Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2007., 17:41   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Masina za rekreativni TV

Pozdrav svima,

Zbog pomanjka mjesta u sestrinoj sobi, Kucni savjetTM je odlucio, izmedju ostalog, maknuti TV i stalazu s istime, pa bi se sva multimedija vezana uz AV podrazaje prebacila na PC. Snimanja, da napomenem, vrlo vjerojatno nece biti (tako da je uglavnom nebitno, dakle, samo reprodukcija). Masina je slijedeca:

MSI K7T Turbo
Duron 800MHz
384+ MB SDRAM (ako nadjem jos koji modul)
Wildcat 4000 + Lynx III (efektivno, ono sto je bitno je "samo" 16MB frame buffera)
Quantum Fireball 60GB
Jos nesto nebitnih kartica (mreza, USB 2.0 i sl.)
17" LCD @ 1280x1024

E sad, obzirom da masina bas i nije u cvijetu mladosti, koja je TV kartica preporucljiva, a da ima slijedeca svojstva:

1) Analogni tuner i prijem bez zastajkivanja. Bilo bi lijepo da kartica moze trositi DScaler + Greedy2Frame ili da ima vlastiti ekvivalent tome (dakle, jednostavan mali programcic s turbo mocnim codecom).
2) "Nesto" (neka mi video gurui i ostali hakeri pardoniraju) s cime cu moci hvatati Playstation 2 signal (da ga ne spajam direktno na monitor) i reproducirat ga na LCD. To bi se valjda trebalo zvati "TV-In", ali sto ti ga ja znam...
3) Daljinski s kojime ce se masina moci paliti/gasiti, po mogucnosti s duzim kablom buduci da ce masina biti malo udaljena od monitora/misa/tipkovnice. Daljinski treba imati off/on gumb i ono za saltanje kanala/glasnoce i nista vise.
4) PCI.
5) $ -> manje je (puno) bolje.

Ideje, iskustva, preporuke?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2007., 18:47   #2
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
MSI K7T Turbo
Duron 800MHz
384+ MB SDRAM (ako nadjem jos koji modul)
Wildcat 4000 + Lynx III (efektivno, ono sto je bitno je "samo" 16MB frame buffera)
Quantum Fireball 60GB
Jos nesto nebitnih kartica (mreza, USB 2.0 i sl.)
17" LCD @ 1280x1024

E sad, obzirom da masina bas i nije u cvijetu mladosti, koja je TV kartica preporucljiva, a da ima slijedeca svojstva:

1) Analogni tuner i prijem bez zastajkivanja. Bilo bi lijepo da kartica moze trositi DScaler + Greedy2Frame ili da ima vlastiti ekvivalent tome (dakle, jednostavan mali programcic s turbo mocnim codecom).
U biti tebi je problem aplikacija od tv kartice a ne kartica. Prije 5-6 godina ja sam sa slabijom konfiguracijom koristio PixelView PlayTV Pro. Mislim da sam gledao sa Dscalerom. U biti nađi nešto što će raditi sa btwincap driverima i onda imaš more programa za gledanje

Citiraj:
2) "Nesto" (neka mi video gurui i ostali hakeri pardoniraju) s cime cu moci hvatati Playstation 2 signal (da ga ne spajam direktno na monitor) i reproducirat ga na LCD. To bi se valjda trebalo zvati "TV-In", ali sto ti ga ja znam...
Video Composite In. (Žuti ženski ulaz za činč na kartici) manje više ga sve kartice imaju.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na