Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2007., 18:40   #1
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Molim link za sata drivere

Nisam znao gdje da stavim temu pa rekoh ovdje. Dakle trebam link za sata drivere da ih integriram u instalaciju windowsa XP. Disk je Hitachi 160GB sataII a ploča ASrock p4i65G. (Ostalo u moj komp). Pa ako ko nađe link bio bih mu jako zahvalan...

Tražio sam na googleu ali bezuspješno.

Postavljanje kontrolera na IDE mode nije moguće jer nema te opcije u biosu, a bios flashan i na zadnju verziju koja postoji tako da mi jedino to preostaje ako želim imat winse na njemu.

Hvala!
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 18:48   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
A koji ti je problem tocno?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2007., 19:05   #3
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Particioniranje i format idu bez problema, kad se reboota i kad ga stavim da se boota s njega uopće ne počne dizat windowse i onda da bude ono plavo pa da čekam 39 minuta nego sam bude sve crno i ona crtica za pisanje treperi i ne mogu naravno ništ napisat i dalje se ništa ne događa. Restartam i opet isto.
Sumnjam na sata drivere jer kolko sam čitao tu po forumu, pola ih treba pola ne. Ma bio je Bruno_RV jednom točno naveo koji chipseti trebaju koji ne al to je mal zastarilo tak da ne mogu nać.
(Inače chipset je Intel 865)

E da, gledo sam i na CD-u (driveri) što se dobiju uz matičnu i nema ih. Također nisam ni disketu dobio na kojoj bi oni trebali biti.
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 19:09   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Pitam zato jer vidim da ti je hard sataII, a tvoja ploca sataI. Seagate diskovi imaju jedan mali jumper za postavit u sataI mod, za tvoj neznam, a cisto sumnjam da trebaju sata driveri za disk jer niti na Asrock webu nema niti a o driverima.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 19:13   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ta matična ne treba SATA drivere. Nekidan sam je liku stavljao u komp skupa sa Hitachijem 80Gb SATA2. Jedino moraš u BIOS-u staviti opciju 'SATA controller' na 'IDE Native Mode' tj. na defaultnu vrijednost (provjeri malo koja je to u manualu).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 19:17   #6
Hrvoje S
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Garešnica
Postovi: 43
probaj pogledati ovdje http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=P4i65G
mozda nesto najdes zanimljivo i ja sam gledo na netu pise da ima serial ATA ali ja ga na ploci nigdje nevidim
Hrvoje S je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 19:18   #7
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
http://driverpacks.net/DriverPacks/

Fino skini "driverpacks massStorage" i ovaj DriverPacks BASE i fino to integriraj. Kasnije Nlite-om ili Nerom napravi iso bootabilni, zaprzi na CD i VOILA! Imas sve Sata drivere koji ce ti trebati integrirane u instalaciju. Ne zaboravi pri radu sa DriverPacks BASE oznaciti "text mode" jer je to potrebno bas za ove mass storage drivere.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 19:19   #8
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
A dobro. Trebalo bi ovako ići što se tiče sata 1 i sata 2. Istina, moja ploča ne podržava sata2 i opet si u pravu>samo seagate diskovi i sad u zadnje vrijeme i Maxtor(ista tvtrka) imaju jumper za podešavanje moda a hitachi to rješava softwareom pod nazivom Hitachi feature tool. Skinuo sam ga ali mi se nije dalo njime zahebavati jer moram ga onda u DOS-u bootat i tako.
Mislim, ja sam zaključio dok ga je lijepo očitao bios i uspješno prošlo i particioniranje i formatiranje kao što sam već naveo da će bit u sata modu(čisto prvo htio to probat, glup malo zaključak al jbg) ili s ja bi prije reko da grdno se varam.
Ipak, šta mislite jel bolje da se ja zahebavam s feature toolom njegovim?; Iako mi se ne da ali eto... Šta je tu je

EDIT:
@Coconut: Već sam reko da nema te opcije u biosu al možda sam ja mal bio ćorav. Jesi siguran da je to bila ta ploča? (Napravio bi ja to već odavno već sam naveo u prvom postu)
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 19:20   #9
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
T..... Jedino moraš u BIOS-u staviti opciju 'SATA controller' na 'IDE Native Mode' tj. na defaultnu vrijednost (provjeri malo koja je to u manualu).
Mislim da je "Enhanced mode"
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 19:44   #10
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ta matična ne treba SATA drivere. Nekidan sam je liku stavljao u komp skupa sa Hitachijem 80Gb SATA2. Jedino moraš u BIOS-u staviti opciju 'SATA controller' na 'IDE Native Mode' tj. na defaultnu vrijednost (provjeri malo koja je to u manualu).
Ipak nisam ćorav, nema te opcije u biosu a to sam i prije tražio. Bios je presiromašan al baš presiromašan, ploča je krš. A ništa, probat ću s Vraggovim driverima, bit će da je to to što sam tražio, neću ih pržit preko nLitea jer nemam medija trenutno kod kuće ništ, jednostavno ću spojit stari floppy(sam ga moram nać) i i preko diskete i voyla.

EDIT: Ipak ništa preko diskete, te dvije stvarčice su daleko preko 1.44MB(sad tek vidim). A ništa, sutra po medije i i integrirat ću nLiteom.
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2007., 20:05   #11
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Eh sad, ko koga ja neznam, ali ovo je sshot iz manuala od tvoje ploce.

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 20:23   #12
bedenko
Premium
Moj komp
 
bedenko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
meni treba SATA driver za Asus Blitz Formulu, molio bi pomoć
bedenko je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 20:29   #13
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Eh sad, ko koga ja neznam, ali ovo je sshot iz manuala od tvoje ploce.

Ja vas sigurno ne
E nemoj da skoknem danas-sutra do nekog po digitalni pa ćemo vidit. Poslikat ću svaki kutak biosa.

I Coconut, možeš molim te reć jel se sjećaš točno gdje je ta opcija u biosu? Jer stvarno, pretražio sam cijeli ama baš cijeli bios i to ne samo sada nego ohoho otkad tak da... Znam sve napamet šta ima šta nema kolko je siromašan.
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na