Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2011., 23:46   #2641
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
A ne dolaze baš tako brzo (bar iz mog iskustva), tako da usporedba sa HEP-om nije na mjestu.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2011., 23:50   #2642
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Jasno, ali kako ćeš (ili oni) znati je li korisniku problem u kući ili 5m od kuće (T-comov dio)? Znači mora netko doći...htjeli ili ne htjeli.
ne pricamo o tome nego o problemima sa instalacijama u kuci. linija se lako provjeri tamo gdje je spojena na kucu, ako tamo radi i testovi pokazuju da je ok onda je do instalacija.

5m od kuce? ti ocito neznas o cemu pricas
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 00:18   #2643
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Ako ćemo već tako, onda blebećeš gluposti i bez potrebe provociraš. Kako ćeš provjeriti tamo gdje je spojena na kuću? Popesti se na stup? Doći čovjeku na tavan?

5m od kuće, da - greška na kabelu (loša parica) od tavana do stupa, sam spoj na stupu ili čak i recimo na samom tavanu na izvodu. Moramo li svi znati koja je naša parica u snopu i je li ona dobro spojena?

Što recimo ako se radi o stambenoj zgradi pa je greška u razvodnom ormariću za taj kat a koji je 2m od stana?

Ja sam spominjao T-com infrastrukturu, znači od centrale pa do korisnika, bila to kuća ili stan. Korisnik poput tebe ili mene ne može znati gdje je problem, ono što može napraviti je je zamijeniti dsl kabel, spojiti bez splittera i promijeniti tel. utičnicu i to je to, a većinom problem niti nije tamo već van stana/kuće, bilo to stubište, prespoj na stupu, greška na podzemnom kablu ili nešto četvrto.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2011., 09:16   #2644
Sk0rpi0n
Premium
Moj komp
 
Sk0rpi0n's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: vpz
Postovi: 72
Zanima me jel ja njih mogu i pitat ih jel me mogu prebacit na drugu centralu ili kako to vec ide, jel mi je dosta vise, ne mogu igrat na njemackim serverima jel mi je ping 85+, tako i prema bosni, dok mi je prema nizozemskoj 65ping
__________________
Sk0rpi0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2011., 10:23   #2645
1142007
Registered User
Moj komp
 
1142007's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 23
Ljudi koji imate sagem 1704 pomagajte! Dali netko zna koji je defaultni pass za ulazak u rout mode? ima li neka fora da se provali lil tak nest ?
1142007 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2011., 10:41   #2646
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Ne znam da li mislimo na isto no pass ti piše na poleđini routera a username ti je admin.
housel je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 08:53   #2647
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
Jel ima neko u slavoniji (osječka regija) problema sa brzinom ovih dana? Dođe do 3.22 mbs i tu se ukopa, ni milimetra više. To je po speedtestu (mrsko mi sad stavljat slike). Carnetov i njihov test pokazuju identično, 2.82 do 2.90. Ping je oko 39-51 a upolad na torrentima je dobar, 480-500. Imam paker OptiTV surf (5/512).
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 20:24   #2648
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Napokon imam priliku pobjeci od Tcoma i jedina mi je opcija Optima.
Htio bih uzeti OptiCarnet. Ima kakvih savjeta, informacija...?
I da vele mi da imaju neki TP-Link i Sagem wifi modem/router pa me zanima koji je bolje uzeti?

