Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2017., 16:57   #5911
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Ne treba nikoga zvat. Ja sam to napravio i sve je prošlo ok. Evo iz ugovora:

''Obzirom da ste pretplatnički ugovor sklopili putem sredstava daljinske komunikacije, sukladno članku 72. Zakona o zaštiti potrošača, imate pravo na jednostrani raskid ugovora u roku od 14 dana od primitka ove potvrde o sklopljenom ugovoru.

Zahtjev za raskid ugovora nam možete dostaviti poštom, na adresu Odjel reklamacija, MMM Agramservis – Vipnet skladište, Slavonska avenija 22d, 10 000 Zagreb ili elektroničkim putem na adresu zahtjev.za.raskid-privatni@vipnet.hr. U zahtjevu ste obvezni navesti vaše podatke, uslugu koju raskidate i dan kad je usluga naručena ili primljena. Ako podnosite
zahtjev u pisanom obliku obvezni ste isti potpisati. Ugovor će se smatrati raskinutim u trenutku kada VIPnet d.o.o zaprimi Vaš zahtjev za raskid.''
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 17:07   #5912
zag0
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 128
Raskinuo si i onda sklopio nanovo ovu promociju?
zag0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2017., 17:16   #5913
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Ne. Samo sam raskinuo ugovor u roku 14 dana bez problema.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 17:48   #5914
maldini88
Registered User
 
maldini88's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 67
Upit

Zanima me dali je netko uzeo bilo koji drugi router i spojio ga s b.netovim technicolorom....i kakvih je imao rezultata....dosta se spominju Asusovi modeli pa me zanima ima tko iskustva s njima ali možda i neki drugi model....
Jel si itko poboljšao wi fi signal i koliko je dobio na max wi fi brzini od one koje ima ugovorenu...

Zadnje izmijenjeno od: maldini88. 24.04.2017. u 18:01.
maldini88 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2017., 19:19   #5915
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ja sam spojio FritzBox 7360 (od H1) da mi daje WiFi za drugi dio stana, a pokriva on sam cijeli daje 79Mbps preko moba.

Kod staraca sam na tehnicolora spojio prastarog Sagema 2604 F@ast ali on daje samo 20MBita van. Za surfanje sa lapa njima dosta.

Tako da kaj god kupiš sa vanjskim antenama,.bude bolje od ove sklopocije kaj sam doma nataljigao

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 08:48   #5916
maldini88
Registered User
 
maldini88's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 67
usb adapter

Ma stvar je u tome da kad radim speedtest s moba zakuca ga na 78 od 80 mbs...

ali s HP laptopa neče preko 42 da ga ubiješ.....a optička vidljivost lapa i rutera je 5 m bez prepreke...pa sam čak kupio i ovu antenu misleči da će biti bolje....
malo je bolje ali ništa posebno...

ovo sam kupio

https://www.instar-informatika.hr/d-...-0178/product/

tako da jedine nade polažem u bolji router
maldini88 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 08:53   #5917
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To ti je i do čipa u lapu i gužve na kanalima. Oko toga se budeš samo nasekirao dobro i love potrošio. Imao sam predlani takve okršaje sa Fritzom i 50Mbita... na kraju odustao i razvukao kablovinje po stanu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2017., 09:02   #5918
maldini88
Registered User
 
