Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2020., 17:00   #1861
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
A kako ćeš hladiti naponsku regulaciju sa g12 na 3080 kad ima 15-20 faza i ovako
Se crasha ? Nikako. Ništa od toga. Ili voda ili klasični hladnjak.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2020., 18:08   #1862
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
This is definitely not the worst PCB you could get your hands on, because - well - we have all of the down-costed AiB reference cards for that.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 27.09.2020., 18:43   #1863
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
https://m.bug.hr/_cache/be13505f5457...5c7c7337c2.jpg

Nadajmo se da vecina problema lezi u driverima
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2020., 19:10   #1864
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
IMHO netko lagano laže u cijeloj ovoj situaciji, jer ako nisu u pitanju kondenzatori, zbog čega su se određene (zahvaćene) firme dosad oglasile po tom pitanju.

Opet, ako su driveri, zbog čega nVidia šuti, a na kraju ne bi bilo čudno da jednostavno povuku kartice s tržišta, jer eto - sve su sfušali, pa sad više nema povratka.
Citiraj:
Hi all,

Recently there has been some discussion about the EVGA GeForce RTX 3080 series.

During our mass production QC testing we discovered a full 6 POSCAPs solution cannot pass the real world applications testing. It took almost a week of R&D effort to find the cause and reduce the POSCAPs to 4 and add 20 MLCC caps prior to shipping production boards, this is why the EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 series was delayed at launch. There were no 6 POSCAP production EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 boards shipped.

But, due to the time crunch, some of the reviewers were sent a pre-production version with 6 POSCAP’s, we are working with those reviewers directly to replace their boards with production versions.
EVGA GeForce RTX 3080 XC3 series with 5 POSCAPs + 10 MLCC solution is matched with the XC3 spec without issues.

Also note that we have updated the product pictures at EVGA.com to reflect the production components that shipped to gamers and enthusiasts since day 1 of product launch.
Once you receive the card you can compare for yourself, EVGA stands behind its products!

Thanks
EVGA
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 27.09.2020., 19:31   #1865
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Da, citao sam i to. Vjerovatno je kombincija svega skupa i sad je jedino pitanje u kojoj mjeri su kondenzatori, a ukojoj driveri. Ako je ovo prvo lako je moguce da cemo vidjeti nove revizije kartica.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2020., 19:35   #1866
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa ti budi early adopter...


Minimum minimuma što treba pričekati su recenzije i koji tjedan da isplivaju potencijalni problemi. A i da se cijene kalibriraju


Ići će vjerojatno revizija kao i za 2080ti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2020., 19:40   #1867
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Neki vrag je sigurno u pitanju, čim oni kao rješenje problema preporučuju lagani downclock i sniženi powerlimit na kakvih 95% dok driveri ostaju isti, jer realno - druge ni nemaju.
EDIT:
Citiraj:
The fact that nVidia has split the GPU’s power supply voltages between NVVDD and MSVDD also shows that they are well aware of the problem.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 27.09.2020. u 20:24.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 08:41   #1868
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa uzmi ako možeš nabavit, valja modeđ
Uzea sam ovo i u ovom dućanu nadam se da bude sve dobro


Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 09:02   #1869
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Mene nebi čudilo da je problem zapravo najviše u samsungovom žnj proizvodnom procesu i da nije bilo vremena binat čipove kako treba. I sad ih oni tjeraju do zadnjeg mhz, a čipovi to ne mogu podnjeti.
Kažu da ti mali kondenzatori ako sam dobro skužio vole pucati i imaju piezo efekt (ovo je valjda da puštaju struju, nisam baš skužio) ali podnose veće voltaže, frekvencije i temperature.
Veliki imaju problema sa podnošenjem temperaturama, rade na manjim voltažama i frekvama dok nemaju problema sa pucanjem i piezo efektom. (Neka netko pametniji i upućeniji ovo razjasni pliz, ali ovako nekako sam ja to shvatio )


A što se tiče beta testiranja, a da nema early adoptera ko bi testirao nove proizvode?
Ja recimo nisam spreman za to, ali ima ljudi, pa neka testiraju.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 09:50   #1870
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Bil bi red da svaka (u ovom rangu) firma ima svoj QA/QC, prije nego to ode u javnost i krajnjim korisnicima, pa da se tek onda sazna da postoje problemi. Druga stvar kaj je očito riječ o isforsiranom proizvodu.

