Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2007., 22:21   #1
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
WinDVR3

'vaka je kombinacija:

tv-tuner - leadtek expert
zvučna - terratec sky

upiknuto na k8n-e deluxe

pokretanje windvr-a, koje samo za sebe poprilično traje, uzrokuje zanimljivu pojavu - smanji na minimum slider koji određuje jačinu 'wave' signala (source tab na control panelu od zvučne)

rezultat je nula bodova kaj se tiče zvuka svega na compu, treba slider dizat gore i onda je sve ok

pri gašenju 'nema nikih problema'

e sad, kopao ja malo po googletu - keine

kopao malo više po tv-cards.com - i našao nešto što je bilo tome nalik...kaže lik da kao nema zvuka nakon pokretanja, ali da nakon kaj pokrene timeshifting, zvuk se vrati!

nebudlijen, napravim ja isto - i fakat se slider vrati, ali ne na položaj na kojem je bio prije pokretanja, već sad na maximum

probah kopati po registry opcijama - mošnja


ima li tome rješenja?
choby je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2007., 23:48   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Isti problem imam i ja kada pokrećem FM tuner na tom Leadteku. Zanimljivo je da sa Live-icom nisam imao tih problema, a sa integriranom da. Znači, do kartice je ili barem do drivera...

Meni se onaj master kanal stavi na najniže (volume 0%).

Mislim, isti problem mi se i javlja kod WINDVR-a, da ne misliš da pišem bezveze

Bome sam i ja tražio po google-u, ali nada...mošnja bi ti reko
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2007., 09:23   #3
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
drago diklić mi je da ima još supatnika...

reci kako ti ide snimanje u mpeg2 preko expertice? jel ti zvuk u syncu sa videom nakon pola sata-sat?

meni đubre počne kasnit pa sam zato posegnuo za windvr3...ali izgleda da ću ga i odsegnuti
choby je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2007., 10:26   #4
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Meni se slično događa u Bs playeru samo što se meni onaj slider od Wavea miče ako diram volume u Bs playeru )čak i Power DVDu), probajte obojica stavit (ako ima) na primary sound driver.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2007., 10:35   #5
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
kod mene se promjena volume-a u windvr-u očituje kroz promjenu slider-a na 'CD' jer je tako namješteno u njegovim postavkama (a to je pak uvjetovano time što su tuner i zvučna povezani preko internog CD konektrora na zvučnoj)

sad kad malo razmislim, brijem da windvr želi u principu ugasiti zvuk windozama, tipa da se ne čuje kliktanje i alert prozorčići, nego samo propušta zvuk sa kartice...kad se uključi timeshifting onda stvari vrati natrag jer zvuk onda ide sa harda...

to je čak u neku ruku i ok, samo što mene to izluđuje jer onda nemrem slušat mjuzu nakon toga, nego moram ić u control panel pojačavat
choby je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2007., 10:50   #6
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor choby Pregled postova
drago diklić mi je da ima još supatnika...

Citiraj:
Autor choby Pregled postova
reci kako ti ide snimanje u mpeg2 preko expertice? jel ti zvuk u syncu sa videom nakon pola sata-sat?
meni đubre počne kasnit pa sam zato posegnuo za windvr3...ali izgleda da ću ga i odsegnuti
Ajde probaj molim te ovako srediti postavke za zvuk u Leadtekovom software-u pa javi dal ti se pojavi desync. Meni je oko ~300ms konstantno zvuk u zaostatku, ali se to baš i ne osjeti previše.


Ovakvim načinom mogu snimiti film od 2 sata, a da nema nekog primjetnog desynca.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2007., 10:52   #7
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
ok, sad sam na poslu pa bum probao popodne

inače, igrao sam se s tim postavkama i prije, ali nije dalo nekog rezultata...ali uzimajući u obzir koje sve mogućnosti leadtekovi programeri mogu izmisliti kaj se tiče kombinacije njihovih drivera i softwarea za snimanje, sve je moguće
choby je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2007., 11:16   #8
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
S dužnim poštovanjem svim tim nadobudnim programima:
1. Windvr mi ne radi kako treba - svaki put treba učitavat listu programa, ne radi programirano snimanje (nikakvi savjeti nisu pomogli, a znam kako se to rješava),
2. PowerDVR - još gori u svemu.

