Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2020., 21:10   #3451
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ovo o R 5 3600 i stock cooleru je bedastoca, pa imate sigove i postove od ljudi na AMD temi o Ryzenu:

1. Koji cooler kupiti ?
2. OCCT oko 80C.
3. Od 10 novih vlasnika 3600, njih 8 nema stock cooler.
4. Par njih iskljucuje PBO.
5. Par njih je napisalo da u igricama ide do 70C a OCCT i slicni testovi zakljucak je: "toliko nikad nece povuci za ono sto ga ja koristim".
6. Vecina tih postova je "zimskih" iliti od 10-tog mjeseca pa nadalje...

@Manuel Calavera to se na tebe odnosi, hoces sada argumentirati da to tamo ljudi nisu pisali i da to dan danas ne pise tamo ?
Pa daj malo postenih argumenata, od tebe zbilja ne ocekujem da pises pristrano i zanemarujuci neke cinjenice slucajno ili namjerno.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2020., 21:33   #3452
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Opet ti ne čitaš ništa. Pa zar primjer cijena sa ryzenom nije bio sa Freezerom 34?

Dakle do 2500kn se došlo sa coolerom od 20

To da je isti dovoljan za OC na i5 10600K nisam uvjeren dok ne vidim. Sve recenzije su bile sa 240 ili 360 vodenim

Ako ćemo te priče povlačiti da je dovoljan, onda je za onoga dovoljan i stock cooler. Cicija na jednom primjeru mora biti ekvivalentan ciciji na drugome. Kao što sam i napisao

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 30.05.2020. u 21:46.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2020., 21:44   #3453
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Opet ti ne čitaš ništa. Pa zar primjer cijena sa ryzenom nije bio sa Freezerom 34?
Citam ja sve, samo se ti pravis malo juhuhmuhu jel... gdje sam ti napisao primjedbu za cijenu ? Nisam, niti imam ista prigovoriti osim da
aludiras i nameces mogucnost da nesto moze biti jos jeftinije jer je stock cooler dovoljan, cinjenice sve gore sto sam naveo, vele da nije dovoljan.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
To da je isti dovoljan za OC na i5 10600K nisam uvjeren dok ne vidim. Sve recenzije su bile sa 240 ili 360 vodenim
Jel.. a sve ono gore sto sam pobrojao se u 80% odnosi na vlasnike koji drze R5 3600 na stocku i srameziljvo su opet ponovo ukljucili PBO tek sa novim coolerom.
Dakle opet izvrces situaciju, sad Freezer 34 na Intelu mora biti dobar za OC a jel dobar i za OC na AMD-u ? Ups... koji OC ? Pod kojim uvjetom/ima i dali sa Freezerom ?

Ma ja sam sigurno Rakije se natrusio te veceri citajuci o kupovini cooler-a za 400kn kako bi isli neki pokusaji OC-a na AMD-u i da se ne pregrijava....
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 30.05.2020. u 21:50.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2020., 21:51   #3454
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Citam ja sve, samo se ti pravis malo juhuhmuhu jel... gdje sam ti napisao primjedbu za cijenu ? Nisam, niti imam ista prigovoriti osim da
aludiras i nameces mogucnost da nesto moze biti jos jeftinije jer je stock cooler dovoljan, cinjenice sve gore sto sam naveo, vele da nije dovoljan.
Freezer sam stavio jel mislim da je poželjan. Zato je uračunat u cijenu

To za stock cooler sam napisao iz istih razloga jer će netko pokušati umanjivati cijenu na cooleru na K intelu (što se i dogodilo), jer kao može proći i jeftiniji. Onda se isti spin može upotrijebiti i za ryzena za stock cooler.

Stock cooler "može proći", pa nije s njim cpu out of specs, to je druga priča što se nekom ne sviđa 70C tokom gaminga

Kažem idemo ekvivalentno, za Z490 sam stavio najjeftinije što sam našao, a što većina vjerojatno nikad nebi kupila

Ono jbte idem biti frajer i uzeti 80-100% skuplju opciju radi koliko %, al ću uzet najjeftiniji cooler, mbo, ram. Prijatelju tko tu već štedi taj nema za 2080Ti, pa sva ta priča o superiornom gamingu pada u vodu. Takve je digao marketing

