Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2021., 09:22   #3331
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Ja isto razmisljam o kupnji ove Beko za mali stan samo hladenje. Valjda bu puhala tih 5 godina...
stops je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 13:24   #3332
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ne povuče nikada 5kw nadam se jer mi to neće utičnica izdržati😂😂
Mora pisati na specifikacijama kolko Watta vuce. Ako ne pise to onda pise COP pa podijeli snagu hladjenja s njim i dodaj 300W za rezervu. Ovo 300W sam izmislio, a pravi broj ti ovisi o stvarnom COPu koji pak ovisi o vanjskoj temperaturi i temperaturi na koju hladis.

Disclaimer: ne bavim se time al nisam mogao puno fulati.
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2021., 14:50   #3333
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ok hvala ti. Bitno mi je da to nije pravih 5kw .

Naručio sam ipak 2x Beko od 3.5 kw
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 16:18   #3334
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Jel uzimao ko klimu preko ekupi zajedno s montazom?
Gledam ovu:

https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87ansk.../p/EK000306975

Vidim da nude i montazu za 1399 kn pa me sad zanima u kojem roku dodju to montirat?

Citiraj:
VAŽNA NAPOMENA!

Naveden rok za montažu prilagođava se prema trenutnoj situaciji ograničenog kretanja radi pandemija koronavirusa.

Svi kupci koji odaberu klimu uređaj i uslugu montaže, klima će biti isporučena u navedenom terminu isporuke a sama montaža će biti izvršena prema trenutnoj situaciji na lokaciji kupca odnosno lokaciji montaže.

Unaprijed se zahvaljujemo na razumijevanju

Vaš Ekupi
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2021., 21:29   #3335
Matozan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25

Koliko čitam preporuka je ići na Japanske klime, pa molim preporuku (Fujitsu, Daikin,... ima li još neka Japanska marka?) do nekih +/-4.500 kn + montaža.
Po mogućnosti sa WiFi modulom, ako ima kakvih prednosti/benefita.
P.S. netko je pitao, na staroj ne radi vanjski ventilator, a kod unutarnje jedinice je plastika ispucala/krhka.
-->
Citiraj:
Autor Matozan Pregled postova
Trebao bih preporuku za neku BestBuy klimu, koristiti će se samo za hlađenje, koja će zamijeniti 18 g. staru i dotrajalu 3,5 kW Whirlpool klimu.
Stan 58 m2 u ZG sa rasporedom soba u Ɥ obliku, orijentacija istok-zapad.
Na jednoj strani je klima smještena u dnevnom boravku u kojoj je i kuhinja (26 m2 na istoku),
a na drugoj strani bi usput dio hlađenog zraka kroz hodnik dolazio u 2 sobe (13,5 i 10 m2 na zapadu).
Pretpostavljam da će se moći koristiti postojeća instalacija cijevi i strujni kablovi, pa će to malo umanjiti trošak instalacije?