Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2015., 23:52   #18451
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Al dobro, da se vratimo na temu, pogledajte cijene auta u Njemackoj i tu.
Zatim usporedite primanja.
Kolega se vratio iz DE iz osobnih razloga i sa svim davanjima ga je Altea ispala 1k ojra jeftinija nego kod nas, a očuvana bolesno. Mislim da ga je uvoz ispao negdje oko 1,5k ojra. Nisam siguran, ali znam da je bilo puno i opet auto jeftiniji nego najgori šrot na njušci.

Kad je radio veliki servis na golfu 4, nije mogao srediti dijelove. Nakon natezanja sa servisima ustanovljeno je da je njegov auto iz DE i da je napravljen za DE. Naručili original dijelove iz DE i sve ok. Znači nama prodaju nešto drugo. Konkretno, remen i pumpa vode nisu odgovarali.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2015., 23:55   #18452
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Možemo tako ubrojiti i Njemačku i Finsku za koje provjereno znam da je kamata na kredit od 0 do 2 %. NULA do dva posto.
Nekoliko kolega uopće nema auto jer im je gradski prijevoz jeftiniji. Isti se sastoji od buseva, vlakova, podzemne i čak brodova. Sve za 50 ojra/mjesec, a vikendom i praznikom mogu povesti još troje ljudi besplatno. Plaće su od 40k ojra do 60k ojra godišnje. Servis od 4k ojra je njima pi**in dim.
Jedno je pisati stvari, a drugo je znati točne informacije.
Oni žive toliko dobro da si tamo car sa 2k ojra za cijeli mjesec. Točan podatak na primjeru Hamburga. Stanarina je skupa, režije isto, ali hrana i cuga su bagatela. Roba i tehnikalije isto. Ako želiš cugati u birtiji, jesti u restoranu i dimiti, onda si naježio. Inače je sve laganini i ekstra jeftino. Meni je bilo jeftino, a ne njima.

Smiješna situacija je bila jedan vikend kad nam je ponestalo cuge. Odemo na kiosk koji radi 24/7 i uzmemo pivo. Kaže kolega: "to ti je skupo, 1 euro po boci." Reko, majstore kod nas je 7 kuna sa bocom za vrijeme dana. Ako odeš na benzu u ponoć, oderu te ko žutog.

Normalne cijene cuge su bile 1,5 ojra za 6-pack. Eeeej. Pa di to ima?
Meso, kruh, mliječni proizvodi, bagatela. Za 100 ojra rent-a-car cijeli vikend. Malo na more i tako to. Pun rezervar, naravno. Ludo.

Što se tiče HW-a, oni tamo bacaju stvari koje mi kupujemo za 100+ ojra. Užas. Dovukao sam u Hrvatistan hrpu stvari, ostalo mi love od putnih troškova, a plaću nisam ni dirnuo. Eto, toliko od mog iskustva sa germanima.

Drugi kolega se nakon pola godine počastio sa prstenastom šesticom. Kešom plaćen. Ovaj, koji nema auto, lovu troši na putovanja po svijetu. Svuda je bio i stalno je negdje drugdje. Minimum 30 radnih dana godišnjeg po zaposlenju. Eeej.

I onda se mi pitamo zašto ljudi odlaze u Dojčland. Eto zašto.

Opaska: Pravi punokrvni Njemci su škrti do bola i svako plaća svoju cugu sam. nema rundi i takvih stvari .
Ma čudo, med i mlijeko. Aj kupi nekretninu u recimo dvoje male djece.

Da se razumijemo, živi se bolje nego kod nas. Ali nije sve crno-bijelo kako ti pišeš.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2015., 23:57   #18453
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Vani ljudi koji imaju x10 vise love od avg. nas voze iste aute ko i mi.... Osim ak nisu iz ovih krajeva.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 00:01   #18454
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Kolega se vratio iz DE iz osobnih razloga i sa svim davanjima ga je Altea ispala 1k ojra jeftinija nego kod nas, a očuvana bolesno. Mislim da ga je uvoz ispao negdje oko 1,5k ojra. Nisam siguran, ali znam da je bilo puno i opet auto jeftiniji nego najgori šrot na njušci.

