Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.07.2014., 14:46   #91
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
pogledaj stranice prije da se ne ponavljamo, imaš tutorial za narudžbu iz engleske (eu garanciju i dođe u roku 5 dana a cijena je gotovo pa ista kao da uzmeš iz kine)..
darmarH je offline  
Staro 28.07.2014., 14:49   #92
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Riječ je o dosta popularnim mobitelima, namijenjeni su za EU tržište, oni većinom zakupe mobitele iz ostalih tvornica tj. poput poznatog XYZ-a (sage), njihovi mobiteli imaju europski CE certifikat i većinom su najpopularniji u svim trgovinama s razlogom. Pružaju dosta toga za malu cijenu.
Pa đe me nađe s tim YXZ???
Za neupućene: XYZ je mobitel koji je u Hrvatskoj doživio procvat uz svesrdnu
pomoć štovanog ag008. Poznatiji je kao Cubot GT99.
Ja bi ga, u najmanju ruku, prešutio.
Svatko ko stavlja u promet (prodaje) kineske mobitele u Europi, treba priskbiti CE cert.
Dakle, nije da imaju CE jer su nešto posebno, vengo ga imaju jer ga moraju imat.
Od dva certifikata: Onog koji izdaje kinesko Ministarstvo telekomunikacija i drugog, što ga izdaje neka agencija pri EU, nekako mi je simpatičniji kineski.
Imaju brate i stranicu sa svim mobitelima koji su dobili certifikat, sa svim
relevantnim podacima. Prilično, kako bi rekli, transparentno.


Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
....to što je neki mobitel popularan u Kini ne mora značiti ujedno i da je najbolji za tu cijenu.
Ne znači. Ali puno govori. Ne bi trebali ni prešutiti činjenicu da postoje i
stranice, npr. Zol gdje se lijepo vidi kako su ocijenjeni mobiteli od većeg broja
anketiranih. Ocjene su prilično stroge (gotovo da i nema "kineza" s ocjenom preko 4.0), za razliku od popularnih "internacionalnih" trgovina, gdje skoro svaki uređaj blista nakićen s pet
zvjezdica dodijeljenih od zadovoljnih kupaca. Moš mislit.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kod nas je dosta popularan recimo Plodine puding radi cijene, ali nije neke kvalitete, čokolada se ne osjeti itd. Hoće li sada netko iz SAD-a kupiti naš Plodine puding jer je jeftin i popularan kod nas ili će recimo kupiti puding namijenjen za tržište SAD-a?
Ovo je stvarno baza (č. štos) - kinezi proizvode cubota baš za strogo EU tržište. Jer tamo ne prolaze obični "kinezi". Samo specijalni.


Pa ako su Plodine velika hrvatska trgovina i postoji lista hr. pudinga gdje je
Plodičoko na prvom mjestu od svih pudinga i ako znam
da Plodine drže 8 mjestu na svijetu po prodaji pudinga a prodaju jedan od pudinga i u SAD i ako piše na etiketi da je unutra 8-sjemenski
plod kakaovca + uz 2dl vanilije i 8dl mlika i da se prodaje ko halva i ako na drugoj listi vidim da ga kupci dobro ocjenjuju, što ću napravit?

Nastavak slijedi... (idem u dućan po nešto slatko)
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 28.07.2014. u 15:16.
Dakok je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2014., 15:22   #93
Carnage Gloom
Premium
 
Carnage Gloom's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Kao vlasnik cubota gt99 mogu reći da su recenzije ag008, da prostite, za k***c.
Carnage Gloom je offline  
Staro 28.07.2014., 15:29   #94
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Recenzije kineskih mobitela sa privatnih blogova ne uzimajte zdravo za gotovo jer su pisane tako kako su pisane iz raznoraznih razloga, a najmanje iz razloga da se čovjeku prezentira pravo stanje mobitela.