maldini88's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
To ti je i do čipa u lapu i gužve na kanalima. Oko toga se budeš samo nasekirao dobro i love potrošio. Imao sam predlani takve okršaje sa Fritzom i 50Mbita... na kraju odustao i razvukao kablovinje po stanu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
zato sam i uzeo d linkov adapter s antenom mislići da če biti bolje ali je nešto malo ali ništa posebno
Pa ne znam...stavio sam Technicolor na 13 kanal i jedini sam na njemu...
A niš...uzet ću jedan od Asusovih routera pa javim dojmove
maldini88 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 10:27   #5919
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
Ovako, imam jedno pitanje, tj. problem na B.net-u pa ako sam u krivoj temi slobodno prebacite. zadnja tri tjedna sam na stanu u ZG i imam B.net. Imam neki Cisco ruter i neki prijamnik za koji ne znam točno koja je marka, jer na prednjoj strani ništa ne piše, a malo mi je teže ga izvadit da vidim kaj piše ispod njega. Uglavnom, vidim da u tom prijamniku imam RF IN i RF OUT i net kabel. Do jučer je sve bilo ok, dok nije nestalo struje u zgradi i sve se restartalo. Kad je došla struja prijemnik se jednostavno neće spojiti, na njemu cijelo vrijeme piše učitavam, okrugla tipka za paljenje treperi plavo, a na ekranu kada prođe provjera za ažuriranja stalno se vrte poruke, spajanje na internet mrežu.. neuspjelo spajanje na internet mrežu.. provjerite kabel za spajanje na internet mrežu, i tako u nedogled. Probao sam s drugim kabelom i jednostavno neće i neće. Internet mi radi normalno. Može li se tu nešto napraviti ili moram zvati službu za korisnike ?
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 12:25   #5920
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Jesi probao taj prijemnik bas fizicki iskopcati iz struje, izvaditi pa vratiti utikac od napajanja. Ako i onda nece zovi SZK.
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2017., 13:18   #5921
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
A jeli radi internet (preko Cisco) ?
Ako ne zovi szk - prijava kvara.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 13:32   #5922
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Jesi probao taj prijemnik bas fizicki iskopcati iz struje, izvaditi pa vratiti utikac od napajanja. Ako i onda nece zovi SZK.
Nisam probao, samo sam ga na prekidaču isključio.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A jeli radi internet (preko Cisco) ?
Ako ne zovi szk - prijava kvara.
Da internet radi ok, doduše isporbao sam samo wireless, ali nema razloga da žica ne radi.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 13:38   #5923
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Sorry, ali ne razumijem zašto bi itko išao ovdje pitati ako mu nešto ne radi umjesto da odmah nazove SZK.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 13:49   #5924
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Sorry, ali ne razumijem zašto bi itko išao ovdje pitati ako mu nešto ne radi umjesto da odmah nazove SZK.
Pitao sam, zato što sam mislio da možda nešto krivo radim ili da je neka glupost pa da ne zovem bezveze szk. Drugo osim adrese ne znam ništa drugo od podataka, niti na koga je priključak, niti koji paket koristim, niti išta drugo. Tako da, ako bi nekoga morao zvati, moram zvati gazdaricu da zove szk.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 13:54   #5925
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Možda zato jer ovisi na koga će naletiti u SZK ?
Ako je sa prekidaćem zada (Albis), dovoljno je ugasi - sačekaj 5 sec. - pali.
Po navedenom treba tražiti servis via SZK, vjerojatno je Albis "dobio po njonji".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 14:06   #5926
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Možda zato jer ovisi na koga će naletiti u SZK ?
Ako je sa prekidaćem zada (Albis), dovoljno je ugasi - sačekaj 5 sec. - pali.
Po navedenom treba tražiti servis via SZK, vjerojatno je Albis "dobio po njonji".
Evo ga ovakav imam:



Ok, onda danas ako ne prorari zovem szk.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 14:09   #5927
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Albis, zovi odmah, nemaš šta čekati.

EDIT: Još jedna stvar za probati, Lan kabel šta dolazi sa Albisa probati premestiti na neki drugi Lan port na Cisco - u.
Nakon toga reboot Cisco - a pa kad on izađe na režim onda Albis - a.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.04.2017. u 14:58.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 15:01   #5928
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Nikky@Taman sam napisao sličan post. Može još i probati ipak spojiti taj lan kabel na laptop i vidjeti ide li net, jer je probao samo wireles. Ako je i do Albisa i nije neke šteta s obzirom da je 8100.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 17:39   #5929
mas999
Premium
Moj komp
 
mas999's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 141
Može netko tko nije u Zagrebu napraviti speedtest, odabrati HT Zagreb.
Zanima me kakav vam je ping, je li oko 10ms kao što je na vdsl-u?
mas999 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 21:25   #5930
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,233
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Albis, zovi odmah, nemaš šta čekati.

