Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2010., 13:42   #1
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Čistoća zvuka

Ja već par godina koristim audigy 4 + logitech x-530 5.1 zvucnike. Curi sam kupio x-140 i kod nje mi se zvuk dok gledamo film čini dosta boljim. Ima puno više tonova i čujem neke zvukove koji se na mojim zvučnicima nebi tak dobro čuli (tipa šuštanje nekog papira u pozadini). Jednostavno kao da je zvuk kod nje puno oštriji i manje mutan... znam da su ovo pridjevi za sliku, ali neznam kako drugačije da opišem. Kod mene je zvuk nekako previše jednoličan.
Ona nema posebno zvučnu karticu već integriranu u abit NF7 (stara nforce2) matičnoj. Jel ima ikakve veze to što je njena soba manja?

Ako je problem u mojim zvučnicima kupio bi neke kvalitetnije 2.0/2.1 zvučnike.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 14:50   #2
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Ja već par godina koristim audigy 4 + logitech x-530 5.1 zvucnike. Curi sam kupio x-140 i kod nje mi se zvuk dok gledamo film čini dosta boljim. Ima puno više tonova i čujem neke zvukove koji se na mojim zvučnicima nebi tak dobro čuli (tipa šuštanje nekog papira u pozadini). Jednostavno kao da je zvuk kod nje puno oštriji i manje mutan... znam da su ovo pridjevi za sliku, ali neznam kako drugačije da opišem. Kod mene je zvuk nekako previše jednoličan.
Ona nema posebno zvučnu karticu već integriranu u abit NF7 (stara nforce2) matičnoj. Jel ima ikakve veze to što je njena soba manja?

Ako je problem u mojim zvučnicima kupio bi neke kvalitetnije 2.0/2.1 zvučnike.

Nema li NF-7 soundstorm, jedan od najcjenjenijih integriranih zvučnih rješenja na ploči?
Juan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2010., 17:04   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kako koja verzija, nisu svi dolazili sa soundstorm-om.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 20:54   #4
AtOm!c
Premium
Moj komp
 
AtOm!c's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sinj / ZG
Postovi: 42
da nije do postavki u playeru, jesi namjestao ista? u nekim playerima ima dosta izbora oko zvuka, kao i u driverima od zvucne.
mozda je do kvalitete filma, jel bila usporedba?
da je do sobe nevjerujem. soba moze stvarat jeku i time mutan zvuk al to bi onda vjerojatno primjetio na neki drugi nacin.
i jos mozda moze bit do 5.1 zvucnika, jer vecina filmova je kolko ja znam u stereo zvuku tako da ti zadnji sateliti nemaju neke svrhe. dok sam ja imao 5.1 kolko se sjecam rijetko kad sam imao pravi surround da cujem određene zvukove nazad i naprijed..
__________________
AtOm!c je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na