je bila rezolucija 1600 umjesto 1920.. i bacilo je error da nedostaju driveri za grafu :/ krenuo skidat i pred kraj se komp ugasio.. nakon paljenja je bilo sve 5 i dobra rezolucija.. radilo je uredno jedan dan.. opet se gasio komp, da bi ga uspio upalit (opet sa izvlacenjem kabela i vracanjem) i radilo je tu vecer - samo surfanje..
no, opet se ugasio na kraju večeri i nije se vise htio ni pocet "vrtit".. izvadio bateriju na maticnoj, vratio i tad je "provrtio", al ekran crn.. probao vratit prvotnu graficku, ista stvar.. kad upalim i spojim monitor, monitoru se makne poruka (no connection il sto vec pise), al je samo crn ekran..

dal njusite na nesto sa ovim partizanskim opisom?

sa memorijom se nisam igrao, osim sto sam izvadio jedan keks iz drugog slota i probao bez njega..

na sto vam smrdi i sto biste vi probali da locirate problem? komp u pitanju je am2+, asrock a770de ako se dobro sjecam, i athlon x245..


hvala svima na kojem savjetu!
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 23:39   #2
DarioGTI
Registered User
Moj komp
 
DarioGTI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 27
Probaj još ispuhati PCI slot u kojem se nalazi grafička, zna ostati prašine. Mene je to jednom zezalo sa RAM slotom.

Nakon toga, probao bih eventualno sa drugim napajanjem.
DarioGTI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2013., 23:43   #3
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
hah, good advice.. probam sutra.. bilo bi opako da bude tako jednostavno rjesenje
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 00:13   #4
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Standardna baterija testova . S obzirom da ti izgleda grafička stvara probleme ili napajanje idi na furmark ili occt pa vidi kak se ponaša.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 00:18   #5
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
kako odvrtit test sa ugasenim kompom?
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 00:26   #6
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pa radio je do kraja posta , napajanje ako ne želi palit eventualno probat još jednom reset biosa te provjerit da li prijavljuje manjak grafičke kad je nema fizički (znači pištanjem). Istu stvar provjerit sa memorijom.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 00:33   #7
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
hehe, ma radi, al u biti ne radi

dakle, koji put se pocne "vrtit" kad stisnem power jel, koji put ne, koji put samo na tren se zavrte ventovi i odmah stane.. al sad i kad se vrti nema vise slike na ekranu..
probao sam i reset biosa (baterijom i poslije jumperima)..

hm da.. probao sam i bez grafe, al mislim da mi nije spojen zvucnik, neznam ni dal ga ima komp.. provjerim sutra..

steta sto maticna nema integriranu grafu, bilo bi jednostavnije..
mislim da jos negdje imam jednu provjerenu pci grafu pa mozda nju nadjem pa probam :=
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 00:39   #8
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Spoji taj buzzer kak god znaš ak nije spojen ... možda pišti .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 01:23   #9
DarioGTI
Registered User
Moj komp
 
DarioGTI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 27
Probaj jos - izvuci sve usb uredjaje koji su spojeni. Zatim izvuci bateriju, pricekaj 30sec, vrati je,pa probaj upalit.

Kod mene je jednom bio napola crko usb hub, i imao sam slicne simptome kao to (odvrti se post i stane).
DarioGTI je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 06:28   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Pogledaj jesu li se napuhnuli ili iscurili kondići na ploči.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2013., 15:42   #11
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
yep, gledao sam i kondici izgledaju ok.. stanje je slijedece.. buzzer je zacudo bio spojen, al nije svirao kad nije bilo grafe.. odspojio sam sve sto je bilo spojeno (samo mrezni kabel i usb mouse), izvadio bateriju, vratio.. nije pomoglo.. i dalje samo vrti sa crnim ekranom.. izvadio memoriju da vidim ako ce svirat bez nje i tad je bio znak uzbune.. prvi keks kojeg nisam dirao jucer je bio nekoliko prasnjav sa strane, imaju hladnjake na sebi pa nisam bas obracao previse paznju jer je prasina vecim djelom po hladnjaku.. ugl, to sam malo ocistio, vratio kekse natrag i komp se uredno bootao! sad cemo vidjet sto ce i di ce.. mozda sad koji test odvrtit..? za sad veliko hvala svima na savjetima, koliko su god rutinske stvari, puno pomogne ovak koji savjet.. duzan sam rundu :=
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 15:53   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Odvrti MemTest. Barem 2 passa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na