Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2010., 11:08   #121
Xenomorph
Arroyo settler
Moj komp
 
Xenomorph's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: .::Zagreb::.
Postovi: 316
Ispričavam se @Tomeku što ulazim u njegov tred ali imam jedno pitanje.Imam zvučnu creative audigy se i želio bih kupiti nešto malo bolje do 400kn.Dosta igram i slušam muziku.Igra oko 50%,muzika itd 50%.Slušalice SHARKOON Rush(jako sam zadovoljan s njima) i u izbor su ušle:

1.Zvučna kartica PCI Creative Labs X-Fi Xtreme Music, bulk
2.Zvučna kartica, PCI, ASUS Xonar DS 7.1, Low Profile
__________________


Xenomorph je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 11:14   #122
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Za igranje IMHO je najbolji creative zbog one sve sile raznoraznih EAXa koje podržava
A za muziku su ti dobre i jedna i druga, i ona koju imaš trenutno, jer da bi stvarno neku ozbiljniju razliku čuo, morao bi imati muziku kvalitetno rippanu ili čisti audio CD + dobru opremu (npr. hi-fi slušalice).
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 12:30   #123
Xenomorph
Arroyo settler
Moj komp
 
Xenomorph's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: .::Zagreb::.
Postovi: 316
EAX ne koristim tako da ga na kartici uvijek imam isključenog.Znači ok su bilo koja od ove dvije.Na netu sam našao da dosta hvale ovu Asusicu zbog dobrih drivera za win7,a creative isto hvale ali da ima dosta mušica s driverima.
__________________


Xenomorph je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 13:43   #124
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam nedavno "instalirao" jednu xtreme audio na Win 7. Nikako nije radila. Driveri su uzas, a moje iskistvo s creative karticama je da im nikad driveri ne rade najbolje.

Uz to Xonar ti je bolja kartica. Xtreme Music je meni uvijek zvucao isprano, plasticno...
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 14:14   #125
Xenomorph
Arroyo settler
Moj komp
 
Xenomorph's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: .::Zagreb::.
Postovi: 316
Tako sam si i mislio hvala vam puno.Baš sam na netu gledao i stvarno jako hvale za te novce ovu Asusicu a ja nisam uopće profesionalac tako da će to biti meni best buy.Ova moja Audigy radi jako dobro osim što ima taj win7 bug ,a to je svako restartanje kompjutera moram ručno podesti slušalice jer uvijek defaultno on stavi 7.1 itd.Kad hoću staviti slušalice na onaj njegov settings tamo ih uopće nema.samo qudrophonic,Stereo,2.1,5.1 i 7.1.Na Xp savršeno je radila.
__________________


Xenomorph je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 16:48   #126
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Imam ja Asus Xonar ds. To mi je prva zvučna i nemam nekakve posebne zvučnike ili slušalice. S obzirom na to, daju dosta dobar zvuk no software im je siromašan.
Zamjerka im je što ne mogu pustiti zvuk i na slušalice i na zvučnike u isto vrijeme tj. na konektore i front panel. U filmovima i nisam skužio nikakvu prednost pred integrušom, mjuza je tu i tamo bolja, ovisi što pustim a prava prednost se čuje u igrama.
Tu sam stvarno ugodno iznenađen.
Opet napominjem, svaka usporedba je vezana za Xonar i integriranu te isprobana na starim 5.1 Creative sistemom i Plantronic headsetom.
Probao sam spojiti sa Sony dav s 500 sistemom preko simplink kabela i osjetio se pomak.
Sada, dfa li je to zbog digitalnog spajanja, boljih zvučnika ili oboje ne znam.
To je jedini puta da sam uspio upogoniti dts (ili barem dio, koliko već kartica podržava)
housel je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 16:55   #127
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor Xenomorph Pregled postova
Ispričavam se @Tomeku što ulazim u njegov tred ali imam jedno pitanje.Imam zvučnu creative audigy se i želio bih kupiti nešto malo bolje do 400kn.Dosta igram i slušam muziku.Igra oko 50%,muzika itd 50%.Slušalice SHARKOON Rush(jako sam zadovoljan s njima) i u izbor su ušle:

1.Zvučna kartica PCI Creative Labs X-Fi Xtreme Music, bulk
2.Zvučna kartica, PCI, ASUS Xonar DS 7.1, Low Profile
Od ove dvije ja bih ipak preporucio X- Fi Extreme Music. Mislim da je bolja kartica sa vise mogucnosti. Kvaliteta izlaza je podjednaka, no u igrama ce Music imati prednost. S time da je Creative-ov software puno bogatiji. Driveri na Win7 rade besprijekorno, i jednoj i drugoj tako da tu ne bi trebalo biti problema.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 21:53   #128
Xenomorph
Arroyo settler
Moj komp
 
Xenomorph's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: .::Zagreb::.
Postovi: 316
Hoće li kod jedne od ove dvije navedene zvučne biti problema kod online igranja,pad frame rate itd?S audigy nije bilo takvih problema.Našao sam kako se neki tuže da kod navedenih kartica se dešavaju ti problemi makar ja mislim da svaka zvučna i je namjenjena tome da rastereti sistem od zvuka,obrade itd.

