Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2011., 18:42   #1
sonyevac
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Kašnjenje slike za zvukom na kućnom kinu

Nedavno sam kupio novi LCD televizor Sony Bravia KDL-40EX710 i povezao sam ga scart kabelom s kućnim kinom Sony DAR-RH7000 kojeg imam već par godina i super sam bio zadovoljan s njim.
Problem je sljedeći: slika na TV-u malo kasni za zvukom na kućnom kinu.
Kada gledam DVD ili televizijski program, zvuk uvijek puštam preko kućnog kina. Kod gledanja TV programa sve je u redu, tj. slika ne kasni za zvukom, međutim kada gledam filmove na DVD-u, primjećujem da mi slika malo kasni za zvukom (tj. zvuk prethodi slici)!
TV na kućno kino mogu spojiti samo scart ili chinc kabelom - budući da je iz 2005. g. kućno kino nema HDMI konektor. Koju god da sam kombinaciju spajanja probao, uvije isto!
Ima li neko kakvo rješenje za moj problem?
Zahvaljujem!
sonyevac je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2011., 19:00   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Čest je slučaj da nije sinhronizirana slika i ton na DVD medijima. Ako se to događa i na orginalima, provjeriti da u opcijama DVD plejera nije uključena neka opcija (jeka i sl. ili je neko dirao postavke kašnjenja zvuka za pojedine kanale).
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2011., 20:23   #3
sonyevac
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Problem sa zvukom mi se javlja i na originalnim DVD-ima. Međutim, kad sam imao stari CRT televizor Samsung, nisma primjećivao da mi se javlja taj problem ili on nije bio tako izražen kao na novom, Sonyevom televizoru.
sonyevac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na