Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2011., 19:04   #391
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Evo da se i ja javim. Pisao sam već da će mi T-Com, odnosno njihovi kooperanti, zbog čestog pucanja linije provući novi kabel "s druge strane kuće" od razvodnog ormara i da će tad bit ok, al nisu baš promjenili svih 400 metri kako je bilo rečeno nego su stavili novi kabel nekih 300 metri i tamo se nakačili na stari
Uglavnom, linija ne puca sad i OK je, ali je brzina max 2.8 Mbps za dole i za MaxTV i dalje nema šanse. Upada mi u oko da svi imate ADSL2+, dok meni piše ovo:

ADSL Line
Status: Cable connected
Line mode: G.DMT.BIS
Maximum line rate: 8180 kbps (downstream) / 1228 kbps (upstream)
Noise margin: 13.1 dB (downstream) / 29.6 dB (upstream)
Line attenuation: 35.3 dB (downstream) / 22 dB (upstream)
Output power: 7.1 dBm (downstream) / 12.8 dBm (upstream)

Da li taj Line mode može ovisiti o centrali? U modemu je postavljeno da je line mode adsl2+, ali to ne utječe očito na ovo. Navodno tu u Samoboru sele naše brojeve sa "stare" centrale u centru na "novu, koja je skroz optička" na periferiji i koja mi je sigurno 1km bliža od stare (~3km naprema ~2km) i da treba pričekati...e sad koliko to niko ne zna .
Čovjek koji je radio je pričao nešto da ne mogu brže od ovog (2.8Mbps) jer onda počinje neko veliko gušenje (?!) i da je to to od brzine, iako modem pokazuje oko 8000 za down i ovako na prvu djeluje parica OK. Ima li netko iskustva s ovim?

Ne znam čemu T-Comu trebaju kooperanti u izvođenju ovakvih radova. Do sad uvijek su dolazili njihovi tehničari i sve je uvijek bilo sređeno, čak je i na "staroj" liniji uvijek bila brzina oko 4Mbps, koliko i plaćam. Ovi štede na svemu i svačemu, evo na primjer nije im se valjda dalo krimpati novi RJ11 konektor pa su iskoristili starog, ocvikali žicu na par cm od konektora i svezali žice sa novima iz patch kabla, malo izolirke i super Sad ja moram kupovat kliješta za krimpanje i to popravljat da to zgleda nečem, ccc

Zadnje izmijenjeno od: FitzTN. 26.11.2011. u 19:13.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 19:46   #392
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Dobro došao u Balkan kapitalizam, T-Šrot konstantno smanjuje broj zaposlenih i automatski poslove prebacuje na kooperante a pogotovo za takve poslove tipa kopanja kanala i vješanja po banderama.

Line mode se postavlja na portu DSLAM - a, ti samo vidiš kako je Router detektirao signal i tome se prilagodio.
Jel to SX763 ? Ako je možeš se slikat.
Kod normalnog Router - a ti možeš sam postavit tip, druga je sad stvar jesi li stavio ispravni ili podržavani tip.

Zaključak, ostavi kako je i nadaj se da će ok radit sa tih 2.8Mbps + MaxTv.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 19:52   #393
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Da, SX763. Imam i Siemens C-010-I koji je ispravan, al on je samo adsl tako da ne vjerujem da bi išta na brzini dobio. I na SX763 ima opcija za postavljanje Line mode, postavljen je na ADSL2+, ali očito ne djeluje.

Ne bi se ništa žalio da je 2.8Mbps + MaxTV, al kažu da je to to i da za MaxTV nema šanse . Zanimljivo kako sam H1 i Amisu dostupan za sve njihove usluge, baš me zanima kako bi oni to rješili. Vjerojatno bi poslali iste te kooperante . Ostaje mi čekat da me prebace na tu novu centralu i vidjet što će bit .
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 16:33   #394
mario_st
amaterus kompjuterikus
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ST
Postovi: 51
tcom zna po kvartovima gdje je bolje da se ne petljaju s iptv uslugom.
drugi operateri će ti prodat sve zato što vide na kojoj se centrali nalazi.
kvaliteta parica je za njih nepoznat pojam

amis/h1 bi poslao kvar tcomu
nemoj mislit da se kabel mijenja tek tako, tj. tih 300-400m.
to je ogromna distanca, pa nije valjda da si samo ti tu spojen?

btw, evo ti parametri parice 2,9km
čisto da stekneš dojam.


