Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2010., 22:03   #751
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Iako nije vezeno za internet nemojte mi zamjeriti. Naime radi se o Bnet televiziji i njihovom NE emitiranju OBN-a za vrijeme trajanja UEFA lige-utakmica(ista stvar je bila u igri pred godinu-dve sa SLO2 za vrijme trajanje engleske nogometne lige). To uopce nije korektno jer nam naplaćuju svoju uslugu uredno na kraju mjeseca, a ne emitiraju određene tv kanale u određeno vrijme(čitaj-vjerojatno nisu otplatili prava na emitiranje). Dali oni imaju pravo na takve stvari??? Ja sam gledao ugovor i pravila poslovanja Bnet-a, i tamo se nigdje ne spominje da oni imaju mogućnost ne emitirati određeni kanal u određeno vrijeme...
Da,bas nam sad Romu ne prenose,budemo mi na cro-roma.com napravili nekakvo protestno pismo,iako ne polazem velike nade u to.
Hrjax je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 22:08   #752
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Iako nije vezeno za internet nemojte mi zamjeriti. Naime radi se o Bnet televiziji i njihovom NE emitiranju OBN-a za vrijeme trajanja UEFA lige-utakmica(ista stvar je bila u igri pred godinu-dve sa SLO2 za vrijme trajanje engleske nogometne lige). To uopce nije korektno jer nam naplaćuju svoju uslugu uredno na kraju mjeseca, a ne emitiraju određene tv kanale u određeno vrijme(čitaj-vjerojatno nisu otplatili prava na emitiranje). Dali oni imaju pravo na takve stvari??? Ja sam gledao ugovor i pravila poslovanja Bnet-a, i tamo se nigdje ne spominje da oni imaju mogućnost ne emitirati određeni kanal u određeno vrijeme...
Da li MaxTV blokira prijenose UEFA utakmica na OBN-u?
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 22:23   #753
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Na forumu se zale neki decki da ne mogu ni preko maxTV-a gledat...
Hrjax je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 23:14   #754
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Iako nije vezeno za internet nemojte mi zamjeriti. Naime radi se o Bnet televiziji i njihovom NE emitiranju OBN-a za vrijeme trajanja UEFA lige-utakmica(ista stvar je bila u igri pred godinu-dve sa SLO2 za vrijme trajanje engleske nogometne lige). To uopce nije korektno jer nam naplaćuju svoju uslugu uredno na kraju mjeseca, a ne emitiraju određene tv kanale u određeno vrijme(čitaj-vjerojatno nisu otplatili prava na emitiranje). Dali oni imaju pravo na takve stvari??? Ja sam gledao ugovor i pravila poslovanja Bnet-a, i tamo se nigdje ne spominje da oni imaju mogućnost ne emitirati određeni kanal u određeno vrijeme...
Citiraj:
Autor Hrjax Pregled postova
Na forumu se zale neki decki da ne mogu ni preko maxTV-a gledat...
Što znači da OBN ima pravo prikazivati utakmice samo u svojoj državi,a ne i izvan nje.
Isto tako HRT blokira masu programa kojeg emitira preko satelita, zbog zaštite prava, recimo kviz Milijunaš je kodiran za satelit, i utakmice UEFE također.
Tako da ovo nema veze ni sa Tcomom ni sa B.netom.
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 00:06   #755
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Hrjax Pregled postova
Da,bas nam sad Romu ne prenose,budemo mi na cro-roma.com napravili nekakvo protestno pismo,iako ne polazem velike nade u to.
Pa to majstore-pročital si me ko otvorenu knjigu, ROMU gledat.
ugl. našao ja način za gledanje Rome, tj. OBN-a, na digitalcu je prijenos blokiran, ali na analognoj bnetovoj mreži NIJE hehehe.

Nažalost to ne mjenja činjenicu da ja plaćam bnetu uredno račune, a oni uredno meni blokiraju tekme. Mislim mene uopće nije briga ko je kriv: hrt, maxtv-ht, bnet, Hrvati, Bosanci ili neznam ko, ako ja PLAĆAM onda oću i GLEDAT.

I jednostavno se neželim pomiriti sa činjenicom da je to bezobrazno i bahato, i prihvatiti takve stvari zdravo za gotovo.

