Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2017., 01:11   #1201
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Po meni je to ok od kuda su uveli 100gb za 30kn. Zadnjih 6 mj nisam niti doso do 100gb normalnim putem, ovaj mjesec sam vec na 67 a pola je mjeseca tako da cu valjda trebati nadoplatiti. Tele2 hmmm.. probo... nisam zadovoljan bio, torrent preko dana upalim pa mi padne brzina na 10 mbita, prosjek 20 a 30 dobiti je lutrija pred jutro samo.

Cisto radi usporedbe vip mi radi oko 100mbita jer sta mi znaci skidati preko dana recimo igru kada se skida na manje od 10 mbita i to onda traje i traje.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 08:14   #1202
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Kod mene ljeti kada imam 6-7 gostiju u app. nadoplatim 1x mjesečno po 30 kn - 100 gb ona 3 ljetna mjeseca i bilo sasvim dosta. Van sezone uglavnom se mota ispod 100 gb, dosta mojoj 4 članoj obitelji. Ni ljeti ni sada brzina na vipu nikada mi ne pada ispod 30 mbps /ide do max 88 mbps ako stavim ZTE MF286/, zasad, da ne ureknem. Na zadnjoj utičnici na adapteru imam onaj mali aparat - utičnicu koja automatski isključi dovod struje od 00,15 sati do 00,30 sati svaki dan poradi noćne tarife.

Mislim da je LTE-A od VIPa jača mreža od tele2, meni i telefonska linija znači puno jer obitelj ostvaruje preko 150 tel. poziva prema fiksnoj i vip mreži mjesečno, koji su besplatni. Jako mi smeta pogotovo ljeti kada dobijem tel. poziv kada dolazi do prekida interneta, gosti negoduju, već ga imam preko godinu dana i ni makac što se toga tiče. Trebali bi ponuditi i neki bolji ruter /minimalno cat6/ makar uz nadoplatu, a oni ako ga i sam kupiš ti brane da skidaš karticu iz njihovog, neka se ugledaju na ovu stvar u tele2 !!

--

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 16.12.2017. u 11:49.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 15:10   #1203
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Meni je 100GB u ovih godinu dana, iako nekad na knap, uvijek bilo dovoljno, ali to opet ovisi o navikama korisnika. Svakako nebi bilo loše da malo podebljaju taj limit, bar na 150-200GB. Sve u svemu ja sam zadovoljan i ako se nešto dramatično ne pogorša ne vraćam se više na 4mbit koliko max mogu imati preko bakra. Jedina veća zamjerka na ovu uslugu je kvaliteta internet konekcije koja je na granici upotrebljivosti dok traje telefonski poziv. Ne znam je li to do ovog rutera koji daju ili je to i inače tako?
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 15:34   #1204
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Najvjerojatnije je do routera, jer taj za vrijeme telefonskog poziva prebacuje internet sa 4G-LTE na 3G vezu, pa otuda komatozno stanje.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 16:18   #1205
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Čisto sumnjam da je do rutera, isprobavam tri kom. ZTE mf283+/CAT4/, mf286 /CAT6/ i huawei 310 /CAT4/ i kod svih radi istu stvar. To ni od danas to je od samog početka, žalili smo se kažu riješiti ćemo.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 17:08   #1206
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
samo T-com ima VoLTE (Voice over LTE) znači razgovori preko 4G mreže. Vip i tele2 se zato prebacuju na 3G kad uspostavljate poziv.

