Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2013., 21:32   #361
herci
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
isto preporuka za maria. meni sredio konzolu i sve objasnio za 250kn
herci je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2013., 15:22   #362
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Pozdrav momci,

znam da tu ima puno ljudi koji imaju PS3 u malom prstu stoga se unaprijed ispričavam kaj postavljam pitanje na koje "možda" imam negdje tokom teme odgovor...ali hitno mi je i vjerujte mi jučer sam dosta vremena provel po forumu i youtubeu gledajući tutorijale i recenzije kaj se tiće PS3.

Imam doma PS3 40Gb FAT model, da se razumijemo konzola je zbilja kao nova, igrana je ma koliko god vam to zvuči nevjerojatno svega PAR(doslovno) sati, nikad nije u njemu bila ni jedna igrica osim one koje je dobil sa konzolom GT5 i to je jedini razlog zakaj je imam doma i razmišljam da si ga ostavim.

1) Mene zanima da li je ta konzola podložna onoj "poznatoj" žutoj smrti koja hara kod tih debelih modela?
2) Na PC-u igram igre...ne često ali volim si odigrati odabrane serijale, stoga me zanima dal je PS3 pravi izbor i dal je definitvno bolji doživljaj nego na PC-u...reko gore, imam samo GT5 pa nemrem isprobati konzolu kak spada.
3) Opčenito jel FAT verzija isplativa pored slima i super slima, tj dal da si uopče ostavljam FAT ili ne...

Znam da će vama ova informacija puno više pomoći da mi date normalne odgovore pa evo : "CECHJ04"

Kažem, nisam bacio u temi ni jedan spam pa ako i je ovo spam onda mi oprostite pošto je prvi , eto molim članove voljne objašnjavanja nek mi pomognu, a one čangrizave i napete da preskoče ovaj post


EDIT.

FW je 2.35 .... da idem u settings pa update ili na koju verziju da ga stavim?

Zadnje izmijenjeno od: danc00. 29.12.2013. u 19:18.
danc00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2013., 13:08   #363
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
1. sve konzole su podložne "žutoj smrti", zato što se ona javi kad nešto rikne od hardvera, ali najčešća je žuta smrt zbog pregrijavanja. Ako konzola nije puno korištena, nemoj se puno sikirat. Ako se pregrije ugasit će se sama i zablinkat će ti crveno par puta i tada bi je trebalo očistit od prašine i promjeniti pastu, a i žuta smrt od pregrijavanja se da riješit, na custom firmwareu staviš ventilator da malo više puše i radi dalje bez problema.

2. šta znači bolji doživljaj ti baš ne mogu reć... jedino što ima PS3 a nema PC su neke igre, npr. final fantasy (to je jedini razlog što još imam ps3)

3. ako mene pitaš, nema nekog razloga za preći na slim ili super slim

a što se tiče FW, ako misliš ić na pirate pređi na 3.55 OFW (official firmware) i onda na neki od CFW (custom firmware) tipa Cobra/Rogero ili Habib. ako te ne zanima piratluk ili homebrew prijeđi na najnoviji OFW, ali pazi, poslije 3.56 OFW nema vraćanja na CFW bez flashera.
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 15:36   #364
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Hvala na objašnjenju.

Evo danas sam dobio GT5, i neće mi ga instalirat ak ne nadogradim softver, kaj sad ni nove igrice nemrem igrat ak nemam najnoviji softver.

P.S - jučer sam iz znatiželje stavil 3.00 OFW (samo da vidim razliku ), prije je bio 2.35 kao što rekoh.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 15:50   #365
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Sony PlayStation 3

Stavi original 3.55. Nakon toga samo instaliraj rogero 4.50 modificiran. Nakon toga mozes i originale i ostale. Steta stavljat original 4.50+ kad ce ionako ave igre raditi na custom firmwareu 4.50 od rogera. A kad izadje noviji custom samo ga upgradeas s rogera 4.50 CFW
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 16:22   #366
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ok, a dal je moguće sa tog Rogera napravit update na bilokoji OFW veći od 3.55 pa na dalje?
Tj. dal se taj Roger more izbrisati, i da normalno imaš OFW 3.55?

Dal imam mogučnost pristupa storu sa tog rogera?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 16:48   #367
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
sa CFWa se uvijek možeš vratit na OFW, ali sa OFWa većeg od 3.56 se ne možeš vratit na CFW bez flashera.

Imaš i pristup PSNu, ali se moraš sakrivat, neki stealth mode postoji, ali uvijek postoji šansa za ban pa riskiraš. a ima i nekih metoda za unban konzole

Ja sam trenutno na Cobra 7.0/Habib 4.53 CFW i sve radi ok, ventilator sam stavio na manualni mod 45%, jer sam već imao YLOD. A imam još jednu konzolu na kojoj imam PSN i OFW, tako da ne riskiram ban i ne mogu ti reć iz prve ruke koliko je velik rizik, jer igre koje igram volim i kupit (mislim na final fantasy)
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 17:06   #368
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Probal budem onda taj Roger sa 3.55OFW, ali i ja sam isto takav, ono malo kaj igram volim imat original, ne kupujem odmah po izlasku a 100-150kn imam za kupit si pokoju igru u par mjeseci.

Idem flešnut pa vidim kaj bude s toga.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 17:30   #369
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Stavi bolje CFW i onda mozes regulirati ventilator. Stavis vent na jace i mozda smanjis mogucnost YOLD-a.
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 18:41   #370
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
1. Idite na desktop na ikonu My Computer, odaberite Properties, zatim Device Manager.

2. U Device Manageru idite na Disk drives, odaberite vaš externi, desni klik pa Properties i odaberite Details

3. Sada u Property nađite stavku Parent i dobičete nešto kao USB\VID_058F&PID_6387\ONJHIGZO


3. Kada ste skinuli Multiman u mapi se nalazi i fajl USB.CFG, otvorite ga u Notepadu.

Dobili ste ovo: 0x13fd:0x1240:1
U redu ispod sve isto napišite,samo 13fd zamjenite sa VID vašeg diska, u ovom slučaju 058F,
i 1240 zamjenite sa PID vašeg diska, u ovom slučaju 6387, broj na kraju označava koliko particija ima na disku, ako imate tri, stavite broj tri.

Kada ste završili dobili ste:

0x13fd:0x1240:1
0x058f:0x6387:1

Sada spremite taj USB.cfg i kopirajte ga na PS3 u mapu : /dev_hdd0/game/BLES80608/USRDIR

Svaki put kad pokrečete Multiman morate stisnut Start i trokut da vam prepozna USB HDD,

Veselje je brzo splasnulo jer sa tog diska ne možete gledat filmove, na taj disk ne možete kopirat sa PS3,
znači služi jedino za prijenos sadržaja na PS3, za što je po meni bolji način mrežom,
Prije nek stavim Roger-a, zanima me ovo...gore? Kak da ja kopiram taj file koji napravim na PS3 u multimana? Mislim preko čega? Jer nemrem spojit žičano PS3 i ruter, pošto mi je ruter na drugom katu..

I kad instaliram CFW roger, on mi odmah instalira multiman i te stvari, ili ja moram posebno?

edit

zaboravite ovo zadnje pitanje, preskočil sam nekaj u čitanju...sad sam našel kad sam čital drugi put.
Citiraj:
8. Skinite posljednju verziju Multimana (back up menađer) , instalirajte na PS3 i spremni ste za igre, gledanje filmova, instalaciju raznog softvera - NAPOKON
http://store.brewology.com/ahomebrew.php?brewid=24



9: Sav softver za PS3, PSN igre, programi npr.Multiman , Showtime itd. dolaze u obliku pkg datoteke

