Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2022., 15:59   #3721
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
racunajte samo da onda morate placat i servis klime 300kn godisnje da tvrijedi garancija
Ja želim, dapače, pokušavam nazvat čovika i dogovorit da mi odradi servis i čišćenje da mi produži garanciju, ali ne mogu ga dobit jednostavno se ne javlja, ali stavlja storije da montira nove klime.... Ako crkne u "garantnom roku" nasist cu mu na telefon dok se ne javi
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 17:12   #3722
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
bio vidjet Tesla klimu u pevex:


https://pevex.hr/klima-split-tesla-t...aw-350200.html


ne zgleda bas pouzdano lol. čajniz. mislim da cu preskocit i ic na nesto drugo.
zapeo sam za LG S12EQ, al mi je jedan serviser popljuvao komplet LG (kaze: "servisna podrska kod LG-a katastrofalna.")



pa sad preostaje mi samo sammy:


https://www.klimakoncept.hr/hr/samsu...m_medium=click
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 17:31   #3723
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
bio vidjet Tesla klimu u pevex:


https://pevex.hr/klima-split-tesla-t...aw-350200.html


ne zgleda bas pouzdano lol. čajniz. mislim da cu preskocit i ic na nesto drugo.
zapeo sam za LG S12EQ, al mi je jedan serviser popljuvao komplet LG (kaze: "servisna podrska kod LG-a katastrofalna.")



pa sad preostaje mi samo sammy:


https://www.klimakoncept.hr/hr/samsu...m_medium=click
Tu bi ja i Samsunga preskočio. Čini mi se da su servisno bolje podržane Midea/Haier/Hisense od ovih jeftinijih klima...
A trenutačno na plinskom bojleru imam iskustvo što znači servisna podrška, odnosno nepostojanje iste
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 17:34   #3724
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
bio vidjet Tesla klimu u pevex:


https://pevex.hr/klima-split-tesla-t...aw-350200.html


ne zgleda bas pouzdano lol. čajniz. mislim da cu preskocit i ic na nesto drugo.
zapeo sam za LG S12EQ, al mi je jedan serviser popljuvao komplet LG (kaze: "servisna podrska kod LG-a katastrofalna.")



pa sad preostaje mi samo sammy:


https://www.klimakoncept.hr/hr/samsu...m_medium=click
Dosta veliki broj ljudi je pljuvalo po samsungu kada sam ga ja dobio sa stanom. Kao krepati će čim prodje garancija, nekvalitetno ovo ono. Ja sam je dobio pa nisam ništa mogao izgubiti. Eno je na fasadi 10g nakon radi kao prvog dana. Mislim da su te Samsung klime dosta napredovale, i od prvih do moje, ali i od moje do ovih danas.

Ova moja istina ima nešto lošiju plastiku koja je požutila s vremenom (ne puši se u stanu), vanjska joj je nešto bucnija nego obično ali sve u svemu ja sam dosta zadovoljan sa njom da mi sutra rikne. Ok, mijenjao bi je tada za mitsubishi ali i dalje dobro mi samsung služi.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 19:13   #3725
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Citiraj:
Autor [Psyho]Cox Pregled postova
Pozdrav svima

...
Glupo mi je citirat samog sebe, ali pitam ako ima koja dobra duša da pomogne u dilemi i odabiru nekim savjetom.

Hvala!
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 19:28   #3726
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Kad čitam ove komentare ispada da ni jedna klima nevalja. Neki kažu nevalja samsung, lg, midea, haier, gree. Onda drugi kažu imam jednu od tih jeftinijih i radi već 10 godina (istina bog vjerojatno je kvaliteta proizvoda od prije 10 godina i sad drugačija). Onda drugi kažu kupi Mitsubishi, Daikin, Fujitsu pa se javi netko post ispod pa kaže krepala mi jedna od tih, pa sad ti znaj. Da imam novaca na bacanje kupi bi ja najskuplju (vjerojatno vrijedi pravilo koliko para toliko muzike) no situacija je takva kakva je. Tako da ću se vjerojatno odlučiti za neku koja ima 5 godina garancije plus možda da ima wi-fi, mada bi volio da mi netko kaže ima li wi-fi neku prednost u odnosu na klimu bez, može li se povezati sa home assistent-om pa imati neku statistiku i tako to.

