Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2011., 11:13   #1
panonski
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
Wink excel tablica vođenja vremena dolaska zaposlenika na posao

Nisam se mogao ničeg pametnijeg sjetiti gdje da potražim ovakvu pomoć, pa eto cijenjeni forumaši, ako znate ...

Želim u svoj PC na poslu staviti izgledom i funkcijama prilagođenu tablicu u excelu,

u kojoj će se zaposlenici logirati kada dolaze na posao, i kada odlaze sa njega, ali budući da je prejednostavno staviti samo mogućnost kada su sami upisali vrijeme dolaska, jer bi onda mogli pisati što žele ( i varati da ne kasne ili da ne odlaze ranije )

želio bih da excel sam upiše vrijeme logiranja u kućicu, i odjavu u drugoj kućici.
Razliku oduzmem i dobijem točno vrijeme provedeno na poslu.


/ tu još uvijek postoji mogućnost da zaposlenik logira drugog zaposlenika, ali to ću već rješiti na neki drugi način, ako imate ideju i za takvo što samo dajte /

Eto, znači excel mi treba recimo na prvo polje u kojem je upisano "prijavak" u drugoj kućici izbaciti vrijeme kada je to "prijavak" upisano,
i vrijeme kada je u drugoj kućici napisano "odjava", te u petoj koloni prikazati razliku.


Pozdrav i hvala svima na pomoći
panonski je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 20:09   #2
IvanVk
Registered User
 
IvanVk's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: -
Postovi: 194
Citiraj:
Autor panonski Pregled postova
Eto, znači excel mi treba recimo na prvo polje u kojem je upisano "prijavak" u drugoj kućici izbaciti vrijeme kada je to "prijavak" upisano,
i vrijeme kada je u drugoj kućici napisano "odjava", te u petoj koloni prikazati razliku.
Probaj sa Macro kodom koji automatski upisuje vrijeme nakon unosa nekog podatka u ćeliju. A kontrolu kronološki također možeš pratiti preko TXT datoteke.
Pogledaj ovaj tutorijal i Makronaredbe i u njemu link, pa probaj nešto sam iskemijati.

- Vremenska kontrola unosa podatka
IvanVk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2011., 20:33   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor panonski Pregled postova
Nisam se mogao ničeg pametnijeg sjetiti gdje da potražim ovakvu pomoć, pa eto cijenjeni forumaši, ako znate ...

Želim u svoj PC na poslu staviti izgledom i funkcijama prilagođenu tablicu u excelu,

u kojoj će se zaposlenici logirati kada dolaze na posao, i kada odlaze sa njega, ali budući da je prejednostavno staviti samo mogućnost kada su sami upisali vrijeme dolaska, jer bi onda mogli pisati što žele ( i varati da ne kasne ili da ne odlaze ranije )

želio bih da excel sam upiše vrijeme logiranja u kućicu, i odjavu u drugoj kućici.
Razliku oduzmem i dobijem točno vrijeme provedeno na poslu.


/ tu još uvijek postoji mogućnost da zaposlenik logira drugog zaposlenika, ali to ću već rješiti na neki drugi način, ako imate ideju i za takvo što samo dajte /

Eto, znači excel mi treba recimo na prvo polje u kojem je upisano "prijavak" u drugoj kućici izbaciti vrijeme kada je to "prijavak" upisano,
i vrijeme kada je u drugoj kućici napisano "odjava", te u petoj koloni prikazati razliku.


Pozdrav i hvala svima na pomoći
Ne znam zasto forsiras Excel?

Ovakav "program" mozes napisati i u obicnom C-u, a kamo li ne u nekakvom "visem" programskom jeziku sa fensi smensi graifckim elementima.

Nacin na koji mozes preliminarno "ukrotiti" korisnike je da im das korisnicno ime i lozinku za taj isti log in, a recimo korak dalje bi bio da vezes iste lozinke za taj program kao i za pristup Intranetu, mailu ili nesto slicno...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 20:17   #4
panonski
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
- Vremenska kontrola unosa podatka[/QUOTE]


gle baš ono što sam tražio


sad ću odma da isprobam, uopće ne znam što je taj macro, ali ajde da vidimo
panonski je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 20:19   #5
panonski
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ne znam zasto forsiras Excel?

Ovakav "program" mozes napisati i u obicnom C-u ...
evo ovoliko sam dobar u c-u !



da mi je sad to naučit heh
panonski je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 20:29   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ne znam zasto forsiras Excel?

Ovakav "program" mozes napisati i u obicnom C-u, a kamo li ne u nekakvom "visem" programskom jeziku sa fensi smensi graifckim elementima.

Nacin na koji mozes preliminarno "ukrotiti" korisnike je da im das korisnicno ime i lozinku za taj isti log in, a recimo korak dalje bi bio da vezes iste lozinke za taj program kao i za pristup Intranetu, mailu ili nesto slicno...