EDIT: Još jedna stvar za probati, Lan kabel šta dolazi sa Albisa probati premestiti na neki drugi Lan port na Cisco - u.
Nakon toga reboot Cisco - a pa kad on izađe na režim onda Albis - a.
Probao sam i internet radi na tom lan portu. Ali kad u taj port ukopcam kabel od prijamnika ne radi i eternet lampica postane narandasta.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 22:31   #5931
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Znači da ne valja Lan kabel prema Albis - u ili je prdeknilo nešto u njemu ...
Već smo ti rekli šta moraš napraviti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 23:13   #5932
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor mas999 Pregled postova
Može netko tko nije u Zagrebu napraviti speedtest, odabrati HT Zagreb.
Zanima me kakav vam je ping, je li oko 10ms kao što je na vdsl-u?
Evo. Split 2D 30/7,5 Mbit/s

http://www.speedtest.net/result/6253578105.png
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 00:00   #5933
mas999
Premium
Moj komp
 
mas999's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 141
Je to žično?
Koji točno server?
Ping ti je ogroman, 45ms, mislio sam da je puno punji.
Split preko vdsl-a HT-a ima oko 10-16ms.
mas999 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 02:00   #5934
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Žično. HT Zagreb ( kako si i rekao). Kad stavim neki drugi server( Banja Luka ) ping je oko 18.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 07:42   #5935
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
Jučer telefonski produljio ugovor 3d paketa...

znači stari 3d paket prelazi u novi Turbo 3d, ostaje mi uključena usluga proširenog programskog paketa za TV koju sam imao i dosad...
Rekli su da tehničari moraju doć prominit receiver za tv i stavit novi, da bi mi slika tribala bit bolja (otom potom, nevidin zašto bi bila bolja slika na programima jer valjda im je isti signal, eventualno novije sučelje šta imaju na novim receiverima pa lipše izgleda meni i to) i da bi triba imat snimalicu...
I umjesto brzine "do 70Mbit/s" dali su "od 84 do 120Mbit/s" na moje inzistiranje neke dodatne pogodnosti... pita san prvo za mobitele jer znam da su djelili njih, a kad je čovik reka da su istekle zalihe, pitO za veću brzinu umjesto toga skromno al eto može se izvuć neka pogodnost uvik kroz razgovor s prodajnim agentom...

znači produljen ugovor za 2 godine, Turbo 3D paket do 120Mbit/s, prošireni tv paket (inače ova usluga dođe 50kn misečno, zato i ovaj račun ispada veći), i free zamjena receivera, s pdv-om sve skupa 248kn misečno... i nek uspostava poziva za telefon izađe 15ak kn mjesečno, opet račun ne prelazi 270kn... u usporedbi s konkurencijom daleko najpovoljnije... usprkos povremenim štekanjima neta šta se zna desit jer često rade nešto, ja zadovoljan s potpisanim
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 15:58   #5936
eseper
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: St
Postovi: 21
Isto je bilo kod mene, samo što sam umjesto još veće brzine uspio ugrabiti mobitel Jesi tražio 500 kn na VISA kartici, imaš i to ako nisi znao. Ako im i tu nisu istekle zalihe
eseper je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 16:02   #5937
zag0
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 128
Istekle su. Ja sam isto dobio 120 Mb/s "besplatno" u 2D paketu s televizijom za 189 kn/mj.
zag0 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 17:07   #5938
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Svaki put kad ja produljim ugovor sa Bnet, oni nakon par mjeseci poboljšaju ponudu tj brzine i onda netko tko u tom trenutku potpiše ima za iste pare duplo brži internet.
Deset godina sam u Bnet, da bi mi ikad išta ekstra ponudili kada sam pitao, nema šanse. A sa internetom sto problema otkad je nova oprema, kao i kod većine.
Dok sam bio u Tcom na MaxADSL, uredno su mi povećavali brzine kako su povećavali pakete, bez ikakve doplate i pitanja, dok sam bio pod ugovorom.
Zadnjih mjesec dana je i sa TV problem, kasni zvuk u odnosu na sliku, na nekim programima jako, na nekima manje. Restart ona dva uređaja kod TV(nemam pojma koji je za šta) ne pomaže ništa, pomogne malo to što prebacim program pa se vratim na taj koji sam gledao.
Za to ih još nisam ni zvao, mislim si možda su opet radovi neki pa će prestati, ali sad već to predugo traje.

