Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2011., 23:18   #1
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
ATI Radeon HD 6870

Izvinjavam se ako već postoji tema za ovu karticu ja ju nisam našao.

Trebaju mi neke informacije u vezi rada iste.

Naime instalirao sam joj ovaj posljednji CCC i u ATI Overdriveu mi daje podatak kake se u idleu vent grafe vrti na 21%.
Zanima me ako to otključam i stavim manualno da je na 40% dali će to značiti da će mi i pri loadu bit 40% ili da je samo minimalno 40% a da se pojačava i dalje po potrebi.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 23:36   #2
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
To znači da će uvijek biti 40%, bez obzira što radio.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2011., 23:47   #3
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Aha, dakle to ne bi želio dirati.
A koliko je kvalitetno optimiziran taj kontroler venta tako defaultno?
Kartica je relativno hladna, idle je ~28 stupnjeva, očito je tih 21% u idleu ok ali dali bi joj mogao pomoći svojim setupom u MSI Afterburneru pošto mi malo veća buka ne smeta?

Zadnje izmijenjeno od: Starsailor. 04.01.2011. u 23:59.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2011., 00:00   #4
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Nemaš joj šta pomagat..to je i više nego dobra temp....igraj,uživaj..nađi nešto drugo da te brine?
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 17:00   #5
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Lol, upalio sam u msi afterburneru vent na 100% u idleu, kao da mi je uragan uletio u sobu, nevjerovatno kako se čuje, čak i na 50% je jak

Sada je ovako, pa cu vidjet kakve ce bit temperature.




Evo pogledao sam malo, u l4d2 je max temperatura nižda 20 stupnjeva ovim setupom nego defaultnim atijevim. Sada je max na 46 stupnjeva, prije je bilo od 60-70. U GTA IV na 80, al postavke na kolikom tolikom maksimumu, sada je na 62.

Pitanje, dal grafi (ventu) smeta da se vrti malo brže?
Što je bolje, da je toplija a vent lagano radi ili hladnija a vent da dere?

Zadnje izmijenjeno od: Starsailor. 11.01.2011. u 17:18.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 17:23   #6
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Grafi ne smeta ni malo, cak joj i pase a ventu bi se teoretski mogla smanjit trajnost iako bi te to nebi trebalo brinut. Obicno je tako kod svih ref 58xx i 68xx grafi, 100% uragan, uznad 50% postaje glasno, iznad 40% se cuje. Nadi neki kompromis buke i temp i deri.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 17:45   #7
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Vratio sam sad na default atijev pa ću pratit kakav je njihov setup venta na kojoj temperaturi i onda ga pojacat za 25% i to ce bit onda idealno.


Jeli normalno da se ovoj grafi diže gpu usage na 100% pri gledanju filma, spojio sam je hdmi kabelom na tv, ništa drugo nije pokrenuto, Windowsi su novi, driveri su novi i odjednom grafa ode na 100% i počne trokati slika na par sekundi pa se vrati u normalu. Vent kontroliran preko msiafterburnera. Film sam gledao u winampu.

Rikava grafa il je kriv winamp/nesto trece?

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 16.01.2011. u 10:10.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 08:52   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
A da navedeš malo detaljnije o kojem se formatu i rezoluciji filma radi?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 12:30   #9
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A da navedeš malo detaljnije o kojem se formatu i rezoluciji filma radi?
Običan dvdrip od 700mb, ni hd ni ništa.

Sada sam pobrisao winamp i stavio bsplayer i pustio isti film i gpu usage nije išao preko 20%. :\ Dakle vrlo lako da je bilo do winampa i nekog sukoba sa win aerom, ali sada imam treći problem.

Kada tek upalim računalo ventilator grafičke se vrti par sekundi normalno a onda sam od sebe skoči na 50% iako joj je temperatura sasvim uredu, izgleda da dolazi do nekog sukoba između ati overdrivea (kojeg nisam dirao) i msi afterburnera, i onda moram ulaziti ili u ati overdrive i premostiti tih 50% ili opet u afterburner i nakon toga radi normalno. :\

Evo kako izgleda setup oba programa:


Edit: sada sam stavio da se msi starta sa startupom windowsa i nema više nekontroliranog odlaska na 50% venta, mada mi i dalje nije jasno zasto se to uopce dogadjalo.


Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Odluči se koji ćeš program koristiti, šta će ti ati overdrive pored afterburnera?
Instaliraj samo driver za grafu bez popratnog softvera i podesi profil venta u afterburneru-prejednostavno i predobro riješenje.
Jesi siguran da mogu instalirati CCC bez overdrivea i ostalih tih menija?
Ne sjećam se baš te opcije.

