Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2008., 08:21   #1
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
2 x Terminal Server (Podešavanje)

Imam terminal server, na kojem se nalazi aplikacija sa kojom poduzeće radi. Imamo podružnice po cijeloj Hrvatskoj. Sve su umrežene sa centralom, ali pristupaju preko VPN-a na terminal server u ZG-u. Problem je u tome što je terminal server preopterećen, pa bi uveo još jedan. Da li bi se dalo podesiti, kada se kompovi iz podružnica spajaju na terminal server (jedan od njih), da kada god se idući put spaja, da se spaja na točno određeni server. Problem je u tome, što kompovi preko ADSL-a mijenjaju IP adresu (odnosno njihov getaway).

Znači, imamo nopr. komp u KC. On se prvi put spoji, kada aplikacija to zatraži na terminal server 1. Nakon toga želim, da svaki put kada aplikacija to zatreba, da se spoji na terminal server 1. Na terminal serverima su Windows 2003 R2.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 09:39   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Znači, imamo nopr. komp u KC. On se prvi put spoji, kada aplikacija to zatraži na terminal server 1. Nakon toga želim, da svaki put kada aplikacija to zatreba, da se spoji na terminal server 1. Na terminal serverima su Windows 2003 R2.
To ti bas nije idealno rjesenje. Trebati nekakav oblik load balancinga - za pocetak mozes pokusati s najobicnijim round robin DNS-om, sto ce reci da ce svaki query ici na razliciti server (pod uvjetom da su identicni, sto bi se trebalo podrazumijevati jer inace citava prica nema smisla). IOW, sa dva servera, prvi korisnik se spaja na Server1, drugi na Server2, treci na Server1, cetvrti na Server2... you've got the point, znaci, na dva servera, korisnici alterniraju od jednog do drugog. Mozda nije najbolji load balancing, ali je svakako bolje nego nista. Ne znam tocno o kojim se Windowsima radi (predpostavljam da bi mogao biti Standard u pitanju) no dalje mozes ici s nekim jacim load balancingom/distributed computingom interno iz Windowsa ili cak ici na neko vanjsko rjesenje a la VMware ESX Server i slicno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2008., 10:36   #3
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Evo, sve riješeno. Uzeti ćemo još jedan server, pa preko njega napraviti network load balancing i session directory...

Hvala na pomoći!
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na