@alengrosevic,@Rain Man,@housel-Hvala na pomoći ovaj tjedan ću definitivno uzeti jednu od te dvije,jako teška odluka za mene
__________________



Zadnje izmijenjeno od: Xenomorph. 20.09.2010. u 22:42.
Xenomorph je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 23:42   #129
Xenomorph
Arroyo settler
Moj komp
 
Xenomorph's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: .::Zagreb::.
Postovi: 316
Evo na kraju sam se odlučio u korist X-Fi xtreme music i zvuk za razliku od Audigy SE je jako dobar.Naravno s driverima opaka muka da ih se pokrene na Win7,pa sam prešao na PAX drivere i zvukova u igricama milijoni.Company of Heroes efekata kao u priči,Cod1,Cod2,Cod4,Cod WaW zvukovi šuljanja neprijatelja(online multiplayer) koje prije nisam čuo,efekti su predobri.Zadovaoljan sam.
__________________


Xenomorph je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 10:48   #130
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
...ovo mi djeluje kao pila klik
housel je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 20:37   #131
Josip79
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 107
zvučna kartica za slušanje glazbe

Molim vas savjet za kupnju zvučne kartice koja bi služila uglavnom za slušanje glazbe na stereo zvučnicima. za sad imam tri opcije. 1. auzentech x-plosion 7.1 polovna - cijena 650 kn. 2. M-audiophile 192 polovna - oko 750 kn, i 3. creative labs x-fi titanium, nova iz linksa - 666 kn.
Recite mi koja od ove tri je najbolja? Što mi se više isplati uzeti?
Josip79 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 01:04   #132
Dr.Cooler
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vrbani
Postovi: 87
Za slušanje glazbe na stereo sistemu auzentechica.
Dr.Cooler je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 01:15   #133
Josip79
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Dr.Cooler Pregled postova
Za slušanje glazbe na stereo sistemu auzentechica.
Jel vrijedi polovna 650 kn? Uglavnom mi treba za slušanje glazbe a može zatrebati nekad za igre i gledanje filmova.
Josip79 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 11:47   #134
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
ta x-plosion je jedna od lošijih auzentech kartica (za stereo glazbu)....
bolji izbor bi bila x-meridian....
ili još bolje...... http://www.njuskalo.hr/graficke-kart...-oglas-1724122
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 21:43   #135
Josip79
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 107
Ok, dilemu sam riješio. Uzeo bih asus xonar D2 polovnu. Ali najbitnije pitanje sam zaboravio postaviti. Isplati li mi se uzimati takvu karticu u odnosu na integriranu koju posjeduje matična ploča? Odnosno, jel bi osjetio razliku kod slušanja muzike? Matična mi je gigabyte ma790fxt-ud5p, ima dolby home theater, hd audio... Komp mi je spojen na glazbenu liniju koja ima dosta velike drvene zvučnike.

Zadnje izmijenjeno od: Josip79. 06.10.2010. u 21:55.
Josip79 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 21:54   #136
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
razlika je poprilična....
koliko ćeš tu veliku razliku čut... ovisi o kvaliteti, odnosno transparentnosti, tvojih zvučnika/slušalica.....
na smartbox zvučnicima .... razlika zanemariva....
z2300 ......očigledna razlika......
stereo pojačalo+zvučnici .... ogromna razlika....
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 21:57   #137
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Matična ima dosta dobar Realtekov 889A codec, tak da o tome koliki će ti biti novi doživljaj ovisi većinom o tome kakve ti je kvalitete glazba (bitrate, format, transkodirano?) koju imaš i na kakvu ćeš ju opremu dalje spojiti.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 22:07   #138
Josip79
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 107
Citiraj:
Autor reverzibilni Pregled postova
razlika je poprilična....
koliko ćeš tu veliku razliku čut... ovisi o kvaliteti, odnosno transparentnosti, tvojih zvučnika/slušalica.....
na smartbox zvučnicima .... razlika zanemariva....
z2300 ......očigledna razlika......
stereo pojačalo+zvučnici .... ogromna razlika....
Komp mi je spojen na glazbenu liniju s dva zvučnika. Pretpostavljam da je to "stereo pojačalo+zvučnici", jel tako?
Josip79 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 22:12   #139
Josip79
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Matična ima dosta dobar Realtekov 889A codec, tak da o tome koliki će ti biti novi doživljaj ovisi većinom o tome kakve ti je kvalitete glazba (bitrate, format, transkodirano?) koju imaš i na kakvu ćeš ju opremu dalje spojiti.
Komp mi je spojen na Glazbenu liniju koja ima dva drvena zvučnika. A planiram ubuduće uzeti i 2.0 zvučnike za komp tipa cretive gigaworks t20 ili t40.
Josip79 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 22:22   #140
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Josip79 Pregled postova
Komp mi je spojen na glazbenu liniju s dva zvučnika. Pretpostavljam da je to "stereo pojačalo+zvučnici", jel tako?
pa baš i ne.....
stereo pojačalo+zvučnici je već nekakav hi-fi....
linija je ipak bliže z2300... neke ispod neke iznad.....