Zato smo eksterno linkanje takvih recenzija zabranili. Ili će se ovdje pisati o mobitelu koji je nabavljen ili nigdje. Kome se ne sviđa, široko mu polje internetsko. Ako neko misli da smo prerigorozni zbog toga, neka slobodno i bez straha kaže. Ponovili smo 100 puta. Ova tema postoji kako bi korisnici razmjenjivali iskustva i informacije o mobitela, a ne poligon za privatni biznis.
Brko je offline  
Staro 28.07.2014., 15:32   #95
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
znaci, objektivne mane mi3-a su nedostatak 4g/lte, neizmjenjiva baterija i sto nema utora za sd karticu? to bi bilo to? u dilemi sam da li da ga uzmem ili pricekam koji mjesec na oneplus ili mi4...moze li netko od vlasnika iz prve ruke potvrdit kvalitetu kamere na istom, u usporebdi sa recimo i phone 5/galaxy s4?
Fatal je offline  
Staro 28.07.2014., 15:36   #96
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
ma nema on mana , možda dual sim ne bi loše sjeo, inače danas mi kazu da ga imaju (moby)
kondor1989 je offline  
Staro 28.07.2014., 15:39   #97
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor kondor1989 Pregled postova
ma nema on mana , možda dual sim ne bi loše sjeo, inače danas mi kazu da ga imaju (moby)
A oni su isto debili jer su meni rekli da nemaju niti znaju kad će imati(također danas). Tko je tu lud? Ispričavam se na više postova o tome ali vidim da ima nekoliko zainteresiranih pa bi bilo super kad bi dobili neku konkretnu informaciju od njih. Meni je izglednije da nemaju jer već neko vrijeme stoji out of stock.
bg_4_l je offline  
Staro 28.07.2014., 15:49   #98
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
kupio bih Xiaomi Mi-3 16GB na MobiCity ali me prije zanima, ako mi netko može reći iz prve ruke kako stoje s garancijom. dali se šalje mobitel njima u UK ili negdje drugdje ?

hvala
Mi3 uredjaja nema vec mjesec dana na mobicityu. Ja sam napravio narudjbu i cekao 2 tjedna da ga posalju i nista. Kontaktirao sam ih par puta i neznaju ETA datum tako da sam na kraju nadoplatio za lg g2 koji mi je stigao za par dana.
marac je offline  
Staro 28.07.2014., 15:50   #99
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Mi3 ne postoji dualSIM
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 28.07.2014., 15:51   #100
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Po meni je upitno i da li će ga i koliko dugo još biti jer je Mi4 već tu. A xiaomi izgleda nije baš firma koja previše pažnje poklanja starijim mobitelima. Pitaj vlasnike Mi2S koja im je službena verzija androida
c-shadow je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2014., 15:56   #101
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
A oni su isto debili jer su meni rekli da nemaju niti znaju kad će imati(također danas). Tko je tu lud? Ispričavam se na više postova o tome ali vidim da ima nekoliko zainteresiranih pa bi bilo super kad bi dobili neku konkretnu informaciju od njih. Meni je izglednije da nemaju jer već neko vrijeme stoji out of stock.
May I please know if you are referring to Xiaomi Mi-3 16GB? If yes, we have black in stock. For white, our suppliers have not provided us a definite date for restocking.

to reče čovjek
kondor1989 je offline  
Staro 28.07.2014., 16:11   #102
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Koliko sam čitao, vlasnici Mi3 su vrlo zadovoljni podrškom i skoro tjednim izdavanjem novih fw-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 28.07.2014., 16:25   #103
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
znaci, objektivne mane mi3-a su nedostatak 4g/lte, neizmjenjiva baterija i sto nema utora za sd karticu? to bi bilo to? u dilemi sam da li da ga uzmem ili pricekam koji mjesec na oneplus ili mi4...moze li netko od vlasnika iz prve ruke potvrdit kvalitetu kamere na istom, u usporebdi sa recimo i phone 5/galaxy s4?
Ovo bi bili nedostaci:
- Bez podrške za LTE
- Nema utor za memorijske kartice
- Nema žiroskop
- Bluetooth podržava samo A2DP profil
- Nema Miracast ni MHL što ima gotovo svaki flagship unazad najmanje 2 godine, dakle zaboravi na spajanje na TV

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koliko sam čitao, vlasnici Mi3 su vrlo zadovoljni podrškom i skoro tjednim izdavanjem novih fw-a.
Pa da, to je aktualni model, pitanje je što će biti nakon izlaska Mi4. Mislim da je na to mislio c-shadow u svom postu.
GoodLooker je offline  
Staro 28.07.2014., 16:31   #104
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koliko sam čitao, vlasnici Mi3 su vrlo zadovoljni podrškom i skoro tjednim izdavanjem novih fw-a.
Siguran sam da tako misle i oni koji su nakon prošlotjednog ostali bez led notifikacije :-)
c-shadow je offline  
Staro 28.07.2014., 18:19   #105
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Ovo bi bili nedostaci:
- Bez podrške za LTE
- Nema utor za memorijske kartice
- Nema žiroskop
- Bluetooth podržava samo A2DP profil
- Nema Miracast ni MHL što ima gotovo svaki flagship unazad najmanje 2 godine, dakle zaboravi na spajanje na TV