Samo što ti u svaku priču grlom u jagode, izvlačiš iz konteksta, a nikad ne vidiš srž priče
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2020., 21:55   #3455
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
za Z490 sam stavio najjeftinije što sam našao, a što većina vjerojatno nikad
Samo što ti u svaku priču grlom u jagode, izvlačiš iz konteksta, a nikad ne vidiš srž priče
Jok, sve stima oko cijenovne procjene, nista ti ja ne spoticem da nisi u pravu, jesi.
Samo nemoj praviti klanac/provaliju od obicnog kanala oborinskih voda... dali ti sad razumijes srz ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2020., 22:15   #3456
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Pricat o ikakvim razlikama u cijeni je u ovom trenu zapravo besmisleno posto je 10th gen tek dosao na police, a zna se kakva je situacija kad tek stige nes novo. Nase cijene su u toj situaciji pretjerane na entu potenciju pa je praviti analize na temelju nih doslovce smijesno. Mozemo se primiti nekih vodilja tipa cinjenice da 9600kf koji kod nas dode 1530kn i 10600kf imaju isti rcp od 238$ pa da bi cijena 10600kf mogla biti dosta dobra. Medutim znajuci da je situacija sa cijenama kod intela kroz zadnjih 2 godine neizvjesna jednostavno jos treba malo pricekati.

https://ark.intel.com/content/www/us...-4-60-ghz.html
https://ark.intel.com/content/www/us...-4-80-ghz.html

Prica o hladnjacima takoder ne drzi vodu u ovoj prici. Kako je Manuel rekao ako vec ides na takav neki proc i ganjas zadnji fps za ocekivati je da tad imas i neki high rr monitor i malo bolju karticu i sad ces sta, uzeti neki budzet hladnjak ili ostati na stock hladnjaku u slucaju ryzena? Je ziher... I na kraju kako je kolega napisao praksa je takva da cak i oni koji ne slazu ne znam kakve konfe, monitore itd zamjene taj ryzen stock hladnjak.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2020., 22:28   #3457
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pojeftinit će 200-300kn max. Već smo računali po MSRP i sve prognoze su se svele između 2200-2500kn.

Toliki iznos na čitavu cifru ove priče (sa mbo) je kap u moru i ne mijenja poantu da se ne isplati uzimat, odnosno da je za jako uzak use case scenarij

Kažem, previše priče o cpu koji će se zaboraviti za par mjeseci. Mjesec-dva dok se popuni ponuda i reguliraju cijene, pa evo ljeta i bombardiranja sa info o zen3 i rocket lake, u međuvremenu popusti za 3000 ryzene i dolazak refesha.

Još će im najveća uloga biti usporedba za nadolazeće cpu iz oba tabora, pričat će se o njima u recenzijama i nakon toga comet lake who? U međuvremenu ih u tih par mjeseci neće ni uzeti puno ljudi, pa neće ni biti neke baze korisnika
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2020., 22:31   #3458
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Ne shvacam izracun u kojem se doslo do pojeftinjenja od 200-300kn sa 2500kn ako 9600kf i 10600kf imaju identican msrp, a 9600kf cak i kod nas dode 1530kn.

https://www.nabava.net/search.php?q=9600kf
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2020., 22:33   #3459
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dođe sada toliko... Ček ti stvarno misliš da će to koštati cca 1600kn? Kad bi to po tebi bilo?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2020., 22:33   #3460
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mislim da će se dobro prodati, pogotovo 10/20 model. Intel bu tu dobro zaradio koliko proda da proda, ima dobru maržu i ne daje za džabe.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2020., 22:42   #3461
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
9600KF je tek nakon pola godine pao na ispod 200€, na launchu je bio 260€. Tako da ne treba ocekivati da ce 10600KF uskoro pasti vise od 200-njak kn. Mozda pred kraj godine kad navodno izlazi nova generacija Intel procesora. Nitko nema zelju nit potrebu spustati cijenu kad se sve odmah proda a Intel nema dovoljne kapacitete za zasiti trziste.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2020., 22:47   #3462
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Dođe sada toliko... Ček ti stvarno misliš da će to koštati cca 1600kn? Kad bi to po tebi bilo?
Ne, al ne mislim niti da ce kostati 2200-2300kn. Ako padne na 1800-1900kn to je vec no brainer za onoga tko zeli sloziti gaming masinu sa high rr monitorom.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2020., 22:49   #3463
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ma brijem da će ljudi vani kupovati nove i7 za high rr monitore ko blesavi. Pa i trenutni i9 se dobro prodaje, ista stvar. Oni žljni prestiža će željeti samo novi i9 10/20 trebao im ili ne, ali sve bu to otišlo. Ne moraju oni spuštati cijene dosta dugo, sve dok ne padne prodaja.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 05:10   #3464
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Tako je Mladene, reci ti njima, REKORDNA ZARADA !