Kakva je situacija sa penalima za raskidanje ugovora, jel još provideri deru tu ili više toga nema? Tu su se nešto mijenjali zakoni po tom pitanju ako se ne varam, ili to samo kod mobilnih operatera?
Iz Iskona su me pred godinu dana vrbovali, imali su tad praktički istu ponudu kao Bnet, ali sam ipak potpisao Bnetu jer sam do tad bio zadovoljan i opremom i uslugom, sad više baš ne toliko.
Baš nekako sve više frustracija sa Bnet, nisu nikakvi katastrofalni problemi, ali svako mslo nešto novo, a internet tj wifi će biti uvijek problem dok si sam ne kupim jači wifi AP. Ajde da sam zahtjevan korisnik al fakat, spojen komp na žicu, dva mobitela na wifi i povremeno kakav laptop ako imam fuša, u stanu od 60 kvadrata.
Ne tražim i ne očekujem puno, samo da ne moram svaki dan resetirat jedan od 14 uređaja koje su mi dali.
Danas ću ih zvati vezano uz TV problem, bsrem ds to riješim... A ako mi kažu da je problem u TV ( kak su mi rekli i za komp kad sam se žalio na internet i wifi), platit ću kakve god penale i idem ća.
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 18:33   #5939
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Penali su ti još uvijek kakvi su i bili, ništa se nije promjenilo.

Što se tiče ugovora i poboljšanja brzine to je normalno, barem po meni jer potpisao si jedno na 24 mjeseca i nemaš što tražit novu promociju. Najbolje da ti sad i visu sa 500kn ili Samsung pošalju nakon ne znam koliko mjeseci od potpisa jer je to tek sad došlo u ponudu.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2017., 18:46   #5940
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Penali su ti još uvijek kakvi su i bili, ništa se nije promjenilo.

Što se tiče ugovora i poboljšanja brzine to je normalno, barem po meni jer potpisao si jedno na 24 mjeseca i nemaš što tražit novu promociju. Najbolje da ti sad i visu sa 500kn ili Samsung pošalju nakon ne znam koliko mjeseci od potpisa jer je to tek sad došlo u ponudu.
Ne bi li bilo logično da, dok sam pod ugovorom, imam za te novce istu brzinu interneta kaoci oni koji tek potpisuju ugovor? Nakon isteka ugovora je druga priča, jasno da te moraju nekako privući i prisiliti da potpišeš, ali dok sam pod ugovorom, nije baš korektno da netko tko tek potpisuje dobiva duplo brži net i više programa za iste novce. Pogotovo obzirom da im već peti put potpisujem ugovor, cijela zgrada, dapače.
Ne grebem se za 500kn, nit mi treba mobitel, a trenutnih 50Mbit mi je višnego dosta isto kako mi je bilo dosta 20 do nedavno. Samo govorim o tome da nije korektno i da nikad nemam nikakvih pogodnosti ni za što. U usporedbi, Tele2 mi non stop nudi nekakve pogodnosti i dodatne oakete i ne znam ti šta, stvari kojih nema u sližbenoj ponudi jer sam od samih početaka kod njih ns pretplati. Samo se o tome radi, korektnosti i zadržavanju i tako reći zbrinjavanju postojećih dugogodišnjih korisnika.
Atrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na