http://www.smartphonehrvatska.com/20...-volte-usluge/

VoLTE podržava huawei 5186s-22a. mislim da zte mf286 ne podržava

Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 16.12.2017. u 17:16.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2017., 17:31   #1207
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Podržavaju ruteri Volte samo ne podržava mreža ni VIPova ni tele2. Tako barem piše na toj stranici a i uvjerio sam se osobno da na zte mf283+ na t-com 4G+ mreži volte radi sasvim normalno i kod susjeda. Znači ZTE MF283+ /CAT4/ podržava volte a kamo neće ZTE MF286 /CAT6/, uostalom pročitajte karakteristike i tehničke podatke rutera.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 17.12.2017. u 08:37.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 09:35   #1208
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Podržavaju ruteri Volte samo ne podržava mreža ni VIPova ni tele2. Tako barem piše na toj stranici a i uvjerio sam se osobno da na zte mf283+ na t-com 4G+ mreži volte radi sasvim normalno i kod susjeda. Znači ZTE MF283+ /CAT4/ podržava volte a kamo neće ZTE MF286 /CAT6/, uostalom pročitajte karakteristike i tehničke podatke rutera.
to što piše je jedno,a u praksi sasvim drugo. Piše da je huawei 5186s-22a Lte-A router(hardverski da) ali u praksi samo sa elisa firmware radi lte-A. Huawei isproban Volte na t-Com. A pošto ti tvrdiš da i zte radi volte znači da si isprobao. Ja nisam isprobao, pa nisam ni tvrdio dali radi ili ne, samo sam predpostavio da ne radi na temelju dosadašnjih iskustava čitajući što piše u karakteristikama i što u stvarnosti može!
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 10:17   #1209
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Da, isprobao sam mf283+ na t-comu volte radi na njihovoj mreži.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 19:01   #1210
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Gdje na ovom zahtjevu za zasnivanje pretplatničkog ugovora piše ovaj KOD koji mi treba da se registriram na VIP stranicama? Upisao sam apsolutno sve brojeve s tog papira i ne pušta me dalje.

EDIT: Uopće mi nije naveden bio, dobio sam ga na chatu.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 19.12.2017. u 19:12.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 19:12   #1211
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
5. Podaci o tarifnom modelu i uslugama

Pretplatnički broj:

Vip online registracijski kod:


Stranica 2/2, odmah pri vrhu, barem kod mene je tako.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 19:03   #1212
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Online kalkulator za idealni razmak izmedju 2 mimo antene

http://onwireless.com.au/html/calc/P...ay.htm#sheet-1

Prvo izabrati frekvenciju i zatim opciju "Max Forward Gain"
Rezultat u mm je idelni razmak izmjedju antenskih sredina.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 07:16   #1213
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Vidim da za 800 mhz /Vipova f./ nema. Može li se za 800 mhz uzeti sredina između 700-900 tj. 783mm+956 mm=1739:2=869 mm, izgleda malo daleko ali...
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 11:19   #1214
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Stigao Homebox, signal mi je čist ok, a testirati sam uspio samo naveče, uglavnom oko 20 je brzina na speedtestu, iako torenti dosta variraju, od 0 pa do 3,7Mb, isto u tom vremenu. Nisam testirao u neko drugo vrijeme, moram si prvo posložit sve i preštekat.

Signal mi je dobar ili odličan prema onim tablicama što je netko stavio. Radi mi onaj ZTE tool.

Nemam pojma jesam zadovoljan il ne, morao sam preći na ovo sa 100/100 optike, ovo je bilo najbrže dobavljivo i dostupno.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 12:09   #1215
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Vidim da za 800 mhz /Vipova f./ nema. Može li se za 800 mhz uzeti sredina između 700-900 tj. 783mm+956 mm=1739:2=869 mm, izgleda malo daleko ali...
Naravno da mozes. Pogledaj sve tri vrijednosti, pa ces vidit da se razlikuju, a najmanja je za "Best Front to Back ratio" - 610mm. Vrijednost za najveci Gain je najveca...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 19:09   #1216
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Citiraj:
Autor chomli Pregled postova
hm, imam jedan problem kojeg ne mogu dokučiti, a događa se od samog početka, i na ZTE 283+ i Huawei e5186.

