Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2012., 16:00   #3181
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
a jesi siguran da se antena moze zamjeniti na ruteru?Ima nekih rutera gdje je nemoguce mjenjati antenu bez modifikacija tipa uradi sam.
ma nemam pojma koje rutere šalje ovih dana optima, zato sam i pitao ovdje, ako neko slučajno možda i zna, ja sam ih zaboravio telefonski pitati, ali izgleda da ću ih trebat ponovo nazvati
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 18:34   #3182
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ma nemam pojma koje rutere šalje ovih dana optima, zato sam i pitao ovdje, ako neko slučajno možda i zna, ja sam ih zaboravio telefonski pitati, ali izgleda da ću ih trebat ponovo nazvati
Ovaj router daje Optiima na podrucju Zagreba(taj sam zadnji namjestao, pred cca tjedan dana):

http://www.broadbandbuyer.co.uk/Shop...roductID=10737
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 18:46   #3183
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
a jesi siguran da se antena moze zamjeniti na ruteru?Ima nekih rutera gdje je nemoguce mjenjati antenu bez modifikacija tipa uradi sam.
Točno, rijetko se na kojem ruteru može samo odšarafit i zašarafit druga. Ja imam jedan takav koji sam dobio od optime. Edimax AR-7084gA, al sumnjam da njega još dijele. Mislim da na svim ostalim ruterima iz optimine ponude ne ide bez "uradi sam".
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 19:33   #3184
tibia22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 131
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
To se i meni dogodilo. Zvao sam da mi ukinu snimalicu i izgubio timeshift. Zovi, ali od 1.4. ce ti ukljucit.
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Ukidanjem snimalice se gubi i timeshift... Moraš imati osnovnu snimalicu, tu za 10tak kn.
E, jos jedno pitanje, kad imam tu "malu snimalicu" jel' ja imam 10 sati snimanja osim tog primotavanja ?
Mislim konkretno npr, NBA se igra u 3:30 iza ponoci, ne da mi se cekat i jel sad ja to mogu snimit ili ?
tibia22 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 19:39   #3185
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Da. Kako, neznam jer nisam nikad ukljucivao snimanje.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 19:43   #3186
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Da. Kako, neznam jer nisam nikad ukljucivao snimanje.


Isti odgovor i od mene , nikad nisam snimao.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 20:24   #3187
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova

usput, koje rutere šalje ovih dana optima? zaboravio sam njih pitati kada sam telefonirao

Prije tjedan dana stigao mi TP LINK TD-8961NB. Par dana kasnije frend dobio isti.
Znači to sad dilaju. I čudo ima dvije antenice i mogu se skidati.

Eto, u slučaju da nisi do sada uspio saznati koji ruter dilaju. Doduše, ni ja nisam ništa posebno pitao o ruteru tako da možda čak i imaju nešto drugo u ponudi.
Ništa, prouči ovoga pa vidi da li ti odgovara, a možeš onda njih nazvati i vidjeti imaju li šta drugo. Nisam baš siguran, ali mislim da sam čitao da je netko spominjao neki Sagem ili tako nešto. Pojma...
..........EDIT..........

I ja ga još upoznajem pa sad ovo pročitah na stranicama proizvođača:
Citiraj:
Complying with the IEEE 802.11n standard, users will get up to 15X the speed and 5X the range of conventional 11g products. With this product, users can now enjoy more kinds of heavy bandwidth consuming applications like wireless HD video streaming, not possible with 11g products, from anywhere in their entire homes or even in their backyards!
Pa nisam baš skužio da mi je signal puno jači nego na Zyxelu kojeg sam donedavno koristio na T-Comu. O čemu oni ovdje?
Nda...sad bi i na lapu i na desktopu trebalo imati wireless adaptere koji podržavaju 802.11n standard. Onda bi to, kao, bilo 15x brže i 5x jače. Moš mislit...

Zadnje izmijenjeno od: Blixa. 07.03.2012. u 21:35.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 22:22   #3188
tibia22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 131
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Isti odgovor i od mene , nikad nisam snimao.
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Da. Kako, neznam jer nisam nikad ukljucivao snimanje.
hah, hvala obojici
tibia22 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 07:15   #3189
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Blixa Pregled postova
Prije tjedan dana stigao mi TP LINK TD-8961NB. Par dana kasnije frend dobio isti.
Znači to sad dilaju. I čudo ima dvije antenice i mogu se skidati.

Eto, u slučaju da nisi do sada uspio saznati koji ruter dilaju. Doduše, ni ja nisam ništa posebno pitao o ruteru tako da možda čak i imaju nešto drugo u ponudi.
Ništa, prouči ovoga pa vidi da li ti odgovara, a možeš onda njih nazvati i vidjeti imaju li šta drugo. Nisam baš siguran, ali mislim da sam čitao da je netko spominjao neki Sagem ili tako nešto. Pojma...
..........EDIT..........

