Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2011., 12:50   #1
kele
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: zg
Postovi: 2
Laptop ne prepoznaje USB memoriju

Znači problem iz naslova. Mislim da se pojavio nakon upgradea BIOS-a, nisam 100% ziher. Niti jedan USB utor ne čita USB memorije te eksterne hardove. Uredno prepoznaje sve ostale uređaje tipa printer, tipkovnica, bežični/obični miš itd. Kod uključenja USB memorija javlja Unknown device. Iz device managera sam deinstalirao sve USB portove i ponovo instalirao, stavio zadnje drivere za chipset, instalirao na novo XP, vratio 7 ultimate nakon toga međutim problem je ostao uvijek tu. Instalirao sam programčić Serviwin koji pokazuje drivere i tamo se uredno vidi driver. Program nudi i ručno uključivanje drivera ali se USBSTOR neda uključiti. Javlja stopped. Iz svega toga zaključio sam da je problem vjerojatno nevezan sa OS-om odnosno da je u BIOS-u. E sad, BIOS je Phoenix 4.80 i u njemu nema barem vidljivog načina uključivanja USB mass storage device-a. Laptop je Toshiba P100. Ima neko ideju kako to probati rješiti?

Thx
kele je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2011., 13:05   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Probaj staviti neku live Linux distru (Knoppix, Ubuntu,...) tek toliko da otkloniš softverski problem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2011., 13:50   #3
kele
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: zg
Postovi: 2
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Probaj staviti neku live Linux distru (Knoppix, Ubuntu,...) tek toliko da otkloniš softverski problem.
A vidiš mogao bi još i to probati iako mislim da nebude pomoglo. Javim kak je prošlo
kele je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na