Najčešće se dogodi kad je veza blago opterećena downloadom (čak i manje od 10% DL i UL). Naime iz nekog razloga na kraće vrijeme bez nekog pravila se ne može surfati (na više klijenata). Ping prema Vipovim DNS serverima ili googlovim prolazi, a ne možete npr otvoriti ni pingati index.hr. Neki drugi web radi. U nekim slučajima sav http stane, a veza je i dalje aktivna. Recimo gejmanje nikad ne šteka, p2p streaming ili neki drugi download ne stane.

Prvo sam mislio da je problem u broju konekcija, pa da p2p streamovi zaguše vezu, ali to mi se događa i s mikrotikom i fortigatom 30E (koji podržava nekoliko 10tis konekcija i gdje sam p2p podesio na low priority). Drugo sam sumnjao na DNS, a sad mislim da je možda problem u VIP-u

Ima li tko kakvih ideja?
Vezano za ovaj moj gore spomenuti problem - sad sam 99.9% siguran da je do VIP-a. Očito limitiraju maksimalni broj TCP konekcija. Posudio sam t-mobile sim karticu i ubacio je u huawei-a e5186, i niti jedan od gore navednih problema se nisu pojavili. Testiram već 3 dana...

Ako je ovo istina, onda stvarno za VIP
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 07:40   #1217
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Prema kazivanju iz drugih foruma izašao je novi softwer za ZTE MF286 - B13.

MF286 dobiva novo ažuriranje od 21. prosinca 2017. godine

Promjene u odnosu na prethodnu verziju:
-Fiksiran je bug u kojem će postavke biti izgubljene kada se ponovno pokrenete na nekim uređajima,
-Dodan proces u kojem ažuriranje provjerava i ispravlja oštećenje flash memorije,
-Odabir / prioritet kombinacije dodanih frekvencija,
-Dodan je izbor za sigurnosnu kopiju preko Ethernet,
-Telnet nije dopušten,
-KRACK i drugi popravci ranjivosti,
-Promjene na korisničkom sučelju,
-RSRQ, APN i eNB podaci dodani su u dodatno polje,
-Dodano je planirano ponovno pokretanje,
-IPv6 dodjela za LAN uređaj,
-5Ghz WiF off u nekim rijetkim situacijama,
-CA veza,
-XLAT operacija poboljšana, omogućite MTU 1400 i MSS 1360,
-Ostali manji popravci.

Prijevod iz finskog jezika pomoću google translate iz stranice:

https://www.dna.fi/dna-kotimokkula-4g-wlan-mf286

Nisam našao stranicu za skidanje a ruter u sučelju automatski ga ne nalazi.

Upute za ažuriranje:
-Otvorite internetski preglednik i kada ste spojeni na Ethernet port ili WLAN /ne wifi/.
-Unesite http://192.168.1.1 u adresnu traku,
-Zadano korisničko ime je admin,
-Zadana je lozinka 1234,
-Odaberite napredne postavke s početne stranice,
-Odaberite nadogradnju na vrhu izbornika.

Slijedite upute za korisničko sučelje - Nemojte isključivati ​​ili odspajati mrežni kabel tijekom nadogradnje! Proces nadogradnje može potrajati 5-30min.
Bilo bi dobro kada bi se instalirao B13 iz Elise - IPS finske.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 23.12.2017. u 08:33.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 21:47   #1218
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dal vam se događa da kad surfate i otvarate stranice, da prvi put ne otvori stranicu, i da nakon refresha radi sve normalno? Random stranice na kojima sam bio već prije. I recimo kad idem radit speedtest, nakon begin testa traje enormno dugo.

