Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2009., 23:14   #31
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Ja sam inače technofreak, što bi u ovom slučaju značilo da mobitele mijenjam 2x mjesečno ili tako nekako.
No, otkad imam Bolda ( 8 mjeseci) nije mi pao na pamet ni jedan drugi uređaj.
Imam BB uslugu aktiviranu, tako da sam na telefonu više nego na laptopu, jer imamo sve što mi treba. Inače, dnevno dobivam po 50-60 mailova ( od toga na mene naslovljeno 30ak, ostalo sam na CC), pa sad zamislite koliko bi gubio vremena čitajući iste u uredu.

Baterija na istom traje 2 dana bez frke, i to sa uključenim bluetoothom (handsfree), te u firmi na wifi spojen. Poziva dnevno imam puno.
Ako uzmem u obzir sve ovo, onda slobodno mogu konstantirati da je baterija odlična.

Uređaj sam po sebi nije ništa revolucionarno, ali za posao je, usudio bi se reći jedan od boljih i must have uređaja.

Citiraj:
Autor Gjuro Pregled postova
Na e71 mozes normalno skidat mailove, na BBu bez dodatnog softvera nemozes nista.
Moras platit pretplatu za BB instant email tcomu ili vipu i onda ti on provjerava mailove svakih pola minute cca, cim dodje na mail server odma ti ga pokaze na bbu.
Tih cca 90ak kn koje platiš vipu npr. je tako malo za ono što ta usluga nudi.
Mailovi, surfanje... gdje god, kad god....
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2009., 23:19   #32
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Gjuro Pregled postova
Na e71 mozes normalno skidat mailove, na BBu bez dodatnog softvera nemozes nista.
koji je to "dodatni software"?


Citiraj:
Autor Gjuro Pregled postova
Moras platit pretplatu za BB instant email tcomu ili vipu i onda ti on provjerava mailove svakih pola minute cca, cim dodje na mail server odma ti ga pokaze na bbu.
ovo znam, ali ako sa gmailom radi u "push" načinu, onda jednostavno preusmjerim druge mailove na gmail i riješio sam problem. ili to nije tako? griješim?

@warcraft, da li si probao skinuti mail sa gmaila bez bb usluge?
mymoon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2009., 23:21   #33
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
koji je to "dodatni software"?




ovo znam, ali ako sa gmailom radi u "push" načinu, onda jednostavno preusmjerim druge mailove na gmail i riješio sam problem. ili to nije tako? griješim?

@warcraft, da li si probao skinuti mail sa gmaila bez bb usluge?
da budem iskren nisam. od kada imam telefon imam i bb uslugu aktiviranu.
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 17:24   #34
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
ne mogu naći nikoga tko ima bb bez bb usluge.

warcraft, da li imaš mogućnost da u bb ubaciš drugi sim (bez aktivirane bb usluge) i pogledaš-skineš neki mail preko wlana?

možda ima netko drugi sa kakvim iskustvom?

ili da li da odustanem od bb i gledam e71?

hvala na odgovorima.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 20:50   #35
zappit
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 2
t-mobile && blackberry

Bok...

Imam jedno pitanje vezano uz t-mobile BB uslugu. Ako ja uzmem to imam neograničeni mail, dok mi se surfanje naplaćuje, ne?

e sad me zanima što je s blackberry messenger? dali on spada pod BB uslugu ili se naplaćuje kao običan prijenos podataka?

hvala
zappit je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2009., 20:37   #36
SUX
Premium
Moj komp
 
SUX's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: TZ
Postovi: 94
blackberry 8100 usb driver

POZDRAV


Trebaju mi driveri za blackberry 8100 da spojim na komp preko Usb-a

Googlo sam i naso mi je na njihovoj stranici al mi treba 3 sata da skinem pa ako ko ima sta brze

Hvala
SUX je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2009., 17:05   #37
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Brze u kojem smislu ? Brzina skidanja ionako ovisi o vezi koju koristis , ako koristis modem a paket sa driverom je poveci , naravno da ce mu duze trebati zbog same velicine .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2009., 18:50   #38
SUX
Premium
Moj komp
 
SUX's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: TZ
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Brze u kojem smislu ? Brzina skidanja ionako ovisi o vezi koju koristis , ako koristis modem a paket sa driverom je poveci , naravno da ce mu duze trebati zbog same velicine .

ako je normalno za 10 mb 3 sata skidanja sa adsl paketom onda.......

u svakom slucaju rjesio sam problem HVALA NA POMOCI

LOCK
SUX je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2009., 09:04   #39
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Blackberry 8100 na prepaid podatkovnim VIP paketima?

