Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.07.2012., 00:08   #421
versace2861
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 46
pricamo o c2q q8200 @2.33
versace2861 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2012., 23:21   #422
canizares
Premium
Moj komp
 
canizares's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Delnice,Zurich
Postovi: 44
Ovako zanima dali je moguće Q9650 sa Asus Rampage extreme X48 ikako dići preko 4.05GHz stabilnog 24/7 sa time da temp budu u granicama normale i naravno voltaže...??
canizares je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2012., 12:23   #423
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
@canizares:
Ajde prouči malo tutorijale za OC diljem interneta, prouči malo osnovnu anatomiju računala i svakako način kako editirati vlastiti post, jer ovo je obično gomilanje pitanja na koje nije moguće odgovoriti i ne vodi nikamo

Nhf., nije mi običaj da ovako uletavam, ali moraš malo razmisliti kada konstruiraš pitanje prije nego nešto napišeš.
Kreni sa bazičnim forumima, čitanjem topic-a (ovo je rang cca e-how site-a i sl.), a i kod nas imaš sličnih foruma toga ranga, ako ti kojim slučajem strani jezici predstavljaju problem.

Ne zamjeri, još jednom, ovo je za dobro svih nas (uključujući i tebe, jasno).
  Reply With Quote
Staro 27.07.2012., 12:39   #424
canizares
Premium
Moj komp
 
canizares's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Delnice,Zurich
Postovi: 44
Smile

Izvinjavam se baš se ne snalazim najbolje na PC Ekspertu zato nisam puno niti pisao,niti ulazio u bilo kakve rasprave...Nego zanima me tih par postavljenih pitanja,naravno trudit cu se cim manje grijesiti hvala na dobronamjernom savjetu.
canizares je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2012., 23:27   #425
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Malo su mrtve ovi masovne teme.. tu i tam netko uleti s pitanjem i ostane na tome..

Enivej, muči me TURBO.
Želim da mi takt procesora bude smanjen dok nije pod opterećenjem, i dignut dok je. Naravno dignut na poštenu vrijednost (4.2GHz i više) a ne nekih jednih 3.7 kolko po defaultu ide.

Problem je u tome da šta god napravim, takt stoji zakucan na max. Točnije RATIO stoji na max non stop, drugim riječima turbo je upaljen i nikako da se ugasi. Osim ako ostavim max ratio na auto, onda šljaka.
Probao sam gasiti/paliti sve moguće sitnice u BIOSu no nisam uspio odgonetnuti što radim krivo. Sumnjam da moja ploča to ne podržava, jedino kaj mi pada na pamet jest da nije uopće moguće.. što mi je lagano smješno.

Uglavnom ima tko nekakvu ideju ili konkretno znanje vezano za turbo? Bio bi zahvalan.
Ako nisam dovoljno jasno objasnio kaj me muči samo recite.

lp
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2012., 23:31   #426
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor Denzil Pregled postova
Malo su mrtve ovi masovne teme.. tu i tam netko uleti s pitanjem i ostane na tome..

Enivej, muči me TURBO.
Želim da mi takt procesora bude smanjen dok nije pod opterećenjem, i dignut dok je. Naravno dignut na poštenu vrijednost (4.2GHz i više) a ne nekih jednih 3.7 kolko po defaultu ide.

Problem je u tome da šta god napravim, takt stoji zakucan na max. Točnije RATIO stoji na max non stop, drugim riječima turbo je upaljen i nikako da se ugasi. Osim ako ostavim max ratio na auto, onda šljaka.
Probao sam gasiti/paliti sve moguće sitnice u BIOSu no nisam uspio odgonetnuti što radim krivo. Sumnjam da moja ploča to ne podržava, jedino kaj mi pada na pamet jest da nije uopće moguće.. što mi je lagano smješno.

Uglavnom ima tko nekakvu ideju ili konkretno znanje vezano za turbo? Bio bi zahvalan.
Ako nisam dovoljno jasno objasnio kaj me muči samo recite.

lp

mozda power plan na balanced u win-u?
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2012., 23:49   #427
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
mozda power plan na balanced u win-u?
U biti odlična ideja.. ali na žalost ne pomaže
Probao sam i Power Saver plan, ista stvar.

Uostalom da je do toga, onda ne bi radilo ni kad je u BIOSu sve na AUTO.