I još na kraju svega krumpiravi grci
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 00:12   #756
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Da,jos i poraz
I ja sam isto gledao analogno,ali svejedno,ogroman bezobrazluk bneta
Hrjax je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 10:06   #757
generic9974
Premium
Moj komp
 
generic9974's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zg
Postovi: 83
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
generic9974, koji modem imaš? EPC2100 i EPC2203 su jako osjetljivi na promjene uređaja i gotovo uvijek ih se mora rebootati.
ne znam sad koji je model, nisam doma, rebootao sam ga svaki put .... radio je on preko godinu dana bez greske do sadasnjeg pada brzine ... nakon sto je potezao postavke ima problema sa identifikacijom .... moram ga manualno identificirat ali pad brzine ostaje .... jucer je variralo od 0.5-1.2 Mbita na 4 MBitnoj vezi ......

vele oni da je problem u modemu i doci ce ga danas zamjenit pa cu vidjeti veceras dal je ok


EDIT: stavili su mi model EPC2100 sada, ciscov .... prije je bio neki atlantis (ili tako nesto ... cini mi se rebrendirani cisco) ... uglavnom sad je download relativno ok .... oko 3.6 Mbita ... upload su mi srezali sa 0.5 na 0.3 ..... ali mogu prezivjet s tim koji dan pa cu ih opet zvati ... jer vidim da mi je up kod njih limitiran jer uvijek skoci na cca 344 Kbita i tu se šlica zadnja znamenka 3-4 .... tako mi je nekad bio i download .... skoci na maximum i onda pleše zadnja znamenka ... nikad pad brzine
__________________

Zadnje izmijenjeno od: generic9974. 19.02.2010. u 20:10. Razlog: dopuna
generic9974 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 10:41   #758
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
evo ja sam konačno došo do modemovih postavki, morao sam ga resetirat i sad je IP mrežne 192.168.1.10, a linksysa 192.168.1.1 i prošo sam i password. al ja sam očito tolko zbunjen da sad neznam ni one njegove postavke podesit. pratio sam b.netove upute međutim neće. kad napravim po njihovom (odaberem PPTP, prva dva polja prazno, a getaway 10.64.0.1), i probam na save settings, on mi javlja da je IP illegal. znači nemogu bit nule. ako pak gore postavim OBTAIN AN IP ADDRESS AUTOMATICALLY i onda dole na PPTP Server IP Address stavim 10.64.0.1, uspijem to sejvat, ali nemam internet. Onda sam resetiro njihov modem, pa sam i dao linksys-u da kopira njegov MAC, ali i dalje bez uspjeha...



ajde ljudi, molim vas pomoć, još mi samo to treba da konačno mogu i starci s laptopom na internet preko wirelessa...
marke je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 11:56   #759
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Pa to majstore-pročital si me ko otvorenu knjigu, ROMU gledat.
ugl. našao ja način za gledanje Rome, tj. OBN-a, na digitalcu je prijenos blokiran, ali na analognoj bnetovoj mreži NIJE hehehe.

Nažalost to ne mjenja činjenicu da ja plaćam bnetu uredno račune, a oni uredno meni blokiraju tekme. Mislim mene uopće nije briga ko je kriv: hrt, maxtv-ht, bnet, Hrvati, Bosanci ili neznam ko, ako ja PLAĆAM onda oću i GLEDAT.

I jednostavno se neželim pomiriti sa činjenicom da je to bezobrazno i bahato, i prihvatiti takve stvari zdravo za gotovo.

I još na kraju svega krumpiravi grci
Predugo živimo tu gdje živimo i na način na koji živimo da bi sad mogli pravilno percipirati zakone Europe. Kako god, bit će još iznenađenja kad uđemo u EU, ustvari, čim počnemo usuglašavati zakone i pravosuđe sa njima....
Od B.neta, Tcoma i svih ostalih providera bi svaki korisnik morao dobiti Opće uvjete korištenja usluge u kojima je regulirana ovakva situacija.

A kaj se tekmi tiče, šteta, ali bar je Juve nekog uspio pobjediti
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 12:29   #760
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Hrjax Pregled postova
Da,jos i poraz
I ja sam isto gledao analogno,ali svejedno,ogroman bezobrazluk bneta
ali opet te pitam - kakve to veze ima s bnetom? oni jednostavno imaju obvezu, kao i ostali davatelji tv signala, da osiguraju da je hrt (ili koja već televizija ima ekskluzivna prava) jedini koji prenosi određenu emisiju ili utakmicu u hrvatskoj, jer su ta prava oni od uefe kupili.

nisam upoznat sa europskim zakonima i pravilima uefe, tj. dal je to legalno da htv (ili nova ili bilo tko) može inzistirati na tom blokiranju, ali sigurno nije kriv za to bnet niti t-com niti amis ili bilo koji drugi provider...
marke je offline