PKG datoteke instalirate tako da ih stavite na USB STICK i na PS3 idete u GAME STUPAC gdje imate opciju INSTALL PACKAGE,, stisnete X i instalirate što želite
danc00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2013., 21:55   #371
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Ako si još na official firmwareu manjem od 3.55 super.
U cijeloj tvojoj dvojbi da li biti na cfw ili ofw je pitanje - igraš li online i trebaš li pristup PSN-u? Ako ne, onda skini na komp ofw 3.55 i rogero 4.46 iili viši. Upgrade firmwareaa na konzoli radi isključivo preko usb sticka, ne direktno preko interneta (odspoji konzolu sa neta). Slijedi upute sa ovog linka: http://www.ps3iso.com/ps3-tutorials/...o-v1-01-a.html
Što se prebacivanja igara tiče, ovo kaj si gore pitao da ti nije jasno, to ti nije ni bitno pošto imaš disk malog kapaciteta i tih 40 GB nek ti bude za saveove i iinstalacijske datoteke igara, a igre drži i pokreći sa vanjskog usb diska - disk može biti do 2 TB kapaciteta i formatiran kao fat32. Taj disk spojiš na komp i na njega prebaciš sve igre koje želiš igrati, i zatim ga spojiš na plejku i udri. Ne treba ti nikakav transfer direktno sa kompa na plejku. I ako ćeš ikad htjeti, uvijek se možeš vratiti na official fw, iz bilo kojeg razloga...Uživaj!
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 13:30   #372
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ovak, stavil sam na konzolu 3.55 i sad me zanima dal rogero 4.50 stavim na isti nacin, tj stavim na usb preimenujem datoteku i flasham iz glavnog menia(xms)

I nisam nasel kak se vratim poslje tog rogera na OFW 3.55, dal je komplicirano...evo i to je to
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 13:37   #373
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Nije teško, postupak je uvijek isti.
Za downgrade ima poseban update file, pa onda poslije njega 3.55
Google rogero downgrade i naći ćeš, ako ti ikad bude trebalo...
Prati ps3news.com za najnovije na sceni ofw i cfw
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 14:55   #374
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Aha, znaci 100% ide na OFW 3.55?
A niste fekli dal mogu 4.50 rogero flesnut bez da ulazim u recovery...na tortugi pise da mogu preko xms-a....pa me zanima jel neko tak radil.

Evo uzel sam danas GT5 i UFC 2010 pa da vidim jel bolje nego na pc.

Ali zapravo ne znam cemu mi jailbreak, ionak nemam hdd eksterni a sve kaj igram sa originalima...i jos k tome ne mogu na store...
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 15:05   #375
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Stavljanje igara na hdd i cfw podrazumijeva da imate original igre vec kupljene. Sve ostalo o cemu pricate (stavljanje igara koje ne posjedujete,skidate itd) spada pod sivu domenu koja je na PCE strogo zabranjena.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 16:40   #376
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Niko ne spominje pirate, samo recimo meni nije jasna prednost cfw-a, mislim koja je glavna prednost meni koji ionak nemam mjsta na hdd-u da ih cijele kopiram...ak me razumijes?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 17:26   #377
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Pa meni, koji sam već imao ylod, dobro dođe manualna kontrola ventilatora, jer da ostane na defaultu stalno bi gledao ylod.
Isto tako preko multimana gledam youtube, revision itd. preko showtime-a.
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 17:28   #378
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
CFW ima prednosti kao sto je navedeno,youtube,mediaserver,homebrew aplikacije plus ako malo steka bluerayplayer,pregrijava se,reguliras ventove itd.
S druge strane,ako ti sve to ne treba,mijenjaj se s nekim tko ima vecu verziju od 3.55 ,i neka nadoplati 100-200 kn i nek si sredi CFW. Svima dobro.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 17:35   #379
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Ako kupim PS4, mogu li zaboraviti ove igre kupljnene na PSN-u za PS3 bez nadogradnji ili ?
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 20:32   #380
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
CFW ima prednosti kao sto je navedeno,youtube,mediaserver,homebrew aplikacije plus ako malo steka bluerayplayer,pregrijava se,reguliras ventove itd.
S druge strane,ako ti sve to ne treba,mijenjaj se s nekim tko ima vecu verziju od 3.55 ,i neka nadoplati 100-200 kn i nek si sredi CFW. Svima dobro.
E pa to pitam, jer mi nije bilo jasno cemu CFW ako ionako nemam pirate, ja sam mislil da to tome sluzi....
A posto imam sve original sa CFW ne mogu igrat online i nemam pristup storeu, kaj mi treba.

@Dhalan
youtube i te stvari imam na tv-u....

Da jedino da tak zamjenim. A kaj se YLOD tice ja nemam ni znakova, negde sam cital da ak na sklopci ugasi ps ak malo zablinka zuto da je to simptom, a kod mene je zeleno do kraja, ne bojim se ja za to...