Zadnje izmijenjeno od: Starsailor. 16.01.2011. u 13:02.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 12:35   #10
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Odluči se koji ćeš program koristiti, šta će ti ati overdrive pored afterburnera?
Instaliraj samo driver za grafu bez popratnog softvera i podesi profil venta u afterburneru-prejednostavno i predobro riješenje.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2011., 18:06   #11
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Nakon skoro mjesec korištenja, s grafom se nastavljaju problemi.
Dakle prvo je bio ovaj s ventom, pa blokiranjem usred filma, pa sada kada se spaja preko hdmi ulaza slika ne valja ono kao kad se prebacuje u paintu iz png-a u gif pa se izgubi boja takva je slika preko hdmi-a.
Sada dali je do kartice ili do softwarea ne bi znao, nadam se da je problem u softwareu da nemoram nositi na garanciju grafu, ali u konačnici sam jako nezadovoljan kupovinom.
Eto neka stoji za nekog tko ju možda bude mislio nabavljati kao savjet.


p.s. modovi, jel i za ovaj post trebam napisat serijske brojeve lampica na matičnoj da bi bio vjerodostojan?
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 11:55   #12
brunex
Premium
Moj komp
 
brunex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 95
Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
Nakon skoro mjesec korištenja, s grafom se nastavljaju problemi.
Dakle prvo je bio ovaj s ventom, pa blokiranjem usred filma, pa sada kada se spaja preko hdmi ulaza slika ne valja ono kao kad se prebacuje u paintu iz png-a u gif pa se izgubi boja takva je slika preko hdmi-a.
Sada dali je do kartice ili do softwarea ne bi znao, nadam se da je problem u softwareu da nemoram nositi na garanciju grafu, ali u konačnici sam jako nezadovoljan kupovinom.
Eto neka stoji za nekog tko ju možda bude mislio nabavljati kao savjet.


p.s. modovi, jel i za ovaj post trebam napisat serijske brojeve lampica na matičnoj da bi bio vjerodostojan?
kako onda meni sve radi kako treba ?

koji problem s ventom ?

toj kartici ne trebaš dirati postavke ventilatora ni kad je clockaš. ranije sam imao 5850 pa bih na 900/1200 morao dobro staviti preko 40% da ne prelazi 87 C, dok na 6870 s 1000/1150 držim default ventilator, ne ide preko 35% a temperature su do 78 C max.

a s hdmi-em i tim softwerom se nauči služiti, nije kartica za to kriva.

a savjete o kupovini ili ne kupovini zadrži za sebe ili navedi situaciju kao osobno iskustvo.

kod tvog slučaja mi je najvjerojatnija occamova oštrica; od svih rješenja izaberi najjednostavnije a to je "nije žvaka za seljaka"
brunex je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 12:32   #13
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
jup.....
error No1 ... user malfunction..........
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 12:48   #14
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
Jesi siguran da mogu instalirati CCC bez overdrivea i ostalih tih menija?
Ne sjećam se baš te opcije.
Naravno, kad tražiš driver na download stranici, izaberi samo driver a ne cijeli paket u koji ulaze CCC i ostalo.
Kad krene istalacija, nemoj odabrati automatsku instalaciju nego manual i onda imaš ponuđeno što sve slijedi-samo driver odabereš i pokreneš instalaciju.
Kasnije inslacija afterburnera i to je to.
Normalno da ti vent divlja kad imaš 2 programa koji pokušavaju odredit vrtnju venta pa se kolju međusobno.

Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
Nakon skoro mjesec korištenja, s grafom se nastavljaju problemi.
Dakle prvo je bio ovaj s ventom, pa blokiranjem usred filma, pa sada kada se spaja preko hdmi ulaza slika ne valja ono kao kad se prebacuje u paintu iz png-a u gif pa se izgubi boja takva je slika preko hdmi-a.
Sada dali je do kartice ili do softwarea ne bi znao, nadam se da je problem u softwareu da nemoram nositi na garanciju grafu, ali u konačnici sam jako nezadovoljan kupovinom.
Eto neka stoji za nekog tko ju možda bude mislio nabavljati kao savjet.
Nezahvalno je ovak "plašiti" ljude, čak i ako je grafa neispravna to ne znači da je loša kupnja, jer od 1000 prodanih, određeni br. jednostavno mora bit loš!
Reklamiraj u krajnjem slučaju i dobiš novu ispravnu?!
Ja sam već 10 godina na ATI grafama i nikad problema ni sa grafama, ni sa driverima, a o tome se naveliko shere po netu.
Kao driveri loši, ovo loše, ono loše..gluparije!

