Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2004., 22:29   #1
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Exclamation Nek se zna

Slažemo ja i frend jednu konfu, stigli komadi origigi pakirano, Matična Asus, proc Sempron box 2600+, HD Seagate 80 gb, Combo LG, memorija 512 mb V-data, GF4000mx.... znači sve NOVO, neotvarano! Sklopili sve, cd sa WinXPsp2 unutra i ajmo setup...formatirali c particiju u ntfs, treba dalje i BLOKADA.
Ajde nanovo i odmah sumnjivo, POST screen stoji 10-tak sec i onda krene opet setup ali blokira nakon minutu????? Da skratim, nakon 2 sata nervoznog petljanja po svemu i slučajnom promjenom IDE kabla od harda sve je krenilo kako treba.

Znači hebeni original kabel uz ploču Asus AV880 je došao sheban a mi već počeli pametovat oko memorije, napajanja, harda,matične...itd.

Ako se nekom desi nesto slično nek ima rezervne kablove pri ruci, uštedit će si nešto vremena....i živaca.

Pozdrav!
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2004., 22:57   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
RIjetke su firme koje uz ploče isporučuju kvalitetne IDE i Floppy kablove ... mislim tebi blesavo 1 US $ po kablu, ali dodaj 3 kabla i 10 000 000 ploča koje prodaš i to je 30 000 000 US$ u žepu ... i kaj te boli briga ako tamo nekih 10 - 15 000 kablova ne valja, to je manje od 2% dakle OK, kak bi žuti rekli i zaljepili stcker QP.O.K.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2004., 00:50   #3
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
neki dan sam na istu foru popusio 6-7 sati :mad:
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2004., 08:13   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ali najgore u svemu što je BIOS uredno prepoznao hard kao primary master sa cijelom šifrom kao udma-6, čak je i setup počeo, malo sporije je to išlo zato smo petljali po biosu dok nisam ubacio dobri stari FLOPPY od 98-ce i FDISK je prijavio FIXED DISK error, nakon toga smo mijenjali kabel. Bez flopača garant bi vratio ploču na reklamaciju i izgubio dosta kunica, jer bi ostale uređaje isprobao na drugom kompu gdje bi normalno radili.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2004., 08:43   #5
Vedran
Premium
 
Vedran's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Kutina
Postovi: 1,208
nema razloga da bios ne prepozna disk ako je nekoliko žičica u ide kablu sjebano. takav kabel radi, ali x puta sporije. ja sam se s time susreo 3-4 puta u proteklih godinu dana kod frendova, u svim slučajevima ploče su bile od abita (nove)...
Vedran je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2004., 14:55   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Originally posted by VedranP
nema razloga da bios ne prepozna disk ako je nekoliko žičica u ide kablu sjebano.
Ok za gore navedeno, ali 10-tak godina petljam oko hardwera i vjeruj mi ovo je 1. takav slučaj sa ide kabelom. Zato sam i napisao ovo jer vjerujem da će se slučajno nekom desit ista stvar, jer ne vjerujem da nakon 5-10 minuta znaš u čemu je problem a sve komponente nove. Da ti ne pričam o jednom kućištu koje je u vodoravnom položaju radilo a u okomitom mrtvo, krepano:confused: :clap:
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2004., 21:21   #7
Vedran
Premium
 
Vedran's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Kutina
Postovi: 1,208
gledaj, moj frend je kupio novu abit nf7 složio sve sam i nazvao me kako mu se sistem diže godinama, biosu treba 10min da izbaci podatke o diskovima. ja mu odmah preko telefona opalim da je stvar u ide kablu. jedino logično, ako znaš kako ide kabel funkcionira onda spora detekcija diska od strane biosa ide u 75% slučajeva na dušu ide kabla. on meni kaže nema teorije kabel novi dobio uz ploču. prva stvar: čupamo van sve ide kablove i dižemo sistem bez diskovlja... radi normalno!!! ubacimo kabel s diskom... ne radi!!! stavimo prastari zgužvani ide kabel umjesto novog... radi!!!
Vedran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na