Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2007., 23:16   #1
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
1800kn na raspolaganju, pojacalo & zvucnici pozeljni :D

Ok...1800kn ce bit na raspolaganju, mislim ulozit u neko solidno pojacalo i neke kucne samostojece zvucnike..frend ima kobinaciju dva para iz spartaka ( one pantera nesto, i zvuk je super sa dobrim pojacalom, pa sam mislio nesto slicno piknut)

ima tko kakav dobar prijedlog..?
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2007., 23:35   #2
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor syzygy Pregled postova
Ok...1800kn ce bit na raspolaganju, mislim ulozit u neko solidno pojacalo i neke kucne samostojece zvucnike..frend ima kobinaciju dva para iz spartaka ( one pantera nesto, i zvuk je super sa dobrim pojacalom, pa sam mislio nesto slicno piknut)

ima tko kakav dobar prijedlog..?
Ajmeee, Spartak, zvučnici i lijep zvuk u jednoj recenici.
Napisao sam prijedlog ali sad citam gore iznad avatara tehno frik...onda nije to za tebe.
Sretno u potrazi.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2007., 23:50   #3
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor syzygy Pregled postova
Ok...1800kn ce bit na raspolaganju, mislim ulozit u neko solidno pojacalo i neke kucne samostojece zvucnike..frend ima kobinaciju dva para iz spartaka ( one pantera nesto, i zvuk je super sa dobrim pojacalom, pa sam mislio nesto slicno piknut)

ima tko kakav dobar prijedlog..?

1800Kn i pojačalo i samostojeći zvučnici ne idu baš u istu rečenicu, dakako, ukoliko se radi o kupovini novoga.
S druge strane, ovisi i što ti očekuješ od zvuka, pa ako si impresioniran frendovom kombinacijom, nemoj se niti zamarati daljnjim čitanjem, nego samo odi njegovim koracima.
Ako želiš te novce potrošiti na proizvod iz dućana, definitivno razmisli o kupovini zvučnika poput Logitech Z-2300 ili Creative Megaworks...za te novce teško da ćeš naći bolje, počevši od raspona frekvencije, pa do glasnoća.
Nadalje, ako tražiš "nešto više", prolistaj malo oglasnike i nađi kakvo stereo pojačalo + zvučnike...već isfurana fraza alternativnog odgovora na 2.1 računalni sistem, i bolja...
Na samostojeće zvučnike ne bih išao u tom cjenovnom razredu jer nećeš naći ništa što vrijedi, a sama pomisao da veća kutija znači bolji i glasniji rezultat nije toliko točna.
Premda postoji "gro" kombinacija, vjerujem, da bih s obzirom na sve što sam slušao do sad, ipak otišao na logitech Z-2300, kupuješ novo, pretpostavljam za slušanje na računalu. Ima snage, zvuk je ušminkano mekan...i radi. Nisu kutije iz spartaka koje neupućenog impresioniraju svojom veličinom...a i ako ćemo o glasnoći, vrlo vjerojatno logitech/megaworks imaju glasniju krajnju glasnoću bez izobličenja od Spartacus vulgaris zvučnika na bilokojem pojačalu.
Ne govorim iz iskustva stečenog na forumima, nego svojim nekim putem, jer sam bio skeptičan prema 5.1 sistemima, no ljepša polovica je htjela da to imamo jer je to njoj super...a ja se nisam htio riješiti svog stereo pojačala.
Kupio logitech Z-5500 i svi sretni, a što je interesantan zaključak mog prijatelja: " ovi logitechi su ti glasniji od starog sistema, pa ne vidim zašto ga uopće još držiš u boravku "...
U krajnjem zaključku, mislim da bih se u tom cjenovnom razredu odlučio na 2.1 sisteme koje sam spomenuo, tko zna, možda bih se i istegao do Bose Companion...ipak je to već onda već i neki stil, ali neću o tome što bih za više novaca, jer obično cifre onda narastu dva-tri puta...
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 01:03   #4
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Napisao sam prijedlog ali sad citam gore iznad avatara tehno frik...onda nije to za tebe.
bas me zanima, sapni mi
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 08:16   #5
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Juan, nije da sam "impresioniran" frendovom kombinacijom, nego recimo mi se ta najvise svidjela u nekakvom srednjem rangu, em zbog prihvatljive cijene, em zbog toga sto se da lijepo sa mixerom i playerima radit na njima i zbog toga sto nemaju bas ubitacan zvuk jer ipak zivim u stanu.

zvucnike ne mislim nanasat okolo po privatnim party-ima nego doma uzivat u njima, kao sto rekoh, zivim u stanu te ne bi (zasad) od zvucnika nista jako/skupo.

ono sto me zanima jest koje je trenutacno best buy pojacalo, za zvucnike se da kasnije nadostukat ili prodat stare pa uzet bolje. ali pojacalo mi je trenutno glavno (prvo bi njega uzeo, a kasnije sto ostane mozda nadostukat i uzet neke ok zvucnike)
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 18:19   #6
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Skupi 4000kn pa se opet javi na forum.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 18:32   #7
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Za te pare nešto tipa Z-2300, ili super bi bilo kad bih našao rabljene Z-5500 (iako su oni prava rijetkost kao rabljeni, i mislim da kad bi i bili, teško za 1800kn)....