u svakom slučaju ovo je odlična cijena za xonar d2 (novi je oko 1000+kn),
i osim ako pucaš na ozbiljne hi-fi sustave, nemaš nikakvih razloga više ikad minjat zvučnu...

i što zvone kaže preporučljivo je glazbu imat u što boljem formatu....flac ili neki drugi format bez gubitka kvalitete.....

kad se usporedi realtek i ova zvučna na hi-fi sustavu ili kvalitetnim slušalicama.... više nema govora o tome da realtek nije smeće....
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 22:56   #141
Juco
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Uzmi legendardni creative labs 5.1 live
Juco je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 17:06   #142
Josip79
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 107
Koja je bolja kartica, Asus Xonar D2 ili Asus Xonar Essence STX ?
Josip79 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 18:18   #143
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
za stereo definitivno stx (st je još mrvu iznad)....
ali ako nemaš hi-fi sustav.... ili odlične slušalice razlika nije isplativa.....
ja sa inače posluša skoro cilu xonar seriju (dx, d2, d2x, stx i st)... jedino nisam ds, dg, d1 i hdav.....
dx, d2 i d2x su mi podjednake, stx klasu iznad, a st još mrvu bolja.... slušano na marantz+quad i grado sr60i i snhaiser hd 485 ihd 650....
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 00:03   #144
Josip79
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 107
Citiraj:
Autor reverzibilni Pregled postova
za stereo definitivno stx (st je još mrvu iznad)....
ali ako nemaš hi-fi sustav.... ili odlične slušalice razlika nije isplativa.....
ja sa inače posluša skoro cilu xonar seriju (dx, d2, d2x, stx i st)... jedino nisam ds, dg, d1 i hdav.....
dx, d2 i d2x su mi podjednake, stx klasu iznad, a st još mrvu bolja.... slušano na marantz+quad i grado sr60i i snhaiser hd 485 ihd 650....
Hvala na odgovorima. Xonar D2 mi odgovara zato što je PCI a STX je PCIe. Arhitektura ploče mi je takva da mi je PCI sučelje dostupnije nego PCIe. PCIe mi pokriva grafička. Osim toga, našao sam polovnu STX ali je duplo skuplja od Xonar D2. Jel to realno s obzirom na ono što pruža u Odnosu na D2? Jel D2 i u ostalim stvarima lošija od STX?
Josip79 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 02:06   #145
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
stx je stereo kartica sa pojačalom za slušalice, a d2 7.1 kartica....
pogoni ih isti zvučni procesor..... tako da su im mogućnosti (softwerske) iste....
stx ima kvalitetnije komponente i DAC... ali da bi to mogao iskoristit .... potrebna je puno bolja oprema od tvoje...
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 10:20   #146
Josip79
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 107
Citiraj:
Autor reverzibilni Pregled postova
stx je stereo kartica sa pojačalom za slušalice, a d2 7.1 kartica....
pogoni ih isti zvučni procesor..... tako da su im mogućnosti (softwerske) iste....
stx ima kvalitetnije komponente i DAC... ali da bi to mogao iskoristit .... potrebna je puno bolja oprema od tvoje...
Jel to onda znači da je d2 na drugim područjima (gaming, filmovi, 5.1 7.1) bolja od stx? Kakva je stx za igranje, filmove, zvučnike 5.1 i 7.1?

Zadnje izmijenjeno od: Josip79. 10.10.2010. u 19:45.
Josip79 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2010., 19:47   #147
Josip79
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 107
Jel to onda znači da je d2 na drugim područjima (gaming, filmovi, 5.1 7.1) bolja od stx? Kakva je stx za igranje, filmove, zvučnike 5.1 i 7.1?
Josip79 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2010., 23:00   #148
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
stx ima samo stereo izlaz....nema 5.1, 7.1...(osim preko digitalnog izlaza)....
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 18:51   #149
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Receiver Onkyo tx-sr505 i Jamo e 680ppl je spojen na on-board zvučnu sa optikom.
Da li bi se podigla kvaliteta zvuka sa novom zvučnom karticom za gledanje filmova i slušanje muzike ili mora biti spojeno analogno?
spep je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 20:11   #150
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Treba biti spojeno analogno. Ostavi kako jest ili mijenjaj reciever ili zvucnike ako ti nesto ne odgovara. Druga zvucna je posljednja stvar koju moras nabavljat u karici PC-reciever-zvucnici.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na