Zadnje izmijenjeno od: Doktor-X. 06.06.2022. u 19:33.
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 19:31   #3727
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ko se javio da kaze da Mitsubishi nevalja? Nisam vidio taj post, ako mi je promaklo daj posalji link na post, hvala
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 19:37   #3728
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
@dr X,
meni isto nije jasno koji klinac ce mi wifi na klimi. ja ekšli to ne zelim.


drugo ovo sto kazes sve stoji, cista lutrija i svako svoga konja hvali, a i znamo da se kvaliteta jako srozala zadnjih godina nazalost. nece vise biti onako kvalitetnih uredaja. zato mi je isto zao ove klime koju sam shebo jer zaista dugo radi i zadovoljan sam snjome bio.


nece niko da popravlja, odma me odhebu. kao treba tlacit pa vidjet, pa lotat mozda pa ovo pa ono. svi fine guzice, oce zavidat i pokupit 2000kn .


ja bi je rado sam isao popravljat da imam vakum pumpu, nacin za stlacit i nac pukotinu (to mozda i imam, moram vidjet sa starim) i da mogu doc do plina, jer prilicno sam siguran da nemos kupit R410 ko privatna osoba?


isto tak da sad kazem da mi je 3.5kW za hladenje 50kvadrata odma ce se dignut na noge svi i popljuvat, a eto moj elextrolux 3.5kW je radio na pola snage uvjek prema tome itekako mi je dovoljan.
naravno treba uzet u obzir da mi palimo klimu kad temp prede 27C i da je namjestimo na 28C jer smo zimogrozni. kroz uru vremena rada nama vec ugodno cak i hladnjikavo.
ljudima koji oce 20C u prostoru, sto je meni nezamislivo, naravno da 3.5kW nece biti dovoljno.


sjecam se kako su mi price prodavali i govorili da cu morati dodati jos jednu klimu u taj prostor i ja naivac napravio pripremu koja sad stoji samo sve ove godine.





edit: aha da, da ne zaboravim, moram mjenjat i bakrenu instalaciju (12 i 6mm) ako nova klima ima R32, a eto kolko vidim vecina ih ima jer se njima neda cistit cijevi, pa ajde ti rokni 200kn po metru, a imam hvala bogu 7m instalacije do vanjske .



jel netko zna kako se to cisti, da vidim dal mozda to mogu odradit sam. kompresore imam, vodu imam, pumpu imam, hemiju ako treba cu kupit...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2022., 19:37   #3729
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
@Lewis, Govorio sam načelno a ne o nekom konkretnom događaju, Stekao sam takav dojam
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 01:53   #3730
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
WiFi na klimi je nepotreban kao takav apsolutno, ali kad imaš situaciju da sa 35c gmižeš autom centrom prema doma i doslovno one-click na appu upališ sve 3 odjednom (naravno svaka sa svojom postavkom) i dođeš u ohlađen stan je prilično zadovoljavajuć
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 02:09   #3731
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ko jos gasi klimu priko lita... 24/7 il ne mozes zivit
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 02:18   #3732
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Ajd dobro to još mogu shvatiti
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 10:03   #3733
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Molim preporuku.

Dnevni boravak cca 36 kvadrata, u koji se ulazi hodnikom bez vrata, znači puhati će i u hodnik.
U prijelaznom razdoblju će i grijati taj boravak.

Pretpostavljam da trebam 5 kW nazivne snage s inverterom (to je 1.5 kW snaga uređaja valjda?)

U svojoj okolici imam hoštaplere, a ne majstore, pa mi možda bolje odgovara kupnja na ekupi s njihovom montažom, jer od 3 različite osobe sam čuo riječi hvale za njihovu montažu i podršku kasnije.

Cijena i nije neki uvjet, ali opet nebi se prekenjavao s najskupljom koja će mi se kvariti.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 10:10   #3734
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Molim preporuku.

Dnevni boravak cca 36 kvadrata, u koji se ulazi hodnikom bez vrata, znači puhati će i u hodnik.
U prijelaznom razdoblju će i grijati taj boravak.

Pretpostavljam da trebam 5 kW nazivne snage s inverterom (to je 1.5 kW snaga uređaja valjda?)
Ne nuzno, recimo ova koju sam ja ugradio Daikin Sensira FTX42D je 4.2kW hladjenje i 4.6kW grijanje ce biti sasvim dovoljna za 36m2. Mozda bi mogo cak proci ok i sa Mitsubishi MSZ 3.5kW ako nezelis bas grijati na 25C po zimi (doduse i to zavisi gdje se nalazis/kolke su vanjske temp zimi i kakva je izolacija ali ako trebas tkao toplo na vnajih -10C onda bi ipak isao na 4+kW).

Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
U svojoj okolici imam hoštaplere, a ne majstore, pa mi možda bolje odgovara kupnja na ekupi s njihovom montažom, jer od 3 različite osobe sam čuo riječi hvale za njihovu montažu i podršku kasnije.

Cijena i nije neki uvjet, ali opet nebi se prekenjavao s najskupljom koja će mi se kvariti.
Nema toga ko ti moze garantirat hoce li se neka klima pokvarit, neki prodju super sa najjeftinijim modelom pa rade bez problema 10 godina nekima se i najskuplji model pokvari. Poanta je u supportu/servisu koji treba biti susretljiv i dostupan pa da otkloni kvar najbrze moguce u garanciji a pogotovo poslije isteka garancije...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2022., 11:36   #3735
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote