Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2017., 20:21   #721
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
Smile

Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova
Pozdrav,
jedno pitanje za znalce pošto ovo nije moje područje.
Ne bih htio ugovornu obvezu za ovaj turbo pa me zanima ako postoji mogućnost da ja kupim malo bolji ruter a da mi vip da karticu(čitao sam da kod tele 2 postoji ta opcija).
Ako je moguća ova opcija , koji ruter bi preporučili a da odradi posao kako treba za spajanje više korisnika (do 6 )..?
Možda je pitanje već postavljeno i dat odgovor no ja ga nisam vidio ....
Hvala na pomoći !
Ma možeš imati svoj router
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 00:54   #722
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Ne možeš, barem što se tiče VIP Homebox-a. Kod Vipa karticu nikad ni ne smiješ vadit iz uređaja što znači da sam paket Homebox-a ide isključivo uz kupnju njihovog uređaja gdje ti dođe uređaj u kojem je stavljena kartica. Uređaj ti je 1500 kn bez ugovora.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 01:27   #723
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Tako je.Tele2 daje uslugu bez rutera ali vip ne.Isto tako nemozes nosit ruter sa sobom ak ides na more npr. jer ti nece radit usluga.Vezan je homebox za lokaciju.
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 07:26   #724
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Uređaj ti je 1500 kn bez ugovora.
Uredjaj je 800kn uz turbo tarifu bez ugovorene obveze, nemam uopce ideju odakle si iskopao tu bedastocu o 1500kn.

Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Isto tako nemozes nosit ruter sa sobom ak ides na more npr. jer ti nece radit usluga.Vezan je homebox za lokaciju.
Naravno da hoce i naravno da moze... Usluga ce raditi kao i svaka SIM kartica koja se prijavi na bilo koji odasiljac...

Jel smije to ? Naravno ne po opcim uvjetima medjutim TKO ce ga kontrolirati ? Vip policija

Mogu razumiti da neki nisu zadovoljni Vip homeboxom ali brate ne morate lagati ili pisati bedastoce...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 10:10   #725
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
isprobano.nece radit usluga i bok.ruter je crven i kaze nema sima dok na lokaciji di je uzeta uskuga radi bez problema.
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 10:12   #726
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Lol kako ti seres 😂😂😂 znači nosio san svoj iz Slavonije u Zagreb, basku vodu, sl brod, umag... Svugdje je radio normalno. Kod tebe je mozda problem bio nedostatak signala

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 14:00   #727
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Jesi nosio i router, ili samo SIM karticu stavljao u drugi router na tim lokacijama?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 14:05   #728
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Nosio svud po hrvatskoj ruter i svugdje radi.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 15:19   #729
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Jesi nosio i router, ili samo SIM karticu stavljao u drugi router na tim lokacijama?
Nosio sve u kompletu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 16:12   #730
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Hvala na odgovorima .
Znači da kombinacija vlastiti ruter i njihova kartica nije moguća...nažalost.
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 16:24   #731
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
@silver_tip

Uređaj je 1499 kn, nazovi SZK pa provjeri jer izgleda ti bolje od njih znaš.


Ako nosite Homebox okolo normalno će radit, ali kad vas skuže lupit će vam suspenziju i onda ništa od interneta dok ne vratite uređaj na lokaciju i zatražite uključenje.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 17:18   #732
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Odakle ti to molim te. 799 kn je i imaš na njihovim stranicama

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 18:21   #733
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
@silver_tip

Uređaj je 1499 kn, nazovi SZK pa provjeri jer izgleda ti bolje od njih znaš.


Ako nosite Homebox okolo normalno će radit, ali kad vas skuže lupit će vam suspenziju i onda ništa od interneta dok ne vratite uređaj na lokaciju i zatražite uključenje.
Cijena je 799 kn, može se vidjeti i ovdje:
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=714
selk je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 18:42   #734
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa eto... ja vam ljepo govorim da ova dvojca kenjaju i to debelo

@Mirkopoter

Uredjaj je mozda 1500kn ako ga pogazis kamionom, lupis cekicem ili ga bacis na rostilj a uzeo si ga za 9kn uz ugovor 2 godine, onda
je moguce da ti naplate toliko medjutim to nema veze sa cijenom uredjaja bez UO.

@warlock25

Ako nema SIM-a bice da si ga naopacke stavio ili nesto slicno
Moze biti da nema signala ili 4G/3G mreze medjutim spojit ce se i na 2G tj. EDGE i to je provjereno u vise zupanija.

@freerock0

Mozes normalno uzet tarifu na pretplatu sa ugovorom ili bez ugovora.
U prvom slucaju neces platiti uredjaj osim 9kn i normalno izvadis SIM i spucas u svoj router koji vec imas...

U drugom slucaju platis 800kn uredjaj i opet turis SIM u svoj ili njihov... kada ti dojadi raskines ugovor bez penala i uredjaj ostaje tebi jer si ga platio 800kn u startu.


Ono sto je bitno od svega... ne prikljucivati telefon i raditi pozive i nitko vas nece niti dirati niti skuziti...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 18:51   #735
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
pa evo moj slučaj imao sam staru internet tarifu 25gb + noćna opcija istekao mi se ugovor i pitao za prelazak na homebox tarifu bez ugovorne obveze i bez uređaja(ali samo tarifu pošto imam uređaj koji mi je ostao od vipove internet tarife huawei E5172) Odgovor: Možete imati svoj uređaj i bez ugovorne obveze al hombox se vodi kao fiksna linija znači nema prenošenja sim kartice izvan adrese! Moj zaključak može bez kupnje njihovog routera stvar dogovora a sim kartica tu nema dogovora rizik na vlastitu odgovornost!!!!!
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 20:41   #736
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
@freerock0

Mozes normalno uzet tarifu na pretplatu sa ugovorom ili bez ugovora.
U prvom slucaju neces platiti uredjaj osim 9kn i normalno izvadis SIM i spucas u svoj router koji vec imas...

U drugom slucaju platis 800kn uredjaj i opet turis SIM u svoj ili njihov... kada ti dojadi raskines ugovor bez penala i uredjaj ostaje tebi jer si ga platio 800kn u startu.


Ono sto je bitno od svega... ne prikljucivati telefon i raditi pozive i nitko vas nece niti dirati niti skuziti... [/QUOTE]

Ne bih htio biti vezan ugovorom je ne znam kakva će biti usluga kroz neko vrijeme(pad brzine, pucanje veze i slično) zbog povećanja broja
korisnika - jer centrala isporučuje max.4 mb .
Ako bi mogao objasniti ovo sa telefoniranjem , a pošto imam starce naučene na fiksni telefon pa telefon "mora biti" , zbog čega se ne bi smjelo priključivati telefon i raditi pozive ?
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 21:00   #737
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova
@freerock0

Mozes normalno uzet tarifu na pretplatu sa ugovorom ili bez ugovora.
U prvom slucaju neces platiti uredjaj osim 9kn i normalno izvadis SIM i spucas u svoj router koji vec imas...

U drugom slucaju platis 800kn uredjaj i opet turis SIM u svoj ili njihov... kada ti dojadi raskines ugovor bez penala i uredjaj ostaje tebi jer si ga platio 800kn u startu.


Ono sto je bitno od svega... ne prikljucivati telefon i raditi pozive i nitko vas nece niti dirati niti skuziti...
Ne bih htio biti vezan ugovorom je ne znam kakva će biti usluga kroz neko vrijeme(pad brzine, pucanje veze i slično) zbog povećanja broja
korisnika - jer centrala isporučuje max.4 mb .
Ako bi mogao objasniti ovo sa telefoniranjem , a pošto imam starce naučene na fiksni telefon pa telefon "mora biti" , zbog čega se ne bi smjelo priključivati telefon i raditi pozive ?[/QUOTE]
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 21:40   #738
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova
Ne bih htio biti vezan ugovorom je ne znam kakva će biti usluga kroz neko vrijeme(pad brzine, pucanje veze i slično) zbog povećanja broja
korisnika - jer centrala isporučuje max.4 mb .
Ako bi mogao objasniti ovo sa telefoniranjem , a pošto imam starce naučene na fiksni telefon pa telefon "mora biti" , zbog čega se ne bi smjelo priključivati telefon i raditi pozive ?
[/QUOTE] Ma smiješ sve samo ne seliti sim karticu van baznih stanica na koje se spajaš na adresi koja je u homebox turbo tarifi. Starci neka zovu koliko hoće! E da nećeš njihov router a šta bi kupio?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 21:42   #739
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
@warlock25

Ako nema SIM-a bice da si ga naopacke stavio ili nesto slicno
Moze biti da nema signala ili 4G/3G mreze medjutim spojit ce se i na 2G tj. EDGE i to je provjereno u vise zupanija.


Ono sto je bitno od svega... ne prikljucivati telefon i raditi pozive i nitko vas nece niti dirati niti skuziti.

Jebote moze bit da sam naopacke okrenuo sim.I onak sam iz zajebancije nosio to tjedan dana na more i puknuo sim u vodicama i crveno bilo pa sam pretpostavio da je to zbog toga kaj sam prenio.Sorry na dezinformacijama
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 22:12   #740
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Ma smiješ sve samo ne seliti sim karticu van baznih stanica na koje se spajaš na adresi koja je u homebox turbo tarifi. Starci neka zovu koliko hoće! E da nećeš njihov router a šta bi kupio?[/QUOTE]

Ako sam te dobro skužil , veliš da se može prebaciti kartica u "moj" ruter bez problema ? Nemam u planu seliti uređaj od mjesta stanovanja.

Pošto se ne kužim u te stvari , u razgovoru sa frendom "koji se kuži" , veli da bi trebal izdvojiti minimalno 1500 kn ( kupljen vani) za neki ruter koji ima jači signal i stabilniju vezu ...... tj. da bude kvalitetniji od uređaja koji daje vip.
Zato sam i pital ako ima tko za preporučit kakav provjereni proizvod.
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 01:55   #741
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
@silver_tip

Sve 5, ali da nazoveš 0800 091 091 rekli bi ti 1499 kn 100%. Očito u SZK imaju krive info dok govore 1499, a na stranici im piše 800.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 06:57   #742
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Hebote jel zna iko od vas Quotat ? Tko je sta sad htio reci tu ?


Nego nasmijah se ja ali posteno...

Bio danas malo u selu i pijuckamo kavu ja i lega u dvoristu skoro pa na ulici a ono nosi Cigo Homebox - Full komplet pod miskom

Sta je ? Jes uzo internet ? Koliko ?

Jesam buraz, 150kn FLAT !!

Jel... jes siguran da je flat ?

Jesam, ima ugovor ... evo sve pise !!

Past ce ti brzina kad spizdis 100GB....

Ma nece, aj ne seri !? Kako ? Pa flat je !? Reko onaj tamo da nema sanse da dodatno platim i da racun ne moze biti veci...

Je.., je... ali smanjit ce ti brzinu kada ode 100GB... na 1Mbps

Buraz.. a koliko je to 100GB ?

A sta ja znam, vidjet ces za par dana kada krenes trositi...

Mamicu im j.... pa to su Cigani buraz
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 16:05   #743
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,056
Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova
Ma smiješ sve samo ne seliti sim karticu van baznih stanica na koje se spajaš na adresi koja je u homebox turbo tarifi. Starci neka zovu koliko hoće! E da nećeš njihov router a šta bi kupio?
Ako sam te dobro skužil , veliš da se može prebaciti kartica u "moj" ruter bez problema ? Nemam u planu seliti uređaj od mjesta stanovanja.

Pošto se ne kužim u te stvari , u razgovoru sa frendom "koji se kuži" , veli da bi trebal izdvojiti minimalno 1500 kn ( kupljen vani) za neki ruter koji ima jači signal i stabilniju vezu ...... tj. da bude kvalitetniji od uređaja koji daje vip.
Zato sam i pital ako ima tko za preporučit kakav provjereni proizvod.[/QUOTE]

Sve sam ti napisao što su mi rekli u vipu. uzmi huawei e5186s-22a ili ako želiš još bolju makinu Netgear Nighthawk M1 LTE. Što se tiče prijema signala najviše ti ovisi o udaljenosti od bazne stanice, antene vanjske ili unutarnje, a routeri su približno tu negdje po kvaliteti prijema signala
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 19:07   #744
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Imam ZTE MF 283+ međutim nisam zadovoljan brzinom. DL/UL je 25/20Mbit dok na mobitelu koji je isto Vip dobivam 60/40Mbit. Pokušavam antene namjestiti na razne načine ali bezuspješno... Ima li ko kakav savjet?
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 20:12   #745
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
A koje antene imaš. Ako imaš ove iz kompleta VIPa kao da ih nemaš, ne koriste skoro ničemu. Za dobiti dobar signal trebaš dvije antene iskra p56, dobro ih namjestiti po uputama i pod kutem od 45 stupnjeva i to je to.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 20:34   #746
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Da, od Vipa antene. Ali što će mi te iskrine ako sam u području odličnog signala. Na istom mjestu mobitel hvata 3x veći DL a ima male integrirane antenice
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 22:15   #747
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Očito VIPov ruter kada ima brzinu 25/20 mbit/s nema dovoljno signala, da ga ima bila bi veća brzina. Znači da to nije područje odličnog signala. I kod mene ista stvar bez 2 kom Iskrinih p56 antena cca 25/20 mbit/s a sa antenama drži i više od 60/40 mbit/s. Probaj mjenjati položaj rutera pa možda nađeš mjesto gdje je jači signal. Koliko crta ima signal na ruteru? Koliku jačinu signala pokazuje na ruteru - dBm?

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 12.09.2017. u 22:40.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 22:57   #748
chomli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Trenutno: ZD
Postovi: 90
Signal na ruteru kad ga upalim je oko 80-82dBm(full 5 crtica). Nakon 10ak minuta se pogorša i skoči na 95-100dBm. Mobitel mi na istom mjestu pokazuje 86dBm.
Ok, ali objasni mi (ako nisam u području odličnog signala) kako mobitel ima toliko veću brzinu (bez iskrinih antena )?

Zadnje izmijenjeno od: chomli. 12.09.2017. u 23:08.
chomli je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 23:10   #749
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Uvijek mjerenje na mobitelu pokazuje više mbit/s. Vidi dali ti ne skoči na neku slabiju frekvenciju? Kod mene često skače preko ljeta iz 800 mhz na 1800 mhz. koja je kod mene slabija. Inače, bazna stanica na kojoj radi VIP je 800 mhz i nije na istom mjestu /stupu/ gdje i bazna stanica od 1800 mhz i kada mi je tokom ljeta radio na 1800 mhz preusmjerio sam antenu prema toj baznoj stanici koja je 2 km dalje u drugom pravcu. Sada kada su turisti skoro otišli radi stalno na 800 mhz i vratio sam antenu prema toj bs. Razlika u položajima bs je jakost signala iz -72 dBm na 800 mhz a na 1800 mhz je jakost signala -84 dBm, razlika -12 dBm - ukoliko nebi preusmjerio antenu. Vidi sa onim programom da nije i kod tebe sličan slučaj /scripta 3wg3-watch-w1/.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 12.09.2017. u 23:33.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 23:34   #750
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
a sa antenama drži i više od 60/40 mbit/s.

Dule ajd prestani bezocno lagati napaceni narod... evo tvoj ss sa onim naopacke okrenutim antenama.

Tko na Vipu ima vise u uploadu sa mf23+ od 33/34Mbps na 800MHz ? Tko ? Nitko... no ostavit cu tebi na mastu da ti ta pljeva od mozga procesuira zasto je nemoguce vise....






Citiraj:
Autor chomli Pregled postova
Signal na ruteru kad ga upalim je oko 80-82dBm(full 5 crtica). Nakon 10ak minuta se pogorša i skoči na 95-100dBm. Mobitel mi na istom mjestu pokazuje 86dBm.
Ok, ali objasni mi (ako nisam u području odličnog signala) kako mobitel ima toliko veću brzinu (bez iskrinih antena )?
-80 i nije neki signal, recimo da je zadovoljavajuci. -70 i manje je vec izrazito dobar signal dok -65 recimo je vrh i to imas ako si doslovce unutar 50m od
odasiljaca i opticka vidljivost i da si u snopu zracenja antene odasiljaca jer mos ti biti i 50m od antene a ista zraci na kontra stranu/sektor.

Koji mobitel imas ? Da nije LTE CAT5 kategorije ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na