Kad je radio veliki servis na golfu 4, nije mogao srediti dijelove. Nakon natezanja sa servisima ustanovljeno je da je njegov auto iz DE i da je napravljen za DE. Naručili original dijelove iz DE i sve ok. Znači nama prodaju nešto drugo. Konkretno, remen i pumpa vode nisu odgovarali.
Taj tvoj kolega za kojeg ne odgovaraju dijelovi je pun govana brat mi radi u zubaku na nabavci dijelova i svi su g4 isti za dijelove, nema razlike osim po godištima ali isto godište i isti motor je sve isto svugdje
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 00:34   #18455
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Na to ja skrecem paznju. Zelis uvesti auto i opeljese te.
Konkretno, na moj auto su davanja vise od 3000 eura. cca 20% stvarne vrijednosti auta. Zasto? Zato jer to moze tako.
20% je malo, dapače, ulaskom u EU i smanjivanjem nameta i je došlo do tolikog povećanja unosa vozila iz EU.

Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Iggy nemoj molim te usporedjivat dansku s nama.
Gdje cistacica ima cca 20 000kn placu.
Aha, baš.

Iako imaju male namete na plaću (zato im je oko 3k€ prosjek), imaju užasne poreze i ostale namete i zato im je kupovna moć mala.

O noćnoj mori zvanoj kupnja vozila da ne govorim.

Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Al dobro, da se vratimo na temu, pogledajte cijene auta u Njemackoj i tu.
Zatim usporedite primanja.
A ti ima veze iz kojeg razloga?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 00:58   #18456
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kupnja nekretnina je nešto što "se mora pod mus" samo u ovim krajevima i sa mentalitetom koji prevladava kod nas.

http://www.jutarnji.hr/velika-intera...vati-/1465944/


Hrvatska vs. Danska:
Renault Megane Expression dCi 110, kod nas - 135k kn, kod njih - 240k kn.
PASSAT 2.0 TDI BMT DSG 4M Highline 240KS, kod nas - 366k kn, kod njih 600k kn.

Troškovi života:
http://www.numbeo.com/cost-of-living...ty2=Copenhagen

Danci su već godinama na vrhu ljestvica zadovoljstva životom i sreće.

Jej.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 05.12.2015. u 01:04.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 07:46   #18457
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Prosječna plaća kod nas - vrlo nategnutih 5000kn vs 20 000kn
Auti, duplo skuplji.
Neke cijene na webu kojeg si linkao nemaju veze sa stvarnim životom.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
20% je malo, dapače, ulaskom u EU i smanjivanjem nameta i je došlo do tolikog povećanja unosa vozila iz EU.
Aha, baš.
Iako imaju male namete na plaću (zato im je oko 3k€ prosjek), imaju užasne poreze i ostale namete i zato im je kupovna moć mala.
O noćnoj mori zvanoj kupnja vozila da ne govorim.
A ti ima veze iz kojeg razloga?
Kupovna moć im nije mala.
Prijatelj živi i radi gore, čujem se s njim.

Usluge su užasno skupe (restorani, masaže bla bla bla)
Hrana, ako kupuješ u recimo Lidlu, je neznatno skuplja od naše.

Otišao je tamo u 6. mjesecu, sad planira kupiti auto, razmišlja još kaj bi, vjerojatno Aurisa.
Radno vrijeme mu je 6 sati, s obzirom da je ovdje radio po 9 i više sati, jer je to tu normalno, često si uzme još pola smjene pa odradi ukupno 9 sati.

Toliko mu je loše da planira povući starce gore.

Al sad smo ga zastranili, tema su automobili.