Lako je nekom prosipat pamet o C-u kad to većini ništa ne znači jer se neznaju i nemaju potrebe koristit s istim. Uostalom, zato čovjek i pita ovdje... Da se zna služiti istim, vjerojatno nebi ni postao vamo
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 22:02   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor panonski Pregled postova
evo ovoliko sam dobar u c-u !



da mi je sad to naučit heh
To je sada manje bitno - poanta je bila da je to trivijalnije za izvesti u bilo cemu osim Excela...
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Lako je nekom prosipat pamet o C-u kad to većini ništa ne znači jer se neznaju i nemaju potrebe koristit s istim. Uostalom, zato čovjek i pita ovdje... Da se zna služiti istim, vjerojatno nebi ni postao vamo
Obzirom da covjek nije Pale sam na svijetu, mozda mu je dobra buba u uho da mu to neko moze isprogramirati za parsto kuna s nekakvom lijepom sarenom grafikicom?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 02:07   #8
panonski
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
naletio sam na ovo

http://www.mcgimpsey.com/excel/timestamp.html

ovdje je fakat fino od prve pogođeno da bilo koji tekst u stupcu A (od polja A2 do A10) u stupcu B daje vrijeme.

Prvi dio je izgleda svladan.

Ono što sad ostaje jest tu definicuju iz macroa poduplati na slijedeća dva stupca C i D.

A "ime radnika"
B će pokazati vrijeme kada je kucnuo svoje ime unutra
C ponovno "ime radnika"
D vrijeme kada je kucnuo svoje ime unutra ( za odjavu, dok je B vrijeme prijave )


Pod E treba puknut razliku vremena da dođemo do uvjeta za zbrajanje konačne satnice u tekućem mjesecu
panonski je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 06:25   #9
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Koliko zaposlenika ima? Mogao bi imat problema ako ih 2 ili više dođe u isto vrijeme i pokuša otvorit file. Jedan neće moći snimit promjene. Možda bi bilo bolje da svako ima svoj file, a ti ih makro naredbom pokupiš u svoj glavni file.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 10:32   #10
panonski
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Koliko zaposlenika ima? Mogao bi imat problema ako ih 2 ili više dođe u isto vrijeme i pokuša otvorit file. Jedan neće moći snimit promjene. Možda bi bilo bolje da svako ima svoj file, a ti ih makro naredbom pokupiš u svoj glavni file.
pa neek se prvo loga jedan, pa onda drugi, ionako je samo jedan komp u poslovnici
panonski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2011., 13:00   #11
IvanVk
Registered User
 
IvanVk's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: -
Postovi: 194
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
mozda mu je dobra buba u uho da mu to neko moze isprogramirati za parsto kuna s nekakvom lijepom sarenom grafikicom?
Podržavam ovu ideju. Kad je već poduzetnik koji zarađuje neka i drugi zarade
IvanVk je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 13:44   #12
panonski
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor IvanVk Pregled postova
Podržavam ovu ideju. Kad je već poduzetnik koji zarađuje neka i drugi zarade

da, zašto bih naučio nešto, vjerujem Ivane da su svi programi na tvom računalu oriđiđi

panonski je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 16:22   #13
IvanVk
Registered User
 
IvanVk's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: -
Postovi: 194
Citiraj:
Autor panonski Pregled postova
da, zašto bih naučio nešto
Nisam te mislio uvrijediti, tako da sorry ako si to tako shvatio. Treba naučiti dapače.

Postoji cilj, sredstvo, cijena i razlog. Nadam se da razumiješ što hoću reći. Ako je razlog toliko velik, tada cilj opravdava cijenu i sredstvo.

Osobno mislim da ovaj problem i rješavanje na ovaj način nije adekvatno i kvalitetno. Jedan radnik može upisati ostale pri dolasku na posao, pa onaj drugi ima vremena kasniti. Onako ako bi imao aplikaciju svatko bi se morao logirati sa svojom lozinkom (ikao opet radnik nju može reći kolegi?) , imao bi kvalitetnu zaštitu aplikacije i bekap a uz to sve potrebne kronološke preglede kao i krajnji rezultat provedenog vremena. (jedino otisak prsta a i to postoji.
da ne budem više off-topic
pozdrav i samo uči
IvanVk je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 16:55   #14
panonski
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor IvanVk Pregled postova
Nisam te mislio uvrijediti, tako da sorry ako si to tako shvatio. Treba naučiti dapače.

Postoji cilj, sredstvo, cijena i razlog. Nadam se da razumiješ što hoću reći. Ako je razlog toliko velik, tada cilj opravdava cijenu i sredstvo.

Osobno mislim da ovaj problem i rješavanje na ovaj način nije adekvatno i kvalitetno. Jedan radnik može upisati ostale pri dolasku na posao, pa onaj drugi ima vremena kasniti. Onako ako bi imao aplikaciju svatko bi se morao logirati sa svojom lozinkom (ikao opet radnik nju može reći kolegi?) , imao bi kvalitetnu zaštitu aplikacije i bekap a uz to sve potrebne kronološke preglede kao i krajnji rezultat provedenog vremena. (jedino otisak prsta a i to postoji.
da ne budem više off-topic
pozdrav i samo uči


da, doista ne postoji adekvatan način osim logiranja prstom.

ali ajde da ja to riješim za sada ovako, pa čisto da vidimo...
panonski je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 17:11   #15
IvanVk
Registered User
 
IvanVk's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: -
Postovi: 194
Citiraj:
Autor panonski Pregled postova
ali ajde da ja to riješim za sada ovako, pa čisto da vidimo...
Ako baš hoćeš, onda pogledaj još jednom link koji sam već dao ali sada updejtan

- Dolazak i Odlazak radnika
IvanVk je offline   Reply With Quote