Jel moguće nekao "srediti" ovo čudo da koristi "mobile surf pakete" od VIPA , ove 30 kn =100 mb , a da nema aktiviranu BB uslugu...aparat mi se jako sviđa, al mi ide na živce ovo "data connection refused" i tjeranje da uzmem pretplatu,,,ima kakva "caka" da koristi GPRS kao na N80...
neki firmware hack , exploit u nekom software-u ili nešto treće?

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 18.07.2009. u 09:05. Razlog: ...
  Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 13:20   #40
flOorKilla
Premium
 
flOorKilla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zgb
Postovi: 49
blackberry - gps preko neta ili satelita?

moze li mi netko tko ima blackberry ili netko tko 100% zna reci da napokon rijesim ovu misteriju koja me muci vec dugo, a nigdje ne uspijevam naci konkretan odgovor.
dakle, konkretno za model bold i curve 8900, koji imaju a-gps, da li se on mora spojiti na internet pa skidati karte ili je moguca 'normalna' offline navigacija.
__________________
unreachable. allways.
flOorKilla je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.01.2010., 14:18   #41
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
ako imaju a-gps,odnosno assisted gps onda se spajaju na net,tako je bilo na mojoj nokiji koja je imala a-gps ali nemam blackberry pa netko tko ga ima nek me ispravi ak je potrebno.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 17:09   #42
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ali moze se staviti garmin ili tako nesto sa vec instaliranim mapama onda se netreba spajati na net..
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 14:58   #43
flOorKilla
Premium
 
flOorKilla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zgb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
ali moze se staviti garmin ili tako nesto sa vec instaliranim mapama onda se netreba spajati na net..
a jeli to sigurno da se mogu staviti garmin karte na curve 8900 i bold 9000 i koliko su detaljne karte za hrvatsku?
__________________
unreachable. allways.
flOorKilla je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 15:14   #44
SeOS
Premium
 
SeOS's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 50
Citiraj:
Autor flOorKilla Pregled postova
a jeli to sigurno da se mogu staviti garmin karte na curve 8900 i bold 9000 i koliko su detaljne karte za hrvatsku?
Vjerojatno se moze staviti garmin na curve 8900 i bold 9000.
http://www8.garmin.com/mobile/blackberry/
A karta ti je Adria route.
SeOS je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 19:00   #45
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor flOorKilla Pregled postova
a jeli to sigurno da se mogu staviti garmin karte na curve 8900 i bold 9000 i koliko su detaljne karte za hrvatsku?

koliko sam ja upucen garmin je top 3 po detaljnosti karti hrvatske.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 22:15   #46
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Blackberry email klijent

Mpžda malo glupo pitanje, ali...

moze li se na blackberryju primati email bez one prijave i plaćanja (barem je tako bilo na vipu) sa BlackBerry® Internet Service
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 13:50   #47
baya
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: BelAir
Postovi: 25
Evo ja ga imam na testiranju (T-mobile) i koliko ja vidim ovaj ima WLAN. Moram priznati da se meni ovaj mob nesviđa previše. Jako me iritira ta "kliktajuća" tipkovnica. Vlasnik sam MDA Vario IV uređaja starog godinu dana i moram priznati da je u usporedbi sa ovim modelom MDA pila. OK telefon izgleda zanimljivo i nije kompliciran za rukovanje ali nije nikakva revolucija. Ukoliko nekog još ponešto zanima slobodno pitajte dok je uređaj još kod mene.
baya je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2010., 17:53   #48
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
meni je mob ludnica, bas danas postao vlasnikom =)
pikirao sam ga dosta dugo od frenda i frend mi ga na kraju prodao ekstra povoljno sa garancijom od 16 mjeseci u Vipu..a jos mi je vise super posto ga nema svaki drugi...

