Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2013., 10:16   #571
Antenov
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 14
A što ako nije plastika već drvo?
Antenov je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 10:23   #572
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
probaj na licu mjesta... skini čep od šarafa i provjeri kaje.

ak je drvo onda možda bi moglo biti oke, ali ja bi i dalje marka jer je puno bolji sistem spajanje naslona i donjeg dijela.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 10:30   #573
Antenov
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 14
A dobro, vidjet ću u dućanu od čega je i onda odlučit. Hvala na pomoći!
Antenov je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 10:40   #574
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
syss pošto si skoro istih gabarita kao i ja (doduše ja ipak imam malo više "mišićne mase" () ilitiga 105) kako ti se mark čini? Je li ti dovoljno visok naslon odnosno dug onaj sjedeći dio? I naravno pod opterećenjem da li se spužva brzo spljošti ili "drži" dosta dugo? Trenutno imam već jednu uredsku stolicu ali mi je niska odnosno zavraga mi je zbog : a) ide na pola leđa, b) nemogu se naslanjati u njoj bez 5 molitvi da ne ode kvragu (abs plastika ručke). Vidim da je sad u pola cijene pa se baš razmišljam upecati jednu
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 10:59   #575
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ja imam 2 metra i 100 kila i mark je stvarno odlican. Meni odlicno lezi (odnosno ja u stolici ). Ovi jastucici sa strane sto idu pod guzove i na ledjima pod bubrege su taman na mjestu. Naslon za glavu mi je opet malo prenizak (ipak sam ja van prosjecnih gabarita), ali opet daleko bolji nekgo na stolicama koje sam do sad imao. Naslon za galvu bi trebao biti na mjestu nekome ko je prosjecne visine.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 11:00   #576
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sada sam omršavio nešto, ne pretjerano jel pošto nevalja pretjerivati!

taman mi je dužina za dupad i nogad, naslon je visok dovoljno za nasloniti glavu... makar sam ćešće u nekom debilnom položaju.

spužva sada nakon jedno pol godine je kao iz dućana isto ko i taj crni skaj.

kod naginjanja ima CVIL-CVIL u nekom položaju, ali zanemarivo i to je jedina primjedba makar to više ne primjećujem, a možda više i ne cvili... uglavnom za te pare nobrainer.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 11:06   #577
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
znači trenutno je 650 pa da se ne premišljam previše?
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 11:13   #578
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
velim ti materijal je dobar, spužva je dobra, uporišta za dupad i bubregad je zakon, ručke su masivno metalne... nobrainer velim.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 11:55   #579
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
i jos jedan plus za marka, jer mene sluzi vec poduze vrijeme, a nosi nemalih ~120kg-a........

nemam prigovora niti jednoga, osim skaja koji postane neugodan po ljetnim temperaturama. no prebacen rucnik preko zaslona, problem rjesen .

i da, obavezno dotezati serafe svakih ~3 mjeseca. no za 650 kuna nema konkurencije daleko ispred, barem ne kada sam ja trazio (i platio skuplje jer je bio (mislim) 800 kuna).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 14:46   #580
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Mark je kod mene skoro godinu dana, svaki dan 6-7 sati na njoj, nema greške.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 17:53   #581
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Uzeo Marka jucer, evo od jutros u 07:00 moje dupe je u istom. Zadovoljan sam za sada, no prema ovim prejeftinim stolicama imam dosta rezerve jer obicno mi nesto ode k vragu, pa cu za pravi sud pricekati par mjeseci.

Malo sam iznad prosjecne visine, no dosta zgoljav pa sumnjam da je do kilaze
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 21:05   #582
hobitxxx
Premium
Moj komp
 
hobitxxx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 412
Evo ja imam Marka vec oko 4-5 mjeseci i zadovoljan sam...jedino imam osječaj da vise nije tak mekan dok sjednem kak je bil na početku ... ugl ne škripi ni ništa slično! A dobro na meni ni nesme imam 65 kg D
hobitxxx je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 21:15   #583
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor hobitxxx Pregled postova
Evo ja imam Marka vec oko 4-5 mjeseci i zadovoljan sam...jedino imam osječaj da vise nije tak mekan dok sjednem kak je bil na početku ... ugl ne škripi ni ništa slično! A dobro na meni ni nesme imam 65 kg D
Da imaš 2x65kg još bi rekao. Ovako se ne trebaš niti javljati
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 23:30   #584
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Jel zna tko od vas tu za taj marko, kako su spojene rucke i naslon za leda? Imao sam stolicu par godinu neku no name, svako malo sam pritezao sarafe. Nakon nekog vremena naslon se jednostavno odkinuo od tih nosaca za sarafe i sve oslo u klinac. Naslonim se ledima na naslon i on samo odpadne. Dizajn je bio jako slican kao taj marko.
btw super teska kategorija 128kg i 2m
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 23:34   #585
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
šarafi dugački u konstrukciju, ja do sada nisam morao zatezati od orginalnog sklapanja jer sam pravo muško i zavio ih do kraja
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2013., 05:48   #586
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jer sam pravo muško i zavio ih do kraja
e ovakav izgovor postujem!

