Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.12.2019., 22:35   #1111
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Navodno cak 3 x iznos dostave + sama dostava. Ispada 4 x.
Nemojte davat ag ekipi nade
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2019., 23:20   #1112
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Klasična novinarska senzacija sa klikbejt naslovom, i neka glupača koja se prvo čudi što plaća naknadu za pouzeće pa ona ide iznos plaćat kreditnom karticom pa se čudi provizijama od par kuna
I to sve priča novinarima, jbt ovo je prijelomna vijest.
Ako misliš da je normalno da 2020. plaćanje karticom netko piše kao podizanje gotovine pa plaćanje kešom i naplati ti 14 kuna provizije, ako misliš da je normalno da moraš zvati i slati mailove pošti radi običnih dostava paketa, ili da bi se svi morali strpiti ako kasni dostava koja je plaćena da bude u određeno vrijeme dostavljena.

Stvarno ne kužim čemu braniti neobranjivo. Da, svakome se dogode greške. Ali ako takve greške budu ovako široko rasprostranjene onda to izlazi iz razine pojedinačne greške za koju treba imati razumijevanja
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2019., 07:26   #1113
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Daj odi u X banku i plati račun tj. uplatnicu karticom Y banke pa me zanima šta će ti reći u 2020. Zapravo odi u svoju banku i odnesi 1000 kovanica od recimo kunu da ćeš položit na račun, pa mi reci koliku će ti proviziju naplatit za brojanje kovanica, i to sve u 2020.
Pošti usluge platnog prometa vrši HPB i svaka uplata koja se izvrši s provizijom ide u HPB, te je podložna reklamaciji. Sad ako netko misli da to sve treba biti za ništa, nek se umije hladnom vodom dok je još 2019.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 08:01   #1114
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Mene su u ZABA-i tako upozorili.... poslovni sam korisnik (VISA Electroni Business - ziroracun). Na bilo kojem "normalnom" POS prodajnom mjestu u RH nema nikakve naknade za placanje, ali ima u Hrvatskoj posti jer, ako se dobro sjecam, rekli su mi da su oni kao financijska institucija, a ne prodajno mjesto.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 09:13   #1115
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Daj odi u X banku i plati račun tj. uplatnicu karticom Y banke pa me zanima šta će ti reći u 2020. Zapravo odi u svoju banku i odnesi 1000 kovanica od recimo kunu da ćeš položit na račun, pa mi reci koliku će ti proviziju naplatit za brojanje kovanica, i to sve u 2020.

Pošti usluge platnog prometa vrši HPB i svaka uplata koja se izvrši s provizijom ide u HPB, te je podložna reklamaciji. Sad ako netko misli da to sve treba biti za ništa, nek se umije hladnom vodom dok je još 2019.
Kakve veze to ima s bankom?

Dođem platiti uslugu karticom, kao u ostale "trgovine" gdje plaćam usluge karticom. I naplate mi 14 kuna provizije? Na plaćanje karticom. Jer je to kod njih uređeno ko dizanje gotovine?

Pa jeste li normalni? Boli me kurac kako je to kod vas uređeno, želim platiti karticom ko normalan čovjek, ne zanima me nikakva glupa opravdanja.

Registriraj se kod banaka kao prodajno mjesto i radi normalno s kraticama. Ni manje ni više.

Kome nije suluda informacija da negdje plaćaš proviziju od 14 kuna da bi platio karticom godine 2020 bi se morao zamisliti.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 10:21   #1116
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Mislim da se ovdje treba ocito razdvojiti pojam usluga i otkupnina. Ona gospodja iz novinskog clanka je placala otkupninu kreditnom (!) karticom.

Usluge slanja paketa redovito placam non-hpb debitnom karticom tocno na tom salteru gdje je doticna gospodja opljackana i sve obracunaju normalno kao na svakom drugom pos-u.

Doduse, ne koristim kreditnu u te svrhe i tu je ocito cijeli problem.

O prijelomnim clancima na koje je spao Glas Istre, necu trositi rijeci. To trebate ignorirati u samom startu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 10:35   #1117
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Ja sam ono postao da upozorim ljude šta se može dogoditi. Jesu li na šalteru tu žensku upozorili ili nisu, tko zna. Ljudi zure danas u ekrane 92% vremena, lako moguće da joj je nešto kazala ali da ova nije ni slušala. Ovo je, recimo, nešto što se meni ne može dogodit jer dan kad budem uzeo kreditnu bit će dan kada budem prerezao žile i sumnjam da ću baš u trenutku međuvremena ići na poštu Ali dobro je znati.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 10:40   #1118
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Kakve veze to ima s bankom?

Dođem platiti uslugu karticom, kao u ostale "trgovine" gdje plaćam usluge karticom. I naplate mi 14 kuna provizije? Na plaćanje karticom. Jer je to kod njih uređeno ko dizanje gotovine?

