Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2006., 00:01   #1
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Exclamation Zelim da uradim test drajvera na Cod2 a neznam kako

: CoolRamb Kao sto i sami znamo, ne mora znaciti da su za starije kartice (u mom slucaju 9600pro) naj bolji naj-noviji drajveri. A zasto? Zato jer timovi koji prave drajvere namjerno u kodu nesto zeznu da starije kartice rade jos sporije i da bi mi otisli u radnju i kupili neku novu seriju.
Trenutno koristim Catalsyte 6.9 i igram se na na dx7 (normala) i nije da nisam zadovoljan kvalitetom slike i brojem FPS-a al nesto kontam da bi to sve mozda moglo biti i bolje sa nekim starijim drajverima i zato vas molim za pomoc kako da uradim test.
Negdje sam naletio na onaj programcic Fraps i konto sam s njim snimiti demo, al sam poslije toga pogledo par demoa koji su snimljeni s njim i vidio sam da je prilikom igranja i koristenja istog broj fps-a jako mali, tj nije to nacin da odradim posao.
Fakat neznam kako da odradim, jel da snimim demo u cod-u al sa postavkama com_maxfps 0 pa nek vrti maximalno frejmova pa da jedan te isti demo vrtim na svim ostalim drajverima, jel moze to tako?. A pored tog demoa da radi Fraps pa nek broji frejmove?
Znaci da fraps bude samo brojac, a ne s njim da snimam...

Ajd da ne lupetam vise jel ima neko neku ideju?: Machineg
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2006., 08:21   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
U COD-u snimi demo preko konzole, nakon toga taj isti demo možeš vrtiti do mile volje isto preko konzole, a u extended konzoli (shift+¸) možeš vidjeti prosječan broj FPS-.a Ako ti nije jasno - objasnim ti pobliže popodne kada dođem doma. Ne znam sada na pamet naredbu za snimit demo, a za pokretanje demoa pokreneš konzolu i upišeš "timedemo imedemoa" bez navodnika, naravno. Pod game setings moraš enejblati konzolu.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2006., 09:51   #3
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Ajd vazi, javni se kad dodjes posla, znam na sta mislis ( /record imedemoa ) valjda tako ide naredba. Znam da mogu vidjeti broj fps-a cg_drawfps 1 , ali da mi je da mi sastrane fraps racuna maximalan i minimalan broj fps-a i da mi kaze koja je prosjecna vrijednost. I onda lagano tako za sve drajvere koje budem probavo.......i oni koji budu imali najvise fps-a oni su najbolji, al nije sad ni fazon da uzmem neke skroz stare koji bi davali neki dobar fps a da vidno ispušim na kvaliteti slike
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2006., 12:31   #4
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ajd onda javi koji su diveri najbolji kad stestiraš to

Imam 9800, pa možda i meni pomognu, kod nje sam skonto da puno bolje radi na catalystu 6.8 neg na 6.9 u nekim igrama
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2006., 17:53   #5
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Cim mi neko objasni Step By Step kako da to izvedem odma se bacim na posao,i postam rezultate. Mada ne mora znaciti da ce 9800 raditi naj bolje s drajverima koji kod mene izbace najvise fps...al vidit ce mo. Eh eto....cekam upustvo i odma krecem u akciju. Konto sam istestirat od drajvera 4.x (neznam tacno od kojih da krenem) pa do 6.9
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2006., 18:08   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Eh da. Demo snimiš onako kako si i rekao, a pokreneš ga s timedemo imedemoa. A kao što rekoh - extended konzola ti da prosječan broj FPS-a pa možeš tako uspoređivati. Iako, ne očekuj neke prevelike razlike. Par FPS-a gore dolje.

A ako hočeš probaj i s ovim http://callofduty.filefront.com/file...ator_Lab;22601 baš me zanima jel to radi i kako.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2006., 15:01   #7
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Nemoj tor da eksperimentisem previse . Al sad opet belaj kad sam se nakanio...Downloadujem s oficijelnog sajta najnoviju verziju fraps-a i ne registrovana verzija puna nekih ogranicenja. ******** pa cu uskoro vratiti image, pa kad to uradim onda se bacim na posao...odo poskidat jos nekih starih verzija drajvera, to mi jos nedostaje


http://www.oldapps.com/old_version_ati.php valjda je to to?

Tor konto sam testirat od 4.5 pa do danasnjih, sha ti mislis od kojih bi trebao?
jesam li otise previse unazad?

Zadnje izmijenjeno od: Armand. 31.10.2006. u 19:41. Razlog: nedopuna.....
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2006., 16:41   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor Armand Pregled postova
Nemoj tor da eksperimentisem previse . Al sad opet belaj kad sam se nakanio...Downloadujem s oficijelnog sajta najnoviju verziju fraps-a i ne registrovana verzija puna nekih ogranicenja. **********************

http://www.oldapps.com/old_version_ati.php valjda je to to?

Tor konto sam testirat od 4.5 pa do danasnjih, sha ti mislis od kojih bi trebao?
jesam li otise previse unazad?
Ošo si ti u racku. Nema ovjde o crackovima i sličnim stvarima pa ni u takvom stilu.
A što se drivera tiče -je, otišao si previše. Po meni nema smisla ništa starije od 5.** verziije.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2006., 19:40   #9
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Jaoj ...jaoj...kuku meni ....znao sam da to ne trebam pisati....
Znaci da ne idem ispod 5.x verzije....oke vratim image i dam se na posao...valjda ce biti nekih pozitivnih rezultata sa starijim verzijama
Cim odradim, javnem matju...

Ajd sad cu ono gore editovat...
Armand je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na