Hvala unaprijed!
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2011., 23:34   #2649
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Kakva je to sad opcija OptiStream? Jel zna netko? zvuči mi ko adsl preko t-com parice, al nema smisla pošto već imaju paket ADSL Traffic koji je baš to...
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 16:23   #2650
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
placas traffic i pretplatu optimi i njihov je router, a sve ide preko tcoma
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 08:00   #2651
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
ček malo, jel se i dalje plaća ona pretplata za internetski priključak t-comu znači onih neznam ni ja koliko kn, ili ovaj puta ide sva pretplata preko optime?? Jer ako se mora plaćati obojici, onda je to totalno neisplativo... Pitam zato što mi je napokon dostupan adsl, ali samo preko t-coma.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 19:48   #2652
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Jel zna netko kakve droge troše ovi iz Optime?
Koristio sam ADSLTRaffic sranje od njihove usluge pred cca 4 godine u razoblju od 3 ili 4 mjeseca.
I sad dobijem račun na 36,90kn za razdoblje od 1.9.2010 do 31.3.2011.
WTF?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 14:46   #2653
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
ček malo, jel se i dalje plaća ona pretplata za internetski priključak t-comu znači onih neznam ni ja koliko kn, ili ovaj puta ide sva pretplata preko optime?? Jer ako se mora plaćati obojici, onda je to totalno neisplativo... Pitam zato što mi je napokon dostupan adsl, ali samo preko t-coma.
mislim da se plaća al provjeri kod njih još. a kaj se tiče isplativosti izračunaj si točno kolko bi račun iznosio na iskonu. jer recimo ja sam na iskonovom hr.duo flat od 1mbit i uz činjenicu da plaćam tekomu 55+15 kn za liniju i prikaz broja, još uvijek me dođe 50-60 kn jeftinije nego da sam na tekomovom ekvivalentu. istina da imam samo 1mbit, al je kvaka u tome da nemogu više ni imat. jedini minus je recimo da kod nekakvih problema sa kvalitetom veze tekom korisnici imaju prednost
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 17:56   #2654
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
ček malo, jel se i dalje plaća ona pretplata za internetski priključak t-comu znači onih neznam ni ja koliko kn, ili ovaj puta ide sva pretplata preko optime?? Jer ako se mora plaćati obojici, onda je to totalno neisplativo... Pitam zato što mi je napokon dostupan adsl, ali samo preko t-coma.
ja sam bio prvo na t-comu pa presao na optimu (kasnije uzeo i optidsl) i dobijam samo jedan racun (optimin)
baban je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 13:30   #2655
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
al on pita za optistream, a ne za optidsl
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 07:50   #2656
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Da, jer problem je u tome da je kod mene dostupan samo t-com, svi ostali moraju ići preko one usluge predodabira operatera, dakle koga god da uzmem za ISP-a svakako plaćam tekomu naknadu za internet priključak, a onda od drugoga uzimam koji paketni prijenos hoću. Zato sam i pitao za optimu kakva je to optistream usluga, nadao sam se da bi moglo biti nešto njihovo bežično i slično, nešto tipa onog vipovog homebox-a, samo sa flat paketom u ponudi.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 11:34   #2657
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
najbolje ti je nazvati njihov info telefon i saznati iz prve ruke, jer kolko vidim net je dosta škrt kaj se tiče te informacije
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 20:05   #2658
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Da se pojadam i pitam ima li rješenja za ovu situaciju.

Net mi je u redu zadnjih pola godine, bez prigovora za 4mbps brzinu, sve radi u skladu s ovim rezultatima


Problem je s youtube stranicom. 80% zapisa u 480p kvaliteti loadira sporo i dolazi do prekida playbacka. Brzina loadiranja ne prelazi 1Mbps što je užasno sporo. Onih par zapisa koje uspijem loadirati i pogledati bez prekida su fakat rijetki i neznam o čemu to ovisi.

Do prije mjesec dana sam komotno gledao 720p zapise, a sada ništa više od 360p.

Sumnjam da je problem do youtubea jer na poslu preko T-Coma (brzina 3-5Mbps) uredno gledam 480p zapise.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 22:37   #2659
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
Internet mi steka veceras, primjecuje li netko network intrusion u system logu routera?
Inace to ne pratim ali sam slucajno zavirio u log.
Nasao nesto poput ovoga.
kernel: Intrusion -> IN=ppp0 OUT= MAC= SRC=95.69.58.84 DST=95.178.219.112 LEN=64 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=253 ID=32234 DF PROTO=TCP SPT=58520 DPT=135 WINDOW=53760 RES=0x00 SYN URGP=0

Izvorisne IP adrese pripadaju najcesce raznim stranim telekom kompanijama.
Za primjer, ovaj gore navedeni mi je jos najsumnjiviji.
http://isc.incidents.org/ipinfo.html?ip=95.69.58.84

Ocito da nesto nije kako treba kad se "TMN-AS TMN Autonomous System" nasao na ovoj stranici.
http://www.blocklist.de/en/search.html?as=42863&page=2
Ivan_1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 11:03   #2660
Abon
Premium
Moj komp
 
Abon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 62
Meni zadnjih nekoliko dana osim što šteka i puca veza, uopče ne radi https protokol izvan HR. Nemogu se logirati na steam, ebuy, paypal... ima li ko slicni problem ili riješenje možda ?
__________________
Dyslexic!
Abon je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 11:19   #2661
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
U tjedan dana dvaput je pukla veza.
Prvi put nije bilo neta 2h a prekljucer jedno 30min modem se pokusao sinkronizirati.