Zadnje izmijenjeno od: jed2i. 05.12.2015. u 07:55.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 13:05   #18458
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Promjenio kočionu tekučinu Motul RBF 600 i pločice Galfer FDR1066(sva 4)
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 13:51   #18459
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Promjenio kočionu tekučinu Motul RBF 600 i pločice Galfer FDR1066(sva 4)
Čestitam.
turbojc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 14:39   #18460
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Možemo tako ubrojiti i Njemačku i Finsku za koje provjereno znam da je kamata na kredit od 0 do 2 %. NULA do dva posto.
Nekoliko kolega uopće nema auto jer im je gradski prijevoz jeftiniji. Isti se sastoji od buseva, vlakova, podzemne i čak brodova. Sve za 50 ojra/mjesec, a vikendom i praznikom mogu povesti još troje ljudi besplatno. Plaće su od 40k ojra do 60k ojra godišnje. Servis od 4k ojra je njima pi**in dim.
Jedno je pisati stvari, a drugo je znati točne informacije.
Oni žive toliko dobro da si tamo car sa 2k ojra za cijeli mjesec. Točan podatak na primjeru Hamburga. Stanarina je skupa, režije isto, ali hrana i cuga su bagatela. Roba i tehnikalije isto. Ako želiš cugati u birtiji, jesti u restoranu i dimiti, onda si naježio. Inače je sve laganini i ekstra jeftino. Meni je bilo jeftino, a ne njima.

Smiješna situacija je bila jedan vikend kad nam je ponestalo cuge. Odemo na kiosk koji radi 24/7 i uzmemo pivo. Kaže kolega: "to ti je skupo, 1 euro po boci." Reko, majstore kod nas je 7 kuna sa bocom za vrijeme dana. Ako odeš na benzu u ponoć, oderu te ko žutog.

Normalne cijene cuge su bile 1,5 ojra za 6-pack. Eeeej. Pa di to ima?
Meso, kruh, mliječni proizvodi, bagatela. Za 100 ojra rent-a-car cijeli vikend. Malo na more i tako to. Pun rezervar, naravno. Ludo.

Što se tiče HW-a, oni tamo bacaju stvari koje mi kupujemo za 100+ ojra. Užas. Dovukao sam u Hrvatistan hrpu stvari, ostalo mi love od putnih troškova, a plaću nisam ni dirnuo. Eto, toliko od mog iskustva sa germanima.

Drugi kolega se nakon pola godine počastio sa prstenastom šesticom. Kešom plaćen. Ovaj, koji nema auto, lovu troši na putovanja po svijetu. Svuda je bio i stalno je negdje drugdje. Minimum 30 radnih dana godišnjeg po zaposlenju. Eeej.

I onda se mi pitamo zašto ljudi odlaze u Dojčland. Eto zašto.

Opaska: Pravi punokrvni Njemci su škrti do bola i svako plaća svoju cugu sam. nema rundi i takvih stvari .
Ovdje je toliko gluposti i dezinformacija nabrojano. Kolega nemoj molim te, bolje da ništa ne kažeš.
Šole je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2015., 16:16   #18461
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
A koji auto je uopće u pitanju? (ak se smije znati?)
Audi A8 4.2 FSI 2007 god. dali se na vjestaka ide prije porezne ili tek nakon sto baba iza saltera kaze nemoze jeftinije?
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 16:57   #18462
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor HONDA type R Pregled postova
Audi A8 4.2 FSI 2007 god. dali se na vjestaka ide prije porezne ili tek nakon sto baba iza saltera kaze nemoze jeftinije?
Mislim da ti je to svejedno, možeš možda čisto informativno navratiti do tete na poreznu, možda ti drapi porez za osnovni model A8-ice

BTW fina kola, nemoj samo metat kineske gume i krpati ga sa TQ dijelovima (kako se to obično radi u hrvata )
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 17:47   #18463