__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 05:28   #3465
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
reci ti njima
Nemas druga posla neg sam provocirat, laprdat bez argumenata ikakvih, makar i krivih.. bilo sta pametnije za reci ?
Nego posto si prije pitao, evo video za tebe i u njemu se krije odgovor na tvoje pitanje sigurnosti koje istrazujes...

https://www.youtube.com/watch?v=0SyLqFuf_SU

Nego, izasao test i3 10100

https://www.youtube.com/watch?v=AAPq9Lthhnc

Se on drogira ili sta ? Pa tko kupuje procesor i3 ili Ryzen 3 za produktivnost, bilo kakvo encodanje ili bilo sta povezano s tim ??
Tko uopce i dali ima takvih mazohista da imaju grafu mozda 2070 ili jacu sa takvim procesorom ?!? Taj i3 ima grafu u sebi i ako
bi ga vec s necim usporedjivao onda je to Ryzen 5 3400G.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 06:39   #3466
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Tako je Mladene, reci ti njima, REKORDNA ZARADA !

Aj baš mi je drago da me tak vjerno pratiš nas forumu. Još jedan fan
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 07:41   #3467
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nemas druga posla neg sam provocirat, laprdat bez argumenata ikakvih, makar i krivih.. bilo sta pametnije za reci ?
Nego posto si prije pitao, evo video za tebe i u njemu se krije odgovor na tvoje pitanje sigurnosti koje istrazujes...

https://www.youtube.com/watch?v=0SyLqFuf_SU

Nego, izasao test i3 10100

https://www.youtube.com/watch?v=AAPq9Lthhnc

Se on drogira ili sta ? Pa tko kupuje procesor i3 ili Ryzen 3 za produktivnost, bilo kakvo encodanje ili bilo sta povezano s tim ??
Tko uopce i dali ima takvih mazohista da imaju grafu mozda 2070 ili jacu sa takvim procesorom ?!? Taj i3 ima grafu u sebi i ako
bi ga vec s necim usporedjivao onda je to Ryzen 5 3400G.
Kad smo kod laprdanja, lagano kupaona špiglo pa laprdaj s laprdalom.

Kako ozbiljno shvatit nekoga ko se referira na LTT

Po pitanju ozbiljnog posla i3/R3 = i7 7700, mnogima i više nego dovoljno.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 07:42   #3468
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Aj baš mi je drago da me tak vjerno pratiš nas forumu. Još jedan fan
Više jutarnja doza humora
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 10:27   #3469
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Ma da, ali to je bilo na dosadašnjim serijama čipseta. Ovdje sad ulaze neke nove varijable kao npr. TVB za kojeg se jedino zna kako se ponaša na Z490 čipsetu.

Ni Intel, ni MB vendori ni takozvani "Internet recenzenti" ništa ne govore (odnosno pitanje dali uopće kurca razumiju, Intel izuzevši koji naravno šuti kao zaliven) kako će se ponašati jeftiniji čipseti po tom pitanju.

Sad ću se možda opet ponavljati, ono kaj tvrdim da će biti jako velikih razlika u brzini istih procesora na različitim čipsetima.

Što je naravno skopčano sa količinom uloženog novca u setup, odnosno top perfe može očekivati onaj tko spizdi 500+ Baksi u proc/Mb kombo, ostali "jadnici" nek si JM...
https://www.youtube.com/watch?v=AAPq9Lthhnc

...od 2.50 minute:

...the core 10400 will deliver the exact same performance on all h410, b460 i z490 motherboards...

dakle, vidiš što se događa kad tvrdnje izvlačiš iz dupeta
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 10:52   #3470
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovaj LTT video je jedan od najglupljih videa što sam ikad vidio

Kao sačuvajte novčanik, ovaj video vas ne traži da išta kupujete... few minutes later... ubacuje PCI kartice, RTX 2060, 2tb ssd, mijenja ram kit...

Da se razumijemo i sam sam napisao da je sandy (4c8t) i HD7970 i dan danas OK, ali oni su to skroz krivo dočarali. Vrti benchmarke s grimasom "oh that's not good", pa ga na kraju nadogradi iako je rekao da ne treba trošiti ništa
Mogao je i malo pametnije birati što će igrati. Najjače mi je kad netko ima pc s kojim može glatko igrati 97% igara na svijetu, ali ne, baš forsa tih 3%

Zatim kad je ubacivao RTX 2060 rekao je da tu neće biti bottlenecka, pa onda kasnije pokaže benchmarke da ima i užasnog bottlenecka