Inače, za te novce nemoj baš ići na kombinaciju pojačalo + zvučnici jer ne znam baš da ćeš kupiti nešto što će te zadovoljti....
__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 18:36   #8
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Za 1800kn kupi neki HT reciver od Yamahe pa naknadno neke solidne zvučnike. Ako 1800kn namjeravaš potrošiti na pojačalo i zvučnike onda uzmi Logije i za ostatak love dobru zvučnu ili neki Pioneerov DVD player kao izvor zvuka.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 18:40   #9
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Spartak zvučnici su bacanje novca. Za 1200kn se mogu naci solidni bookshelf zvučnici, recimo male Athene B1, B2.
Ako ti treba samo stereo onda umijesto HT recivera uzmeš Cambridge Audio Azur A340 pojačalo koje nadsvira puno skuplje HT recivere.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 19:15   #10
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor syzygy Pregled postova
Juan, nije da sam "impresioniran" frendovom kombinacijom, nego recimo mi se ta najvise svidjela u nekakvom srednjem rangu, em zbog prihvatljive cijene, em zbog toga sto se da lijepo sa mixerom i playerima radit na njima i zbog toga sto nemaju bas ubitacan zvuk jer ipak zivim u stanu.

zvucnike ne mislim nanasat okolo po privatnim party-ima nego doma uzivat u njima, kao sto rekoh, zivim u stanu te ne bi (zasad) od zvucnika nista jako/skupo.

ono sto me zanima jest koje je trenutacno best buy pojacalo, za zvucnike se da kasnije nadostukat ili prodat stare pa uzet bolje. ali pojacalo mi je trenutno glavno (prvo bi njega uzeo, a kasnije sto ostane mozda nadostukat i uzet neke ok zvucnike)

Nemoj krivo shvatiti, ali to što si ti naveo nikako ne pripada nekom "srednjem rangu", i nikako nije prihvatljive cijene, jer dobivaš za te novce jako malo, dobro, osim ako gledaš na količinu sirovine utrošene na proizvodnju takvog zvučnika koji se najvjerojatnije sklapa na brodu koji krene iz Kine sa strojevima, radnicima i sirovinom...na taj način se štedi vrijeme i novac, kao što je i krajnji produkt: sirov, nedovršen i nikakvog dojma...osim naravno, ako te privlači veličina kutije, sjajni plastični obruči oko drivera i sl.
Osobno, ne bih gledao s te strane, jer glavni prioritet pri kupovini nekog zvučnika pridajem njegovoj osnovnoj funkciji, a to je zvuk, dok mi gabariti ne predstavljaju ništa...dapače, nekako mi se čini privlačnija manja kutija koja zauzima manje mjesta.

Što se tiče nanašanja i uživanja u takvim zvučnicima...mislim da ne želim komentirat, jer sam jednom prilikom slušao takvo što, dečko je popunio pola sobe s takvim zvučnicima, i krajnji rezultat je bio katastrofa, niti na nekoj prihvatljivoj glasnoći slušanja ne razumijem sugovornika.
A ako ćeš "nadoštukavat", bolje odmah uštedi novce i živce pa nemoj niti kupovati bilošto što je "jeftino i nudi puno", i još k tomu teško i veliko.
Juan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2007., 21:31   #11
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
ne znam zasto si se ufurao u to da me pale velike kutije
jos sam imao u planu kupit sub i sam napravit neku bass reflex kutiju, no dobro...hvala na komentarima i jos cu razmislit..imam jos mjesec dana tj dost vremena za sakupljanje info-a u vezi pojacala i zvucnika..
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 21:35   #12
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Dodaj tom skupljanju informacija i malo skupljanja novca, pa onda već možeš ozbiljnije tražiti....

__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 23:39   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
z5500 će ti taj tehno odsvirati vjerovatno i bolje nego samostojeći spartak od 2 metra i 30 drivera
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 00:01   #14
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
Skupi 4000kn pa se opet javi na forum.
Vidi ovo, sve neki 'audio snobovi' na ovom forumu



__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 00:05   #15
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
z5500 će ti taj tehno odsvirati vjerovatno i bolje nego samostojeći spartak od 2 metra i 30 drivera
Pošto dolazim od ovog topika odispod ne mogu da ne komentiram....Tebi su z5500 univerzalan odgvor za sve
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 08:01   #16
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Pošto dolazim od ovog topika odispod ne mogu da ne komentiram....Tebi su z5500 univerzalan odgvor za sve
A čuj, dobri su, a u ovom slučaju (Techno muzika) prednost im je jak sub.
Može kupiti ne znam kakve zvučnike, ali ako nema pravog suba, njet techno.

