Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2016., 02:18   #1
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,313
MemTest86 pronašao 1 error

Pozdrav ekipa, kupio sam ove rame prije jedno mjesec dana.

Pred jedno dva tjedna sam počeo dobivati BSOD jednom na dan ili dva dana i to bi se dogodilo uglavnom uvijek kada bi igrao neku igru. Konfiguracija se nalazi pod "Moj komp".

Osim tog problema sa ramima nisam imao nikakvih problema. Sve normalno radi bez ikakvog zastajkivanja u windowsima ili čudnog ponašanja. Stavio sam nove windowse prije 3 dana.

Rami mi rade na 2400mhz nakon što sam uključio XMP profil u biosu. Da li je možda zbog voltaža da se javlja taj bsod?

Javila mi se jedna greška nakon 8h testiranja rama. Dolje pogledajte slike.

MemTest86 testiranje: Klik
CPU-z prikaz rada rama: Klik

Molim vas za neki savjet Ne vjerujem da su mi rami sjebani samo zbog tog jednog errora u 8h rada memtesta jer kao što sam rekao nisam imao nikakvih problema sa kompom.

Hvala na bilo kakvom savjetu
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 07:59   #2
alf
Premium
Moj komp
 
alf's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 41
Biti će da ipak jesu. XMP ne bih trebao pravit probleme. MemTest je ipak nešto našao, a i dobio si BSOD. Reklamiraj ako imaš garanciju.
alf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2016., 10:52   #3
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Mozes im za pocetak malo dići napon.

I probaj potestirat s još nečim ram, tipa super pi, wprime, prime95.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 11:40   #4
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
A zašto bi to još testirao i dizao napon? U zadanim parametrima memorija radi neispravno, ima garanciju i što mu još treba?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 13:05   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Što više informacija preda na reklamaciji, veća je šansa da dobije drugu.

Uvijek ostaje faktor nekompatibilnosti konfe i memorije, za što ne moraju uvažiti reklamaciju.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 13:37   #6
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Što više informacija preda na reklamaciji, veća je šansa da dobije drugu.

Uvijek ostaje faktor nekompatibilnosti konfe i memorije, za što ne moraju uvažiti reklamaciju.
Konfa uopće nije bitna već matična ploča, a kada je nabavljao memoriju trebao je pogledati preporuku proizvođača ploče s kojim je sve memorijama testirao tu ploču.

Tako da ako se je toga držao a velika je vjerojatnost da je za ovu memoriju to navedeno, onda mu nemaju što ne uvažiti garanciju!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 19:02   #7
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
ma nije baš sve tak. Svaka ploča ima svega par brendova i modela s kojim su testirane. Na tržištu imaš puno više modula u ponudi. U hrvatskim trgovinama ćeš vrlo rijetko i naći nešto što je baš istestirano i napisano da je kompatibilno.
Kako kaže pupo, malo podignuti napon, ili čak izvaditi module, počistiti kontakte, ispuhati slotove i zamijeniti redoslijed u matičnoj. Vjerujem da bi to pomoglo. Ako moduli u servisu rade na testnoj ploči, odbit će mu reklamaciju. A i možeš misliti kako je ta ploča u servisu tvornički ispitana na sve module koji su na tržištu.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 20:10   #8
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,313
Hvala ekipa na savjetima. Nedavno sam usisao prasinu iz kompa zajedno sa utorima od maticne tako da je kuciste cisto, a sto se tice utora rami mi stoje na 1 pa 3 slotu, jer kada sam stavio jedan ram pored drugog nije htjelo dignuti na 2400mhz. Nisam nikad dizao napon tj..oc-ao komp tako da ako netko moze objasniti koje vrijednosti da stavim, bilo bi super. Posto corsair ima lifetime warranty sta se ne mogu direktno javiti njima i da mi posalju nove rame , a ja njima vratim stare?
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 20:46   #9
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
izvadi module i uzmi gumicu za brisanje. Dobro očisti kontakte i zamijeni slotove. Ako i tad javlja grešku javi se gdje si kupio memoriju. Ako je RMA onda direkt Corsair. Ako se ne varam u nizozemskoj su..
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 20:59   #10
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Nedavno sam usisao prasinu iz kompa zajedno sa utorima od maticne tako da je kuciste cisto,
Ne znam koliko je pametno usisavati komp, ako si koristio standardni usisavač
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2016., 21:56   #11
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,313
Nisam plastiku od vrška usisavaca stavljao direktno na komponente nego malo dalje od komponenti tek toliko da povuce prasinu, ali kuzim na sto mislis Standardni usisavac sam koristio da.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2016., 22:17   #12
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Nisam plastiku od vrška usisavaca stavljao direktno na komponente nego malo dalje od komponenti tek toliko da povuce prasinu, ali kuzim na sto mislis Standardni usisavac sam koristio da.
Zadnjih nekoliko godina odem na benzinsku, i riješim problem.
Jedino šta sve više stavljaju "beskorisne" kompresore, pa svako malo moram tražiti benzinsku koju nisu renovirali
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2016., 13:20   #13
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Kad već spominješ usisavač. tj. opasnost od njega, triba pošteno reć da se zna i kompresorom "razvalit" po komponentama jednako dobro (kad je netko drlje onda je drlje, bija usisavač ili kompresor u pitanju )

BTW Destro javi rezultat (dodatnih testova i reklamacije )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2016., 14:57   #14
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Hvala ekipa na savjetima. Nedavno sam usisao prasinu iz kompa zajedno sa utorima od maticne tako da je kuciste cisto, a sto se tice utora rami mi stoje na 1 pa 3 slotu, jer kada sam stavio jedan ram pored drugog nije htjelo dignuti na 2400mhz. Nisam nikad dizao napon tj..oc-ao komp tako da ako netko moze objasniti koje vrijednosti da stavim, bilo bi super. Posto corsair ima lifetime warranty sta se ne mogu direktno javiti njima i da mi posalju nove rame , a ja njima vratim stare?
Zamjenit će ti i ovdje pod jamstvom memoriju, to uopće nije upitno. Stvar je samo potvrde kvara od strane servisa il u krajnjem slučaju corsaira. Tak da je svakak bitno da si eliminiraš druge moguće uzroke.
No svakako odnesi u servis dok jos malo potestiras, i zamjenit će ti ju.

Neznam ko je spomenuo da mema neradi po speckama(nemislim na taj eror sad, jer ak on je tamo mema će svakako bit zamjenjena) tak je i hrpa deklarirane memoriju na xy mhz, nije na amd-u radila na tim speckama, pa nije nijedna zamjenjena pod jamstvom. Jer je jednostavno ta platforma bila drek za hajspid memoriju.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na