Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2018., 09:26   #6001
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Pa posto je ovakav pad cijene, bice da ekipa bas i ne seka 12. mjesec...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 15:37   #6002
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
A ovaj sad potop bi vise trebao muciti onog Ukrainca nego nas. Pa tko ce njemu rudarit sad kad za mjesec dana jos cijenu zarade od rudarenja skrese za 33%? Iskreno neznam kak funkcionira taj njegov system, ali dakky ti si nesto pricao o tome ako nebude rudara da ce se nesto kao pogorsat transakcije?
Pa sama logika ti kaže... imaš masu transakcija s Ethom, a neisplativ za kopanje. Smanjiš li broj rudara, dok je broj transakcija jednak, povećao si vrijeme potrebno za obradu transakcije... a ovo što se sad najavljuje još smanjenje etha po bloku sa 3 na 2, to je pak overkill ako se ne ubrza blok time kao zadnji put kad je išlo s 5 na 3...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 10:32   #6003
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
https://bitcoinist.com/bugatti-rolls...g-btc-and-bch/

Evo, pripremaju se ovi sto proizvode Lamboe za sljedeci to the moon. Prosli puta su bili uhvaceni nespremni, a sad su vec spremni.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 19:14   #6004
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ali nešto DOGE divlja... svaki dan svi coini padaju, samo doge ide gore konstantno. Coin koji je trebao biti sprdnja da tako dobiva na vrijednosti mi nema smisla...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 13:45   #6005
Euhenio
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 47
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ali nešto DOGE divlja... svaki dan svi coini padaju, samo doge ide gore konstantno. Coin koji je trebao biti sprdnja da tako dobiva na vrijednosti mi nema smisla...
Jek netko probao majnat taj dogecoin?
Euhenio je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 06:53   #6006
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ljudi sta je ovom Vitaliku doslo, dosad smo slusali kako je ETh super, najbolji, bolji od BTCa, najbolji od svih.

A sad slusamo.
Eth je spor, predugo to traje, preskup, cijena Gasa za koji su vezane transakcije ponekad je prevelika pa nevalja, mnogi onda niti ne koriste network. Sto znaci da ima ogromnu rupu. Prica Vitalik o Ethereum 2.0 koji ce biti bas kao EOS. Dragi Vitalice sa leadera si postao follower, nebi me cudilo da je on na 1400 dumpao svoj ETH i otisao na hawaje, traje ovo njegovo updejtanje systema koji ocito nevalja kada Dappsi jure na druge chainove, je sporo. U octobru testner, pa onda pod kraj a vjerojatno pocetkom nove godine ETh ce napraviti taj constantipole updejt sa 3 na 2 ETH ako me terminologija sluzi. No to nije ETH 2.0 ....

Dok dodje ETH 2.0 ETH bi mogao iskrvarit... ja polako trazim alternativna rjesenja da pretocim svoj ETH u neke altcoinove, svi krvare pa mi je dosta tesko, ali sigurno neide all in u jedan kos kao sto sam vjerovao ovom ETHu

I ne pricam ovdje o tome sto on krvari, sto mu cijena pada, nego cisto jer vidim, odnosno citam da se sa drugim coinovima nesto desava a sa ETH nista, osim ovog sa 3 na 2, koji ce doci tamo kraj godine, onda se mozda prije toga vratim u ETH.

A sto cete vi napraviti?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 07:19   #6007
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Otkad ne čitam vijesti, nekako bolje ide.
Ja se nadam da će se ETH probiti iz ove formacije u sljedećih 2-4 tjedna i skočiti 100% gore prije konačnog zarona.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 07:24   #6008
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja citam, mislim gledam i chartove i situaciju i kretanje cijena. zanemarivsi cijenu i chart, nego samo gledajuci stanje oko ETH-a nikako mi nije jasno zar se nije znalo da je ETH tako los prije nego je poceo tonuti?

Sve vise mi se cini da cijena raste samo kada se lijepo pise o necemu, a pravo stanje se zanemaruje, tek kada se pogleda pravo stanje onda se vidi da ETH ima problem. I ovdje pricam o tom problemu i kako sporo ce ga oni rjesavat. Ovaj EOS bi ih u tom periodu dok oni rjesavaju GAS problem mogao pojest.

Evo jedan primjer:
https://altcointoday.com/ethereum-da...-transactions/

Ovo nije FUD niti bilo sto, ovo bi trebalo iamt direktan utjecaj na cijenu, i ako bude vise ovakvih vijesti ETH je gotov.

EDIT:
Javljam se ovdje da mozda netko napise da Vitalik nesto sprema nabrzinu, neki AS u rukamo, mozda Kopija znade sto?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 07:38   #6009
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Za ETH se odavno zna da ne može podnijeti veći broj transakcija, isto kao niti BTC. EOS je smeće koje ne znaju isprogramirati. Da li jedan coin osim XRP ima stvarnu business primjenu, baš da je u korištenju, bilo test ili produkcijskom? Mislim da ne.

Uglavnom, ne zamaram se s time jer su svi odreda prevare iza kojih nema stvarne vrijednosti. HODL dolazi u obzir samo na kraće vremensko razdoblje (dani ili tjedni).

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 18.09.2018. u 07:44.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 10:24   #6010
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061



https://youtu.be/rlM7gsUY9Gw

-->
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Uglavnom, ne zamaram se s time jer su svi odreda prevare iza kojih nema stvarne vrijednosti. HODL dolazi u obzir samo na kraće vremensko razdoblje (dani ili tjedni).



https://youtu.be/rlM7gsUY9Gw


Zadnje izmijenjeno od: kopija. 18.09.2018. u 10:30.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 21:46   #6011
Brut
Premium
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 263
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ja citam, mislim gledam i chartove i situaciju i kretanje cijena. zanemarivsi cijenu i chart, nego samo gledajuci stanje oko ETH-a nikako mi nije jasno zar se nije znalo da je ETH tako los prije nego je poceo tonuti?

Sve vise mi se cini da cijena raste samo kada se lijepo pise o necemu, a pravo stanje se zanemaruje, tek kada se pogleda pravo stanje onda se vidi da ETH ima problem. I ovdje pricam o tom problemu i kako sporo ce ga oni rjesavat. Ovaj EOS bi ih u tom periodu dok oni rjesavaju GAS problem mogao pojest.

Evo jedan primjer:
https://altcointoday.com/ethereum-da...-transactions/

Ovo nije FUD niti bilo sto, ovo bi trebalo iamt direktan utjecaj na cijenu, i ako bude vise ovakvih vijesti ETH je gotov.

EDIT:
Javljam se ovdje da mozda netko napise da Vitalik nesto sprema nabrzinu, neki AS u rukamo, mozda Kopija znade sto?
1. da si procitao/gledao jedinu bitnu stvar bilo bi ti jasno da je eth propao jer su manji ili veci lopovi poceli rasprodavati eth iz ICO-a sto iz panike, spasavanje sto se moze, sto isplate tekucih troskova itd...

2. valjda 90% novcica iz top 100 je nastalo na ethu(povezi s brojem 1)

3. prihvati da sto vise padne to bolje, i povezi s logikom da nece propasti(povezi s broj 2)

Brut je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 21:55   #6012