Problem sa stranicama mi je onak anojing full. I već vidim da će bit problem ostati u 100Gb, što mi je isto problem. Sve sam bliže da vratim ruter dok mogu i probam s tele2, iako sam s brzinom i pingom u igrama zadovoljan generalno.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 09:43   #1219
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Zadnja 2-3 dana vidim da mi se brzina danju ne spušta ispod 50 Mbps u downloadu /sa MF286/, noću stigne i do 90 mbps, što je za najmanje 10 više u odnosu na raniju. Signal je otprilike isti i oni podaci SINR, RSSI itd.. Antene nisam dirao, pojačali VIPovci mrežu ili....smanjio se broj korisnika?
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 10:03   #1220
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dal vam se događa da kad surfate i otvarate stranice, da prvi put ne otvori stranicu, i da nakon refresha radi sve normalno? Random stranice na kojima sam bio već prije. I recimo kad idem radit speedtest, nakon begin testa traje enormno dugo.
Imam puno većih problema, ali isto samo s HTTP. Kad je nekoliko usera spojeno, i otvori više tabova stranica, neke neće da otvori. I to traje u prosjeku pola minute - minutu. Te stranice u tom trenutku ne možeš ni pingati.
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 10:07   #1221
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Prijavio si njima? Sta kazu?

@Dusan

A vjerojatno ljudi manje siluju jer se druze s obitelji. Nisu noliferi ko mi
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 11:56   #1222
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Kad sam ih pitao preko szk, su rekli da ništa ne limitiraju. Prije tjedan dana sam poslao mail i čekam da odgovore.
Tek sam sad reagirao, jer sam vidio da na t-mobile nemam taj problem. Prije sam sumnjao na ruter i svašta...
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 13:18   #1223
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Zadnja 2-3 dana vidim da mi se brzina danju ne spušta ispod 50 Mbps u downloadu /sa MF286/, noću stigne i do 90 mbps, što je za najmanje 10 više u odnosu na raniju. Signal je otprilike isti i oni podaci SINR, RSSI itd.. Antene nisam dirao, pojačali VIPovci mrežu ili....smanjio se broj korisnika?
To sam ja primijetio negdje oko 1.11, nagli skok brzine. Ili su turisti s obale napokon otišli doma ili je vip pustio nešto više.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dal vam se događa da kad surfate i otvarate stranice, da prvi put ne otvori stranicu, i da nakon refresha radi sve normalno? Random stranice na kojima sam bio već prije. I recimo kad idem radit speedtest, nakon begin testa traje enormno dugo.

Problem sa stranicama mi je onak anojing full. I već vidim da će bit problem ostati u 100Gb, što mi je isto problem. Sve sam bliže da vratim ruter dok mogu i probam s tele2, iako sam s brzinom i pingom u igrama zadovoljan generalno.
Jesi probao neki ping pustiti prema nekoj adresi nakon što neko vrijeme ustoj njsi pristupao?
Imao sam slučajeva da prvi put otvara nenormalno dugo, poslije ide. Ping prvih par puta 300+, onda se normalizira.

Usput, jel netko probao mjeriti brzinu prije, za vrijeme i nakon tel. poziva?
Dugo mi je homebox bio samo za net, ali otkad sam i tel prebacio na njega, za vrijeme tel. poziva brzina dosta pada, ping raste, ping na neke stranice jako sporo ili čak ne prolazi. Prekidom razgovora sve se vrati u normalu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 13:45   #1224
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Razlog bi ti mogao biti što se prilikom telefonskog razgovora prebaci na 3G
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 13:45   #1225
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
To sam ja primijetio negdje oko 1.11, nagli skok brzine. Ili su turisti s obale napokon otišli doma ili je vip pustio nešto više.



Jesi probao neki ping pustiti prema nekoj adresi nakon što neko vrijeme ustoj njsi pristupao?
Imao sam slučajeva da prvi put otvara nenormalno dugo, poslije ide. Ping prvih par puta 300+, onda se normalizira.

Usput, jel netko probao mjeriti brzinu prije, za vrijeme i nakon tel. poziva?
Dugo mi je homebox bio samo za net, ali otkad sam i tel prebacio na njega, za vrijeme tel. poziva brzina dosta pada, ping raste, ping na neke stranice jako sporo ili čak ne prolazi. Prekidom razgovora sve se vrati u normalu.


Nisam probavao ping, s tim da nije to ono kad dugo otvara kad prvi puta ideš na stranicu dok još ruta nije složena. To mi se događa s random stranicama na kojima sam već bio. Probat ću pingat.