24.4. 10:00-10:15 puko net. ovo im je preslo u naviku

koma
11:33 - 11:40

Zadnje izmijenjeno od: BlackDwarf. 24.04.2011. u 11:42.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 16:09   #2662
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
ja iman neki cudan problem, veza mi ne puca,ali kao da dodje do zasićenja porta 80
dakle MSN mi radi Skype isto, al nebi otvoria stranicu pa nema teorije, ni google ni fb ni youtube, i onda za par min opet valja, pa za par min opet isto tako

a nekad pukne, ali na routeru nesvitli crveno ono za internet nego mi samo piše no internet connection doli kraj ikonice u taskbaru
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2011., 21:13   #2663
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor agent orange Pregled postova
ja sam bio prvo na t-comu pa presao na optimu (kasnije uzeo i optidsl) i dobijam samo jedan racun (optimin)
i ja se dovumim dal da pređem na OptiDSL...

reci jel ima kakvih problema oko linije, pucanja ili nekog fantomskog smanjenja brzine i tako...

sa T-com nisam imao nikakvih problema sa DSL linijama, ali su ovi jeftiniji pa da se shebem...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2011., 09:15   #2664
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
primjetim da je vikendom zagusenje tj. dl mi je sporiji nego radnim danima
a ima i pucanja veze, recimo kod mene je prosjek jednom u dan-dva
ali je jeftinije pa me ne smeta

ako ti je do jeftinijeg racuna onda uzmi optimu, ali ako ti smeta ovo sto sam naveo onda se drzi t-koma
p.s. ne znaci da ce i kod tebe biti pucanja veze i smanjenja brzine
baban je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2011., 17:58   #2665
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
Blast im uglavnom ne radi, zvao prošli tjedan par puta i mislio da je sređeno kad ono kifla.
Teta kaže ako nije kod njih greška da je kod mog telseya. Znam da telsey nije bog zna što ali mali radi bez greške, probao kod susjeda.
Nego koje routere / modeme imaju u ponudi za tih 109 kn?
hardflat je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 12:24   #2666
Sk0rpi0n
Premium
Moj komp
 
Sk0rpi0n's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: vpz
Postovi: 72
Mene opet hebu vec vise od 2 tjedna, 17.4 sam ih prvi put nazvo jel tv nije radio, pa naravno kažu mi uobičajeno sta trebam napravit, uplai ugasi router stb upali itd, naravno proradi onda, ali cim ugasim tv ne da se vise upalit, opet zovi njih kazem im da ne radi , opet isto, i tak svaki dan, jucer sam ceko 45min da mi se netko javi, kad se javila gospodja neka reko sam joj da mi je dosta tih gluposti neg rijesi kak zna to, onda me prebacili na drugu cenralu, dobio bolju vezu i to, al tv i dalje ne šljaka, rekla je da mozemo napravit prituzbu na uslugu da mi se odbije tv od racuna, reko sam nek napravi, danas se probudio idem upalit tv, naravno ne radi, zagasim upalim krene loadirat sistem i prije plavog ekrana se stb sam od sebe ugasi, di je sad problem?
Net radi normalno, susjedi tv radi bez problema , a meni ne radi

I jel ima neki drugi router koji podrzava iptv od optime a da je annex a?
SLozio sam si dlink dsl 584 al ne podrzava iptv kolko sam skuzio
__________________
Sk0rpi0n je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 12:38   #2667
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Fino zatrazi da ti tehnicar donese drugi STB i router da proba i gotovo. Tako sam ja napravio, nacrto se drugi dan kod mene.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 15:50   #2668
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Meni unazad 2-3 tjedna neće otvoriti neke stranice (npr. BBC, CNN ... ) čak ni neke domaće...zvao danas help desk, probali smo svašta promjeniti od MTU-a do adsl moda..ali ništa, NO, potom sam probao ruter spojit na staru mašinu koja vrti XP i sve je radilo kak spada (ista verzija FF-a i antivirusa)...dakle, problem je negdje u sedmici, samo se pitam - gdje?
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 17:02   #2669
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Imas gamadi u kompu, ocisti ga.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 13:50   #2670
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Najveća gamad mu je W7 a onda ostalo

@Sk0rpi0n
Ako si osposobio 584 da radi na Annex A (zapravo mu uvalio fw od 524) onda ima šanse,
trebaš napravit dodatnu konekciju za IpTv i usmjerit je samo na jedan Lan port, na forumu ima tema o tome (za 584/684) samo sa parametrima za T-Com pa ih treba prilagodit za OptimaTv.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 13.05.2011. u 13:56.
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na