Zadnje izmijenjeno od: BojanZD. 20.01.2011. u 12:57.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 01:16   #15
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Citiraj:
Autor brunex Pregled postova
kako onda meni sve radi kako treba ?

koji problem s ventom ?

toj kartici ne trebaš dirati postavke ventilatora ni kad je clockaš. ranije sam imao 5850 pa bih na 900/1200 morao dobro staviti preko 40% da ne prelazi 87 C, dok na 6870 s 1000/1150 držim default ventilator, ne ide preko 35% a temperature su do 78 C max.

a s hdmi-em i tim softwerom se nauči služiti, nije kartica za to kriva.

a savjete o kupovini ili ne kupovini zadrži za sebe ili navedi situaciju kao osobno iskustvo.

kod tvog slučaja mi je najvjerojatnija occamova oštrica; od svih rješenja izaberi najjednostavnije a to je "nije žvaka za seljaka"
Jel uz tu karticu dolazi odgovarajući software tj. driveri? = dolaze

Oni ne valjaju, i jedno i drugo su jedan paket, dakle paket nevalja.

Za hdmi nisam prvi da se žali, čitam dosta na netu da se ljudi žale na isti moj slučaj sa hdmi kabelom i ovom grafom tj. da slika jednostavno ne valja.
Kad kupiš fini tv, kvalitetan hdmi kabel i ubodeš "kvalitetnu" grafu da upotpuni tu svrhu onda valjda imam pravo bit nervozan jer grafa neradi ono što bi trebala, i nisam ja srao da nevalja ovo ono nego da joj hdmi ne radi i da sam u tom pogledu nezadovoljan i nek ljudi imaju na umu, ako treba postam linkove gdje ima još istih žalbi.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 21.01.2011. u 10:16.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 02:16   #16
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
ja na 6870 sa 10.12 driverima..... imam spojen lcd tv (1080p) sa hdmi kabelom.........w7 64bitni.....
igram i igrao sam u toj kombinaciji stalker(cs i cop), dirt2, f12010, aa2 i aa3, avp, cod-ove razne, starcraft2, metro2033, bc2, moh par komada......oću i šah nabrojit....
i nikih problema......
niti jedno faking rušenje ili problem.....
i onda ti uletiš (nakon što si sve isprčka, a nemaš pojma ni zašto ni kako) i ljudima daješ neke savjete da ne kupuju kartice jer su problematične.....

pametnom dosta............
a ta ekipa na netu koja se žali.... je samo dokaz da je glupost neuništiva.........

e i da troka film u winampu... to mi je najače........
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 15:49   #17
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
Imam R6870 Twin Frozr II /OC (http://www.msi.com/product/vga/R6870...ozr-II-OC.html)i temp u idle je 43 C





nije li to previše za ovu karticu? Kuciste mi ima normalan protok zraka...

Zadnje izmijenjeno od: bAKa-47. 22.01.2011. u 16:06.
bAKa-47 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 18:57   #18
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Namjesti u Afterburneru na 35% da radi trebale bi temp. pasti na nekih 35-36c što je OK a cooler nečuješ.Koliko vidim sad ti je cooler na 24% što je malo pa odatle i malo povišene temp.

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 22.01.2011. u 19:13.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 19:05   #19
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Namjesti u Afterburneru na 35% da radi trebale bi temp. pasti na nekih 35-36c što je OK a cooler nečuješ.Koliko vidim sat ti je cooler na 24% što je malo pa odatle i malo povišene temp.
ma to mi je jasno..nego pogledaj u postu 9 kakva je temperatura(28C) sapphira 6870 sa ventom na 25 % zato pitam. Nekako je onda ova moja temp od 43 malo prevelika
bAKa-47 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 19:35   #20
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Citiraj:
Autor reverzibilni Pregled postova
ja na 6870 sa 10.12 driverima..... imam spojen lcd tv (1080p) sa hdmi kabelom.........w7 64bitni.....
igram i igrao sam u toj kombinaciji stalker(cs i cop), dirt2, f12010, aa2 i aa3, avp, cod-ove razne, starcraft2, metro2033, bc2, moh par komada......oću i šah nabrojit....
i nikih problema......
niti jedno faking rušenje ili problem.....
i onda ti uletiš (nakon što si sve isprčka, a nemaš pojma ni zašto ni kako) i ljudima daješ neke savjete da ne kupuju kartice jer su problematične.....

pametnom dosta............
a ta ekipa na netu koja se žali.... je samo dokaz da je glupost neuništiva.........

e i da troka film u winampu... to mi je najače........
Nema potrebe da se bahatiš niti mi time apeliraš na savjest.