Osim toga, da se sad svi u 2020. čude kak ne treba baš odmah na prvu skočiti i pošto-poto kupiti određeni komad hardvera, samo zato, jer eto - firma u pitanju na sva zvona trubi kak je to super - e pa jebiga.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 12:14   #1871
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ponekad ni QA/QC odjel ne može utvrditi greške. Pogleda je vizualno i eventualno spoji da vrti 5-10min. U to vrijeme se greške rijetko nađu. Njima je vrijeme novac. Osim toga, gdje bi završili kada bi svaku grafu testirati 24h?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 12:57   #1872
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Završili bi na naslovnicama svih mogućih tehnički i tehnološki orijentiranih portala, tj. medija takve vrste općenito.

Osim toga, nVidia je ta koja na kraju krajeva odobrava AiB PCB, tak da su sve jako dobro znali i vidjeli, prije nego je krenula masovna proizvodnja.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 13:20   #1873
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Uzea sam ovo i u ovom dućanu nadam se da bude sve dobro


6750kn, toliko sam prosle godine gledao da bi dao za visi etalon grafulje. 2080Ti je kostala tada preko 11k kn nova. kako god se sve ovo odigra, ostat cu u budgetu proslogodisnjih zelja a dobijem bolju grafu (kad se ispeglaju ostala sranja). AMD po sve vecim leakovima se čini da nece prismrditi 3080, a kamoli
3080 20Gb kasnije.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________
Psycho je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 13:22   #1874
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Jedino sta je isforsirano je to da su nabili boost do ibera pa se sad rusi nikaki bakraci i kapsi.Doce drajver sa "limitiranim"bustom fixed.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 28.09.2020. u 14:04.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 13:29   #1875
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Bil bi red da svaka (u ovom rangu) firma ima svoj QA/QC, prije nego to ode u javnost i krajnjim korisnicima, pa da se tek onda sazna da postoje problemi. Druga stvar kaj je očito riječ o isforsiranom proizvodu.

Osim toga, da se sad svi u 2020. čude kak ne treba baš odmah na prvu skočiti i pošto-poto kupiti određeni komad hardvera, samo zato, jer eto - firma u pitanju na sva zvona trubi kak je to super - e pa jebiga.
A probaju oni to 100%, kako kolega kaže 5-15min max. Ali uvijek ima falingi koje će otkriti tek kod masovne upotrebe. Evo i svaka veš mašina i suđerica se u tvornici spoje na vodu da se vidi da ne puštaju (HINT:zato su mokre), pa se opet desi da pušta čim ju spojiš doma. Isto se i masu puta desi da kupiš neki komad HW i isti bude DOA.

Da se ponovim, poprilično sam uvjeren da je ovo do faličnog samsungovog procesa. Pa oni za US tržište u svoje mobove ne trpaju vlastiti Exynos nego Qualcom SoC koji je većinom u svemu bolji (potrošnja, zagrijavanje, CPU i GPU performasne). I ista priča je bila i sa iP 6S gdje je TSMC-ov SoC bio bolji od Samsungovog. Samsung je očito bio i ostao debelo inferiroran TSMCu.

6S SoC-ovi i razlike.


EDIT:
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Jedino sta je isforsirano je to da su nabili boost do ibera pa se sad rusi nikaki bakraci i kapsi.Dode drajver sa "limitiranim"bustom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pa upravo to. Fix kao i za 970 gdje su vj ''isključili'' onih sporih 512mb VRAMa.
Ali opet, općenito se ljudi žale na te zadnje drivere, da se baš dosta krše i na starijim grafama.
Ja ne znam jer sam na 452.06, nema žurbe ni da tu BETA testiram, dok su korisnici Amperea prisiljeni na te krnje drivere.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 13:43   #1876
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ako je RTX 3090 10-tak % brža od RTX 3080, pitanje je koliko će 20 GB VRAM-a pomoći na RTX 3080.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 14:20   #1877
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Sigurno će izać kakva pokvarena "igra" ili benčmark s memory leakom, da napravi razliku.
  Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 15:31   #1878
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Sad Radeon team ima savršenu priliku za udarac, Nvidia im se dobro otvorila.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 15:34   #1879
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Sigurno će izać kakva pokvarena "igra" ili benčmark s memory leakom, da napravi razliku.

