Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Internet > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 03.07.2019., 15:34   #5341
jp_rv
Premium

Datum registracije: May 2014
iskonu je adsl oprema banana. vdsl je OK.
čim ti na adsl-uu nešto uploadaš više od 5 sekundi, pukne veza. to im je stara boljka, mislio sam da su to riješili. rješenje je ili prelazak na vdsl (koji nema tih problema), ili moraš ručno na routeru podesit da ti je max uplink cca 3/4 tvog mogućeg. ja sam tada na njima imao 512k uplink, nakon limita na 400kbit mi veza više nije pucala. ako ti imaš max 768, limitiraj ga na 600kbit pa probaj.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2019., 19:27   #5342
mamikulcic
Registered User

Datum registracije: Mar 2019
Hvala na odgovorima! Probam ovo navedeno i nadam se da će kroz neko vrijeme biti dostupna optika ili neka druga bolja opcija.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 09:22   #5343
simpleplan
Premium
Moj komp

Datum registracije: Jun 2013
Ma po kojoj osnovi oni šalju ove zatezne kamate? Svaki račun platim odma kad dođe na email, a uredno bude zateznih kamata na svakome. Poslao sam im mail prošli mjesec da ću raskinuti ugovor ako još jednom pošalju i opet su poslali. Sad ću bit raritet jer ću doslovno zbog par lipa promijeniti providera.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2019., 23:45   #5344
Xenon
Registered User

Datum registracije: Oct 2005
Jel ima netko Iskon mobile?
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 00:58   #5345
johnsmith
Premium

Datum registracije: Dec 2007
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
iskonu je adsl oprema banana. vdsl je OK.
čim ti na adsl-uu nešto uploadaš više od 5 sekundi, pukne veza. to im je stara boljka, mislio sam da su to riješili. rješenje je ili prelazak na vdsl (koji nema tih problema),
Ima prijatelju, ima i vdsl problema. Samo lakše je nagaziti 512k na adslu nego par mbit na vdslu. Ali ak si nesretnik sa bijednim brzinama tipa 20/2, da vidiš kak konekcija puca ako sjedneš na upload. Mikrotik sa bridgeom i interface queue se troši
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 08:26   #5346
jp_rv
Premium

Datum registracije: May 2014
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Jel ima netko Iskon mobile?
ima

Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Ima prijatelju, ima i vdsl problema. Samo lakše je nagaziti 512k na adslu nego par mbit na vdslu. Ali ak si nesretnik sa bijednim brzinama tipa 20/2, da vidiš kak konekcija puca ako sjedneš na upload. Mikrotik sa bridgeom i interface queue se troši
možda kod tebe?
imao sam vdsl na "adsl parici", u smislu da sam bio na 1800m od centrale ali su me ipak prebacili na vdsl. umjesto 10/512k sam dobio 10/1.5mbit i nije nikad pucalo, legnem na uplink (a sa 1.5mbita nije bilo neki problem) i to je uredno šljakalo. onda sam prebacio paricu na drugu lokaciju i sad imam 7mbita uplink i isto ne puca.
tako da moguće od situacije do situacije, ali vdsl je drastično bolji od adsl-a na iskonu
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 12:03   #5347
mlajo
Registered User
Moj komp

mlajo's Avatar

Datum registracije: Apr 2006
Iskon Router MIFI Alcatel MW40V

Uvaženo pučanstvo jel netko koristi Iskon mobile i ovaj
Router MIFI Alcatel MW40V
bitno mi je dali je zaključan ili nije na njihovu mrežu tj.pretpostavljam da idu preko HT mreže .
Kakve su brzine preko Iskon mobile i ovog routera na kojim bandovima on šljaka.
Router je 390 kn što je povoljno pa ako usluga ne valja bar mi ostane router za druge mreže ako nije zaključan jer nema UO .

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na