Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2015., 14:33   #2401
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Vidio vec. Kupovati recenzije za vlastiti app je lako, ali nekako sumnjam da je to slucaj gore na slici. Prvo, lakse je preko maca preko iTunesa napraviti copy/paste, pa i switchanje accounta traje 2sec. Preko iPhonea je to nocna mora.

Mislim da ova mlada dama samo testira aplikacije. Mozda i nekakav drugi scam, ali mi djeluje nerealno da ce toliku lovu utuci u toliki broj iPhonea kad sve to mogu obaviti sa samo jednim mac airom. I to puno lakse.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2015., 02:02   #2402
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,465
fora koncept, nebih se bunio

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2015., 11:59   #2403
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Neke stvari me zanimaju koje mi niti nakon istraživanja po netu nisu kristalno jasne.

Jailbrake nije ilegalan, najnovija informacija (meni, s obzirom da ju nisam znao do sada).

Ali, koliko je siguran? Jel bilo kakvih afera u prošlosti, npr. ostavljanje nekog backdoora, ubacivanje malwarea u postupku jalbrakea...

IPhone mi je privlačan zbog fluidnosti i višegodišnje podrške, jer mi je nakon dumphone nokia koje su radile godinama besprijekorno već puna kapa flagship androida s bezbrojnim manama, od manjkave podrške do trzanja - ne mogu podnijeti da uređaj koji dođe više od 5000kn šteka u svakodnevnom radu, a nadogradnje dolaze na kapaljku mjesecima nakon izlaska nadogradnje.
LG G2 - slab signal, GPS signal katastrofa, a gps svakodnevno koristim po cijele dane, te puno telefoniram - često s područja s opskurnim signalom - još nije dobio Android 5
Galaxy S5 - super signal, super gps signal - trzavac od početka bez ijedne moje instalirane aplikacije - stigao Android 5 - generalno ubrzao rad, imam osjećaj da se manje grije i baterija duže traje, ali su neke radnje katastrofalno usporene, bugovite, već sam ga 5 puta resetirao u cca 2tj nakon nadogradnje...katastrofa
WP super fluidan (Lumia 520) - nevjerojatno da je ova Lumia fluidnija od ova 2 flagship androida zajedno...aplikacije za WP su očigledno manje kvalitete - jednog dana kroz par god će biti izvrstan sustav, ali trenutno s previše mana za moj posao (ne koristim mob za zafrkanciju, već puno poziva, mailova, poruka viber/whatsapp i sl, te gps po cijele dane)

IPhone - prezatvoren za moje potrebe, pa ga do sad nisam nabavio, iako sam više puta bio u napasti, jer mi se ne da svako malo zafrkavati s telefonom...ali sad kad vidim da je jailbrake legalan, postao mi je jako privlačan.

Može li se nakon jalbrakea normalno prebacivati na komp, s kompa fileovi ko na androidu, bez itunesa (wifi, USB...)?
Dijeliti fileovi uploadom preko browsera (mislim da je negdje pisalo da se preko safarija ne može, nebitno, može biti neki drugi browser)?
Dijeliti fileovi s interne memorije preko maila/vibera/bluetootha...

Mislim da je to sve što mi treba...

Ne zanimaju me piratizirane aplikacije, tako da bi jailbrake koristio isključivo u navedeno proširivanje funkcionalnosti...većina aplikacija koje mi trebaju su besplatne, a niti jedna besplatna navigacija me ne zadovoljava, pa sam ju kupio.

P.S.
Briše li nadogradnja OS-a jailbrake?

Hvala svima na pomoći
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 10:37   #2404
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Jucer sam ti pisao dug odgovor, i kad sam stisnuo da posalje, naravno forum je bio down pa se sve izgubilo

Ukratko:
Za upload preko safaria morat ces malo bolje opisati sta tocno zelis. Recimo ja ovo koristim, i radi mi sve sto mi treba:
http://www.panic.com/transmit-ios/

Nakon JB-a mozes iPhone vidjeti kao klasicni usb stick, prebacivati po volji bez problema. Barem ja na macu mogu, sad neka ekipa na windowsima opise kako je njima, tu stvarno ne znam, ali ne vidim zasto ne bi moglo. Iako postoje i neke 3rd party aplikacije koliko sam vidio da rade istu stvar bez JB-a. Neke alternative iTunesima. Zaboravio sam imena, ali lako ih izguglas.

