Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2010., 21:38   #1
debeli_fratar
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: bogu iza nogu
Postovi: 26
sto izabrati iliti uzeti li ponovno thinkpad?

Pozdrav
Uletila mi je prilika da se docepam novog lapa bez guranja ruke u "vlastiti" djep pa bih ju zelio iskoristiti, no tu se javljaju i problemi. Nakon pet godina koristenja thinkpada ne bih se zelio rastati od trackpointa i savrsene tipkovnice kao ni od mat ekrana visoke rezolucije. Jedini problem kod lenova mi pricinjava graficki podsustav. Postoji li kod konkurencije neki od modela dijagonale 15incha koji objedinjuje ove karakteristike a da ne prelazi cijenu od 10k kn? Ukoliko nekome padne na pamet neka ideja molio bih da ju napise. Ovaj dio s mat ekranom moze biti opcionalan.
debeli_fratar je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2010., 21:59   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Zadnji sigurno dobar ThinkPad je R/T6x serije. Kod ovih novijih serija se vidi da su poćeli pomalo štedit i nažalost približavat se ostalim proizvođačima.
Zašto misliš da je grafa problem ?
Intel chipset + dobra ATI mobile daje dobar rezultat.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2010., 22:16   #3
debeli_fratar
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: bogu iza nogu
Postovi: 26
Mislio sam da cu biti u mogucnosti pokrenuti i nesto od novijih naslova sto se igara tice no za tako nesto bi mi vjerojatno trebao desktop replacement ato mi bas i nije zeljena opcija.
U kojem se smislu stednja odrazila?
debeli_fratar je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2010., 22:25   #4
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ne znam... meni su svi koje sam koristio poslije thinkpada onak... magarac. svima odmah u startu skužim hrpu zamjerki na stvarima koje sam uzimao zdravo za gotovo, a o kojima uopće ne razmišljam dok biram laptop.
npr. lampica. to mi je beskrajno korisna stvar. pa klitać (trackpoint) bez kojega ne želim više nikad. pa onda mogućnost vađenja optičkog pogona. pa dobro pozicioniranje svih konektora. pa (ne)kvaliteta onih šarki na kojima je ekran... na svima se brže rasklimaju ili strgaju nego na thinkpadima. pa onda mogućnost rada na struju, iako baterija nije unutra. to je neprocjenjiva stvar, a to ne mogu svi laptopi. pa onda ispravno pozicioniranje i hlađenje diska kako ne bi zagrijavao dlanove. pa mogućnost nabavke dodatne baterije ili diska i stavljanje u upgrade bay umjesto optičkog pogona.
mislim... nemam nikakve veze ni sa kakvim proizvođačima laptopa i uopće me ne interesira prodaja, nego ono... gledam cijenu i komponente po cjenicima i nikako mi se ne isplati kupit thinkpada. a onda pobrojim hrpetinu stvari koje nisu navedene u specifikacije, nego ih uzimamo zdravo za gotovo, pa ispada da ipak nije baš skuplji od ostalih.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2010., 22:47   #5
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
HP Elitebook serija. Ima bradavicu, ima LED svjetlo iznad ekrana, ima mat ekran, imaju modele i s nvidija i s ATI diskretnom grafikom pa biraj....
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 13:25   #6
aard
Premium
Moj komp
 
aard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Presao na thinkpad prije par mjeseci, obicna bazicna R500tka.
Moram priznati da vrijedi svake kune. Od same izrade (tvrda plastika na metalnom kavezu - sto ce ti vise), mat ekrana (j*bo glossy, meni su oni neupotrebljivi), izvrsne tastature i trackpointa... stvarno vise ne volim sjesti za obicne notebooke nakon thinkpada
aard je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 13:43   #7
debeli_fratar
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: bogu iza nogu
Postovi: 26
A ponasaju li se hpov i dellov trackpoint zadovoljavajuce spram tp-ovog?
gledao sam i dellovu latitude seriju no od svega vidjenog cini mi se da cu prvo ici pogledati novu t seriju
debeli_fratar je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 15:08   #8
aard
Premium
Moj komp
 
aard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
E to je pitanje. za Dellov nisam cuo bas dobrih stvari, a HP osobno ne mogu nikome preporuciti nakon puno losih iskustava. Ono sto citam je da je HPov trackpoint otprilike u rangu thinkpadovih
Preporucam isprobati osobno. Na netu je tesko naci objektivan test trackpointova
aard je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 17:41   #9
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Imo sam Dell Latitude D600 i D620, bio prezadovoljan i evo sad imam T60. Sve što ima T60 imao je i D620, a i D600, osim ThinkLight-a što je stvarno super stvar, tako da se nemože reći da T60 ima nešto više toga, ali nekako je puno bolje napravljen, čvrši, ugodniji za rad, bolji TrackPoint i TrackPad i odsada najvjerovatnije uzimam samo ThinkPad serija.

If You once ThinkPad, You never think back!
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 18:12   #10
BukYMast3R
Premium
 
BukYMast3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Novigrad / Zagreb
Postovi: 82
Što se TrackPointa tiče, Dell-ov TrackPoint nemože konkurirati ThinkPadovim (osobno isprobano u radu), za HPov neznam.

ThinkPad User sam više od 6 godina, i dalje ostajem na njima.
BukYMast3R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2010., 19:15   #11
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
evo ja imam hp-a s trackpointom...i od sveg dosad viđenog (imao sam priliku radit i sa ajbijem-ovim trackpadom) hp mi je SUBJEKTIVNO čak i bolji tj mekši i bolje mi reagira nekako.i naravno nedogađa se da kad s njim vrludate uokolo da stisnete ghb tipke (mišonja se skrio između njih ).eto toliko odmene o trackpadovima/trackpointovima i ostalom

lap je nw8240 a reza 1920x1200
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na