Inače upravo sam naletio na Intelov monitor app za Turbo Boost. Gadget za windowse koji jednostavno grafički prikaže kad se boost pali, a kad je ugašen. I prema njemu, sve uredno radi! Pali se samo kad nekaj radim, a gasi u međuvremenu. Istovremeno svi moji programi (CPUZ, HWMonitor, AIDA) tvrde da se ratio ne mjenja tj. proc stoji na 4.2. Tak da imam ideju da turbo možda ipak RADI, ali mu je minimum jednak maximumu? Or soemthing to that effect...da da se on u biti pali i gasi no ratio tj. takt se ne mjenja? Ima li ovo smisla ?

P.S. Hvala na sudjelovanju
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 06:37   #428
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor Denzil Pregled postova
U biti odlična ideja.. ali na žalost ne pomaže
Probao sam i Power Saver plan, ista stvar.

Uostalom da je do toga, onda ne bi radilo ni kad je u BIOSu sve na AUTO.

Inače upravo sam naletio na Intelov monitor app za Turbo Boost. Gadget za windowse koji jednostavno grafički prikaže kad se boost pali, a kad je ugašen. I prema njemu, sve uredno radi! Pali se samo kad nekaj radim, a gasi u međuvremenu. Istovremeno svi moji programi (CPUZ, HWMonitor, AIDA) tvrde da se ratio ne mjenja tj. proc stoji na 4.2. Tak da imam ideju da turbo možda ipak RADI, ali mu je minimum jednak maximumu? Or soemthing to that effect...da da se on u biti pali i gasi no ratio tj. takt se ne mjenja? Ima li ovo smisla ?

P.S. Hvala na sudjelovanju
neznam kak da ti pomognem jer o turbu neznam nis. ne koristim ga i ne namjeravam. clocknuo sam svoga do 4,5 i radi mi sve skupa super. idle 1600mhz, load 4500mhz. V na offsetu.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 06:45   #429
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
neznam kak da ti pomognem jer o turbu neznam nis. ne koristim ga i ne namjeravam. clocknuo sam svoga do 4,5 i radi mi sve skupa super. idle 1600mhz, load 4500mhz. V na offsetu.
Pa TO je turbo osim ak sam ja nes strasno propustio. Upravo to želim, IDLE low consumption, LOAD high.

Kak si podesio BIOS tj. ove relevantne postavke.. konkretnije koje postavke si fiksirao, a koje ostavio na AUTO?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 06:58   #430
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor Denzil Pregled postova
Pa TO je turbo osim ak sam ja nes strasno propustio. Upravo to želim, IDLE low consumption, LOAD high.

Kak si podesio BIOS tj. ove relevantne postavke.. konkretnije koje postavke si fiksirao, a koje ostavio na AUTO?
nisam 100% siguran, ali mislim da ovo nije turbo neg normalni OC. za turbo imas neke posebene postavke u biosu, ali ja sam to stavio na ignore u glavi tak da se ni ne sjecam.
baci oko ovdje na prve stranice i skuzit ces sve:

http://www.overclock.net/t/1198504/s...asrock-edition

http://www.overclock.net/t/1189242/s...9-overclockers

http://www.overclock.net/t/968053/of...nc-spreadsheet



btw jesu ti ukljuceni speedstep i c1e? to dvoje mora bit na enabled.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2012., 22:25   #431
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Hvala, budem proucio.

Inace da, ukljuceni su oboje.

lp
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 23:57   #432
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Jedini nacin da zadrzis sve opcije za stednju je da koristis auto OC opciju u biosu, ne znam vise kak se zove na Asusovim plocama ( gore pri vrhu OC menija). Imas ponudeno x42,44 itd. Odaberi jednu od tih, voltazu ostavi na auto i kasnije je lako smanjis preko offset voltaze, -0.02v i sl.. Drugacije to ne ide na vecini 1155 ploca i sa rucnim OC ces uvijek izgubit neku od tih funkcija ak ne i sve. U praksi funkcionira savrseno i jako je jednostvno. Za jako visoke taktove ide rucni OC sa rucno narihtanom cpu v a za 24/7 je najbolje koistit automatske postavke, auto cpu v i offset. Svaki put kad narihtas rucnu cpu v izgubit ce te funkcije pa ostavljas na auto i smanjujes sa offestom po potrebi. Tak se kloka vecina 1155 ploca, osim MSIja koji nema offset. Ne trebas nikakve vodice, sve je gotovo u dva poteza i na tebi je jedino da nades najnizu stabilnu voltazu i smanjis auto cpuv preko offset v do zeljene cifre. Po memoriji i load line calibration mozes prckat koliko hoces to ne utice na problematiku..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 04.08.2012. u 00:27.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 20:32   #433
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Ta auto opcija pri vrhu menija nista drugo ne napravit nego prebaci na MANUAL OC i ispuni sve sa preddefiniranim brojkama tako da ja ne moram. Probao sam i to, nije imalo efekta.