__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2013., 08:39   #587
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Vidiš na što su nas kinezi prisilili, treba stolicu pritezati svako 3 mj. ko da je glava motora
Mislim da sam već spominjao ovdje, prije x mj. sam ulovio ovu za 750 životinjica:
http://www.jysk.com/hr/120/783/3699303/a/catalog
JYSK - uredske stolice - THEO, za sada ništa ne stenje ili škripi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2013., 14:59   #588
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Trebalo bi pritezati sarave svakih 2 do 3 mjeseca. Ja sam ih bas prije par dana dotezao, a stolicu sam kupio prije malo manje od 3 mjeseca. Popuste vremenom od ljuljanja, cimanja i raznih bahanlija koje se na njima izvode.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2013., 17:37   #589
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Dakle, preporucili bi mi mark za moje gabarite ? Iako ne preferiram plasticno postolje. Na kompu sam oko 10h dnevno. Ili da ustedim jos koju kn pa otic u velinac pa tamo nesto izabrati (http://www.velinac.hr/hr/proizvodi/s...-i-fotelje/14/). Jedino sto jysk imam u pz, a u velinac moram u zg :/

Nisam mislio kupovati jos, al sad kad vidim da je taj mark na akciji, pa zasto ne. Inace dao bih za stolicu max 1300kn, ali da je kvalitetna i da me izdrzi. Onu staru sto sam imao nekih 4god, bila je neka iz spartaka ili tako nesto bzvz.

Zadnje izmijenjeno od: ..::Matej::... 07.05.2013. u 18:06.
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2013., 17:51   #590
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
Dakle, preporucili bi mi mark za moje gabarite ? Iako ne preferiram plasticno postolje. Na kompu sam oko 10h dnevno. Ili da ustedim jos koju kn pa otic u velinac pa tamo nesto izabrati (http://www.velinac.hr/hr/proizvodi/s...-i-fotelje/14/). Jedino sto jysk imam u pz, a u velinac moram u zg :/
Iz velinca sam imao prilike na ovoj sjediti i u više navrata sam panično hvatao stol. Naime kad zalegneš valjda se centar mase toliko pomakne unazad da jednostavno ako direkt iza tebe nije kotač nego se naginejš između kotača odeš kvragu i ti i stolica

Nadam se da se to neće dogoditi i s markom
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 16:52   #591
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Bio sam sad u jysku. Dosao sam pogledai MARKa na kraju ostao sjediti na nekim drugim

MARK mi se svida jer iz onog dijela di je guzica ide kao neki metalni nosac za naslon. Tako da mi se cini dosta cvrst za to. S druge strane kad sjedim ne osjecam se bas udobno, naspram drugih koji sam probao. Ne svida mi se ni plasticno postolje.

Pod gore udobnije sam mislio na FRED, koji mi je puno cvrsci i udobniji od MARKa. Iako on nema taj metalni dio sto drzi naslon, ali dobro. Cijena mu je ionako prevelika da bih ga kupio.

Nakon ova dva, sjednem ja na THEO. Sto se tice cvrstoce, svida mi se. Ima taj metalni vrag koji drzi naslon, metalne noge, odmor za ruke podesiv po visini. Nije od koze tako da mi i to pase u ljetnim danima. Cijenu bi jos nekako i pregrizao.

Nakon svega iz fore sjednem na ovo. E ovo je pravi posao, najbolje od svega

Eto sad imam dvojbu, MARK vs THEO ili nesto trece iz neke druge trgovine u tom cijenovnom rangu (metro, lesnina, emezeta, velinac). Tu ste svi nahvalili MARK, ima li kakvih iskustava s THEOm ?

Zadnje izmijenjeno od: ..::Matej::... 08.05.2013. u 17:05.
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 22:18   #592
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Evo i ja si gledam novi stolac. Vrijeme je da stari kožni ode u više nego zasluženu penziju odnosno na zeleni otok.