Maximum line rate: 14472 kbps (downstream) / 1399 kbps (upstream)
Noise margin: 13.4 dB (downstream) / 12.1 dB (upstream)
Line attenuation: 31.8 dB (downstream) / 20 dB (upstream)

Downstream rate: 4704 kbps
Upstream rate: 315 kbps
mario_st je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 18:18   #395
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
piše ti 8 al to je na trenutnom profilu brzine, da ti se pusti 8mb gusenje bi ti skocilo jos vise a i ovako je dosta veliko (snr margina bi pala) i vjerojatno se ne bi uspio niti sinkronizirat sa dslamom. Alternativni operateri uglavnom idu na blef, tj njihovi ljudi iz prodaje nagovore ljude da potpisu a ni sami se ne kuze previse u takve stvari. Uglavnom dobit ces istu paricu..ili neku drugu al isti je kabel do kuce ofc

G.DMT.BIS ti je stavljeno kod njih, ili rucno ili automatski ne znam kak podešavaju tocno. To je najstariji standard adsla i stavlja se kod problematicnih parica.

Jesu mjerili kakva je parica na razvodnom ormaru, šta su ti rekli?
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 18:48   #396
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Citiraj:
Autor mario_st Pregled postova
tcom zna po kvartovima gdje je bolje da se ne petljaju s iptv uslugom.
drugi operateri će ti prodat sve zato što vide na kojoj se centrali nalazi.
kvaliteta parica je za njih nepoznat pojam

amis/h1 bi poslao kvar tcomu
nemoj mislit da se kabel mijenja tek tako, tj. tih 300-400m.
to je ogromna distanca, pa nije valjda da si samo ti tu spojen?

btw, evo ti parametri parice 2,9km
čisto da stekneš dojam.


Maximum line rate: 14472 kbps (downstream) / 1399 kbps (upstream)
Noise margin: 13.4 dB (downstream) / 12.1 dB (upstream)
Line attenuation: 31.8 dB (downstream) / 20 dB (upstream)

Downstream rate: 4704 kbps
Upstream rate: 315 kbps
Susjed i ja, imali s druge strane kabel preko kuće i sad kod zadnje prijave došli kooperanti i rekli da nema smisla tražit kvar i da će povući novi kabel koji će nešto skratiti put signala i to je 400 metara do razvodnog ormara. Na kraju su došli i povukli nekih 250 metara do mjesta gdje je stari kabel bio u ulici i tamo se nakačili. Ne znam tko je i kako donio odluku da ipak ne povuku svih 400metara i čemu uopće taj novi kabel...kažem, kooperanti.

@TDK, to je ovaj i rekao, kad puste više da dođe do povećanog gušenja i da ne mogu. Da nije problem u tih 100 metri starog kabela nego da je i u ormariću loše i da su mi dali najbolju paricu koja je bila slobodna. Da čekam da prebace na novu centralu i to je to. Pušiona uglavnom Bar linija ne puca, brzinu ću preživit .
Problem je što ne znam točno kojim putem ide kabel do centrale u centru, ali mjerio sam po nekom razumnom putu i ispada 3km što prema onom grafu koji se nalazi na ovoj temi i daje odprilike brzinu koju imam kao maksimalnu. Ostaje mi nada da će bit bolje na novoj centrali koja je 1km bliža

Stara linija je imala Noise margin oko 6-7 i maximum line rate oko 3000, ali to je bilo mjereno u trenutku "kvara", dok je linija pucala. Dok je radilo OK (zadnjih 8 (?) godina, imam dsl dok je još bio 256/64) imao sam siemens c-010-I i u njemu nikad nisam parametre kontrolirao.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2011., 15:45   #397
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
A pogledajte ovu vezu, 8.5km od centrale...