Cirkus od videa, bez glave i repa, od sigurno najpametnijeg zaposlenika koji tamo radi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 11:15   #3471
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Meni je OK video iako to sve znamo, ali dobro prikazan. Video obrada na modernoj grafi radi super brzo, i proc je dovoljan za 60 fps gaming. wifi kartica je malo bezveze, jer nemaju je ni danas ploče standardno. SSD većeg kapaciteta se podrazumijeva
U sveopćem konzumerizmu zašto ne pokazati da je stari procesor još uvijek super alat. Da je imao od ranije memoriju u dva kanal taj dio bio bio bespotreban, a velika je vjerojatnost da ljudi imaju 2X8 gb.
Uz ovu nadogradnju, SSD i grafa koja i nije nadogradnja jer bi "morala" u bilo koji moderni komp, dobio je za idućih par godina i dalje sposobnu mašinu za sve, to je bila poanta.
Makar bespotreban video za nas 99%.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 11:16   #3472
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Malo je pretjerao s grafičkom... Ali s klasu nižom je na takvoj konfi moguće imati 1080p/60fps u skoro svim igrama, i većini je to dovoljno. Dobra ideja, samo loš video.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 11:26   #3473
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Izgleda kao da oni opće ne razmišljaju na uprabnu vrijednost kad malo ostari, to je video za amere. Ali ni on kuži da se to moglo dobro prodati u HR i kupiti novi Ryzen za sitne pare
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 11:37   #3474
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Što se tiče toga koja gpu bi bila optimalna za ivy i7 - ima tu kolega koji tvrde da im i5 6500 bottlenecka RX 580 8gb (pretpostavljam BFV ili nešto tako), no to je zbog core loada, kontam da bi se tu stari intelov 4c8t bolje ispružio

Taj primjer je i u skladu sa jednim OK testom (tech yes city) prema kojemu je za i5 4400 najoptimalnija RX 570

Danas je 1650S ~ RX 580

1660S je praktično kao gtx 1070, a dotična je primjetno jača od RX 580, tako da bi tu bilo nešto cpu bottlenecka na 1080p, no treba gledati i ostalih 90% igara koje nisu iz 2020 ili 2019.

Dakle neki zaključak ovako iz glave za sandy/ivy i7 od novih gpu je optimalno gtx 1650 super do gtx 1660 super za malo manje cpu zahtjevne igre odnosno gpu bound naslove
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 12:25   #3475
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Po pitanju ozbiljnog posla i3/R3 = i7 7700, mnogima i više nego dovoljno.
Yap, naravno... jel ti to i zena veli haaa.. ?
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ovaj LTT video je jedan od najglupljih videa što sam ikad vidio
Cirkus od videa, bez glave i repa, od sigurno najpametnijeg zaposlenika koji tamo radi
Pa da, ja odljepio kad sam vidio, jos na prvu kad sam vidio debelog reko ajd mozda nesto pametno/dubkoumno je napipao kad ono sok i nevjerica
Zato i jesam kolegi gore stavio jer sve sto je do sada napisao je debelo ispod ranga tog videa pa reko nek se covjek malo educira da manje laprda.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 14:30   #3476
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Nažalost, tip može biti pametan koliko ga volja, ali gazda mu je unaprijed odredil temu i scenarij, ubačeni su sponzori (radi kojih je ovo zapravo i snimljeno) i nema tu puno manevarskog prostora.

Općenito, većina tih velikih i razvikanih JubiTjubera nema nikakav konkretan materijal, prvenstveno se radi o sadržaju kojem je cilj popuniti "prazan prostor" između propagandnih/promidžbenih poruka.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 15:00   #3477
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Yap, naravno... jel ti to i zena veli haaa.. ?
Koji si ti "Čoban" . bez uvrede pastirima.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova

Pa da, ja odljepio kad sam vidio, jos na prvu kad sam vidio debelog reko ajd mozda nesto pametno/dubkoumno je napipao kad ono sok i nevjerica
Zato i jesam kolegi gore stavio jer sve sto je do sada napisao je debelo ispod ranga tog videa pa reko nek se covjek malo educira da manje laprda.
Serkiš, neznaš se ni izgovorit kako treba.
A ako se pozivaš na pitanja o sigurnosnim propustima, da eto ti si "pametan" i boli te kifla za sigurnost, jer eto pravi frajeri žive na rubu.
Jedin neznam što nisi otišao kod Mirkosofta ili Aplota i objasnio im da dangube s onim zakrpama.....
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 15:06   #3478
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nažalost, tip može biti pametan koliko ga volja, ali gazda mu je unaprijed odredil temu i scenarij, ubačeni su sponzori (radi kojih je ovo zapravo i snimljeno) i nema tu puno manevarskog prostora.