U meduvremenu sam rješio problem, ipak je rješenje u power savings opcijama u Windowsima. Imalo je smisla od početka. No na kraju je proradilo tek nakon reboota ... što pak danas više nema smisla jer danas mi radi i bez rebootanja tj. palim/gasim BALANCED i HIGH PERFORMANCE profil on the fly, bez reboota između, i takt procesora se mjenja ovisno o opterećenju pod BALANCED, ili stoji na max pod HIGH. u advanced postavkama fino ima za procesor minimum state i maximum u postocima pa se može i samo to promjeniti u nekom profilu.

BTW ako netko treba preporuku za brutalnu OC ploču za 1155, ova moja je za pare koje košta jednostavno fenomenalna.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2012., 21:15   #434
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Malo bolje to pogledaj ili provjeri datum biosa. Predefinirane postavke uz offset i LLC za optimalnu load voltazu CPU je jako dobra i korisna stvar za svakodnevne OC postavke. Pogotovo kod Asusa. U cijeloj prici je najbitnije da ostavis cpu v na auto. Radi sigurno imal sam i tu tvoju plocu i veceg brata i par jeftinijih i radi savrseno. Isto ko i na asrocku. Spustanje multija u idleu donosi malo bez spustanja voltaze i ne znam koliko ce tu win opcije pomoc. Kod mene ne mogu nista.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2012., 11:02   #435
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
EVO još jedan info iz prve ruke: ja na svojoj ploči nikako nisam mogao dobiti stabilan rad na taj način (sve je naoko sljakalo u postavkama itd.). Uglavnom, sustav je bio nestabilna, BSOD i zamrzavanja svako malo...no, čim sam isključio opcije za power saving (multi, varijabilni napon, c1e...) sve je čudom bilo stabilno, ali samo na fiksnome max. naponu i multiju... Dva BIOS-a kasnije, ista stvar. Asus p8z68v-pro.
Pišem ovo zato da za svaki slučaj izvrtis pokoji test za stabilnost, iako vidim da drugi baš i nemaju ovaj problem...
  Reply With Quote
Staro 05.08.2012., 11:47   #436
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Ništa bez Primea i Y-Crunchera barem 8h..dok to ne prođem nisam zadovoljan.

Sad više ne stignem prčak po tome, spremam se na put, nastavljam kad se vratim pa napišem kaj sam ustanovio.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2012., 13:38   #437
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ne mogu baš dati ruku u vatru, ali koliko se sjećam rušenje je bilo izraženo baš u prelazima iz nekakvog kvazi-idle stanja u pojedine aplikacije, čak i nezahtjevne...znam da sam tada ostavljao cpu-z i svašta još na ekranu i motrio...fino zabilježi skok takta i napona i onda- kifla.
Čak sam i kablove mijenjao, sumnjao na diskove, kupio i drugu memu...uglavnom, mislim da ti prijelazi nisu šjakali iz nekog razloga.

Btw, sretan put
  Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 21:48   #438
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Voltage problem Asus M4A78-VM

Ploča je Asus M4A78-VM
Proc: Athlon II 245 2.9GHz.

Kada dignem u AMI biosu frekvenciju proca, automatski se digne i voltaža proca. Na 3.3GHz je voltaža 1.5V. Vidim na netu da ljudi bez problema dižu taj proc čak i na više sa stock voltažom 1.3V

Problem je taj što u Biosu imam samo opciju CPU over voltage sa izborom: auto, 50ma, 100ma i 150ma.
Nemam opciju za spuštanje voltaže.