I ja ga još upoznajem pa sad ovo pročitah na stranicama proizvođača:


Pa nisam baš skužio da mi je signal puno jači nego na Zyxelu kojeg sam donedavno koristio na T-Comu. O čemu oni ovdje?
Nda...sad bi i na lapu i na desktopu trebalo imati wireless adaptere koji podržavaju 802.11n standard. Onda bi to, kao, bilo 15x brže i 5x jače. Moš mislit...
nije baš 15x

standard 802.11b i 802.11 g signal bacaju oko 35 m (u zatvorenom prostoru ) iako ta vrijednost varira kako svi znamo i do jako malih razdaljina.

Standard 802.11 n bi trebao oko 70 m baciti signal u zatvorenim prostorima.

Ako gledamo brzinu povezivanja između adsl uređaja i bežične kartice
802.11 b je do 11 Mbita, 802.11 g je do 54 Mbita a 802.11 n je do 150 Mbita
azure je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 13:18   #3190
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
hvala ljudi sada sam ih nazvao i kažu da ovisi o radnom nalogu koji ću ruter dobiti lol rekao sam im, u svakom slučaju, ako ne bude radilo kako treba, tj. signal bude bio preslab da ću im ga poslati nazad i zatražiti drugi ruter... jebali ih ruteri s unutarnjim antenama poslao sam i više mailova dali bi ikako mogao dobiti taj ruter pa ćemo viditi
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 13:39   #3191
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
hvala ljudi sada sam ih nazvao i kažu da ovisi o radnom nalogu koji ću ruter dobiti lol rekao sam im, u svakom slučaju, ako ne bude radilo kako treba, tj. signal bude bio preslab da ću im ga poslati nazad i zatražiti drugi ruter... jebali ih ruteri s unutarnjim antenama poslao sam i više mailova dali bi ikako mogao dobiti taj ruter pa ćemo viditi
Koliko znam optima je u zadnje vrijeme imala masu modema različitih, trenutno ide TP link - TD-W8951ND
azure je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 21:50   #3192
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor azure Pregled postova
Koliko znam optima je u zadnje vrijeme imala masu modema različitih, trenutno ide TP link - TD-W8951ND
hm... zanimljivo... danas kad sam pričao sa likom na telefonu rekao mi je idiotski odgovor "ne mogu vam točno reći koji ćete ruter dobiti, ali mogu vam reći koje možete dobiti" - i ja sam mu na to reko, to znam i ja, onaj zyxel sa unutarnjom antenom i tp-link sa dvije antenice i lik je samo kratko odgovorio "tako je", e-mail su zaprimili i ja sam sve šta se da napravio, za ostalo me boli kurac, ako mi pošalju onaj zyxel šaljem im ga nazad, no čisto sumnjam i vjerujem u njih da nisu samo još jedna prosječna cro firma, živi bili pa vidili
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 22:13   #3193
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Glup mi je taj njegov odgovor da ti ne može reći koji ćeš ruter dobiti pogotovo zato jer ti taj ruter kupuješ. Tj. u mom slučaju je tako. Ja sam na T-Com liniji, ali sam nedavno prešao na Optimu i u ugovoru sam imao opciju da kupim ruter i jednokratno ga platim 109kn (čini mi se) ili da ga plaćam "pomalo" dok god ne istekne valjda taj početni ugovor od 2 godine.
Naravno, odlučio sam se za prvu varijantu (pogotovo zato jer kao novi korisnik imam popust na pretplatu prva 3 mjeseca tako da ću tom uštedom zapravo platiti ruter).
Ako je i kod tebe isti slučaj vjerujem da imaš pravo na izbor rutera jer ne mogu ti nešto prodavati, a ne reći ti šta zapravo kupuješ. Bzvz.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 23:42   #3194
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor Blixa Pregled postova
Glup mi je taj njegov odgovor da ti ne može reći koji ćeš ruter dobiti pogotovo zato jer ti taj ruter kupuješ. Tj. u mom slučaju je tako. Ja sam na T-Com liniji, ali sam nedavno prešao na Optimu i u ugovoru sam imao opciju da kupim ruter i jednokratno ga platim 109kn (čini mi se) ili da ga plaćam "pomalo" dok god ne istekne valjda taj početni ugovor od 2 godine.
Naravno, odlučio sam se za prvu varijantu (pogotovo zato jer kao novi korisnik imam popust na pretplatu prva 3 mjeseca tako da ću tom uštedom zapravo platiti ruter).
Ako je i kod tebe isti slučaj vjerujem da imaš pravo na izbor rutera jer ne mogu ti nešto prodavati, a ne reći ti šta zapravo kupuješ. Bzvz.
takođe... slažem se sa svime u potpunosti, jebote, on je trebao reći oćeš da ti pošaljemo sve rutere koje imamo a ne "zašto?" (i to nekim uber retardiranim tonom začuđujućim kao da pitam neku vojnu tajnu)... naravno da sam na sto strana poslao mailove i očekujem odgovor s njihove strane i vjerujem da će se sve riješiti u moju korist, a ako ne, šaljem ga nazad s istim pismom. to nije nikakva nagradna igra (osim šta ja njih "nagrađujem" produžavanjem ugovora) pa oće bit ovaj ili onaj ruter.
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2012., 07:29   #3195
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor ALiEN17