Zadnje izmijenjeno od: danc00. 31.12.2013. u 20:40.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 18:19   #381
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Ako kupim PS4, mogu li zaboraviti ove igre kupljnene na PSN-u za PS3 bez nadogradnji ili ?
Dok ne proradi Gaikai nista od igranja PS3 igara na PS4, bilo da su fizicke kopije ili digitalne.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 18:39   #382
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
ma brijem da ce to relativno brzo osposobit, jer dosta ljudi koji nisu bili vlasnici ps3 bi htjeli igrat hitove s ps3 na ps4
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 18:43   #383
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Naravno, kad prvih par mj niti nece biti postenih igrica...kaj ces onda gledat ps4 na polici...

P.s. haha kaj mislite kolko bude revizija ps4-ke?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 10:31   #384
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Jedno pitanje vezano za gledanja jubitoa na PS3.

Svi videi koje pogledam su u najnižoj rezoluciji 240p. naravno kad ih pogledam na PCju imaju i kvalitetnije rezolucije. Nešto mi promiče ili je to tako?

I da ne otvaram novi post, vezano za PlayStation Plus uslugu: ako sam dobro shvatio ja platim npr. 365kn za jednogodišnju pretplatu i svaki mjesec dobijem neku igru koju mogu downloadati direktno na HDD? Što nakon što prođe godina dana? ostaju mi igre na disku i mogu ih i dalje igrati ili ni te igre više ne mogu koristiti? Kakve igre tu uopće budu ponuđene? Pretpostavljam da ne taj način neću dobiti nekakav CoD?
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9

Zadnje izmijenjeno od: pogi. 07.01.2014. u 10:35. Razlog: dodatno pitanje
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 10:40   #385
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Dok imas pretplatu, imas igre.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 11:26   #386
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
I da ne otvaram novi post, vezano za PlayStation Plus uslugu: ako sam dobro shvatio ja platim npr. 365kn za jednogodišnju pretplatu i svaki mjesec dobijem neku igru koju mogu downloadati direktno na HDD? Što nakon što prođe godina dana? ostaju mi igre na disku i mogu ih i dalje igrati ili ni te igre više ne mogu koristiti? Kakve igre tu uopće budu ponuđene? Pretpostavljam da ne taj način neću dobiti nekakav CoD?
Igre ti ostaju na HDD-u i kako je rekao Danc00 možeš ih igrati samo dok ti je aktivna pretplata. E sad ovo što si pitao u vezi igara, bilo je ok igri prošle godine na Plusu... Grid 2, Ac3, Spec Ops:The line, Bio je i Hitman Absolution, Remember Me, NFS Most Wanted .. Te je kolega skinuo pa za njih znam, koje su bile ostale ne bih znao.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 12:24   #387
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ja mislim da netko tko se ne igra često, i tko ne igra sve igre koje postoje na PS3 nema potrebe za tu PLUS uslugu...

Ionak sve novije igre koje dođu ili su hit koštaju, a zapravo si ih samo posudil, i na kraju jeftinije bi prošel da kupiš igru novu/rabljenu odigraš ju i ak ti dosadi prodaš...
Recimo meni je ta PLUS usluga totalno neisplativa.

P.S - nema meni do kutije i one knjižice u njoj, pa kad stavim BRD u konzolu... XD priceless
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 13:10   #388
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ako kupim neku rabljenu igru na Ebayu (jeftinije su) treba li na što pripaziti? Npr. vidim da se neke igre reklamiraju kao "Region Free". Što to znači? To me jedino podsjeća na regije za DVD filmove...

Da li se i PS3 igre rade u PAL i NTSC formatu?
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 13:15   #389
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Pa sve ti piše u oglasu, ja sam kupio prekjučer PES 2014 sa ebaya, piše u oglasu da je za EU tržište, region free, PAL...

Novo zapakirano, original...pa sad bumo vidli kaj bude došlo za tjedan dva...naravno, kupuješ od provjerenih, nećeš sad za 3-4$ riskirat 40$.

Ne vidim razloga zake igra ne bi bila ista ko ona koju bi kupil u Algoritnu za 150 kn više
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 15:09   #390
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Zapravo sony i gugl kažu da svaka PS3 igra radi na svakom PS3 uređaju bilo gdje u svijetu. Jedino problema može biti oko nekakvih dowloada DLCova (neznam niti što je to).

Ja ću se okušati čak i u kupnji korištenih igara sa Ebaya...
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na