Možda nešto u promilima u nekim naslovima na 4K


Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Sad Radeon team ima savršenu priliku za udarac, Nvidia im se dobro otvorila.

...a oni nisu zamislili gpu preko 250w (ili 300w po nekim izvorima)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 15:50   #1880
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
6750kn, toliko sam prosle godine gledao da bi dao za visi etalon grafulje. 2080Ti je kostala tada preko 11k kn nova. kako god se sve ovo odigra, ostat cu u budgetu proslogodisnjih zelja a dobijem bolju grafu (kad se ispeglaju ostala sranja). AMD po sve vecim leakovima se čini da nece prismrditi 3080, a kamoli
3080 20Gb kasnije.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Osobno smatram da će 3080 20 gb prodavanje magle jer neće ponudit ništa više i bolje od samog rama, više psihičku zadovoljštinu. Za igranje nepotrebno. Pogledaj samo 3090 koja je jača i ima 24 gb rama pa je jača 10-15%. A cijena vanka 3080 sasvim ok
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 16:09   #1881
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Osobno smatram da će 3080 20 gb prodavanje magle jer neće ponudit ništa više i bolje od samog rama, više psihičku zadovoljštinu. Za igranje nepotrebno. Pogledaj samo 3090 koja je jača i ima 24 gb rama pa je jača 10-15%. A cijena vanka 3080 sasvim ok
vjerujem da ce rijesiti na 20GB verziji ovo sranje sta se trenutno desava sa CTD-om i to na HW razini.
__________________
Psycho je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 16:40   #1882
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 16:45   #1883
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
A ja mislio da je Nvidia savršena ...
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 17:48   #1884
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Oni još ni pojma nemaju šta je problem
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 18:47   #1885
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
https://videocardz.com/newz/msi-quie...ility-concerns

Do drajvera je.

Ispeglat će se sve to donekle kroz mjesec-dva-tri, ali ovaj launch će ostat zapisan u povijesti kao jedan od većih failova ikada usprkos rasprodaji svega raspoloživog. Za nVidiju i retailere prošlo super. Za korisnike... well vidim da se neki na kraju zahvaljuju amazonu što su im odbili narudžbu

Znači, na forumu još uvijek niti jedne?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 19:24   #1886
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
nije mi jasno kako je moguć takav zajeb, ako je nevidija dala nekakve specke po kojoj bi AIB partneri trebali kuhat svoje PCB.ove kako je onda ovaj spektakl moguć?
el je nevidija krivo dala il je mali od aiba dodao krivi sastojak?
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 19:34   #1887
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
AiB partneri su dobili slobodne ruke, dokle god je PCB bar donekle u skladu s nVidijinim specifikacijama i tak jasno - većina je srezala na komponentama na kojima se ne treba šparati, nVidia odobrila i sad je veselje. Priča s driverima žešće ne drži vodu, jer dosad bi novi već bili vani, samo da se ovo makne iz vijesti po portalima, a opet da je do preagresivnih taktova, onda bi dosad već izbacili novi BIOS s upuCtvima za sveopće pučanstvo tak da ljudi ne zajebu flash. Mogu se sad svi skupa uvjeravati da je ovo ili ono, ali općenito je problem s cijelom Ampere serijom.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 19:36   #1888
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Zamijenili su neke čipiće na PCB-u jeftinijim. Pomnoži to sa brojem tih čipića na svakom PCB-u i brojem PCB-a, pa ćeš doći do solidne brojke. E, sada im se to obilo u glavu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 19:39   #1889
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Tak jasno da su milijuni u pitanju, ali nije ovo prvi put da šparaju na komponentama od svega par centi i eto, nikakva lekcija iz prijašnjih situacija nije proizašla.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 19:50   #1890
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa kad su na pozicijama samo bean counteri. Gleda se kako danas na brzinu uzeti lovu, a sutra što bude -bude.
  Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na