Slažem se sa syss-om. Ubodi Z-5500 ili ako oš 2.1 onda Z-2300 i uživaj
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 09:58   #17
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
a nist onda....pokusat cu nabavit z-2300 za pocetak, a kasnije ako se skupi koja tauzenka vise onda cu pocet planirat nesto bolje. kao sto je vido rekao, ovisan sam o sub-ovima.. za pocetak ce bit ok, kasnije ako odem u kucu ili nesto onda cu sredit nesto bolje. za stan mi se ne isplati puknut 5k kuna i onda to slusat na 20% snage
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 11:16   #18
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Citiraj:
Autor syzygy Pregled postova
a nist onda....pokusat cu nabavit z-2300 za pocetak, a kasnije ako se skupi koja tauzenka vise onda cu pocet planirat nesto bolje. kao sto je vido rekao, ovisan sam o sub-ovima.. za pocetak ce bit ok, kasnije ako odem u kucu ili nesto onda cu sredit nesto bolje. za stan mi se ne isplati puknut 5k kuna i onda to slusat na 20% snage
Javi nam kako ti se dopadaju kad ih nabaviš.
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 12:48   #19
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Za 1800kn jedna rijec: oglasnik

Ili oglasnici. recimo na audiofil.net, sonus-art.com, pa onda standardni oglasnik.hr itd...

Za tu lovu se moze nac nesto u rangu osnovnog Marantz pojacala i Bowers & Wilkins zvucnika, recimo...

A pojacala i zvucnici obicno traju na desetke godina...
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 13:57   #20
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
javi se na mail radi dogovora...poslao bi ti slike na mob ali ti je mailbox pun...
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 20:03   #21
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Koliko sam ja skužio, čovjek sluša techno, a za techno treba sub i to jak sub ako oš kvalitetan techno (recimo to tako). Nema dobrog techna bez dobrog suba.
Kad bi kupovao komponente (zvučnike+pojačalo/reciver) za 1800 kn sigurno nebi mogao kupiti dobar sub, ostale zvučnike i pojačalo/reciver makar da su stari 10 godina (a rade).

Ako ti treba 5.1 - Z-5500 - za tu lovu najviše što kod naš možeš dobiti (2.5k kn, malo skuplje nego ti imaš. Ja bi na tvom mjestu štedio još koji mjesec pa ubo njih)
Ako ti ne treba 5.1, tj. ako nećeš koristiti surround u igrama i filmovima nego ćeš sve slušati klasično 2.1 (najbolje za muziku) onda idi na Z-2300 (1k kn, još ako su polovni i manje) i još si kupi dobru zvučnu ako je već nemaš.

Bez obzira koji odabereš, dobit ćeš kvalitetan i glasan bas i čiste srednje i visoke. Za techno ti ne treba neki super kvalitetan Hi-Fi jer ionako to nije vrsta glazbe koja cilja na super kvalitetu, više je orijentirana na udaranje i glasnoću (valjda). Ma sa ovom dvojcom ne možeš pogriješiti. Vjerojatno ih nećeš mjenjati par godina (osim ako ih spržiš ). Po meni najisplativija kupnja.

Ispravite me ako griješim.

P.S. syzygy, nemoj bolje još ništa kupovati ako već nisi. Pričekaj još malo što će drugi reći jer nikad neznaš, možda smo ja i syss u krivu. Najbolje bi bilo akd bi mogao kod nekoga poslušati Z-2300 i Z-5500 pa da usporediš.
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 20:35   #22
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
ima kog u zagrebu sa z-2300 a da je za pivu? dofuram dvije limenke

samo jel....to tek za koji tjedan kad cu ic u zg.. :/

okolica kutine?

nisam jos nista uzeo...imam audigy 4 zvucnu...tako da samo trebaju zvucnici sa (kao sto si i sam naveo) jakim sub-om. i ne..nije sve u nabijanju :P (mislim..je ..ali ne u takvom kakvom ti mislis )
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 20:55   #23
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Imam Z-5500, a frend Z-2300....

Definitivno najviše muzike dobiš za te pare i ne možeš fulati niti s jednima ako nisi neki teški audiofil (a s 1800kn ne možeš niti biti... )

Na tvom bi mjestu definitivno štedio za Z-5500... Z-2300 su odlični i ako nisi nikad čuo Z-5500 biti ćeš zadovoljan, ali za taj tvoj techno Z-5500 su stvoreni... Puno puno jači bass od Z-2300 i jači sateliti, a ima ih i tri više...
Koliko god tu Hi-Fi freekovi bili protiv hvalisanja Z-5500 mislim da je to fenomenalan sistem za te pare.... Čisto sumnjam da ćeš naći rabljene, jer nitko ne prodaje, ali malo još prištedi i kupi nešto što nećeš tak skoro prodavati i za što ti neće biti žao što si dao te novce....

__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 21:54   #24
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Pošto dolazim od ovog topika odispod ne mogu da ne komentiram....Tebi su z5500 univerzalan odgvor za sve
pa za te novce jesu... znaš i sam koliko natazanja i izdataka je potrebno za entry 5.1, a da ipak nečemu liči.

nije da ih hvalim jer ih imam, štoviše i dalje su po mojim standardima za stereo čisti dreq, ali da vrijede pare - vrijede.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 22:37   #25
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Eno ima u Linksu - 2200kn. Nedavno je pojeftinio sa 2500kn koliko je inace. Trk!!!
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na