Jedini program s kojim san uspija riješit snimanje bez problema je Virtualdub.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2007., 08:59   #9
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ovakvim načinom mogu snimiti film od 2 sata, a da nema nekog primjetnog desynca.
probao - bananko...nakon sat vremena taman malo kasni zvuk za slikom da se pitaš jel to istina il si popio previše : baad :

@Rivi - kak podešavaš programirano snimanje sa vdubom?
choby je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2007., 09:52   #10
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor choby Pregled postova
probao - bananko...nakon sat vremena taman malo kasni zvuk za slikom da se pitaš jel to istina il si popio previše : baad :
A šteta...

Meni samo da uspije normalno snimanje sa Dscalerom, to bi bilo superiška...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2007., 11:54   #11
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor choby Pregled postova
probao - bananko...nakon sat vremena taman malo kasni zvuk za slikom da se pitaš jel to istina il si popio previše : baad :

@Rivi - kak podešavaš programirano snimanje sa vdubom?
A nikako! Uključim i snimam. Ali mi WinDVR3 toliko ide na živce s tim svojim bugovima da ga ne mogu smislit.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2007., 12:25   #12
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Rivi Pregled postova
A nikako! Uključim i snimam.
a jesi probao virtualvcr?
choby je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 13:45   #13
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Eto da se nadovezem,imam Experticu i sa Leadtekovim softom dolazi mi do desinhronizacije nakon min,2,3,neznam vishe jerbo je proshlo dosta vremena kako sam pocheo koristiti VirtualVCR i PowerVCR 2,ovisno o tome koliko imam mjesta na HDDu.Pokushavao sam svashta,ali nisam uspio rijeshiti zbog chega dolazi do desinha,pa sam odustao.Sa prijashnjom Asusovom karticom koristio sam samo WinDVR 3 i bio prezadovoljan,sve je radilo kako treba.Sa Experticom nece mi pronaci sve programe za gledanje,zashto,neznam,mora da nevoli ovu karticu.Izgleda da svatko pojedinachno mora pronaci soft koji mu radi kako treba jerbo nekom radi ovaj,drugom onaj,a kartice i verzije programa iste...
edit:na AIW 9800SE imam spojenu prastaru analognu satelitsku i kada snimam neshto radim to sa WinDVR 3 jer PowerVCR 2 ne hvata signal.Uvjerio sam se da generalizirati neshto kao dobro ili loshe nije dobro jer ovisi od sluchaja do sluchaja
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 04.02.2007. u 15:08.
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 07:56   #14
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor choby Pregled postova
a jesi probao virtualvcr?
Aha, 5 minuta. Instalirao, prepoznaje karticu, ali ne nalazi programe (ili ih nađe samo par, ne sjećam se), deinstalirao, pozdravio se s njim...: hello2 :
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 20:15   #15
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
@Rivi
si probo PowerVCR II?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 10:20   #16
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
I to. Ali , evo, igrom slučaja, radio reinstal sistema i WinDVR sd prepoznaje programe odmah nakon učitavanja. Prije sam ih morao posebno loadati, a sad su odma tu. Programirano snimanje nisam probao, ali u prvailu, kad je radilo ovo prvo, radit će vjerojatno i ovo drugo.
U biti, krivo sam malo prije odgovorio. Odgovor za VirtualVCR je bio za PowerVCRII. Mada, koji god sam do sad program koristio, najviše mi se ipak svidio WinDVR, samo ga nikako nagovorit da snimi nešto dok mene nema doma.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na