Općenito, većina tih velikih i razvikanih JubiTjubera nema nikakav konkretan materijal, prvenstveno se radi o sadržaju kojem je cilj popuniti "prazan prostor" između propagandnih/promidžbenih poruka.
To ti Silver mene trola, kao to bi trebao gledat za edukaciju....
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 15:19   #3479
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nažalost, tip može biti pametan koliko ga volja, ali gazda mu je unaprijed odredil temu i scenarij, ubačeni su sponzori (radi kojih je ovo zapravo i snimljeno) i nema tu puno manevarskog prostora.

Općenito, većina tih velikih i razvikanih JubiTjubera nema nikakav konkretan materijal, prvenstveno se radi o sadržaju kojem je cilj popuniti "prazan prostor" između propagandnih/promidžbenih poruka.

Upravo to moj 4C/8t sa kraja 2015 uredno radi i vrti sve što mi treba i čini mi se da ću sa 14 nm skočiti izravno na 3 nm. Doma još imam komp iz 1995 kao i 2005 i oba uredno rade, naravno ovog iz 1995 imam onako iz zezancije, a ovaj iz 2005 i danas služi za pogon printera i faxa jer zadovoljava za poslove kojima služi, jer multifunkcijski printer na novom PC niti ne mogu pokrenuti jer ga PC ne prepoznaje, a firma proizvođač printera nije htjela izdati drajvere za nove WIndowse, već kaže da su drajveri u Windowsima, no PC ga uopće ne može prepoznati. Ima noviji model printera, sve isto no on ima nove drajvere, no ne žele se instalirati na ovaj printer. Ne želim bacati stvari koje inače uredno funkcioniraju, a stvar je samo u podršci drajvera.

Ovaj Intel iz 2015/2016 6700K je sasvim zadovoljavajuć za sve što radim, pa tako i za igre i ne vidim da bih bilo što brže radio sa nekim jačim procesorom. Malo troši, ne grije se uopće iako je samo malo OC za 18%, inače može dosta više, no zašto trošit struju bespotrebno i grijat CPU kad se ne dobije toliko puno. Kada dođu 3 nm po cijeni čini mi se da će biti vrijeme za novi stroj do onda ima vremenai ne treba se previše uzbuđivati.

Lijepo je to sve pratiti, no bacati novce na nešto što mi neće donijeti više novca nema smisla. Dodao dva SSD po 500 GB godinu dana nakon kupnje i sve leti, tako da se novci ulažu u druge stvari. A koliko vidim i vani kupuju gajmerske PC po jeftinim cijenama od prepravljenih starijih jačih PC uz poneku minornu nadogradnju. Kome je jako bitna snaga i brzina radi posla to je druga stvar, sve ostalo je bacanje novaca, jer do sada nisam naišao na aplikaciju ili igru koja bi zahtijevala jači PC, barem za ono što mene zanima.


Ovi svi programi za mjerenje bilo čega nisu za veliku većinu korisnika uopće relevantni, jer je bitno ono što na PC radiš, a kod velike većine korisnika koji nešto rade s tim PC uopće neće primjetiti neku bitnu razliku neovisno što se ispod haube PC nalazi. Jer korisnici su ostali isti sa svojim fizičkim mogućnostima unosa podatka u PC, a to je i dalje ručni unos, a sama obrada tih podataka za veliku većinu korisnika je praktično trenutna.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 15:21   #3480
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Serkiš, neznaš se ni izgovorit kako treba.
Ako si ti razumio, onda je dovoljno pismeno za tebe...
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
A ako se pozivaš na pitanja o sigurnosnim propustima, da eto ti si "pametan" i boli te kifla za sigurnost, jer eto pravi frajeri žive na rubu.
Ok, ajmo ovo probat ozbiljno shavatiti, nisi odgvorio na prijasnje pitanje, naime u cemu je tocno problem ?? Problem zene i prnjave, dilas nesto ? Sta ti to tocno radis sa PC da si kakti
sigurnosno ugrozen ? Jedno ako Beljaku vodis kakve tablice u excelu pa se bojite da vam uskok ne stavi exploit

Daj jedan primjer tu na forumu tko je imao muke po sigurnost vezano za propuste iz vide-a sto sam ti linkao, jel shvacas ti da s time vulgaris korisnik moze biti zahvacen u istoj sansi kao da danas uplati listic a u petak dobije jackpot.
Ocito ne... i sad kad opet nesto napises pa daj bar jedan info ili bilo kakvu tvrdnju ili cinjenicu umjesto sto samo i dalje laprdas...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na