...neki kazu da je spor, mob uopce nije spor, cak stovise je dosta brz...ne mjenjam mobitele cesto pa da ga mogu usporediti s vise modela, ali ako ga usporedim sa nokiom N serije, ovaj leti naspram N73 i N95 - odgovorno tvrdim jer sam imao te obadvije nokie, N95 na kratko vrijeme...
mozda je malo kompliciran u pocetku dok se ne naviknete, kao i na sve drugo..
sto se tice dizajna, barem je meni super, ima veliki displej koji je pomican i to mi je igralo dosta veliku ulogu u kupovini, nekom je mozda ruzan, ali o ukusima se ne raspravlja =)
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 12:10   #49
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Arrow BB 8520 instaliranje tema i programa, molim savjet

Ekipa dali mi moze netko reci kako na navedeni BB 8520 instaliram teme i programe.
Nemam BIS i BIE...tocnije, 8520 je od zarucnice te nisam ni 5 min. dirao po njemu i ne znam nista o RIM-u posto sam se do sada drzao WinMobile smartphone-a, Symbiana i iPhone iOS-a.

Bolja polovica bi stavila sada teme na mob no ne zna kako da to izvede pa ako mi mozete dati neki link na stranicu sa temama i free programima i molim vas da mi objasnite kako se instaliraju teme i programi na uredaj.

Instalirao sam samo RIM-ov software za desktop tj. komp i ne mogu bas nista.

Hvala unaprijed!

Edit:

Sve sto hocu instalirat nudi mi preko IE i samo preko IE....nije mi jasno zasto no ok. Kako god, kada hocu instalirat aplikaciju na taj nacin IE se stalno rusi i restarta.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2010., 23:31   #50
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
i meni isto tako...ja imam problema sa bb maps....neće i neće samo se IE ruši...isto probao sa DM-om i javlja gresku da nije software kompatibilan...wtf...ima neko kome to radi?
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2010., 12:47   #51
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Nikako ne mogu spijiti 8520 na router te slozit da mi se uredaj automatski spaja na Wlan kada mu je u blizini.
iPhone se odmah automatski spoji na njega pa bih to htio isto i sa ovim Blackberryem ako je ikako moguce.
Upisem u njega password od routera no on me trazi da unesem neki broj u router no iskreno nemam pojma gdje u routeru bi to trebalo unijeti te kakav je to uopce broj!?
Router je od t-coma, Thomson TG782i.
Uredaj sam danas resetirao na tvornicke postavke pa bih sve otpocetka htio slozit i kako treba.
Isto tako dali mi mozete reci hocu aktiviranjem Blackberry tarife (t-mobile) moci instalirati aplikacije koje mi trebaju i napokon moci napraviti update OS-a?
I jos jedno pitanje....mail imam od Globalneta vec cca 10-ak godina te hocu si moci sloziti taj mail na uredaju tj. da mi njega stalno provjerava posto mi je to glavni mail?

Zahvaljujem unaprijed!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 16:57   #52
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Mene zanima bold 9700,najviše kako vam izgleda surfanje opčenito BB uređajima?Brzina,jednostavnost korištenja.itd itd??
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 18:14   #53
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Ekipa dali mi moze netko reci kako na navedeni BB 8520 instaliram teme i programe.
Nemam BIS i BIE...tocnije, 8520 je od zarucnice te nisam ni 5 min. dirao po njemu i ne znam nista o RIM-u posto sam se do sada drzao WinMobile smartphone-a, Symbiana i iPhone iOS-a.

Bolja polovica bi stavila sada teme na mob no ne zna kako da to izvede pa ako mi mozete dati neki link na stranicu sa temama i free programima i molim vas da mi objasnite kako se instaliraju teme i programi na uredaj.

Instalirao sam samo RIM-ov software za desktop tj. komp i ne mogu bas nista.

Hvala unaprijed!

