Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2009., 02:54   #1
jasmina1969
Premium
Moj komp
 
jasmina1969's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: u gradu
Postovi: 50
Exclamation (riješeno) Trojan horse rootkit-Pakes.L

Sada je točni 02:52 i dođe mi da se ubijem.

Ujutro prethodnog dana htjela sam spržiti neke filmiće i datoteke pa da napokon maknem vistu sa Acera i stavim XP, ali nero mi nije prepoznal niti jednu pržilicu (unutarnju i vanjsku). Ok, mislila sam da je istekla licenca ili nešto i stavim drugu verziju kad mi on napiše: if you are running Nero burning software via Windows Remote Login, you might not be able to access your drives for burning. This is a security restriction from Windows.

Išla pogledat u PowerISO isto ne prepoznaje pržilicu, instalirala ashampoo burning i on mi javlja da ne vidi pržilicu..... Otišla malo na forum i počeli su se spominjati virusi

Imam Vistu i NOD32. Imam adware, spayware terminator i Malwarebytes - niti jedan program nije našao ništa sve dok nisam instalirala AVG i odmah pri paljenju kompa javio mi je Trojan horse rootkit-pakes.L u datoteci: C://windows/system32/SKYNETThimncjxh.dll

Da mi je znati s kojim programom je došao, pročitala sam na netu o opasnostima i mogu reći da me hvata malo panika jer mnogo koristim internet bankarstvo itd.... Čitam kako ga je teško ukloniti, ali s obzirom da sam se odlučila i prije formatirat komp mene zanima da li ja mogu prebaciti svoje datoteke na neki vanjski disk a da njega ne prenesem, mislim trojanca i zanima me koliko je on ustvari opasan i da li se već neko susreo sa njim. I da li i on skače sa harda u memoriju i obratno? Pročitala sam u jednoj drugoj temi i o takvom virusu.

Help!!!!!
jasmina1969 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 02:58   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Odi u safe mod i probaj ga ručno obrisat pa onda opet skeniraj
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2009., 03:09   #3
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
pfuuu... odakle da počnemo... safe mode i pokretanje bilo kojeg antivirusa za početak i puštanje da odradi svoje, stvari možeš prebaciti, samo pazi da na mašini na koju prebacuješ imaš neki on access scanner (recimo comodo internet security ima dotičnu upciju u svojem antivirus modulu)

znači, on će uloviti ako se prilikom kopiranja pokuša preko mreže nešto na drugi komp ugurat. generalno, bilo koji AV koji može prilikom samog doticaja s podacima utjecati na njih je dovoljan.

za direktno micanje dotičnog smeća, pročitaj [url=http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic248867.html]ovaj[/quote] thread i ako znaš, primjeni relevantne podatke na svoju situaciju. ako nisi baš iskusna s takvim stvarima, rađe ti ugasi kompjuter i pozovi prijatelju/kolegu/poznanika za kojeg znaš da se ipak malo više razumije.

nemoj raditi sama ako nisi 100% sigurna da znaš što točno radiš i što koji korak zahtijeva.

što se xp-a tiče...
moj savjet ti je također da ne stavljaš XP, ja osobno, sa Acerom Aspire 5530G, nisam nikad imao sreće sa XP-om. Od raznih OEM do moddanih izdanja, apsolutno nikad nije radilo kako treba, od iznimno neprecizne kontrole ventilatora u lapu (samo ubrzava vent do maksimuma, ne smanjuje kad je nepotrebno), od BSOD-a čim bi opteretio malo jače cijeli sistem i tako to. nažalost, acerovi driveri nisu baš najsretnije riješeni za XP.

Probaj rađe vistu nanovo dići nakon što riješiš ovo, manje glavobolje ćeš imati


[edit] offtopic: jej za night squad XD
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 16:45   #4
jasmina1969
Premium
Moj komp
 
jasmina1969's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: u gradu
Postovi: 50
Ljudi hvala na pomoći, napokon sam izgleda riješila problem. U safe modu sam odskenirala sa AVG-om i on mi je virus prebacio u virus svod (kaj god da to značilo ). Instalirala sam si posebni programčić AVG Anti-rootkit i nakon skeniranja u normalnom modu nije našo ništa. Sad ponovo skeniram sa AVG-om i još ništa nije našao a prije je odmah kod pokretanja javljao za trojanca. Jeeeeeee. Čak vidim i pržilicu u programima za prženje.

Sad jedino ste me opet pokolebali ovo za stavljanje XP-a. Formatirat ću svakako ali koji OS pitanje je sad. Bojim se da slučajno nije ostalo nešto na skrivenoj particiji gdje se nalaze instalacijske datoteke za Vistu.

I koji antivirusni program. Već godinama kupujem licencu za NOD32, ali sad nakon ovoga nisam više sigurna, a uskoro mi i istječe licenca. Činjenica je da mi je ovog trojanca prepoznal samo AVG.
jasmina1969 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na