Line mode:G.992.1 (G.DMT)
Maximum line rate:512 kbps (downstream) / 192 kbps (upstream)
Noise margin:13 dB (downstream) / 12 dB (upstream)
Line attenuation:62 dB (downstream) / 63 dB (upstream)
Output power:7 dBm (downstream) / 7 dBm (upstream)

Za divno čudo, na tih 0.5mbit/s je stabilan.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2011., 21:36   #398
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
A pogledajte ovu vezu, 8.5km od centrale...

Line mode:G.992.1 (G.DMT)
Maximum line rate:512 kbps (downstream) / 192 kbps (upstream)
Noise margin:13 dB (downstream) / 12 dB (upstream)
Line attenuation:62 dB (downstream) / 63 dB (upstream)
Output power:7 dBm (downstream) / 7 dBm (upstream)

Za divno čudo, na tih 0.5mbit/s je stabilan.
Nekakvi standardni okviri kažu da iptv ima probleme od 40 dB pa na više tj da postaje nekvalitetan, negledljiv etc. DSL na 60 i više postaje neupotrebljiv iako ima iznimki kao kod tebe postavljanjem g.dmt standarda to 4 Mbita max.
Po mojoj procjeni budi jako zadovoljan što imaš net .
Nedavno sam vidio modem kojemu je radio dsl na čudnim profilima 91dB atenuacije :P nekada je gubio sinkronizaciju na koji sat pa se vratila :P

Stabilan ti je lik jer sa profilom koji je postavljen odrezan je dio Bit allocationa te se signal prenosi na kvalitetnijem djelu parice (tonovima).
Poboljšanje se može još postići samo ako se uključi opcija bit swap pri tome mislim poboljšanje da se smanji broj pucanja veze ako je margina mala pa dolazi češće do pucanja.

Zadnje izmijenjeno od: azure. 28.11.2011. u 21:43.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2011., 21:41   #399
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Što je najgore, oko 1mbit je bilo stabilno do prije pola godine, onda se iznenada srušilo.

Doduše, izgubi se signal kad puše bure/pada kiša i slično. Ponekad ga uspijem probuditi kad koristim telefon. Dakle, stabilan je oko 90% vremena.

I da, vrlo sam zadovoljan
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 23:07   #400
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Čudne se stvari događaju
Dostupnost MAXtv usluge

Sa zadovoljstvom Vam možemo ponuditi MAXtv. Ako želite postati korisnik MAXtv-a, molimo Vas da kliknete na gumb "Nastavite s prijavom".

Ako ovo ovako ostane sljedećih 10-ak dana ide ugovor pa da vidimo što će smislit
Čak mogu postići impresivni popust s uslugom max3 hahaha
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 09:39   #401
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Čudne se stvari događaju
Dostupnost MAXtv usluge

Sa zadovoljstvom Vam možemo ponuditi MAXtv. Ako želite postati korisnik MAXtv-a, molimo Vas da kliknete na gumb "Nastavite s prijavom".

Ako ovo ovako ostane sljedećih 10-ak dana ide ugovor pa da vidimo što će smislit
Čak mogu postići impresivni popust s uslugom max3 hahaha
koji dio grada?
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 09:49   #402
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Rakovica
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 11:04   #403
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Nedavno je bila rekonstrukcija podzemnih vodova na tom području, ali konkretnijih informacija nemam.

Moguće da su napravili novu centralu, ne vjerujem da spajaju korisnike na centralu u Samoboru (kod DM-a u centru grada)
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 11:23   #404
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@FitzTN
Evo ti prijedlog / ideja: Traži MaxTv, uzmi probni rok (provjeri precizno koliko dana),
da bi to radilo moraju ti osposobit / popravit link prema centrali,
time će se i Internet "popravit",
x dana prije kraja probnog roka MaxTv - a mail - om javiš da odustaješ od MaxTv - a, odneseš MaxTv set-top box u T-Centar i ponovno potvrdiš tamo da odustaješ od MaxTv - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 13:11   #405
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Nedavno je bila rekonstrukcija podzemnih vodova na tom području, ali konkretnijih informacija nemam.