Pa jeste li normalni? Boli me kurac kako je to kod vas uređeno, želim platiti karticom ko normalan čovjek, ne zanima me nikakva glupa opravdanja.

Registriraj se kod banaka kao prodajno mjesto i radi normalno s kraticama. Ni manje ni više.

Kome nije suluda informacija da negdje plaćaš proviziju od 14 kuna da bi platio karticom godine 2020 bi se morao zamisliti.
Ti izgleda ne razumiješ što tebi ODO piše nego samo ko papagaj tepeš o 2020. godini - provizija ide samo na plaćanje uplatnica/računa.
Ti možeš u pošti kupiti/platiti hrpu stvari karticom kao i u svakoj trgovini, ali kad plaćaš račun onda se to drugačije tretira.

Citiraj:
Tamo od jedne ljubazne djelatnice doznajem da je Hrvatska pošta, brzo nakon što je uvela kartično poslovanje, donijela odluku da se u njoj računi i plaćanja putem općih uplatnica mogu obavljati isključivo gotovinom.

“Znate, kod takvih vrsta plaćanja u korist žiroračuna, ako su u pitanju kartice, riječ je o za Poštu vrlo visokim troškovima transakcija, zbog čega je omogućeno isključivo plaćanje gotovinom. Sve ostale usluge, kao što su poštanske usluge ili prodaja robe, prilikom plaćanja karticom tretiraju se kao transakcija plaćanja i na to vam neće biti obračunata nikakva bankarska naknada”, pojašnjava mi moja sugovornica.
https://www.jutarnji.hr/komentari/sk...od-70/5576463/

Zadnje izmijenjeno od: elance. 23.12.2019. u 10:50.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 12:16   #1119
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Daj odi u X banku i plati račun tj. uplatnicu karticom Y banke pa me zanima šta će ti reći u 2020. Zapravo odi u svoju banku i odnesi 1000 kovanica od recimo kunu da ćeš položit na račun, pa mi reci koliku će ti proviziju naplatit za brojanje kovanica, i to sve u 2020.
Svake godine nosim u PBZ hrpu kovanica od 5kn, prebroje, uplate na tekući bez ikakve provizije.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 12:30   #1120
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Nabavili su i robote, vidim da dosta firmi sad uzima te iste koji voze palete:
https://www.tportal.hr/biznis/clanak...oboti-20191220
panasonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2019., 12:50   #1121
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Ti izgleda ne razumiješ što tebi ODO piše nego samo ko papagaj tepeš o 2020. godini - provizija ide samo na plaćanje uplatnica/računa.
Ti možeš u pošti kupiti/platiti hrpu stvari karticom kao i u svakoj trgovini, ali kad plaćaš račun onda se to drugačije tretira.

https://www.jutarnji.hr/komentari/sk...od-70/5576463/
Aj pročitaj opet što je gospođa platila
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 18:27   #1122
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Pošta 2 (Krešimirova) Rijeka, više nema poseban šalter za preuzimanje pošiljaka u Rijeci od sredine prosinca!
Sada je sve 50m niže te svi sve čekaju, te je red od 20 ljudi ispred vas, 3 šaltera radi, ljudi imaju po 10 računa, šalju pakete, svatko izgubi po 5min. Sat vremena da bi dobio paketić iz Kine od 1$.
Prije je bio red od 10 ljudi, dosta se čekalo ali relativno je brzo išlo jer su svi samo preuzimali.
Sramota, da su radi uštede išlo to napraviti.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 19:40   #1123
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
stavi sanduk za poštu iz kine,nemam ni ja doma govori poštar trebate stavit.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 22:18   #1124
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Pošta 2 (Krešimirova) Rijeka, više nema poseban šalter za preuzimanje pošiljaka u Rijeci od sredine prosinca!
Sada je sve 50m niže te svi sve čekaju, te je red od 20 ljudi ispred vas, 3 šaltera radi, ljudi imaju po 10 računa, šalju pakete, svatko izgubi po 5min. Sat vremena da bi dobio paketić iz Kine od 1$.
Prije je bio red od 10 ljudi, dosta se čekalo ali relativno je brzo išlo jer su svi samo preuzimali.
Sramota, da su radi uštede išlo to napraviti.


Slažem se kolega, prije je bilo bolje...ovo je klasičan primjer svi sve rade, svi sve znaju ali na kraju ispadne da je usluga po nama korisnicima lošija ali je neki menađer (namjerno sa “đ”) uspio opravdati upravi da je uštedio godišnji trošak dvije plaće. Bez obzira na sve mislim da se djelatnice u Pošti2Ri trude i najmanje su krive za “transformaciju poslovnog procesa”.
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 23:35   #1125
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Isprintaš obrazac za povrat poštarine i predaš ga na šalteru. Za par mj dobiješ poštom rješenje i pare na računu. Čisto da si olakšate i ubrzate proces