Što se tiče ovog tvog problema s razgovorima, bilo je priče već o tome. Stvar je što ti spusti na 3G kad razgovaraš.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 13:56   #1226
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Meni bi prvih 5-6 puta ping bio cca 300, nakon toga pao na 50.
Što se tiče tel. poziva, testirano na routeru fiksiranom na 3G. Brzina pada s 30/4 na 15/1 što bas nije malo. Ping isto raste za 50%
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 22:58   #1227
Quaresma_7
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
CR_VIPNETHRMF283PLUSV1.0.0B04
Je li ovo zadnja verzija firmwarea?

Prvi put sam kod roditelja otkad su Homebox uzeli. Jučer sam mjerio solidnu vezu, bez antena i namještanja 20/20 Mbps i oko 20 ms ping na 4G. Primijetio sam da se kod poziva prebacuje na 3G i danas sam primijetio da je zaglavilo na 3G. Pa sam odlučio ručno prebacit na 4G.

U automatskom modu šalta se između UMTS i DC-HSPA+, prvi kada je u leru, a drugi kada vuče promet. Jačina signala je u rangu -90 do -100 dBm. Na 3G brzine su najviše do 10/3, a ping oko 30 ms.

Kad ga forsiram na 4G upozorava da neće raditi pozivi. Jačina signala je oko -100 dBm,
aktualno mjerenje 14/10 Mbps, 24 ms ping. Sâmo surfanje radi odlično i na 3G i na 4G, a grafika kod 3G prikazuje jačinu signala 2 ili 3 od 5 crtica, a kod 4G četiri od pet crtica. Zašto onda preferira 3G?

Probao sam ga i restartirati. Nije pomoglo, i dalje preferira DC-HSPA+. Da nije možda do aktualnog opterećenja odašiljača?

EDIT: Bit će da je do odašiljača. Bez ikakvih dodatnih riktanja, router se sam spojio na LTE, signal je -101 dBm, a brzina 34/27 Mbps (i više) uz ping od 23 ms...

Zadnje izmijenjeno od: Quaresma_7. 28.12.2017. u 02:02.
Quaresma_7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 13:58   #1228
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Tu verziju imam i ja.


Mene zanima da li mogu stavit gore nešto drugo, il da li mogu otključat sve opcije? Vidim da postoje opcije za DHCP al nemogu ništa podesit, a htio bi si zafiksati neke stvari.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 14:54   #1229
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Quaresma_7 Pregled postova
Kad ga forsiram na 4G upozorava da neće raditi pozivi. Jačina signala je oko -100 dBm,
aktualno mjerenje 14/10 Mbps, 24 ms ping. Sâmo surfanje radi odlično i na 3G i na 4G, a grafika kod 3G prikazuje jačinu signala 2 ili 3 od 5 crtica, a kod 4G četiri od pet crtica. Zašto onda preferira 3G?

Probao sam ga i restartirati. Nije pomoglo, i dalje preferira DC-HSPA+. Da nije možda do aktualnog opterećenja odašiljača?

EDIT: Bit će da je do odašiljača. Bez ikakvih dodatnih riktanja, router se sam spojio na LTE, signal je -101 dBm, a brzina 34/27 Mbps (i više) uz ping od 23 ms...
Vecina routera, pa vjerojatno i tvoj, ne prati samo jacinu signala, nego i ostala 3 parametra da automatski odabere LTE umjesto HSPA+. Kako doticni parametri uglavnom jako variraju kod slabog signala, a kod tebe je vrlo slab signal, ovo ponasanje je sasvim normalno i nema nikakve veze sa odasiljacem.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 14:55   #1230
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Tu verziju imam i ja.


Mene zanima da li mogu stavit gore nešto drugo, il da li mogu otključat sve opcije? Vidim da postoje opcije za DHCP al nemogu ništa podesit, a htio bi si zafiksati neke stvari.
Može se podesiti. Prvo prekini aktivnu vezu u onda podesavaj
buljaka je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na