Edit:

Sve sto hocu instalirat nudi mi preko IE i samo preko IE....nije mi jasno zasto no ok. Kako god, kada hocu instalirat aplikaciju na taj nacin IE se stalno rusi i restarta.
mene zanimaju identične stvari,

cura jučer dobila službeni ganc novi BB8520, i sad bih trebao malo uputa što je najbolje napravit na njemu po pitanju tema, appova, kako što staviti gore, maknuti, itd...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 15:16   #54
bizarro
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 5
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Mene zanima bold 9700,najviše kako vam izgleda surfanje opčenito BB uređajima?Brzina,jednostavnost korištenja.itd itd??
Imam ga od nove godine i to mi je zapravo jedan od najdražih uređaja do sada. Što se surfanja tiče, ako imaš BB tarifu surfanje je prava milina jer je flat. Sam web browser je splidan, ali ono što je sada najbitnije je to što je prije neki dan najavljeno da će ovaj uređaj biti nadogradiv na Blackberry 6 OS, što znači da dolazi WebKit browser, a to bi se trebal odogodit kroz možda mjesec do dva. Inače imaš ovdje opširnu recenziju uređaja.
bizarro je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 16:56   #55
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Citiraj:
Autor flOorKilla Pregled postova
moze li mi netko tko ima blackberry ili netko tko 100% zna reci da napokon rijesim ovu misteriju koja me muci vec dugo, a nigdje ne uspijevam naci konkretan odgovor.
dakle, konkretno za model bold i curve 8900, koji imaju a-gps, da li se on mora spojiti na internet pa skidati karte ili je moguca 'normalna' offline navigacija.

A-GPS znaci assisted gps a to ti znaci da se spoji na net i DL-a trenutnu lokaciju satelita te tako ubrzava njihovo pronalazenje. Ako neces da se spaja onda jednostavno iskljuci a-gps pa ce se sateliti traziti standardnim putem i dosta ce duze trajati
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 18:36   #56
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Bio sam danas kod prijatelja i uglavnom nismo uspjeli prebacivati podatke sa moba na komp i obrnuto preko bluetootha, jednostavno nema opcije za to na računalo (sa mojim mobitelom je normalno radilo). Instalirao sam onaj software kako bih mogao podesiti taj RIM, ali nikako ne uspijevamo prebaciti podatke. Računalo vidi da je mob spojen, ali moguće ga je samo koristiti kao modem i još neke funkcije. U čemu bi bio problem?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 07:22   #57
baya
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: BelAir
Postovi: 25
Pozdrav BB-ovci,

jeli netko uspio aktivitati BB uslugu te mobitel koristiti kao modem za spajanje laptopa na net? Pitam pošto BB usluga na T-mobile-u nudi flat surfanje ali samo preko njihovog browser-a.
tnx
baya je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 07:58   #58
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor baya Pregled postova
Pozdrav BB-ovci,

jeli netko uspio aktivitati BB uslugu te mobitel koristiti kao modem za spajanje laptopa na net? Pitam pošto BB usluga na T-mobile-u nudi flat surfanje ali samo preko njihovog browser-a.
tnx
Ne moze se prenijeti browser na takav nacin, surfanje je flat u njihovom browseru NA telefonu u browseru, sam si dao odgovor u pitanju Moze se koristiti blackberry kao modem na spojit laptop na internet,
Router je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 08:06   #59
baya
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: BelAir
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Ne moze se prenijeti browser na takav nacin, surfanje je flat u njihovom browseru NA telefonu u browseru, sam si dao odgovor u pitanju Moze se koristiti blackberry kao modem na spojit laptop na internet,
.....PCex................. A šta kažeš na ovo? http://tether.com/
Može li ovo biti rješenje?
baya je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 08:22   #60
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor baya Pregled postova
.....PCex................. A šta kažeš na ovo? http://tether.com/
Može li ovo biti rješenje?
Sa googleom si se mogao posavjetovati i prije pa staviti link odmah, a mogao si vec to i isprobati pa javit rezultat
Ne znam može li biti rješenje, ali imam borovnicu curve 8520 pri ruci i mislio sam isto iskoristavat taj flat recimo na moru ili van grada i odustao od ideje jer je ispalo neizvedivo. Stvar mi je funkcionirala jedino spojit se i trosit data paket na laptopu.
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na