Već sam bio napisao ali je pobrisano da se grafa pokazala neispravnom, idući tjedan dobivam novu i nadam se da će s njom sve raditi kako treba.

Zadnje izmijenjeno od: Starsailor. 22.01.2011. u 21:37.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 13:27   #21
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Gigabyte Rolls Out HD 6870 SuperOverclock UDV+ Graphics Card

Citiraj:
Gigabyte introduced its fastest graphics card based on the AMD Radeon HD 6870 GPU, bearing the SuperOverclock (SOC) badge. SOC graphics cards make use of top quality components and a copper-rich PCB as prescribed by the company's own Ultra Durable VGA+ specifications, and use high-end cooling. The GV-R687SO-1GD, as it's formally known, carries clock speeds of 950/1150 (core/memory), against reference speeds of 900/1050 MHz. The card uses a 10-inch long PCB that uses a stronger VRM to leave room for some overclocking. The GPU itself is hand-picked by performance binning.

The card is cooled by Gigabyte's WindForce 3X GPU cooler, which makes use of a large aluminum fin array to which heat is conveyed by copper heat pipes, ventilated by three 80 mm fans. As with every other HD 6870, there are 1120 stream processors 1 GB of 256-bit GDDR5 memory, and display connectivity that includes two each of DVI and mini-DP, and one HDMI. Gigabyte's HD 6870 SOC is expected to be priced closer to the $250 mark.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 14:10   #22
Boki95
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Exclamation

Pozdrav imam problem
Znaci imam VTX3D HD6870 1GB (debela verzija)
Temp su mi u idle (1280x1024) oko 45°C
(fan 25%), a npr full load Metro 2033 sve na Max znaci Dx11 AA sve moguce i rezolucija 1280x1024 i temp je oko 83°C (fan 35%)
dali je to uredu?
Na kucistu imam samo jedan 120mm vent,a stranica mi ima plexiglas bez ikakvih rupica za zrak!
Dali su to uredu temp za takvu graficku??
Boki95 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 15:17   #23
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Kartica se grije zato jer nemas dobar protok zraka, ili izbusi rupice u plexiju , ili kupi ventove ili zdravoseljacki , skini bocnu stranicu i jedan dan igraj tako pa provjeri temp.Btw ta kartica nije ni pola iskoristena na toj rezoluciji...
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 15:59   #24
Boki95
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Dobro,
Nisam znao da nije iskoristena...kad igram metro 2033 gpuz mi ocitava gpu load 100%
ali nema veze jer sljedeci mjesec kupujem LED 22" monitor!
a Kolika bi bila normalna temperatura za tu graficku u idlu i full loadu??
Boki95 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 19:46   #25
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Jos malo klokni taj proc i kad kupis monitor onda ce to biti to. Sto se temp tice, idle mozda par stupnjeva nizi, iako je i tvoj ok ( oko 40) , al load moze i do 10 stupnjeva nize, ma kazem ti , ako nemislis kupovat ventove a brinu te temp, samo skini bocnu s kompa.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 20:13   #26
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Citiraj:
Autor Boki95 Pregled postova
Dobro,
Nisam znao da nije iskoristena...kad igram metro 2033 gpuz mi ocitava gpu load 100%
ali nema veze jer sljedeci mjesec kupujem LED 22" monitor!
a Kolika bi bila normalna temperatura za tu graficku u idlu i full loadu??
Meni je u loadu max 55 stupnjeva u idleu 25-30.

Ali mi je custom fan setup.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 20:58   #27
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
To nema nikakve veze s njegovom jer nema protok zraka i vjerovatno ima referentnu karticu.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 22:38   #28
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Boki95 Pregled postova
Pozdrav imam problem
Ti uopće nemaš problem. Grafička ima regulaciju ventilatora i drži si temp. u sasvim normalnim granicama. Ako ti ne smeta buka možeš ručno postavit vent na 40%.

Ili eventualno ubacit drugi 120mm vent u kućište (postaviš jednog za usis i jednog za ispuh) i postavit oba na 7v da budu tihi. Sve o stišavanju ventilatora imaš ovdje. Nikakva bušenja i čudesa.
  Reply With Quote
Staro 15.02.2011., 00:30   #29
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Kako da ju ocistim od prasine?

Smije se ona rastavljati?

ovaj model je:

Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2011., 09:00   #30
gustetic
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: VG
Postovi: 67
Citiraj:
Autor bAKa-47 Pregled postova

Kako si dobio clock 100/150 ? Moj je 300/300, a i temperature sa tim clockom u 2D su niže nego tvoje.
gustetic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na