Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2009., 15:05   #1
blondie
Premium
Moj komp
 
blondie's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: split
Postovi: 198
osnovne stvari

evo po prvi put imam laptop i želin pitati za neke osnovne stvari koje će vama vjeroatno pariti glupe
1. baterija - imam priliku trenutačno laptop držat uključenim u struju stalno, da li mi to uopće utječe na bateriju tj. uključen na taj način da li se baterija troši?
2. OS - s lapom je došla Vista (ne na cdu, nego na njemu), imam neki papirić di piše available upgrade win 7, samo ne znam kako to mogu ostvariti, da li je uopće besplatno, i jel tek nakon 22.10.2009??)

ako se sjetim još nečeg, pitat ću
__________________



CPU AMD Athlon64 BOX 3200+sck939 // MB Gigabyte K8N-SLI s939 nForce4 SLI // Powercolor Radeon x800gt // 2x256 MB RAM // HDD Seagate 120 GB s-ata150 // DVD+RW/-RW NEC ND-3550ABL // Codegen midi tower 6205L-CA, 400W // Mon. Samsung SM793DF 17" DynaFlat // ASUS TV TUNER My Cinema P7131H Dual


blondie je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2009., 16:13   #2
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,477
Bolje je drzat bateriju van lapa nego u njemu dok ti je ukopcan na punjac.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2009., 16:21   #3
blondie
Premium
Moj komp
 
blondie's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: split
Postovi: 198
ahah, a to se može? jer pri instalacjiskim uputama su tražili da se stavi baterija pa da se uključi u struju i ja nisam uopće kontala da se može bez baterije

EDIT: a nije problem šta sad kad sam je izvadila je "rupa" doli na dnu, jer baterija je bila ujedno i poklopac ako razumite šta oću reći
__________________



CPU AMD Athlon64 BOX 3200+sck939 // MB Gigabyte K8N-SLI s939 nForce4 SLI // Powercolor Radeon x800gt // 2x256 MB RAM // HDD Seagate 120 GB s-ata150 // DVD+RW/-RW NEC ND-3550ABL // Codegen midi tower 6205L-CA, 400W // Mon. Samsung SM793DF 17" DynaFlat // ASUS TV TUNER My Cinema P7131H Dual


blondie je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2009., 17:23   #4
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
mozes raditi bez baterije jer ces produziti zivot bateriji ali opet baterija je kao svojevrsni dodatni ispravljac napona tako da sve je to li la .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2009., 17:53   #5
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,559
Može baterija bit nutra bez problema, tak i tak će nakon nekog vremena izgubit kapacitet.

Samo pazi da se previše ne grije komp, recimo ako ga stavljaš na krevet i tako šta je uobičajeno kolko god se šutilo o tome ( ) onda se baterija jako grije i to joj smeta.

Dobro je za bateriju redovno da se i koristi, tipa jednom u 2 tjedna ištekaš adapter, isprazniš do 20-ak % i napuniš opet...

Al to je ono, ako ce komp stalno bit na jednom mjestu pa bateriju neces koristit uopce.

I ja jos imam naviku da kad koristim bateriju da ju ispraznim do 20-30% i onda napunim, a ne npr. praznim do 70-80-90% i onda punit i tak... al to nek neko drugi potvrdi
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 05.08.2009., 18:16   #6
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
mislim da je najzdravije za bateriju da ona svoje procese punjenja i pražnjenja ima do kraja.....znači,kada se prazni da se isprazni do kraja i kada se puni da se napuni do kraja
__________________
besposlen pop i jariće krsti
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2009., 20:45   #7
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Možeš ti bateriju paziti i maziti ali za godinu dana će ona opet biti debelo slabija..

A uz to, baterija je najbolji UPS -> nema ništa gadnije od toga kad ti nestane struje u pola projekta (u CAD-u npr..).

Zato, nemoj vaditi bateriju ako koristiš lap svaki dan..
  Reply With Quote
Staro 07.08.2009., 18:51   #8
guardianx
grey hat
 
guardianx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor blondie Pregled postova
2. OS - s lapom je došla Vista (ne na cdu, nego na njemu), imam neki papirić di piše available upgrade win 7, samo ne znam kako to mogu ostvariti, da li je uopće besplatno, i jel tek nakon 22.10.2009??)
Sa laptopom ne samo da si dobila preinstaliranu Vistu nego i licencu (takoder i serial key) koja se nalazi u obliku naljepnice ispod laptopa.

Windows 7 Release Candidate (RC): je u potpunosti besplatan. Barem za sada.
Mozes ga downloadat na Microsoft stranici, link
http://www.microsoft.com/windows/win.../download.aspx
guardianx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na