Pa da, to je aktualni model, pitanje je što će biti nakon izlaska Mi4. Mislim da je na to mislio c-shadow u svom postu.
Puno mana!
vjerojatno ima i dobrih osobina posebno kad znamo koja je cijena na Mobicity...
locks je offline  
Staro 28.07.2014., 18:22   #106
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Je li netko kupio/gledao Iocean X8 Mini?
Za 155$ mi se čini solidan a prednost mu je i 900mhz na 3g.
za 167$ na Merimobiles ima iOcean X8 mini Pro verzija s osmojezgrenim procesorom i 2GB RAM-a
SuhJr je offline  
Staro 28.07.2014., 21:00   #107
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Bravo, taj iocean mi se baš sviđa.
Jedva čekam da dođe u prodaju i da mi ga odmah pošalju.
Koliko vidim trenutno je presell.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 28.07.2014., 21:13   #108
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
the_ghost je offline  
Staro 28.07.2014., 21:34   #109
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
LOL, sync to micloud ih muči. Koji idoti od novinara. Kinezi imaju komplet infrastrukturu kao i google pa i servise za sync. Ne možemo nikako znati koji sve podaci mimo deklariranih idu gore, ali opet znamo li što nam sve radi google play services iza leđa?
c-shadow je offline  
Staro 28.07.2014., 21:41   #110
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Evo vam link za AnTuTu V5 Alphu pa ko voli nek izvoli. Dodani novi testovi za grafu i svasta..

http://soft.antutu.com/antutu-benchmark-v5-alpha2.apk

Taj Note je jedan od bolji kineskih telefona pa ga se mora malo pljuvat, cisto reda radi..
MAGARAC je offline  
Staro 28.07.2014., 21:49   #111
devouring
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 37
dobio invite prosli petak ,bas dana prije mog rođendana ,,a bas naručio One Plus One 64 GB sandstone black, trebo bi dobiti mob kroz 10 dana ,izaslo me 319 eura,,,heheheheheh
devouring je offline  
Staro 28.07.2014., 21:52   #112
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ne znam za note, ali na hongmiu čim aktiviram xiaomi account na friškoj instalaciji , odmah kreće sync svega živoga iz moba, uključivo i fotografije. Treba ručno zaustaviti i isključiti te opcije ili uopće ne aktivirati acc.
c-shadow je offline  
Staro 28.07.2014., 21:53   #113
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Kaj su poceli slat u HR? 1+1..
MAGARAC je offline  
Staro 28.07.2014., 22:00   #114
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Ocito nije kupio direktno od njih ako je propustio invite
stops je offline  
Staro 28.07.2014., 22:01   #115
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne znam za note, ali na hongmiu čim aktiviram xiaomi account na friškoj instalaciji , odmah kreće sync svega živoga iz moba, uključivo i fotografije. Treba ručno zaustaviti i isključiti te opcije ili uopće ne aktivirati acc.
Ajme. Mislim, fotke i mjuzu ić trpat na server... Čemu to pobogu? Prvo kad imam friški OS na mobu, prvo ubijam sve autosync servise, onda se spajam na acc i onda samo nekim servisima dajem to pravo, play i gmail. Ostalo, konakti i to, nula bodova.
Brko je offline  
Staro 28.07.2014., 22:02   #116
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Tesko mi je desifrirat kaj to pise al sad kuzim uz malu pomoc..

Link, pls. Da vidimo i mi gdje to ima tak jeftino.

Da al na to bi mogli vrlo lako lupit harac, ovi nasi. Ja gledam po EU i za tu lovu se jedva 16gb kupi. Svejedno, necu ni razmisljat o tom telefonu dokle god ne pocnu prodavat normalno i dok se ne srede djecije bolesti. Ne znam ni kaj je sa tim zutilom na ekranu koje se pojavljuje kod nekih.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 28.07.2014. u 22:18.
MAGARAC je offline  
Staro 28.07.2014., 22:12   #117
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
http://www.to2c.com/original-oneplus...s-display.html

Kad se preracuna u eure ispada 315 EUR

stops je offline  
Staro 28.07.2014., 22:15   #118
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ovo čak i nije strašno još ako bi se dalo ispregovarati da eventualni RMA se odvije unutar EU, bez obzira na kupovinu sa to2c.
Ipak, treba pričekat da se baza korisnika drastično podeblja, lMHO.
Brko je offline  
Staro 28.07.2014., 22:19   #119
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Aha, sad nije više ni toliko strašno. Još ćeš ga pazarit na kraju
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.07.2014., 22:20   #120
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nakon što kupim novO auto onda ću vidit što ću (kolko će ostat para) jer Xperija Z glumi tablet za uz krevet, a Điđo će postat nepotreban jer više nemam 2 kartice u upotrebi
OnePlus One je u širem spektru budućih mobova, čak je zadnji na listi jer je prevelik. Idealka je i dalje nešto dimenzija ala Điđo G4 i da mu barem baterija približno toliko dura. O ostalim kandidatima neću jer nema kineza među njima.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na