Ima li tko ideju kako da spustim voltažu procesora?
Hvala.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 12:36   #439
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Stavi novi bios, mozda pomogne.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 12:40   #440
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Stavio sam i u Biosu se pojavila još jedna opcija - normal - voltaža se spustila na 1.425. Bolje neg prije ali nije idealno.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 13:54   #441
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Dali je to najnoviji bios?
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 13:56   #442
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Da, zadnji.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 13:56   #443
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Hm..jesu li ti temp normalne?
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 23:55   #444
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Q9400 na Dfi BloodIron P45

Lijepi pozdrav, želim ovaj procesor malo dignuti na 3.3 ili 3.4 GHz.
E sada on je stabilan na 3150 otprilike bez dizanja napona.
Memorija je samo na 800 MHz pa je koćnica isto.

Koje postavke u biosu da namjestit da mi procesor ode na 3.3 ili 3.4 i koje napone dignuti ? Ne bi volio dizati chipset ako nije potrebno niti ram.
Ali ako je neizbježno bi ram međutim chipset i dalje ne bi htjeo.
A što se tiće procesora imam previše postavki koje mi nisu poznate baš a ne bi sada čitao milijune tutorijala....
Koliko ovaj smije napon max primiti, i koji je napon koji se računa koji povećavam ?

Na 3.2 i nešto manje doživim Bsod i nemože u win do te mjere je nestabilan na default naponu. Dokle na nešto nižoj frekvenciji u potpunosti stabilan kako u win tako u igrama....

Smijem li ostaviti C1e i Eist ukljucen kad clockam imao sam ih on na E8200 na 3280 MHz i nikad nisam imao Bsod ili rušenje.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 18:42   #445
hated
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Bosna
Postovi: 2
2.80 ili 2.10

pozdrav svima prvo

imam intelov procesor od 2.8ghz

ali pri pokretanju računara stoji mi Pc clock : 2.10ghz
i kada provjeravam system info, tu stoji

pa ako neko zna riješenje,neka podjeli ..
Hvala unaprijed !
hated je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 19:05   #446
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Prvo pročitaj pravila. Popuni opciju Moj komp i navedi koje komponente imaš.

Koliko vidim to je neki P4. Vrlo vjerojatno je postavljen krivi FSB. Recimo ako imaš CPU koji ima multi x21 i FSB je 100 raditi će na 2,1 GHz ali ako je FSB 133 MHz tada će raditi na 2,8 GHz.

Dakle uđi u BIOS i provjeri na koliko je postavljen FSB takt.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2012., 10:48   #447
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Evo imam i jedan problem, naime kad sam išao ugraditi procesor nisam od uzbuđenja htjeo pričekati jutro nego sam odma onako umoran od posla krenuo ...
dobio sam tanki premaz paste preko pinova procesora.....
čistio sam ih nasuho i procesor radi i ne ruši se....
međutim neki od pinova više nisu one savršeno zlatne boje već se nadzire da su tamniji ....... Na defaultu i blagom overclocku je stabilan sa prime-om i occt-om
samo su mi temperature zbog smeća od loše paste previsoke pa ih gasim......

Sada za koji dan mi dolazi arktička petica pasta pa će valjda biti bolje.....
Zanima me da li je bolje ako je komp već stabilan ne poći čistiti pinove ili riskirati
pa da više uopće ne proradi.
I koji alkohol izabrati..... je li se može sa 96% alkoholom.......

Postoji li koji hladnjak da je bolji od stocka za 200 kn ali da ga je lako montirati
i da nema nikakave držaće koji se moraju namontirati iza matične ploće....
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2012., 11:22   #448
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ako radi, ne prckaj po pinovima.

hladnjak - freezer7 pro, jedino mi taj pada na pamet za ispod 200, doduse rabljeni idu i ispod 100
domis je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2012., 12:23   #449
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Tnx, samo je li ga lako ugradit kao stock ?

EDIT : i da li može stati na dfi p45 Bi jer je jako blizu od chiseta visoki pasivac kao na slici
http://www.google.hr/imgres?q=p45+df...r:16,s:0,i:118

EDIT: Ma evo da napišem dodatak. Očistio sam stock hladnjak i lim na procesoru, te nanio arctic silver 5 temperature su sada dobre i stabilne :P
Dignuo sam malo napone i stavio ga na 3.25 GHz i to mi je za sada dosta. Kad vani malo zahladi još ću ga malo XD.

Zadnje izmijenjeno od: Michel. 23.08.2012. u 23:28.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 18:52   #450
hated
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Bosna
Postovi: 2
dakle , mogu li staviti veći takt ?
hated je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na