Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2012., 16:45   #1111
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
To se desilo zato jer si prebacio nvram u annex a, a nisi uploadao fw, i ostao je annex b fw i sada je otišao u failsafe i čeka preko tftp annex runtime img.
To se i meni dešavalo da tako sporo prebacuje runtime.img(mora biti annex a, ne onaj za annex b), samo kad počne tako sporo ići ugasi ga i upali opet router i par puta tako pa če krenuti brzo i samo sačekaj da se sam reboota i raditi će.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 16:59   #1112
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
@Delboy - Nije da sam upload ide sporo, uploada on to u roku od dvije sekunde, nego uploadava taj jedan te isti fajl sto puta, ali na razlicite portove od modema...

Bio sam ga ostavio na 15 minuta da uploadava, ne znam da li je zavrsio sam od sebe ili ga je prekinuo sleep mode od kompa, ali uglavnom kad sam pogledao vise nije uploadavao, ali na modemu se nije nista promijenilo... Probat cu opet, ovaj put cu iskljucit sleep mode...

Probao sam i ugasiti/upaliti modem par puta pa ga onda pustiti da uploada, ali ista stvar, uploada sto puta isti fajl...
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 17:26   #1113
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
@quazy & @Maki1908
Ti "zeleni" đirevi sa paljenjem / gašenjem nije ništa novo, odavno je to u igri pogotovo kod mobile / lap verzija. Samo si sad naletio da je opcija po defaultu uključena.
Slični igrokaz "izmišljaju" pa mrežna detektira duljinu kabela pa prema tome prilagođava nivoe logike, svrha je isto da se smanji potrošnja ako je spojni kabel / drugi uređaj blizu pa može sve radit sa nižim naponom a šta u konačnici daje manju potrošnju.

@Sa_Stilom
Ako malo pronjiškaš skužit ćeš razloge, isto je kao i kod drugih uređaja, npr:
- dobit sva 4 Lana za Internet
- ako nemaš IMS (njihov VoIp) da složiš VoIp preko nekog drugog alternativnog provajdera
- . . .
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 19:30   #1114
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Hvala. Ma ja sam na Iskonu, samo ADSL bez telefonije, tako da onda meni ovo ne treba, pa da ne trošim vrijeme čitajući, hvala puno.
__________________
MC
Sa_Stilom je online   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 21:16   #1115
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor funkee Pregled postova
@Delboy - Nije da sam upload ide sporo, uploada on to u roku od dvije sekunde, nego uploadava taj jedan te isti fajl sto puta, ali na razlicite portove od modema....
Moguče je da si nešto sprčkao, si probao ubaciti annex b runtime, jer znam da ako img nije uredu onda ga ponovo zatraži zato ti stalno ponavlja upload.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 01:09   #1116
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Moguče je da si nešto sprčkao, si probao ubaciti annex b runtime, jer znam da ako img nije uredu onda ga ponovo zatraži zato ti stalno ponavlja upload.
Ma kakvi, ne radi, probao staviti annex b i annex a, u tftp-u podesio da je server interface 192.168.2.16, ugasio/upalio modem milijun puta, nula bodova.

Pokusao sam ga i hardverski resetirati, ali ne reagira uopce na to...

Ima li jos kakva sansa za vracanjem stvari ili mogu modem iskoristiti kao jednu od cigli u ovom gore zidicu?

Zadnje izmijenjeno od: funkee. 29.04.2012. u 10:36.
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 12:13   #1117
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
probaj ovaj, samo rename u runtime.img

http://www.2shared.com/file/ZM-wgKzb/__2__runtime.html
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 12:18   #1118
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
A možda je razlog ono što je Nikky rekao par postova gore, antivirusni ili os malo prekine prijenos i onda kad router provjerava img nije ok, možda da probaš disajbat firewall i av, ili možda probati na xp.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 12:25   #1119
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
moguce, al tako je i meni bilo, onda sam poludio i po redu poceo uploadat sve runtimeove koje imam i uspio sa ovim koji sam mu poslao, barem mislim da je taj...probat cemo druge ako ne radi
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 22:03   #1120
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Ne radi ni ovo. Ajde ako mozes uploadaj sve runtimeove pa cu probat jedan po jedan

Btw, da ne ispadne da radim nesto krivo - u tftp-u sam stavio u opcijama pod security "none", iskljucio sam windows firewall. U postavkama mrezne kartice sam stavio moj ip 192.168.2.16, default gateway je 192.168.2.1, a pod DNS servere sam stavio one googleove (8.8.8.8 i 8.8.4.4) iako mislim da ne bi trebali imati nikakve veze.

Kad se tftp tek pokrene, pod "server interface" stoji 127.0.0.1, a opcija da stavim 192.168.2.16 se pojavi tek nakon nekog vremena, pa onda prebacim na nju, ali svejedno bezbroj puta uploada taj fajl nanovo i nanovo.

EDIT:
Probao i sa XP-a uploadati sva tri runtimea, nista ni od toga... TDK, imas li jos tih img-ova da probam dalje?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.05.2012. u 08:00.
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2012., 07:58   #1121
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Citiraj:
Autor funkee Pregled postova
Ne radi ni ovo. Ajde ako mozes uploadaj sve runtimeove pa cu probat jedan po jedan

Btw, da ne ispadne da radim nesto krivo - u tftp-u sam stavio u opcijama pod security "none", iskljucio sam windows firewall. U postavkama mrezne kartice sam stavio moj ip 192.168.2.16, default gateway je 192.168.2.1, a pod DNS servere sam stavio one googleove (8.8.8.8 i 8.8.4.4) iako mislim da ne bi trebali imati nikakve veze.

Kad se tftp tek pokrene, pod "server interface" stoji 127.0.0.1, a opcija da stavim 192.168.2.16 se pojavi tek nakon nekog vremena, pa onda prebacim na nju, ali svejedno bezbroj puta uploada taj fajl nanovo i nanovo.

EDIT:
Probao i sa XP-a uploadati sva tri runtimea, nista ni od toga... TDK, imas li jos tih img-ova da probam dalje?
Ista stvar kao i kod funkee s razlikom da je meni na kraju uspio povuci annex A runtime i proradio je.

Probao Annex A runtime (nista se nije desavalo), Annex B (isto nista). Ugasio Aviru, pokusao runtime sto je TDK stavio, tek tada je proradilo ali uz bezbroj uploada kao sto je funkee opisao. Ugasio modem, stavio ponovno annex A i povukao ga je. Sada radi bez greske.
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2012., 13:51   #1122
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Dakle, uploadao ti je bezbroj puta onaj TDK-ov runtime - jesi li pricekao da sam prestane sa uploadavanjem (cca 15-20 minuta to traje) ili si prekinuo pa ugasio modem i opet stavio da uploada Annex A? Kad si uploadao zadnji put taj Annex A, je li ga povukao samo jednom i bio gotov, ili je i to trajalo duze?
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2012., 14:48   #1123
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Prekinuo sam beskonacan upload TDK ovog runtime, ugasio router i stavio annex a runtime. Povukao ga je samo jednom (kratko je trajalo). Upravo sam spojen na net Optime preko njega (nije mi se htio spojiti 0/33 vec sa 0/35 VPI/VCI i 1462 MTU).
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"
dani77 je offline   Reply With Quote