Ja sam slim-fit 186/75 Probao sam stolac gotovo identičan Marku i zabijaju mi se u bubrege ona dva jastučića na naslonu dolje što mi nikako ne paše. Žena u Kiki mi je rekla da taj dizajn kupuju kurpulentniji ljudi.

Idući stolac mi definitivno neće biti kožni jer sam se u ovome kuhao i lijepio po ljeti. Osim toga moj bivši stolac je imao isti naslon za ruke kao Mark i doslovno je jeo one duge šarafe. Nakon par pritezanja otišao bi navoj na šarafu, pa trk u lokalnu željezariju po novi. Bar je tipla u stolcu durala pa sam uspješno mijenjao šarafe svakih godinu-dvije. Stezao sam ih aku-bušilicom na poprilično velikom momentu jer bi se u protivnom opet brzo rasklimalo.

Sve mi se čini da je dobitna kombinacija naslon i jastuk od tkanine s metalnim nogama i podesivim nagibom s mogućnošću lockanja položaja nagiba i otpora nagiba.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 12:43   #593
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Imam pitanje..

Zašto se u lesnini od 550-700kn kupi kožni stolac, dok u jysk-u nemožeš niti za 1000kn kupiti pravu kožu?

Ja sam uzeo 2 stolca u jysk-u obadva preko 500kn (neznam modele) i obadva škripe, i obadva su pri kraju.. u roku 3 godine..

cca 100kg imam, i zanima me stolac di ja mogu si ljepo leći, znači naslon za glavu i da mogu komotno staviti noge na stol... A da nije prek 700kn. Da li postoji takav?

Po mogućnosti prava koža i da ne škripi
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 13:33   #594
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
Eto sad imam dvojbu, MARK vs THEO ili nesto trece ... ima li kakvih iskustava s THEOm ?
Pogledaj poviše na istoj stranici ili ranije u temi, vrlo zadovoljan, čini mi se puno bolje rješenje (ova roba umjesto umjetne kože, pogotovo ljeti), naslon veći / viši + za glavu (bitno za nas "male"), ...

@Mommistake
Za tako malo nofčića teško + bolje da nije skaj / umjetna koža > THEO, trenutno 1.000 životinja
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 13:33   #595
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova

Nakon svega iz fore sjednem na ovo. E ovo je pravi posao, najbolje od svega

Eto sad imam dvojbu, MARK vs THEO ili nesto trece iz neke druge trgovine u tom cijenovnom rangu (metro, lesnina, emezeta, velinac). Tu ste svi nahvalili MARK, ima li kakvih iskustava s THEOm ?

Samo da napišem iako znam da nije bilo ekplicitno pitanje. Ovaj Boston imam ja i fotelja je odlična, ali nije za računala. Preniska je, pa bi svaki stol bio previsoko za nju, a i naslon je malo više nagnut na iza. Za sve ljude koji žele biti uspravni dok sjede pred računalom, nije neko riješenje.

I još jedan nedostatak - toliko je udobna da ako nakon ručka sjedneš na nju - spavanje je garantirano. Ja nikad nisam bio popodnevni spavač dok nisam kupio to prokletstvo
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 13:55   #596
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pogledaj poviše na istoj stranici ili ranije u temi, vrlo zadovoljan, čini mi se puno bolje rješenje (ova roba umjesto umjetne kože, pogotovo ljeti), naslon veći / viši + za glavu (bitno za nas "male"), ...

@Mommistake
Za tako malo nofčića teško + bolje da nije skaj / umjetna koža > THEO, trenutno 1.000 životinja
ovo "trenutno", jel to znaci da bude na akciji nekad ?
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 14:13   #597
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Upravo to imao sreću da je bio na akciji baš kad sam tražio pa dobio za 750
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 15:08   #598
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Nista, onda cu cekati dok theo ne bude na akciji. jos mi ostane i para za gumene tockice
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 15:51   #599
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Mommistake
Za tako malo nofčića teško + bolje da nije skaj / umjetna koža > THEO, trenutno 1.000 životinja
Stvarno nije. Bio sam u vž. 500-650kn se mogao kupiti stolac od prave kože s naslonom za glavu. Samo što su svi bili izbložbeni primjerci, nije ih više bilo na skladištu

Možda radi toga
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 17:00   #600
Dule88
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 26
Imam ovaj Mark već godinu i pol. Ok je ali imam osjećaj da se dosta klima već kod onog podstolja (neznam kako da objasnim). Pogotovo ako ju malo povisim. Ne sviđa mi se što kod većine tih kožnih stolica je napravljeno da gura vrat prema naprijed, nije baš anatomski nastrojena.
Dule88 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na