Moguće da su napravili novu centralu, ne vjerujem da spajaju korisnike na centralu u Samoboru (kod DM-a u centru grada)
Povučena je optika, ali kako od toga ništa (HAKOM), sve ide preko starih podzemnih kablova. Sad sam na toj centrali kod DM-a, a nova je kod pekare Klara negdje (Perkovčeva/Mirnovečka) i kao prespajanje je u tijeku.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@FitzTN
Evo ti prijedlog / ideja: Traži MaxTv, uzmi probni rok (provjeri precizno koliko dana),
da bi to radilo moraju ti osposobit / popravit link prema centrali,
time će se i Internet "popravit",
x dana prije kraja probnog roka MaxTv - a mail - om javiš da odustaješ od MaxTv - a, odneseš MaxTv set-top box u T-Centar i ponovno potvrdiš tamo da odustaješ od MaxTv - a.
Hvala na prijedlogu. Moram pogledat kako sad stvari stoje s probnim rokom pošto je u tijeku akcija (pola cijene prve godine) pa ne znam vrijedi li još probni rok. U svakom slučaju bi htio MaxTv za roditelje ukoliko bi radio OK.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 13:38   #406
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Kod T-coma je valda kako nas sreca zavati

Ja sam na Otoku Krku, u jednom mjestu.
Prilikom prijavljivanja interneta receno mi je da sam stavljan na listu interesa (bio sam jedini na njoj) kao da centrala nema mjesta gdje bi mene ustekali na DSL.

To je trajalo tjedan dana dok ih nisam smorio s pozivima da nekoga drugog korisnika koji nema ADSL maknu i stave sastrane na taj neki dodatni "uredjaj" i
mene stave na njegovo mjesto i to je napravljeno i imam internet. Centrala je toliko stara da mislim da su kablovi od gline unutra :P :P

Maximum line rate:20948 kbps (downstream) / 1400 kbps (upstream)
Noise margin:18.6 dB (downstream) / 25.6 dB (upstream)
Line attenuation:21.6 dB (downstream) / 11.6 dB (upstream)
Output power:16.3 dBm (downstream) / 12.6 dBm (upstream)
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 14:14   #407
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
sudeći po ovim parametrima imaš jako dobru paricu, nadprosječno kvalitetnu.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 23:11   #408
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ja sam izgleda kod prebacivanja na H1 dobio i novu paricu ili nesto, jer su podaci dosta bolji.

Rate (Up/Down): 794/9995 kbps
Noise Margin (Up/Down) : 30.9/18.3 dB
Line Attenuation (Up/Down): 8.7/9.1 dB
Output Power (Up/Down): 7.8/12.4 dBm
Max Rate(Up/Down): 2471/21036 kbps
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 15:31   #409
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ja sam izgleda kod prebacivanja na H1 dobio i novu paricu ili nesto, jer su podaci dosta bolji.

Rate (Up/Down): 794/9995 kbps
Noise Margin (Up/Down) : 30.9/18.3 dB
Line Attenuation (Up/Down): 8.7/9.1 dB
Output Power (Up/Down): 7.8/12.4 dBm
Max Rate(Up/Down): 2471/21036 kbps
Super parica izgleda da si manje od kilometar udaljen od centrale
azure je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 00:52   #410
xXxSsS
Premium
Moj komp
 
xXxSsS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Može li mi netko tko se razumije u ovo reći kakva je kvaliteta moje parice jer ponekad imam osjećaj da internet često trokira na par sekundi pa se vrati ili mi se mozda samo pričinjava , ruter je thompson tg782i

ovo pod output power me zabrinjava , jer jos kod nikog nisam vidio da je minusu i mnostvo errora pod upload sto je mozda i razlog zastajkivanj

Link Information


Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 316 / 4.704

Output Power (Up/Down) [dBm]: -21,4294967291 / -11,4294967291

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 2,0 / 0,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,0 / 11,5

Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM

Loss of Framing (Local/Remote): 9 / 0

Loss of Signal (Local/Remote): 4 / 0

Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Link (Remote): 0

Error Seconds (Local/Remote): 5 / 0

FEC Errors (Up/Down): 29 / 0

CRC Errors (Up/Down): 29 / 30

HEC Errors (Up/Down): 46.181 / 15
xXxSsS je offline   Reply With Quote