Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2007., 19:30   #1
REDPILL
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 2
MINIDISK to CD

Pozdrav,

Imam doma sony-ev minidisk player (deck), vec duže vrijeme. Nasnimio sam gomilu mini-diskova tokom godina. Međutim, sada bi ih volio prebaciti na CD. Ima li koje rješenje, bez da kupujem nekakav DVD recorder? Čuo sam da postoje male napravice u koje se uštekaju cinčevi iz playera pa onda usb-eom u komp, te se format automaski pretvara u neki drugi, po želji korisnika?
Postoji li tako nešto i kako se zove?

tnx
REDPILL je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2007., 19:45   #2
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Hm, meni pada na pamet spajanje MD-a na zvučnu karticu kompa putem optičkog kabela. Naravno, zvučna bi trebala imati optical in. Takve zvučne nisu više dramatično skupe. Barem se polovne daju naći po vrlo pristupačnim cijenama.
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2007., 21:59   #3
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
to je jedan od naretardiranijih i najglupljih postupaka prebacivanja glazbe koji postoji, naime, moze se prebacit, na pc, i to samo preko digitalnog izlaza, al u tom slucaju treba imat software, ja sam koristio "XP PLus! Digital Media Edition", koji prepoznaje odvojene pjesme te ih odvaja buduci da sve sa MD-a u komp ulazi kao jedan podatak, uglavnom, treba zivaca i zivaca, moze se prebacivat i normalno preko audio izlaza, a na kompu treba imat software Soundforge, al onda trajeeeeee, tj prebacuje se u stvarnom vremenu jel...
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 15:53   #4
REDPILL
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 2
Sve mi se čini da je najbezbolnije kupiti neko kinensko smeće, DVD recorder, pa pomalo prebacivati, nema mi druge :-)

thanx anyway
REDPILL je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 19:03   #5
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
to je jedan od naretardiranijih i najglupljih postupaka prebacivanja glazbe koji postoji, naime, moze se prebacit, na pc, i to samo preko digitalnog izlaza, al u tom slucaju treba imat software, ja sam koristio "XP PLus! Digital Media Edition", koji prepoznaje odvojene pjesme te ih odvaja buduci da sve sa MD-a u komp ulazi kao jedan podatak, uglavnom, treba zivaca i zivaca, moze se prebacivat i normalno preko audio izlaza, a na kompu treba imat software Soundforge, al onda trajeeeeee, tj prebacuje se u stvarnom vremenu jel...
Općenito, MD je retardiran medij Ne znam što mi je bilo da sam išao kupovati liniju koja ima MD Onda prženje CD-ova još nije bilo tako popularno i jeftino pa valjda zato... Sjećam se samo da je bilo vrlo cool to što mi je prilikom slušanja ispisivao ime pjesme i izvođača(jest da si ih morao sam upisivati, ali hell...)...to je bilo nevjerovatno cool u to vrijeme! Nitko mi nije bio ravan! Svoje prve Gunse sam slušao preko MD-a...ah, to su bili dani...

Citiraj:
Autor REDPILL Pregled postova
Sve mi se čini da je najbezbolnije kupiti neko kinensko smeće, DVD recorder, pa pomalo prebacivati, nema mi druge :-)

thanx anyway
Samo nemoj kupovati LG linijske DVD snimače, kako sam shvatio iz threada ovdje na forumu, nemaju stereo snimanje?? (moguće da sam ja krivo shvatio, ali vrijedi provjeriti)

EDIT: I svejedno ćeš ih morati prebacivati u realnom vremenu.
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 19:34   #6
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Općenito, MD je retardiran medij Ne znam što mi je bilo da sam išao kupovati liniju koja ima MD Onda prženje CD-ova još nije bilo tako popularno i jeftino pa valjda zato... Sjećam se samo da je bilo vrlo cool to što mi je prilikom slušanja ispisivao ime pjesme i izvođača(jest da si ih morao sam upisivati, ali hell...)...to je bilo nevjerovatno cool u to vrijeme! Nitko mi nije bio ravan! Svoje prve Gunse sam slušao preko MD-a...ah, to su bili dani...
ma MD kao sam medij je meni bio ok najvise jer su walkmani bili nenad**bivi, zvuk je bio bez konkurencije, jer kada je poceo discmani su bili otpad preskakali bi cim bi ih pogledao, dok su kazete bile "sumece tablete", prvo sam kupio mz-r30, nakon toga legendarni r900, jos uvijek imam N10, frendovi su mislili da i NASA-e nabavljam te sprave, buduci ta su svi kolomotali sa 100kn Aiwa walkmanima, i te su sprave bile legendarne jer si mogao snimat na njih svasta, (pogotovo snimanje glasa i sl...), kolko god oces puta brisat a tada nije bilo drugih medija, pogotovo walkmana sa tim mogucnostima, (al Sony je po obicaju i to zasrao sa Atrac-om).

naravno, malo je shebano prebacivat na pc buduci da se radi o magneto-optickom mediju a ne cisto-optickom kao CD, pa je trebao posebni software kojih je bilo nekoliko, a svi su redom bili nedovrseni poluproizvodi i vjerujem da su neke kostali monitora i ostalih komponenti koje su preko balkona letjeli na ulicu, al opet minidisc mi je jedan od najdrazih izuma, iako mu je sudbina otpoceka bila crna i zapecacena pred posasti Flash, a poslije i Hdd walkmana... spominjem samo walkmane jer u HiFi-u nije nikada ni zazivio, walkmani su bili jedino korisni, pogotovo novinarima...
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 19:37   #7
Thommy
Premium
Moj komp
 
Thommy's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 467
Da ne trosis sad novce bezveze na kupovanje dvd recordera probaj najprije spoiti MD na line in zvucne na kompu instaliras soundforge ili Adobe Audition ili neki slican program i presnimi jedan MD (nazalost kao sto su vec neki naveli u realnom vremenu) ... dalje postoje razni pluginovi za masteriziranje zvuka tako da sa njima mozes dobiti nesto kvalitetniju snimku nego sto ces dobiti ako kupis dvd recorder i samo kopiras sa MD-a, ja sam slicnu stvar radio sa plocama snimao sam u "cubase SX 3" sofrware-u i podesio sam ove pluginove za masteriziranje da rade u realnom vremenu znaci vec pumpaju zvuk prilikom njegovog ulaska u komp i onda ti cubase snima takav masterizirani sound, a to mozes i napraviti kasnije kad usnimis pa samo preko plugina provuces snimku i on masterizira, nazivi pluginova su ti Wawes <- proizvodjac, L3 Multimaximizer i L3 Ultramaximizer http://www.waves.com/ <- oficijalna stranica potrazis ih malo po torrentima ... kad snimas na ovaj nacin snimas u .waw format, ti naravno mozes to spremati kao .mp3 ili koji format vec zelis
PS. za adobe audition i cubase sx sam 100% siguran da podrzavaju ove VST pluginove za mastering, za soundforge neznam jer ne radim sa njim
Thommy je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2007., 22:20   #8
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
Sounforge "radi" bez pluginova, ja sam ga koristio, jos davno, mislim da sam citao da je taj cubase jos bolji al nisam ga isprobao, data vise nisam imao potrebe, al valja isprobat
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na