Dijeljenje fajlova s interne preko maila? Mislis attachmentsi? Nakon JB-a imas neke pluginse za mail koji cuda od mail.app-a naprave, tako da je i to moguce. Ali imas i alternativne mail klijente na storeu, vrijedi provjeriti i da li oni to mogu bez JB-a. Osobno ne bih znao, jer koristim mailbox, druge nisam ni probao, a mailbox to ne moze.

Sto se samog JB-a tice, on je prejednostavan. Jedan klik i proces od 1-2 min. Ali... Na zalost postoji i ovo 'ali'...

JB je (trenutacno) moguc samo na 8.1.2 i nizim verzijama. A izasla je i 8.1.3 na kojima nije moguc. Dakle morao bi nabaviti iPhone sa maximalno 8.1.2 iOS verzijom. Pa ako uzimas iPhone pazi na to.

U dosta slicnoj situaciji smo, iako ja imam neke druge potrebe od tebe. Android mi to sve uglavnom obavi, ali iz istog razloga kao i ti ne lezi mi u poptunosti. Zato uvijek imam i iOS, ali i Android. Pa se prebacujem sa jednog na drugi po potrebi.

Ukoliko ne uzmes iPhone, iskrene preporuke na OnePlus One. CM je na njemu, dakle dosta slicno stock androidu. Brz, stabilan i fluidan. Ili jednostavno na neki od Nexusa, recimo Nexus 5. Ali bez 5.0 androida, jer je poprilicno bugovit i nestabilan. Radije idi na kit kat. Mislim da ce ti ovo na kraju biti i najrealnije rjesenje.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 10:58   #2405
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova

Nakon JB-a mozes iPhone vidjeti kao klasicni usb stick, prebacivati po volji bez problema. Iako postoje i neke 3rd party aplikacije koliko sam vidio da rade istu stvar bez JB-a. Neke alternative iTunesima. Zaboravio sam imena, ali lako ih izguglas.
Volio bi znat koje su to aplikacije.

I još nešto, kako sa iPhonea prebaciti na PC filmić koji sam snimio u slow-mo?
Na mobitelu je slow motion i mogu birati koji dio da bude normalan a koji u slow-mo, ali kada prebacim na PC onda je normalno. Znam zašto je to tako, ali me zanima kako preko mobitela "spremiti" slow-mo filmić i taj isti filmić prebaciti na PC?
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 12:25   #2406
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,465
mislim da preko iMovies, bitno je samo dodat neki filter koji niš ne radi, il neku izmjenu napravit reda radi, i onda ima opcija slanja mailom ili upload na youtube, brijem da je tako
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 15:48   #2407
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Evo 1sec google pretrage sta je izbacilo:
http://www.syncios.com/best-alternative-to-itunes.html

Ali to nije onaj koji sam ja prije koristio. Onaj je bio iTools, iNekaKita... Nekakav naziv sa famoznim i. A koliko vidim, ima masa takvih programa. Kasnije kad ulovim vremena naci cu bas onaj kojeg sam jednom priliko koristio.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 19:11   #2408
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Posto nitko od vas apple power usera nije bio od pomoci, evo da opisem svoj slucaj,nekome mozda jednom pomogne

znaci mobitel nije imao imei, niti baseband verziju(modem firmware), pisalo je stalno trazenje mreze.Wifi je radio normalno.

Pokusao sam ga restorati i bacalo je razne greske, pokusao sam svasta, drugi pc, drugi kabel, ma milijun kombinacija, na kraju sam uspio flashati iz recovery (ne dfu) normalan ipsw 8.1.2, ako je sam skidao nije islo. Koristio sam naravno shift+restore i zapelo je opet na apple logo i progress bar na 99%

Pustio sam cca 30 minuta i izbacio je error 3, kazu da je to greska u procesu verificiranja zapisanog firmwarea

Lud vise od svega odlucio sam pokusati ono sto sam najmanje mislio da bi moglo upaliti jer su me svi servisi ubili sa cijenama popravaka ili rijecima da se ne moze popraviti baseband kada tako nestane.

Omotao sam mobitel u papirnati rucnik i stavio u vrecicu za zamrzivac i omotao . Stavio mobitel u zamrzivac na pola sata i kad sam ga izvadio obrisao ono sto se orosilo i odmah ga takvog ledenog spojio na itunes i porkrenuo recovery. Ovaj puta je proslo za cca 10 minuta sve i pokrenuo se mobitel

Probam staviti karticu i spoji se na mrezu, evo vec 30 minuta je na vezi sa sluzbom za korisnike

Ne znam koliko je ovo trajan popravak, neki pisu da im je trajno popravilo ali eto, za sada radi
samo da javim, mobitel i dalje radi ali antena opet ne nalazi signal, radilo je cca dva dana sve , onda je poceo gubiti signal malo malo i na kraju je opet isto
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 23:21   #2409
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Volio bi znat koje su to aplikacije.

I još nešto, kako sa iPhonea prebaciti na PC filmić koji sam snimio u slow-mo?
Na mobitelu je slow motion i mogu birati koji dio da bude normalan a koji u slow-mo, ali kada prebacim na PC onda je normalno. Znam zašto je to tako, ali me zanima kako preko mobitela "spremiti" slow-mo filmić i taj isti filmić prebaciti na PC?
Tweak Slo-mo Mod daje opciju da se sejva kao novi klip (u gornjem desnom kutu se pojavi save slomo)...drugim riječima odradi render istog samo sa spojenim frejmovima iliti uključenim "slomo" efektom što u konačnici znači jednostavno prebacivanje/gledanje na PC

Zadnje izmijenjeno od: RascaL. 10.02.2015. u 23:39.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 08:44   #2410
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
iphone po mogućnosti bez itunesa (ali ako se sve ostalo može bez JB, vjerojatno bi napravio kompromis

nisam baš zahtjevan

Poništava li nadogradnja JB (znam da je prije poništavala)? Ima li straha od virusa samim JB?
-->
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Jucer sam ti pisao dug odgovor, i kad sam stisnuo da posalje, naravno forum je bio down pa se sve izgubilo

Ukratko:
Za upload preko safaria morat ces malo bolje opisati sta tocno zelis. Recimo ja ovo koristim, i radi mi sve sto mi treba:
http://www.panic.com/transmit-ios/

Nakon JB-a mozes iPhone vidjeti kao klasicni usb stick, prebacivati po volji bez problema. Barem ja na macu mogu, sad neka ekipa na windowsima opise kako je njima, tu stvarno ne znam, ali ne vidim zasto ne bi moglo. Iako postoje i neke 3rd party aplikacije koliko sam vidio da rade istu stvar bez JB-a. Neke alternative iTunesima. Zaboravio sam imena, ali lako ih izguglas.

Dijeljenje fajlova s interne preko maila? Mislis attachmentsi? Nakon JB-a imas neke pluginse za mail koji cuda od mail.app-a naprave, tako da je i to moguce. Ali imas i alternativne mail klijente na storeu, vrijedi provjeriti i da li oni to mogu bez JB-a. Osobno ne bih znao, jer koristim mailbox, druge nisam ni probao, a mailbox to ne moze.

Sto se samog JB-a tice, on je prejednostavan. Jedan klik i proces od 1-2 min. Ali... Na zalost postoji i ovo 'ali'...

JB je (trenutacno) moguc samo na 8.1.2 i nizim verzijama. A izasla je i 8.1.3 na kojima nije moguc. Dakle morao bi nabaviti iPhone sa maximalno 8.1.2 iOS verzijom. Pa ako uzimas iPhone pazi na to.

U dosta slicnoj situaciji smo, iako ja imam neke druge potrebe od tebe. Android mi to sve uglavnom obavi, ali iz istog razloga kao i ti ne lezi mi u poptunosti. Zato uvijek imam i iOS, ali i Android. Pa se prebacujem sa jednog na drugi po potrebi.

Ukoliko ne uzmes iPhone, iskrene preporuke na OnePlus One. CM je na njemu, dakle dosta slicno stock androidu. Brz, stabilan i fluidan. Ili jednostavno na neki od Nexusa, recimo Nexus 5. Ali bez 5.0 androida, jer je poprilicno bugovit i nestabilan. Radije idi na kit kat. Mislim da ce ti ovo na kraju biti i najrealnije rjesenje.
Hvala na odgovoru - naučio sam da prije postanja bez obzira na forum prije kopiram post


Upload na internet stranicu file s interne memorije, kao da uploadaš sliku na neki sharing servis (često na terenu moram mijenjati konfiguraciju DSL modema, to su konf. fileovi od par kB, ali se uploadaju u modem preko internet preglednika, pa koristim mob da za svaku sitnicu ne moram laptop paliti, dosta ubrzava posao...)

navedena funkcija mi je obavezna, za ostale bi mogao napraviti kompromis

za potpunu komociju mi treba:
- dijeljenje fileova/slika (s interne memorije) preko maila/chat aplikacija
- spremanje mail attachmenta na internu memoriju
- prebacivanje fileova računalo <--> iphone po mogućnosti bez itunesa (ali ako se sve ostalo može bez JB, vjerojatno bi napravio kompromis

nisam baš zahtjevan

Poništava li nadogradnja JB (znam da je prije poništavala)? Ima li straha od virusa samim JB?
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 09:55   #2411
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,884
Uopće ne kužim što će ti ajfon, za tvoje potrebe Android je mila majka..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 10:03   #2412
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
iphone po mogućnosti bez itunesa (ali ako se sve ostalo može bez JB, vjerojatno bi napravio kompromis

nisam baš zahtjevan

Poništava li nadogradnja JB (znam da je prije poništavala)? Ima li straha od virusa samim JB?
- dijeljenje fajlova i slika preko maila/chata je moguce i bez JB-a.
- moze se spremiti, ali ti onda treba file explorer da bi van tih aplikacija dolazio to tih fajlova. JB dakle moras u tom slucaju napraviti
- isto kao i gornja tocka. Moguce, ali uz JB

Nadogradnje ponistavaju JB. Mada 8.1.2 ne radi nikakvih problema, pa ne vidim ni potrebe za nadogradnjom. Jednog dana kad dodje iOS9 izbacit ce i novi JB. Mozda ga izbace i za 8.1.3, ali sumnjam. Eventualne rupe koje otkriju cuvat ce za iOS9 naravno.

JB nije nekakav problem. Perolaka kategorija za obavit, a ne mozes nista pokupim ako instaliras sa 'normalnih' repositorya. Dakle bez crackanih tweakova i sl. gluparija. Uz ta 2-3 tweaka koja tebi trebaju ne bi trebao imati nikakvih problema.

iPhone lako i prodas ako ti ne legne, jer potraznja za istim je uvijek puno bolja nego za bilo kojim drugim mobom.

No opet, moras pronaci iPhone sa 8.1.2 da bi ovo gore imao sve omoguceno. Sa 8.1.3 ne mozes JB napraviti. Osim ako ti Android nije poprilicno dopizdio, sve ovo gore navedeno je ipak osjetno lakse napraviti na Androidu. Nije nista kompliciranije na iOS-u, no uz uvjet da ga moras jailbreakati. Sad je na tebi da odlucis sta zelis
-->
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
Upload na internet stranicu file s interne memorije, kao da uploadaš sliku na neki sharing servis (često na terenu moram mijenjati konfiguraciju DSL modema, to su konf. fileovi od par kB, ali se uploadaju u modem preko internet preglednika, pa koristim mob da za svaku sitnicu ne moram laptop paliti, dosta ubrzava posao...)

navedena funkcija mi je obavezna, za ostale bi mogao napraviti kompromis
Za navedenu funkciju jedino ne znam ni odgovoriti. Nikad mi to na mobu nije trebalo, tako da to nikad nisam ni koristio. Vrlo vjerojatno moguce uz neki JB tweak, ali ovako out of the box - na zalost ne

Citiraj:
za potpunu komociju mi treba:
- dijeljenje fileova/slika (s interne memorije) preko maila/chat aplikacija
- spremanje mail attachmenta na internu memoriju
- prebacivanje fileova računalo <--> iphone po mogućnosti bez itunesa (ali ako se sve ostalo može bez JB, vjerojatno bi napravio kompromis

nisam baš zahtjevan

Poništava li nadogradnja JB (znam da je prije poništavala)? Ima li straha od virusa samim JB?
- dijeljenje fajlova i slika preko maila/chata je moguce i bez JB-a.
- moze se spremiti, ali ti onda treba file explorer da bi van tih aplikacija dolazio to tih fajlova. JB dakle moras u tom slucaju napraviti
- isto kao i gornja tocka. Moguce, ali uz JB

Nadogradnje ponistavaju JB. Mada 8.1.2 ne radi nikakvih problema, pa ne vidim ni potrebe za nadogradnjom. Jednog dana kad dodje iOS9 izbacit ce i novi JB. Mozda ga izbace i za 8.1.3, ali sumnjam. Eventualne rupe koje otkriju cuvat ce za iOS9 naravno.

JB nije nekakav problem. Perolaka kategorija za obavit, a ne mozes nista pokupim ako instaliras sa 'normalnih' repositorya. Dakle bez crackanih tweakova i sl. gluparija. Uz ta 2-3 tweaka koja tebi trebaju ne bi trebao imati nikakvih problema.

iPhone lako i prodas ako ti ne legne, jer potraznja za istim je uvijek puno bolja nego za bilo kojim drugim mobom.

No opet, moras pronaci iPhone sa 8.1.2 da bi ovo gore imao sve omoguceno. Sa 8.1.3 ne mozes JB napraviti. Osim ako ti Android nije poprilicno dopizdio, sve ovo gore navedeno je ipak osjetno lakse napraviti na Androidu. Nije nista kompliciranije na iOS-u, no uz uvjet da ga moras jailbreakati. Sad je na tebi da odlucis sta zelis
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 15:05   #2413
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
fora koncept, nebih se bunio

Previse interakcije na NC, mislin da to Apple nece napravit nikad (i sad bana slicne widgete). Iako bi tribalo vise stvari za 3rd party aplikacije, npr SMS se moze quick replayat ali ne moze FB messenger/Viber i sl.
Citiraj:
Upload na internet stranicu file s interne memorije, kao da uploadaš sliku na neki sharing servis (često na terenu moram mijenjati konfiguraciju DSL modema, to su konf. fileovi od par kB, ali se uploadaju u modem preko internet preglednika, pa koristim mob da za svaku sitnicu ne moram laptop paliti, dosta ubrzava posao...)

navedena funkcija mi je obavezna, za ostale bi mogao napraviti kompromis
Moze neki 3rd party browser koji ima download. Upload ide normalno, download ostaje u tom programu. Documents ja koristin.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Drift_King. 11.02.2015. u 15:12.
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 21:59   #2414
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Dali je ikako moguće namjestiti da u fotki koju okinem bude zabilježen datum, onako u kutu?
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 23:55   #2415
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Ima aplikacija, koja kasnije doda datum i vrijeme, biras poziciju gdje, boju...

Znam da ime pocinje sa "date and time", samo upisi to u itunes, pojaviti ce se par komada.
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 10:03   #2416
pickpocket
Registered User
 
pickpocket's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Lijep pozdrav svima,
godinu i mjesec dana ima kako koristim iPhone 4S i ne mogu reći da sam pogriješio s odabirom mobitela jer zbilja nisam imao nikakvih problema u smislu zamrzavanja i drugih loših stvari koje znaju čupkat živce.
E sve je šljakalo super do pred nekih 20 dana! Naime, korisnik sam T-mobile mreže, točnije Prejake tarife u kojoj je interneta 1G i bla bla bla. Do sada nikad nisam ni došao blizu kraja mobilnog prometa, obično bih na kraju mjeseca vraćao/bacao po 200MB. Ono što koristim na mobitelu izvan radnog vremena a to je provjeravanje dva službena maila, od stvari za dopisivanje prakticiram WhatsApp, te par puta na dan uđem u Facebook aplikaciju čisto da vidim obavijesti i poruke. Dakle gigabajt na razini mjeseca mi je i previše bio. E sad, odjednom pred kraj prvog mjeseca aktiviram opciju i već za 5 dana mi stiže SMS da na računu imam manje od 10MB interneta!! Koji sad k... Ništa ajde, razmišljam ja pa zvao sam jednu osobu u Njemačku preko Vibera na nekih 20 minuta i jednu osobu u Srbiju na nekih 15 minuta, pa ja sam sebi kao podvalim razlog i pojedem ga. I opet kupim bon i kupim novu istu opciju i kao tjeraj dalje. Kad za 4 dana čisto da provjerim stanje, a ono nestalo 800 MB. Ništa ja lijepo nazovem službu za korisnike i pričaj u tri navrata po sat vremena i naravno ne dobijem nikakvu pomoć, dakle dobijem kao i većina odnosno svi istu informaciju a to je da smo mi ljudi mi korisnici zapravo don Quijote-i i da se u borbi da dobijemo informaciju u biti samo sudaramo sa zidom i vrtimo u krug. Zatim napišem dva prigovora i pošaljem, i dobijem kretenske odgovore samo da me skinu s one stvari. Onda odem u T-centar u Vukovarsku (Zagreb) i tamo me da ne kažem šta, jer oni ne znaju kako bi uopće ponudili meni bilo kakvo logično riješenje za moj slučaj. E sad moram ići u neku njihovu tehničku podršku u Henzelova-u ulicu, vjerovatno da i njima tamo da ne kažem šta i opet se vratit u stan i sjest i kontat kako sam samo jedna igračka u ovom velikom zemaljskom kazalištu...
E sad a meni vrag ne da mira, a i ne smatram se glupom osobom pa razmišljam i razmišljam, pa sam se sjetio da bi možda ključ dijela problema mogao biti u mom operativnom sustavu na iPhone-u!
Ovo prije sam vam ispričao eto što da se izjadam što da vam približim problem i razlog obraćanja.
Sad ono što želim vas pitati! Da li je moguće da mi od zadnjeg update-a iOS-a deseterostruko više jede interneta za iste radnje? Primjerice jedno otvaranje aplikacije za čitanje maila mi skine odmah 5MB, bez da otvaram mail ili da skidam Attach, jedan ulazak u Facebook aplikaciju mi odmah u startu skine cca 23MB i sad da ne nabrajam dalje. Dakle par puta odradim par radnji i nema 100MB! Mislim da nisam trebao sa 7-ice prelaziti na 8-icu ali kako sam dijete u duši nisam mogao odoliti. Išao sam i sam vraćati preko iTunes-a, ali Apple je to koliko sam saznao blokirao, tako da nisam uspio downgrade-ati iOS na verziju 7!
Iduće pitanje! Da li mi se može sustav vratiti na verziju iza u nekom ovlaštenom iPhone servisu, i da li će mi to naplatiti (mislim znam da hoće ali pitam)?
I zadnje pitanje da vas ne gnjavim je to da li mogu sam kući otključati svoj iPhone, naravno preko kompljutera uz određene software-e? Trenutno je zaključan na T-mobile mrežu! Dakle informatičko iskustvo nemam savršeno ali ajmo reći dobro plivam a i uporan sam, pa mi realno odgovorite na ovo zadnje pitanje bez da mi podilazite!
Hvala unaprijed na eventualnim odgovorima.
pickpocket je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 11:14   #2417
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Update nema veze sa potrošnjom interneta. Idi u postavke/mobilni podaci i tamo skrolaj dolje da vidiš koja ti uplikacija jede internet. Nemoguče je povratak na nižu verziju iOS-a ni u kučnoj radinosti ni u servisu. Sa otključavanjem je situacija slična. Možeš ga otključati kod operatera ili kod ljudi koji se tim bave ali sve mora ići preko Applea pa se plača.
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 11:28   #2418
pickpocket
Registered User
 
pickpocket's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Ali nemoguće je da mi godinu dana sve funkcionira super i odjednom mi je potrošnja kakvu ne bih imao ni da taj internet koristim na laptopu! Ažuriranje svih aplikacija i software-a mi je isključeno, dakle radim manualno kad sam na wifi-u! Najviše mi jede aplikacija od Gmail-a i Facebook-a!
Hvala za informaciju vezanu za povratak na stariju inačicu softwarea-a! A za otključavanje sam pitao jer bih prešao na drugu mrežu. Jer moram staviti flat internet, jer ga na ovaj način uplate 50 kn svakih 5 dana da bih dobio novi gigabajt jednostavno ne mogu i ne želim hraniti. Zato sam mislio ako se može kući da bar tu izbjegnem davanje novaca, jer gdje god dođeš uvjek nešto trebaš platiti.
A i dalje su mi isključeni mobilni podatci jer nisam otkrio zašto mi se to događa!! I to me zapravo najviše muči. A kako sam korisnik na bonove oni se naravno ograđuju da nemaju uvid što sam ja posjećivao na internetu već samo vide gotov promet koji je ostvaren. I šta ja u 4 minute imam po 40 MB!!
Ne znam što da radim jer ni sam više nisam pametan...
pickpocket je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 11:43   #2419
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Uključi net i pogledaj u postavkama koja ti aplikacija najviše troši. Za Gmail si namjesti ručno provjeravanje maila da ti se stalno ne spaja na net i ne provjerava. Možeš koristiti neku aplikaciju za mailove. Mora da ti se neka aplikacija spaja na net u pozadini i jede internet. To češ vidjeti tamo u mobilnim podacima koliko koja troši. Eventualno pokušaj hard reset. Ja sam stalno na 3g i ne jede mi puno interneta.
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 12:10   #2420
pickpocket
Registered User
 
pickpocket's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Da se u pozadini neka spaja to bih lako primjetio, no dok ne ulazim ni u jednu aplikaciju internet promet mi miruje (dakle ništa se u pozadini ne spaja), čim sam provjerio mailove, ušao jednom u face i recimo odgovorio na poruke na whatsapp-u meni ode preko 30 MB! Internen mi ne nestaje cijeli dan po malo pa da se na kraju dana skupi 200 MB već nestaje isključivo dok radim na njemu, tada curi nenormalno!
Pokušat ću hard reset, ništa mi drugo ne preostaje!
pickpocket je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 12:20   #2421
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Pokušaj u postavkama za mail aplikaciju označiti "na mom iphoneu". Ne znam hoče li pomoči. Ovako su mailovi na serveru pa ih stalno povlači kad uđeš u mail app.
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 12:24   #2422
pickpocket
Registered User
 
pickpocket's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Budem i to uradio. Hvala ti svakako na usrdnoj pomoći :-)
pickpocket je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 12:48   #2423
glazZ
Premium
Moj komp
 
glazZ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Pakrac
Postovi: 331
Apple iOS - info, pitanja, jailbreak, unlock, FAQ

Da ti mozda ne jede promet backup na icloud ili nekakav slican servis?
glazZ je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 12:57   #2424
pickpocket
Registered User
 
pickpocket's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
iCloud mi je isključen!
pickpocket je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 13:01   #2425
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,465
800 mb je jako puno, ja tolko potrošim u godinu dana valjda (isto par mailova i whatsapp)

daj poslikaj sve aplikacije koje imaš, znači homescreen i sve da vidimo možda je u nekoj aplikacijiproblem
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 13:05   #2426
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
a svaka ti čast kralju


HAhahah da slazem se ovo je baš iber priča
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 13:35   #2427
pickpocket
Registered User
 
pickpocket's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Tada sam imao u jednom danu čak 260 MB. Ja jesam cijeli taj dan visio na whatsapp-u ali nisam slao slike i video zapise pa da mi može toliko skinuti. Za youtube i za neke programe za muziku mi je isključena upotreba mobilnog interneta, dakle samo kad sam na wifi-u.
Evo slike idu




pickpocket je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 13:39   #2428
pickpocket
Registered User
 
pickpocket's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Gore su aplikacije priložene koje imam na telefonu, a ispod da vidite samo količinski promet po danima odnosno po satima unutar određenih dana! Dakle do 10 spajanja dnevno i ni jedno spajanje garantiram sobom nije bilo dulje od 10 minuta!!!
Za ono prošlo razdoblje kada sam u ta 4 dana skupio 800 MB nemam ovako slikovite podatek jer tada nisam uopće vodio računa o prometu, zapravo ne samo tada već od kad imam telefon nisam vodio ono striktno računa kad sam koliko potrošio. Sve do pred kraj druge opcije kad sam instalirao i ovaj manager za brojanje prometa...
Pitajte slobodno što želite, možda sam ispustio neku bitnu stavku iz priče. Možda sam i ja sam kriv, ne bježim od toga, ali žarko želim da znam u čemu je problem!!!
pickpocket je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 13:52   #2429
pickpocket
Registered User
 
pickpocket's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Dakle od 29 siječnja do 4 veljače mi je otišlo 788 MB. No na žalost nisam imao instaliran ovaj programčić za brojanje prometa!
pickpocket je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 14:02   #2430
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,465
preporučam reinstalaciju sustava, ako to ne riješi onda bar znaš u čemu je problem, iako sam siguran da nije do iOS-a, nemam druge ideje
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na