Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2011., 23:20   #1
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
Preporuka za Zvučnu karticu USB

Trebala bi mi neka bolja zvučna za spojit na laptop koji bi koristio u autu kao car PC. Treba mi minimalno 2 izlaza ili idealno 3 koje bi mogo kontrolirati, naprimjer time corection, isključit siglal za sub izlaz i sl.
ja sam naletio na ovu, pa bi trebao mišljenje, najbolje nekoga iz prve ruke
http://www.hgspot.hr/55694/creative-sb-surround-5

ili naravno prijedlog za nešto bolje funkcionalnije
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2011., 23:45   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Po meni nemaš potrebe ni za kakvom karticom, laptop na jako pojačalo, dva kanala + bridž za subwofer i to je to.
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2011., 09:54   #3
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
hm imam pojačala ali to nije to. Nemogu preko kompa upravljat izlaznim signalima kao sa autoradiom pa mi je to nedostatak, plus još k tome nemogu npr ugasit izlazni sigal prema pojačalu za subwofer.
Zato je ideja kupiti neku zvučnu karticu kojom bi mogao upravljati izlazima softverski preko grafičkog sučelja i stišavati prema potrebi određeni izlaz, još da ima Time corection, to bi bilo savršeno.
Moje pitanje za vas je dali je to sve moguče sa zvučnom karticom.
Mogu kupiti i autoradio pa spojiti preko aux ulaza, ali onda imam probleme s ugrađivnajem autoradia, jer nemam mjesta pa treba kemijati, a i zvučna bi me došla jeftinije od nekog autoradija srednje ili visoke klase.
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2011., 12:33   #4
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
To je već malo konkretnije. 5+1 zvuk u autu komplet nema svrhe radi mnogo stvari (prostor uglavnom), ali ako već imaš želju pokušaj koristiti izlaze prednji lijevi, prednji desni + subwofer sa ove kartice. Inače imam još dva predloga za tebe, jedan da nabaviš-napraviš daljinski za laptop (proguglaj program se zove Girder), i druga stvar da iskoristš laptop kako bi preko njega pratio funkcije auta-motora (brzina, okretaji itd. ne znam kako se to stručno zove, ali ti mogu po potrebi dati link ako te ovo interesuje.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 11:47   #5
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
Znam da 5.1 nema svrhe, to niti ne tražim tražim samo stereo zvučnu sliku. Prednji sistemi, straga koaxialci i subići. ukupno tri pojačala, bilo bi dobro da nabavim zvučnu karticu sa kojom bi mogo kontrolirat izlazne signale za ta tri pojačala.
Daljnski mi nije nužan, upravljat će se preko grafičkog sučelja, ali ovo za funkcije auta mi je veoma interesantno, čitao sam o tome.
Našo sam na ebayu OPEL Interface, ima raznih cijenu, dal su svi isti, ili ima nekih boljih sa više funkicja?
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 14:23   #6
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Oooo! može se, ima se..
Ja bih to za početak spojio ovako: Najslabije pojačalo prednji zvučnici, zadnji zvučnici na jače pojačalo (ova dva pojačala spojiti paralelno L-L i R-R, te snagu putem gain-a razdjeliti po snazi zvučnika, ili po želji). Najače pojačalo na subwofer. Nisam se sretao sa softwerom od SB, ali je to brend te bi ga mogao isprobati. Ukoliko ne budeš zadovoljan zvukom koristi neki sofisticiraniji softwer koji u sebi ima integrirane funkcije koje tražiš (DJ software). Sve se to da složiti, ali ćeš najviše problema imati sa napajanjem (akumulator i superkondenzator).

Zadnje izmijenjeno od: begi. 25.05.2011. u 14:29.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:13   #7
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
Hm sve je spojeno vec od pojacala, jedino je jace na prednjim sistemima, a slabije na zadnjim. Jer tak mora biti. Iza mi nije prioritet, tek tolko da popuni zvuk, da se ne cuje samo bas straga. te nemam ovalce iza nego koaxialce 13 cm, a i njima je 150W po kanalu puno previse jer rade na freeair, tak da nema potrebe forsirati jos. Vidim da se udaljavamo od teme, pa bi molio ako bi se mogli vratiti na zvucnu karticu I njene funkcije.

Nitko nije predlozio neku drugu zvucnu karticu, a niti da poblize opise netko od korisnika koji koriste bolje eksterne karice, sto se sve moze, a sto ne. Bilo bi mi najbolje da ukolko netko ima spomenutu karticu da se nadjemo u Zagrebu I da probam direktno u autu.

Ako vec to nije moguce da pitam nekoga tko ima spomenutu karticu za njene mogucnosti u praksi.
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 19:08   #8
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Malo su se ulijenili ovi naši stručnjaci, ja mislim da je rješenje da provalimo neku glupost, pa će odmah biti komentara. Moj predlog je da kupiš ovu karticu jer sigurno ćeš imati dosta kvalitetniji zvuk nego sa integriranom. Što se tiče ugradnje-setinga preporučio bih ti Spectra-mediju u Zg, bio sam tamo više puta, dečki su profesionalci. Interesuje me koji plejer koristiš za slušanje muzike?
begi je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 20:51   #9
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
Zasad winamp, ali probal sam jos s par, nema neke razlike u zvuku. Sve je to do zvucnog chipa, ako je on los nema tog playera koji to moze popraviti.
Ajde ljudi ukljucite se, bacite neki prijedlog
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 22:15   #10
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2011., 23:43   #11
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
Nažalost nevidim nikakve, slike jedino text

Malo sam tražio i naišo na ovo:
http://www.terratec.net/en/products/..._USB_2084.html
Nikad čuo za ovu firmu, pitanje dal se može uopće nabaviti kod nas, ali čitao sam manual, i čini mi se ock šta se tiće mogučnosti, jedino što se ne napaja preko usb-a nego preko externog adaptera neznam kolki je ulazni napon, alo ako je 12VDC dalo bi se ušimati.
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 09:58   #12
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
ima je i kod nas LINK
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na